مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا

هنگامی که صحبت از عصر رنسانس می‌شود بی شک کشور ایتالیا، قلب هنرمندان و معماران به ذهنمان خطور می‌کند. کشور متمدن و تاریخی ایتالیا به لطف داشتن اشخاص بزرگی چون رافائل، میکلانژ، فراگامو، دانته، مارکو پولو، گالیله، داوینچی در اعصار گذشته و همچنین وجود استعدادهای درخشان و کم‌نظیری چون انزو فراری، جورجیو آرمانی و گوچی، به عنوان کشوری با مردمی مبتکر و خلاق در میان مردم جهان جایگاه ویژه‌ای داشته است. ایتالیا از نظر سطح اقتصادی و سیاسی همواره در میان 5 قدرت برتر اروپا بوده است. وجود جاذبه‌های  فراوان گردشگری در این کشور باعث شده است تا این کشور هر ساله پذیرای مهاجران بیشماری از سرتاسر دنیا باشد. در این مطلب قصد داریم تا شما را مختصری با مشور ایتالیا آشنا نموده و در ادامه به موضوعاتی چون انواع راه‌های مهاجرت به ایتالیا از قبیل مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج، سرمایه گذاری، تحصیل و کار می‌پردازیم.

ایتالیا، تقابل مدرنیته با سنت‌گرایی

پایتخت کشور ایتالیا شهر رم می باشد. ایتالیا از جمله کشورهای صنعتی و پیشرفته اروپا محسوب می‌شود و این عاملی مهم برای متقاضیان مهاجرت به ایتالیا محسوب می‌شود. واحد پولی کشور ایتالیا یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است. شایان ذکر است که کشور ایتالیا با داشتن جمعیتی در حدود 60 میلیون نفر، پنجمین کشور پرجمعیت اروپا به حساب می‌آید. آب وهوای این کشور ی معتدل فصلی بوده که البته آب‌ و هوای مناطق ساحلی آن با شرایط آب و هوایی کوهستان‌های داخلی تفاوت زیادی دارد.  یکی از دلایل مهاجرت به ایتالیا به واسطه تنوع شرایط آب و هوایی این کشور می‌باشد که متقاضیان با هر نوع سلیقه‌ متنوعی را جذب می‌کند. همچنین وجود اماکن تاریخی بسیار زیاد و آثار و موزه‌های هنری به قطب گردشگری برای بسیاری از مردم تبدیل شده است.

راه‌های مهاجرت به ایتالیا

راه‌های گوناگونی برای مهاجرت به ایتالیا وجود دارد و اشخاصی که قصد اخذ اقامت و مهاجرت به این کشور را دارند، می‌توانند از طریق سرمایه‌گذاری، کار، تحصیل و ازدواج اقامت این کشور را دریافت نمایند که در ادامه به طور مختصر به هر یک از این موارد اشاره می‌نماییم.

مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری

یکی از راه‌های مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری می‌باشد. کشور ایتالیا اقامت خاصی از طریق برنامه سرمایه گذاری ندارد، اما ممکن است بتوان مجوز اقامت را از طریق خرید ملک یا مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه گذاری را به دست آورد. مقدار سرمایه اولیه برای کسب اقامت و مهاجرت به ایتالیا از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور تعیین نمی ‌شود. اما در صورت تامین وجوه لازم برای پروژه‌هایی که دولت آن‌ها را معرفی می‌کند، شخص متقاضی امکان اخذ اقامت و مهاجرت به ایتالیا را پیدا می‌کند.

مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

آن دسته از عزیزانی که قصد مهاجرت به ایتالیا از طریق کار را دارند باید به این موضوع توجه داشته باشند که در ابتدا کارفرما در ایتالیا باید به مدت 3 ماه در روزنامه و اینترنت آگهی شغلی خود را ارائه دهد، اگر شهروندی در این کشور خواهان این فرصت شغلی نباشد، کارفرما باید آگهی فرصت شغلی خود را به مدت 3 ماه در کل اتحادیه اروپا آگهی کند. اگر مجددا متقاضی برای این فرصت شغلی پیدا نشد، شما می‌توانید از طریق دریافت دعوتنامه از جانب این کارفرما، اقدام به مهاجرت به ایتالیا نمایند.

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی از جمله راه‌های بدون ریسک برای اخذ اقامت و مهاجرت به ایتالیا می‌باشد. نقاط مثبت تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا از جمله هزینه بسیار پایین و تقریبا رایگان شهریه‌ دانشگاه‌های این کشور و سطح بالای علمی دانشگاه‌های این کشور آن را به قطب جدیدی برای دانشجویان مبدل نموده است. شرایطی که در حال حاضر در دانشگاه‌های این کشور وجود دارد سبب شده است تا متقاضیان مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل بتوانند در کوتاه‌ترین زمان به اقامت این کشور دست یابند.

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل در مقایسه با مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در ایتالیا بسیار راه کم هزینه تر و عاقلانه تریست، و در قیاس با پروسه ی مهاجرت کاری به این کشور از سرعت بیشتری برخوردار است.

مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج

همواره یکی از راه‌های مهاجرت و اخذ اقامت یک کشور مهاجرت از طریق ازدواج می‌باشد. کشور ایتالیا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و اگر شما با یک فرد ایتالیایی ازدواج کنید، این امکان برای شما وجود دارد که درخواست اقامت و مهاجرت به ایتالیا از طریق ازدواج را بدهید. خاطرنشان می‌شود ازدواج در ایتالیا دارای مراسم و تشریفات خاص می‌باشد، به طور مثال برای اینکه ازدواج در ایتالیا حالت رسمی پیدا کند باید به صورت رسمی در کلیسا انجام بپذیرد.

هلدینگ حقوقی رادیو وکالت

در صورت نیاز به کسب اطالاعات بیشتر در امر مهاجرت به ایتالیا کارشناسان ما در رادیو وکالت آماده راهنمایی شما خواهند بود. با ما تماس بگیرید.

 

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد