مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

طرق مهاجرت به روسیه کدام است؟
آیا مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج، منجر به اخذ تابعیت روسی می شود؟
شرایط اخذ اقامت روسیه از طریق ازدواج چیست؟
شرایط اخذ تابعیت روسیه چیست؟

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج


هلدینگ حقوقی رادیو وکالت متشکل از چندین دپارتمان و از جمله دپارتمان مهاجرت، آماده ی ارائه ی انواع خدمات حقوقی به متقاضیان مهاجرت به روسیه است. افرادی که قصد مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج را دارند، می توانند از بدو اقدام تا زمان صدور جواز اقامت در روسیه، از خدمات این گروه حقوقی بهره مند شوند. گفتنی است هلدینگ حقوقی رادیو وکالت خود را متعهد می داند تا برای مدتی پس از کسب اقامت روسیه نیز به همراهی و همکاری خود با متقاضیان ادامه دهد تا از بروز هر گونه مشکل حقوقی در این مسیر پیشگیری شود.

روسیه

روسیه از جمله‌ی پهناورترین کشور های جهان به شمار می ‌رود که نیمی از آن در شمال غرب قاره‌ی آسیا و بخشی دیگر در شرق قاره‌ی اروپا واقع شده است. مساحت این کشور در حدود ۱۷۰۷۵۴۰۰ کیلومتر مربع است. این کشور در مجموع یک کشور سرد سیر به حساب می آید که دمای هوای آن از منفی 12 درجه در زمستان تا حدود 20 درجه در تابستان، در نوسان است.
جمعیت کشور روسیه طبق آمار های رسمی، بیش از 140 میلیون نفر است. پایتخت این کشور شهر مسکو است که بیش از 11 میلیون نفر جمعیت را درون خود جای داده است. مذهب غالب مردم این کشور مسحیت است؛ با این حال دست کم حدود 15 میلیون مسلمان در این کشور زندگی می کنند که اکثراً اهل تسنن هستند.
واحد پول کشور روسیه، روبل است که در سال های اخیر رشد اقتصادی مطلوبی را تجربه کرده است و اکنون معادل با 500 الی 600 ریال ایران است. شوروی که از سال 1917 میلادی به صورت کمونیستی اداره می ‌شد، پس از فروپاشی در سال 1991، اکنون تحت عنوان کشور روسیه با سیاست اقتصادی بازار آزاد به فعالیت ادامه می دهد و هشتمین قدرت برتر اقتصادی در عرصه‌ی جهانی است.

هزینه های زندگی در کشور روسیه

پیش از پرداختن به بحث مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج، لازم است تا در مورد هزینه های زندگی در این کشور صحبت کرد. بسیاری از هرینه ها نظیر مواد غذایی، رفت و آمد و سوخت، منطقی و معقول است؛ با این حال هزینه های خرید مسکن نسبتاً بالا است و این کشور را جزء گران ترین کشور های اروپا قرار داده است. حدود 30 الی 40 درصد از درآمد یک شخص مقیم روسیه، صرف هزینه های مسکن وی می شود. البته باید دانست که برآورد هزینه های زندگی در روسیه، اولاً به سبک زندگی اشخاص و ثانیاً به شهر و محل زندگی او در روسیه بستگی دارد. برای مثال هزینه ها در شهر مسکو بالا، و در شهر ولگاگراد پایین است. بدین ترتیب لازم است تا با مشورت با متخصصین این حوزه، اقدام به انتخاب مناسب ترین شهر برای زندگی شود. هلدینگ حقوقی رادیو وکالت با برقراری ارتباط با مشاورین خود در روسیه، امکان سنجش میزان هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور را دارد. در صورت تقاضای مهاجرت به روسیه، برای آگاهی از این مبالغ با مشاورین ما در هلدینگ حقوقی رادیو وکالت در ارتباط باشید.
در ادامه ی بحث از هزینه های زندگی در روسیه، اشاره به وضعیت درآمدی در این کشور نیز مفید است. با اینکه حداقل حقوق رسمی در این کشور، 250 دلار آمریکا اعلام شده است، که تقریباً مشابه ایران است، اما گفته می شود که این مبلغ واقعی نیست و حداقل دستمزد عددی برای یک کارمند، بالغ بر 1000 دلار در ماه است.

مهاجرت به روسیه

 

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج


برای مهاجرت به روسیه و کسب اقامت آن، مسیر های متنوعی وجود دارد که عبارتند از:
- ) مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
- ) مهاجرت تحصیلی
- ) مهاجرت از طریق کار و تخصص
- ) مهاجرت از طریق پناهندگی
- ) مهاجرت از طریق ازدواج
هر کدام از روش های فوق، دارای ضوابط و شرایط خاصی است و در صورت طی موفقیت آمیز مسیر، جملگی منجر به اخذ اقامت کشور روسیه می شود. برای آگاهی از شرایط و ضوابط قانونی، به مشاورین ما در هلدینگ حقوقی رادیو وکالت مراجعه فرمایید تا از مشاوره حقوقی تلفنی و حضوری بهره مند گردید.

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج

جالب است بدانید که به نقل از گزارشی از روزنامه ی شرق، مطابق با برخی نظر سنجی ها در کشور روسیه، دختران روسي عاشق داماد هاي خارجي هستند! که این امر دلایل اجتماعی فراوانی دارد و خارج از موضوع بحث فعلی است.

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج


مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج، یک شیوه ی نسبتاً جدید برای مهاجرت به این کشور است و از سال 2015 میلادی ابداع شده است. منظور از مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج، این است که چنانچه یک فرد خارجی، با یک فرد روسی ازدواج کند، می تواند درخواست صدور ویزای مهاجرتی نماید. در صورت دارا بودن شرایط لازم، ویزای مهاجرتی روسیه بر مبنای این ازدواج از سوی مراجع رسمی کشور روسیه صادر می شود که مدت اعتبار آن، 5 سال است و پس از آن در صورت احراز شرایط، قابل تمدید و تبدیل به اقامت دائم می باشد. پیش از این باید گفت که برای دریافت این ویزا شخص متقاضی باید مدارک زیر را ارائه دهد:
•        مدارک دال بر وقوع ازدواج میان طرفین؛
•       مدارک دال بر حقیقی بودن ازدواج میان طرفین و نه صوری بودن آن؛
•        مدارک دال بر عدم سوء سابقه ی کیفری که می توان آن را از طریق پلیس این کشور تأمین نمود؛
•       گواهی های پزشکی مبنی بر سلامت فرد متقاضی مطابق با قوانین روسیه.
در خصوص شرط نخست باید گفت که ارائه ی گواهی ثبت ازدواج در مراجع ثبت و یا ارائه ی سند ازدواج ( صیغه نامه ) می تواند دلیلی بر وقوع این ازدواج باشد. لیکن برای جلوگیری از ازدواج های صوری که صرفاً با قصد اخذ ویزای مهاجرتی روسیه صورت می گیرد، شرط دوم نیز مورد توجه مسؤولین روسی قرار می گیرد. بدین ترتیب متقاضیان می بایست شائبه ی صوری بودن ازدواج خود را رد کنند.
اقامت یا تابعیت؟
اما یک سؤال بسیار مهم این است که آیا ازدواج با یک فرد اهل روسیه، منجر به اخذ تابعیت این کشور می شود؟ خیر! پیش از توضیح بیشتر، باید به تعریف مفهوم تابعیت پرداخت.
حقوقدانان تابعیت را به معنای یک رابطه ی غیر مادی و معنوی میان فرد و کشور متبوع وی می دانند. این رابطه، دارای خصائص جغرافیایی، سیاسی، فرهنگی و حقوقی است که پیوند دهنده ی شخص با کشور متبوع خویش می باشد. از این منظر، تابعیت با مفهوم اقامت متفاوت است و نمی توان آن ها را به جای یکدیگر به کار برد. اقامت به معنای وجود یک رابطه ی مادی صرف میان شخص مقیم و اقامتگاه وی است. اقامت، پیوند دهنده ی شخص با یک محل جغرافیایی خاص است و وابستگی فرهنگی و سیاسی خاصی وجود ندارد. بدین ترتیب، ممکن است فردی تابع کشور روسیه باشد، ولی مقیم آن نباشد و مثلاً در ایران زندگی کند. برعکس، ممکن است فردی مقیم کشور روسیه، ولی تابع کشور ایران باشد.

مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج


باید گفت که ازدواج با یک فرد تبعه ی روسیه، منجر به اخذ اقامت آن کشور به مدت 5 سال خواهد شد و نه اخذ تابعیت کشور روسیه. تابعیت از حساسیت بیشتری نسبت به اقامت برخوردار است و لذا ترک و تبدیل آن، هر چند ممنوع نیست، اما به راحتی صورت نمی گیرد. گفتنی است پارلمان روسیه، مدتی پیش به دنبال تصویب قانونی مبنی بر اعطای تابعیت روسیه به مزدوجین خارجی بود؛ لیکن این طرح به نتیجه نرسید و در حال حاضر، کسب اقامت روسیه، تنها نتیجه ی مستقیم مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج با تبعه ی روسی محسوب می شود. البته کسب تابعیت این کشور ممنوع نیست؛ لیکن منوط به داشتن شرایط لازم و البته کسب اجازه از وزارت امور خارجه ی جمهوری اسلامی ایران برای متقاضیان ایرانی است.
برای اخذ تابعیت هر کشوری، داشتن یکسری شرایط خاص که عمدتاً نشان از وابستگی فرهنگی فرد به کشور متبوع است، الزامیست. برای مثال برای کسب تابعیت روسیه، از جمله شرایط زیر مورد نیاز است:
- ) تسلط نسبی بر زبان روسی
- ) سابقه ی اقامت در خاک روسیه
- ) کفایت وضعیت درآمدی برای زندگی در این کشور
در پایان لازم به ذکر است که هلدینگ حقوقی رادیو وکالت، اماده ی ارائه ی انواع خدمات حقوقی به متقاضیان مهاجرت به روسیه است. افرادی که قصد مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج را دارند، می بایست ضمن اگاهی از قوانین و مقررات این کشور، با رویه های اداری موجود راجع به امور مهاجرتی نیز آشنا باشند. با توجه به پیچیدگی های قانونی، نا نوشته بودن برخی رویه ها و نیز زمان بر بودن اطلاع از آن ها، مشاوره با متخصصین حوزه ی مهاجرت توصیه می شود. در این راستا، هلدینگ حقوقی رادیو وکالت با بهره گیری از تخصص و تجارب وکیل مهاجرت  و وکلای رسمی دادگستری، نه تنها طی روند های قانونی را تضمین می کند، بلکه از آنجا که تحت کنترل کانون وکلای دادگستری و سایر مراجع رسمی در ایران است، می تواند مورد اطمینان شهروندان و متقاضیان گرامی قرار گیرد. این هلدینگ با همراهی شما متقاضیان، مسیر مهاجرت به روسیه از طریق ازدواج را تسریع و تسهیل می نماید. با ما در ارتباط باشید.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
محمد مهدی
سلام.میخواهم با دختری روس اشنا و به انجا سفر و در انجا ازدواج و گرفتن اقامت در ان کشور.
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام برای اقامت اوکراین میتوانیم شما را راهنمایی نماییم.
علی
سلام بزرگوار میخوام بواسطه ازدواج به روسیه مهاجرت داشته باشم اطلاعات زیادی ندارم نیاز ب ی کارشناس قوی دارم لطفا در تماس باشید و راهنمایی کنید به مشاوره تلفنی و حضوری نیازمندم لطفا شرایط رو توضیح بدید. باتشکر
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام برای کشور روسیه خدماتی نداریم برای اوکراین با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا شما را راهنمایی نماییم.
هادی
با سلام شرایط ازدواج در روسیه برای اقامت چیست ممنون میشم راهنمایی کنید؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز در حال حاضر پیشنهاد ما به شما اقاما اوکراین از طریق حضانت فرزند میباشد برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
وحید
سلام 34سالمه مجرد هستم مدرک خاصی ندارم ولی کار بلدم به اندازه ای که گلیم خودم را از اب بکشم برای اقامت روسیه را در نظر گرفتم خواستم ببینم که انجا میتونم کاری پیدا کنم ومنزلی بگیرم از لحاظ مالی در حد متوسط پایین هستم اگه میشه راهنمایی کنید ممنون میشم
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز میتوانید ویزا کار عمان را اخذ نمایید.
رضا
سلام.چگونه میتوانم دریکی ازشرکتهای راهسازی درروسیه مشغول بکارشوم. گواهینامه ویژه مرتبط وسابقه کارهم دارم
مهدیه
سلام آیا برای تحصیل و اقامت در روسیه میگذارند ما در طول سال به ایران بیاییم؟آیا هزینه تحصیل در آنجا زیاد است؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام بله میتوانید به ایران ورور و خروج داشته باشید، روسیه از جمله کشورهایی است که هزینه تحصیل بسیار پایین است.
مهدیه
سلام آیا برای تحصیل و اقامت در روسیه میگذارند ما در طول سال به ایران بیاییم؟آیا هزینه تحصیل در آنجا زیاد است؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام بله دوست عزیز امکان ورود و خروج به ایران را دارید، روسیه از جمله کشورهایی است که هزینه تحصیل بسیار پایین از کشورهای دیگر میباشد و بدرخصوص کیفیت با دانشگاه هایی اروپایی برابری میکند.
مهدیه
سلام چطور میشه برای تحصیل به روسیه رفت؟ برای چه شغل ها و رشته هایی میشود در روسیه تحصیل کرد؟ آیا با رشته هایی مثل هنرستان و فنی حرفه ای هم میش.د به روسیه رفت؟
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما مهدیه عزیز. با ما در ارتباط باشید تا در خصوص ویزای کار و تحصیل در روسیه، کارشناسان راهنمایی لازم را انجام دهند.
مهدی
سلام من افغانستانی هستم با دختری در اینترنت اشنا شده ام که در روسیه زندگی میکنم و قصد ازدواج دارد من چطور او را راهنمایی کنم که اقدام کند؟ ممکن هست بتوانم با او ازدواج کنم از طریق ازدواج بروم سوریه زندگی کنم
پاسخ توسط کارشناس(3)
سلام- در خصوص کشور روسیه فقط از طریق تحصیلی اقدام می کنیم.
مهرشاد
سلام ببخشید من ۱۷سالمه ایا می تونم از طریق ازدواج به روسیه مهاجرت کنم و کل هزینه به تومان چقدر میشه و وضعیت کار و مسکن چجوریه.مرسی
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز کشور اوکراین شرایط مناسب تری از روسیه دارد.
مژگان ثابت
با درود، با مردي در روسيه براي ازدواج اشنا شده ام، ايا من كه در ايران زندگي ميكنم مي توانم با دعوتنامه به روسيه بروم و اصلا چنين ازدواجي براي من كه اقامت روسيه را ندارم امكان پذير است؟ با سپاس
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز روش اخذ اقامت از طریق ازدواج تمام کشورها را شامل می‌شود و از این طریق می‌توانید اقامت اخذ کنید.
مجتبی
با سلام شغل من طراحی صنعتی است و در ایران هم شرایط شغلیم با توجه به تخصصم بد نیست ولی میخواهم به کشور دیگه ای مثلا روسیه مهاجرت داشته باشم ضمنا مجرد هم هستم امکان مهاجرت از طریق ازدواج و تخصص شغلی مقدور است و پیشنهادتون برای تسریع اقامت و کسب درامد در کدام کشور هست و چگونه؟ سپاس از راهنمایی شما
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز گزینه های مناسبی را میتوانیم به شما پیشنهاد دهیم با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
نورمحمد
سلام خسته نباشید ببخشید من یک مهاجر افغان هستم که در ایران متولد شده ام. و اکنون متعاهل هستم و دارای دو فرزند هستم چگونه میتونم به روسیه بیام ببخشید خرجم چقدر میشه. آیا امکانش هست؟ طابعیت روسیه رو بگیرم. به خواطر آینده بچهام. میخوام بیام
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام برای عزیزان اهل افغان خدماتی نمیتوانیم ارائه دهیم.
شهلا
باسلام برای همه کشورهاپیش شرط اقامت قبلی درخاک ان کشور پیش ازاردواج ودانستن نسبی زبان ان کشوروجودداردیافقط روسیه این شرایط رادارد
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام خیر مثلا کشور اوکراین به این شرایط نیاز ندارد برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
علی زنده بودی
أیا سرمایه زیاد داشته باشیم برای ازدواج با دختران روسیه وأیا کار مورد نظر خودما برای کسب در أمد هست
پاسخ توسط مدیر
با سلام دوست عزیز شرایط اخذ اقامت کشورروسیه دشوار و هزینه بر است علاوه بر اینکه اقامت دائم اعطا نمیکندپیشنها ما به شما کشور اوکراین است که از ابتدا امر به شما اقامت دائم اعطا میکند برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.