مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج

طرق مهاجرت به سوئد چیست؟
آیا مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج نیز ممکن است؟
برای ثبت درخواست مهاجرت به سوئد به کدام مرجع باید مراجعه نمود؟
مدارک لازم جهت ارائه برای مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج چیست؟

هلدینگ حقوقی رادیو وکالت با بهره گیری از وکلا و حقوقدانان مجرب در خصوص مسائل مهاجرتی، می تواند در زمینه ی مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج به مشاوره با متقاضیان بپردازد. برای کسب اطلاعات بیشتر، به دفتر این گروه در تهران مراجعه فرمایید و یا با شماره تفلن های درج شده تماس حاصل فرمایید تا از مشاوره ی حقوقی حضوری و یا تلفنی بهره مند شوید.

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج


برای انتخاب کشور مناسب جهت مهاجرت، می بایست اطلاعاتی در خصوص شرایط زندگی در آن کشور، کسب و کار و فرهنگ مردمان آن داشت. در واقع فرد مهاجر، به دلیل وجود یک نقص یا کمبود در کشور خویش است که دست به مهاجرت می زند. به همین جهت، معرفی کوچکی از کشور سوئد صورت می گیرد تا متقاضیان علاوه بر مطالعه در خصوص مسائل حقوقی راجع به مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج، از اطلاع از نکات جانبی نیز غافل نمانند.
کشور سوئد یکی از کشور های شمالی قاره‌ی اروپا است که در شبه جزیره ‌ی اسکاندیناوی واقع شده است و با کشور های نروژ و فنلاند همسایه است. پایتخت سوئد شهر استکهلم و نوع حکومت آن پادشاهی مشروطه است؛ هرچند که پادشاهی بیشتر جنبه‌ی تشریفاتی دارد و رژیم سیاسی این کشور، دموکراتیک محسوب می شود. این کشور با داشتن یکی از توسعه یافته ‌ترین اقتصاد های جهان، به عنوان کشوری باثبات شناخته می‌ شود و این عوامل در افزایش تقاضای مهاجرت به سوئد تأثیر گذار بوده است. نرخ بیکاری در سوئد به شدت پایین است و تورم نیز حدودا 1.4 درصد است. زبان مردمان این دیار زبان سوئدی است و دین غالب در میان سوئدی ‌ها نیز مسیحیت است؛ با این حال مذهب یا دین رسمی در این کشور وجود ندارد.

چرا سوئد برای مهاجرت

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج


پیش از پرداختن به طرق مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج، می بایست از علل پر طرفدار بودن این کشور مطلع شد. چنین امری می تواند متناسب با دلیل مهاجرت هر فرد، در انتخاب کشور مورد نظر تأثیر گذار باشد. نشانه ی چنین محبوبیتی را می توان در آمار مهاجرت به این کشور یافت؛ مثلاً در حال حاضر بیش از 60 درصد از دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه های این کشور را دانشجویان خارجی تشکیل می دهد. گفته می شود که 20 الی 25 درصد از جمعیت این کشور، اتباع خارجی یا مهاجرین هستند.
در سال 2016 میلادی، سوئد به عنوان هشتمین کشور مرفه در دنیا بر اساس شاخص های اقتصادی و سیاسی انتخاب شد. همچنین بر اساس یک تحقیق صورت گرفته در آمریکا، کشور سوئد بهترین کشور برای مهاجران انتخاب شده است که در این تحقیق، ثبات اقتصادی، درآمد، برابری جنسیتی بین مرد و زن و بازار کار صورت گرفته است.

مهاجرت به سوئد

مهاجرت به یک کشور خارجی طرق متنوعی دارد که هر شخص می بایست متناسب با شرایط خود، اقدام به انتخاب بهترین گزینه کند. مهاجرت به سوئد از طریق کار، مهاجرت به سوئد از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت به سوئد از طریق پناهندگی، مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل و بالاخره مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج، از جمله ی این راه ها محسوب می شود.

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج

ازدواج چه تأثیری بر مهاجرت دارد؟ در اکثر نظام های حقوقی دنیا، ازدواج با تبعه ی یک کشور، موجب تغییر برخورد آن کشور به وی نسبت به یک فرد بیگانه می شود. این تغییر برخورد ممکن است صرفاً اجازه ی اقامت موقت باشد، اجازه ی اقامت دائم باشد و یا اینکه حتی منجر به اعطای تابعیت شود. تصمیم گیری در این خصوص، بستگی به قوانین و مقررات حقوق بین‌الملل خصوصی هر کشور دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص، به مشاورین ما در هلدینگ حقوقی رادیو وکالت مراجعه فرمایید.

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج


چنانچه یک ایرانی با یک فرد سوئدی ازدواج کند، می تواند اقدام به اخذ ویزای ورود به این کشور و مهاجرت به سوئد کند. پس از وقوع ازدواج مذکور، می بایست با مراجعه به سفارت خانه ی سوئد در ایران، مدارک ضروری را به همراه داشت تا موفق به کسب ویزای مربوط شد. گفتنی است محل ساختمان سفارت خانه ی سوئد در ایران، به نشانی پاسداران شمالی، بالاتر ‏از فرمانیه، خیابان ‏بوستان، نبش کوچه ‏ی نسترن، پلاک ۲۷‏ است. چنانچه شخص در داخل خاک این کشور مبادرت به درخواست کند، می بایست به اداره ی مهاجرت در این کشور مراجعه نماید.
اما مدارک لازم جهت ارائه به سفارت خانه یا اداره ی مهاجر،  بابت مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج چیست؟ این مدارک علاوه بر اسناد هویتی شخص و عکس های پرسنلی او، عبارت است از:
- ) مدارکی دال بر انعقاد ازدواج و وجود رابطه ی زوجیت بین طرفین
- ) مدارکی دال بر سوئدی بودن طرف ازدواج
- ) مدارکی دال بر کفایت وضعیت درآمدی
در گام اول ازدواج می بایست با رعایت قوانین و مقررات حاکم بر احوال شخصیه ی طرفین انجام شده باشد. برای مثال چنانچه طرفین عقد هر دو مسلمان هستند، می بایست مطابق با قواعد اسلامی ازدواج کرده باشند و خالی از موانع نکاح اسلامی باشند. علاوه بر این، رعایت شرایط اساسی صحت عقد بر اساس قانون مدنی ایران نیز لازم است. ارائه ی سند زوجیت که در دفترخانه تنظیم شده است و یا معرفی شاهد، می تواند برای اثبات چنین رابطه ای میان طرفین کارگشا باشد. البته باید توجه داشت که ثبت ازدواج دائم در ایران، الزامی است و استنکاف از آن ممکن است موجد مسؤولیت برای فرد شود.
علاوه بر لزوم ارائه ی مدارک فوق، معمولاً نسبت به ازدواج های صوری نیز حساسیت نشان داده می شود. منظور از ازدواج صوری، ازدواجی است که تنها با هدف مهاجرت به سوئد و به صورت مصلحتی صورت می گیرد و در واقع طرفین قصد ایجاد علقه ی زوجیت میان خود ندارند. اما اگر واقعاً چنین قصدی موجود باشد، صرف داشتن انگیزه ی مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج، خللی در این ازدواج ایجاد نمی کند. بدین ترتیب و به این دلیل، مقامات مسؤول جهت رسیدگی به تقاضای مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج، در خصوص احراز حقیقی بودن چنین رابطه ای دست به تحقیق می زنند. گفتنی است علی رغم این که نشان دادن عکس های خانوادگی و یا تماس ها و پیام ها می تواند دال بر وجود چنین رابطه ی حقیقی و غیر ساختگی باشد، ولی چنین امری از آن جا که خلاف حقوق شهروندی و حریم شخصی اشخاص است، الزامی نیست و تنها با تمایل فرد مجاز می باشد. بدین ترتیب این توصیه ی برخی از مؤسسات را نباید دال بر وجود الزامی بودن معرفی اسرار خود به دیگران دانست.

مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج


پس از بررسی اسناد و مدارک ارائه شده، از فرد متقاضی جهت مصاحبه دعوت به عمل می آید. این مصاحبه جهت توضیح شفاهی فرد راجع به آن مدارک و سنجش صحت وجود رابطه ی زوجیت حقیقی است. قوانین و مقررات راجع به اینکه آیا حضور همسر نیز در این جلسه ضروری است یا خیر، ساکت هستند. به نظر می رسد که به همراه داشتن وی، با مانعی رو به رو نباشد و اتفاقاً برای نشان دادن حسن نیت ایشان، کمک کننده نیز باشد.
پس از بررسی مدارک و انجام مصاحبه با فرد متقاضی مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج، در صورت موافقت با درخواست وی، کشور سوئد اقدام به صدور یک ویزای موقت دو ساله برای ورود به خاک سوئد و تردد در آن می کند. دلیل موقتی و کوتاه مدت بودن این ویزا، سنجش مجدد حسن نیت فرد است. در واقع پس از انقضای این مدت، چنانچه فرد کماکان با همسر خویش دارای رابطه باشد، می تواند ویزای موقتی خود را به ویزای دائم برای اقامت در سوئد تبدیل کند. انجام این امور مستلزم مشورت با حقوقدانان آشنا به مسائل مهاجرتی است.
باید متذکر شد که در خصوص امور مهاجرتی، همواره عرف ها و رویه های نا نوشته ای نیز موجود است. مهاجرت به سوئد نیز از این قضیه مستثنی نیست و متقاضیان مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج، علاوه بر لزوم آگاهی از قوانین و مقررات مهاجرتی، اقامت و تابعیت، می بایست با رویه های اداری سازمان ها و نهاد های درگیر نیز آشنا باشند. به دلیل دشواری چنین اطلاعی از سوی شهروندان، مراجعه به متخصصین این حوزه و مشاوره با حقوقدانان مجرب در خصوص مهاجرت به سوئد می تواند کارگشا باشد.
خدمات دپارتمان مهاجرت هلدینگ حقوقی رادیو وکالت در کشور سوئد عبارت است از:
- ) اخذ اقامت دائم سوئد از سوی وکیل پایه یک دادگستری
- ) مشاوره در سرمایه گذاری و خرید ملک در سوئد
- ) مشاوره در راه اندازی کسب و کار در سوئد
 - ) ثبت شرکت در سوئد
- ) مهاجرت به سوئد از طریق ازدواج
منابع اطلاعاتی دپارتمان مهاجرت در هلدینگ حقوقی رادیو وکالت، با درک صحیح و روشن از شرایط زندگی در سوئد، در ترسیم مسیری روشن، دقیق و هموار، همراه شما متقاضیان خواهد بود. حضور مستقیم نمایندگان هلدینگ حقوقی رادیو وکالت در شهر های مورد پذیرش و همراهی با متقاضیان در مراحل پس از پذیرش، استقبال در فرودگاه، انجام امور حقوقی، ثبتی و قانونی و ایجاد شرایط مناسب زندگی در بدو ورود افراد، از دیگر خدمات منحصر به فرد مجموعه ی هلدینگ حقوقی رادیو وکالت است. با ما همراه باشید.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
سارا
سلام. من ایرانی هستم ومیخوام با فردی ک اقامت سوعد رو داره ازدواج کنم ک افغانی هست آیا این امکان وجود داره من از طریق این آقا ک خودش اقامت موقت چندساله سوعد رو داره ویزا بگیرم و برم یا خیر شرایطش چجوره و چندماه زمان میبره تا بمن از طریق ازدواج ویزا بدن من یه دختر 7ساله دارم ک اجازه خروج از کشور رو هم دارم.
سید سروش
سلام من چطورمیتوانم از طریق ازدواج به سوئد برم واقامت دایم بگیرم راننده پایه یک هستم
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام خدمت شما دوست محترم. موسسه حقوقی رادیو وکالت در حال حاضر خدماتی در خصوص اخذ اقامت سوئد ارائه نمی دهد. با تشکر از شما بابت درج سوال و نظرتان.
فرهاد
با عرض سلام و وقت بخیر خدمت شما من افغان هستم پدر مادرم سوئد زندگی‌ میکنند من هم میخواهم ب آنجا بروم یا عز طریق خانواده ام یا از طریق ازدواج با اقوام‌ افغانی‌که‌اونجا پاریم از طریق کدام کزینه راحت تر‌میتوانم ب آنجا مهاجرت کنم ازدواج هم‌کاملا رسمی نه صرفا جهت اخذ اقامت
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز کمکی نمیتوانیمبه شما بکنیم.
حسین
باسلام شرایط اخذ ویزای تحصیلی ونحوه تماس با شما را ارسال کنید ممنون
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام و عرض ادب . به استحضار حضرتعالی می رساند ؛ هلدینگ حقوقی رادیو وکالت و وکلای رسمی دادگستری عضو مجموعه حقوقی در زمینه اخذ پذیرش دانشکده های معتبر در اقصا نقاط دنیا اقدام می کند لیکن به غیر از انتخاب رشته و سطح مورد نظر میزان هزینه و شرایط جانبی مانند توان هزینه کرد دانشجوی گرامی باید بررسی شود لذا مستدعی است با ارسال اسکن صفحه اول پاسپورت و اسکن ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات مشاوره مجانی توسط متخصیصن این حوزه دریافت نمایید ومشاورین می توانند به شما مشاوره مکفی رایگان در این زمینه ارائه بدهند . لذا می توانید جهت هماهنگی با دفتر و اخذ مشاوره با شماره تلفن های ذیل تماس بگیرد : 02188705123 برای ارسال رزومه و مدارک شماره : ۰۹۰۱۷۳۶۵۸۵۲ با سپاس از اعتماد شما
حسین
باسلام شرایط اخذ ویزای تحصیلی ونحوه تماس با شما را ارسال کنید ممنون
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام و عرض ادب . به استحضار حضرتعالی می رساند ؛ هلدینگ حقوقی رادیو وکالت و وکلای رسمی دادگستری عضو مجموعه حقوقی در زمینه اخذ پذیرش دانشکده های معتبر در اقصا نقاط دنیا اقدام می کند لیکن به غیر از انتخاب رشته و سطح مورد نظر میزان هزینه و شرایط جانبی مانند توان هزینه کرد دانشجوی گرامی باید بررسی شود لذا مستدعی است با ارسال اسکن صفحه اول پاسپورت و اسکن ترجمه رسمی آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات مشاوره مجانی توسط متخصیصن این حوزه دریافت نمایید ومشاورین می توانند به شما مشاوره مکفی رایگان در این زمینه ارائه بدهند . لذا می توانید جهت هماهنگی با دفتر و اخذ مشاوره با شماره تلفن های ذیل تماس بگیرد : 02188705123 برای ارسال رزومه و مدارک شماره : ۰۹۰۱۷۳۶۵۸۵۲ با سپاس از اعتماد شما