مهاجرت به روسیه

مهاجرت به روسیه

مهاجرت به روسیه چگونه ممکن است؟

شرایط مهاجرت به روسیه برای ایرانیان چیست؟

در این مقاله به بررسی مهاجرت به روسیه خواهیم پرداخت. در صورتی که توضیحات این مقاله پاسخگوی سوالات شما پیرامون مهاجرت به روسیه نیست، می توانید با موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل نموده و از مشاوره حقوقی رایگان توسط وکیل مهاجرت بهرمند گردید.

مهاجرت به روسیه

 

روسیه کشوری پهناور در شمال قاره های اروپا و آسیا است. این کشور پهناور ترین کشور دنیاست به نحوی که مساحت روسیه از نصف قاره آفریقا نیز بزرگتر است. جمعیت روسیه تقریبا 145 میلیون نفر می باشد. با توجه به مساحت و جمعیت روسیه، تراکم انسانی در آن 4/8 می باشد که یکی از پایین ترین تراکم ها در دنیاست. در بیشتر مناطق روسیه بدلیل سرمای بیشت از حد و بارش کم امکان زندگی وجود ندارد. همچنین در این کشور بدلیل برودت بیش از حد تقریبا امکان کشاورزی وجود نخواهد داشت. اقتصاد روسیه متکی به منابع طبیعی این کشور است. این کشور با 16 کشور مرز خشکی داشته و با دو اقیانوش و چندین دریا مرز آبی دارد. روسیه ششمین قدرت اقتصادی برتر دنیاست و همین موضوع باعث شده بسیاری افراد مهاجرت به روسیه را انتخاب نمایند. در ادامه به بررسی شرایط مهاجرت به روسیه خواهیم پرداخت.

مهاجرت موقت به روسیه

اط راههای گوناگونی می توان بصورت موقت در روسیه اقامت نمود

  • اقامت گردشگری: این نوع اقامت حداکثر 30 روز اعتبار دارد.
  • اقامت تحصیلی: در ابتدا این ویزا 90 روز اعتبار دارد که توسط دانشگاه قابل تمدید است.
  • اقامت کار و سرمایه گذاری: این نوع ویزا نیز به مدت 90 روز صادر می شود و وابسته به نوع کار و یا سرمایه گذاری متقاضی تا مدت یک الی سه سال قابل تمدید است

یک متقاضی که اقامت موقت دارد می تواند برای مهاجرت به روسیه و کسب اقامت دائم اقدام نماید.

هزینه های زندگی پس از مهاجرت به روسیه

هزینه های زندگی در روسیه بستگی به شهر محل سکونت دارد اما برای مثال در شهرهای بزرگتر مانند مسکو و سن پترزبورگ هزینه های بالاتری خواهید داشت. در مجموع روسیه کشوری است که هزینه های مناسب و معقولی داراست و سطح زندگی مردم این کشور مساعد می باشد.

شرایط گرفتن تابعیت روسیه

اخذ تابعیت روسیه بر مبنای خون است یعنی هر کسی که پدر و مادرش تابعیت روسیه را داشته باشند، او نیز تابعیت روسی می گیرد.

اگر یک زوج خارجی به روسیه مهاجرت کرده باشند و پس از مهاجرت به روسیه فرزند به دنیا بیاورند، فرزند تابعیت روس نمیگیرد. اما اگر یکی از والدین روس باشد فرزند می تواند با درخواست خود و یا والدین تابعیت روسی بگیرد.

مهاجرت به روسیه از طریق تحصیل

روسیه نسبت به جمعیت 145 میلیونی اش، دارای بیشترین مراکز آموزش عالی در جهان است. بیش از 50 درصد تمام مردم این کشور امکان تحصیل بصورت رایگان را خواهند داشت. همچنین این کشور بیشترین تعداد فارغ التحصیلی در میان کشورهای اروپایی را داراست. روسیه از لحاظ علمی یکی از بزرگترین قطب های علم جهان است و دستاوردهای زیادی در تمام زمینه های علمی از جمله پزشکی، تکنولوژی، شیمی، هوافضا و ریاضیات داشته است.

برای اعزام دانشجو به روسیه، 97 دانشگاه در این کشور بصورت بین المللی فعالیت می کنند. یکی از بزرگترین دانشگاههای روسیه، دانشگاه ملی پلی تکنیک سن پترزبورگ است که سال 1998 میلادی تاسیس شده است.

در این مقاله سعی بر این داشتیم مهاجرت به روسیه و شرایط و جزئیات را بیان نماییم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل نموده و با وکیل متخصص مهاجرت به روسیه صحبت نمایید. همچنین در قسمت مقالات کشور روسیه، می توانید بصورت تخصصی در رابطه با این کشور مطالعه نمایید.

 

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد