مهاجرت به بلژیک

مهاجرت به بلژیک

از جمله اولین کشورهایی که انقلاب صنعتی در آن رخ داد کشور بلژیک می‌باشد. این کشور در غرب قاره اروپا قرار گرفته و پایتخت آن شهر بروکسل است. کشورهای هلند، آلمان، لوکزامبورگ و فرانسه از جمله همسایگان کشور بلژیک می‌باشند. مردم در کشور بلژیک عموما به سه زبان فرانسونی، آلمانی و هلندی صحبت می‌کنند و این سه زبان به عنوان زبان رسمی این کشور شناخته می‌شوند. همچنین لازم به ذکر است بیشترین صادرات این کشور ماشین آلات صنعتی و آهن آلات می‌باشد. جمعیت این کشور در حدود 10 میلیون نفر است و بیشترین تمرکز جمعیت در بروکسل واقع شده است. از منظر شرایط آب و هوایی نیز بلژیک دارای آب و هوایی  معتدل بوده و در تمام فصول سال بارش باران وجود دارد. در ادامه مطلب قصد داریم تا اشخاصی که تمایل به مهاجرت به بلژیک را دارند با شرایط و روش‌های مهاجرت به این کشور آشنا نماییم.

 

مهاجرت به بلژیک

 

راه‌کارهای مهاجرت به بلژیک

دولت بلژیک راه‌کارهای متنوعی را برای آن دسته از افرادی که قصد مهاجرت به لژیک را دارند در نظر گرفته است که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد ذیل اشاره داشت:

  • مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه‌گذاری
  • مهاجرت به بلژیک از طریق کار
  • مهاجرت به بلژیک از طریق ازدواج
  • مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل

در ادامه مطلب به بررسی هر یک از موارد قید شده می‌پردازیم.

مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه گذاری

ثبات اقتصادی و سیاسی از جمله مزیت‌های این کشور جهت سرمایه‌گذاری می‌باشد همچنین وجود مالیات و ارزش افزوده نسبتا پایین، خود عامل محرک دیگری به منظور سرمایه‌گذاری در این کشور است. لازم به ذکر است کشور بلژیک به عنوان پایتخت مالی اروپا شهره است و میزبان تجارت‌های بین المللی بسیاری می‌باشد.

مهاجرت به بلژیک از طریق سرمایه‌گذاری به واسطه خرید ملک مسکونی، تجاری و یا ثبت شرکت امکان پذیر خواهد بود و متقاضیان از این طریق می‌توانند به اقامت این کشور دست یابند. شایان ذکر است خرید ملک مسکونی و یا تجاری تنها در صورتی منجر به دریافت اقامت بلژیک می‌شود که میزان مشخصی از سود دهی و اشتغال زایی رسیده باشد تا به واسطه آن شخص متقاضی قادر به ارائه مدرکی دال به تجارت سودآور خود در بژیک جهت سرمایه گذار و اخذ اقامت داشته باشد.

مهاجرت به بلژیک از طریق کار

جهت مهاجرت به بلژیک از طریق کار در ابتدا نیاز به دریافت دعوت‌نامه‌ای از سوی کارفرمایی بلژیکی دارید. فرایند اخذ دعوت‌نامه در این کشور مانند سایر کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدین صورت است که کارفرم لازم است تا به مدت سه ماه آگهی شغلی موردنظر خود را در این کشور تبلیغ نماید. در صورتی که متقاضیدر این کشور خواستار آن فرصت شغلی نبود، کارفرما باید مجددا آگهی شغلی خود را به مدت سه ماه در اتحادیه اروپا به تبلیغ نماید و اگر باز هم متقاضی در سایر کشورهای اروپایی یافت نشد، امکان جذب نیروی خارجی توسط کارفرما فراهم می‌شود. البته متقاضیان مهاجرت به بلژیک از طریق کار می‌توانند از طریق اخذ ویزای شش ماهه بلژیک به این کشور سفر کنند و در این کشور به جست و جوی کار بپردازند. در صورت یافتن کار مورد نظر، شخص متقاضی لازم است تا ویزای خود را به مدت مشخصی تمدید کند تا پس از گذشت چند سال به اقامت این کشور برسد.

 

مهاجرت به بلژیک

 

مهاجرت به بلژیک از طریق ازدواج

کشور بلژیک همانند دیگرکشورهای اتحادیه اروپا به افرادی با تبعه این کشور ازدواج نمایند، اقامت بلژیک را اعطا می‌کند. اشخاصی که قصد مهاجرت به بلژیک از طریق ازدواج را دارند پس از ازدواج و گذشت مدت زمان مشخصی که این کشور معین می‌کند، امکان دست یابی به اقامت دائم بلژیک برای شخص متقاضی فراهم می‌شود.

مهاجرت تحصیلی به بلژیک

آن دسته از دانشجویان و متقاضیانی که قصد مهاجرت به بلژیک از طریق تحصیل را دارند این امکان را دارند تا تنها با ارئه مدرک زبان انگلیسی معتبر نسبت به اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور اقدام نمایند. مدارک مورد نیاز به منظور اخذ ویزای تحصیلی بلژیک عبارت است از: مدرک دیپلم، مدرک پیش‌دانشگاهی و ریز نمرات.

به طور کلی هزینه تحصیل در بلژیک با توجه به رشته و شهر محل تحصیل متفاوت است اما به طور میانگین هزینه‌ای با مبلغ حدود ۳۰۰۰ یورو در سال را باید در نظر گرفت.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد