پل های ارتباطی شما با رادیو وکالت            شماره تلفن: 88705123-021          ایمیل: info@legalholding.ir

مهاجرت به انگلستان

آنچه برای مهاجرت به انگلستان باید بدانیم چیست؟


انگلستان کشوری است در جنوب بریتانیای کبیر که از شمال با اسکاتلند و از غرب و شرق به ترتیب با ولز و دریای شمال هم‌جوار است. این کشور دارای بیش از ده‌ها جزیره‌ی کوچک و بزرگ است. این کشور از دو جزیره‌ی اصلی تشکیل شده است که یکی اسکاتلند، ولز و انگلیس را در خود جای داده است و دیگری ایرلند شمالی را دربرمی‌گیرد.
پایتخت این کشور شهر لندن است که هوایی به نسبت ابری و مرطوب دارد. به صورت کلی هوای کشور انگلستان معتدل و مدیترانه‌ای است و فصول سرد از مرطوب‌ترین فصول سال است. لندن با جمعیتی در حدود 9 میلیون نفر یکی از بزرگترین و پرتراکم‌ترین شهرهای قاره‌ی اروپا است.
زبان رسمی و غالب مردمان این کشور انگلیسی است؛ هرچند که در اقصی نقاط آن مردم به گویش‌های دیگری نیز سخن می‌گویند.
پرچم کشور انگلستان، صلیب جرج مقدس است که این صلیب قرمز، نماد جنگ‌های صلیبی دوران قرون وسطی است. بر اساس باورهای مذهبی آنان، جرج مقدس حافظ کشور انگلستان است. از همین‌رو است که در داستان‌های دیرین، کشتن اژدها توسط جرج مقدس در قرن 12 به وقوع پیوسته است.
 
نشان کشور انگلستان عبارت است از 3 شیر طلایی است که سمبل آیین و تشریفات خانوادگی انگلستان است.

 

مهاجرت به انگلستان


رژیم سیاسی کشور انگلستان

در جهت آشنایی بیشتر با کشور انگلستان، توضیحی مختصر از نحوه‌ی حکومتداری انگلستان قابل توجه است. حکومت کشور انگلستان، حکومت مشروطه‌ی سلطنتی است و قدرت اصلی در این کشور در دستان پارلمان است؛ به گونه‌ای که نظام سیاسی کشور انگلستان را پارلمانی نیز می‌گویند و ملکه‌ی انگلستان تنها به عنوان یک نماد از سنت‌های کشور انگلستان مورد توجه قرار می‌گیرد و به دیگر سخن، مفهومی است که خالی از قدرت ماهوی به حیات خود در عرصه ی سیاسی کشور انگلستان ادامه می‌دهد. لذا هرچند در مقام ریاست کشور و همچنین در جایگاه‌های کلیدی دیگری از جمله مجلس اعیان و ... کلیه‌ی مناصب به صورت موروثی از شخصی به فرزندانش تعلق می‌گیرد و عنایتی به شایستگی‌های فردی و جمعی در این باب نمی‌شود، لیکن با تمرکز اصلی قدرت در نهادهایی غیر از آنچه که فوقاً مورد اشاره قرار گرفت، معضل فساد ناشی از قدرت مطلق در رژیم سیاسی زدوده شده است. همچنین این کشور متنی مدون به عنوان قانون اساسی ندارد و قانون اساسی این کشور در واقع چنیدین فرمان از پادشاهان و یک سری از متونی است که از سنت تقنینی این کشور ناشی می‌شود و این بدان معناست که تفاوتی از نظر مرجع تصویب یا فرایند تصویب میان قانون عادی و قانون اساسی در این کشور وجود ندارد.

مهاجرت به انگلستان

اقتصاد کشور انگلستان


آنچه مهاجرت به انگلستان را بیش از پیش بر مذاق مهاجران شیرین و دلپذیر نموده است وضعیت اقتصادی مطلوب این کشور است. بر اساس آماری که سازمان صندوق بین‌المللی پول در حدود سال‌های 2005 – 2006 میلادی منتشر نموده است، اقتصاد انگلستان پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا محسوب می‌شود. صنایع اصلی کشور انگلستان عبارت اند از:
1 – ارائه ی خدمات مالی 2 – گردشگری 3 – بخش هنر و خلاقیت 4 – صنایع تکنولوژی 5 – صنایع حمل و نقل
صادرات عمده‌ی کشور انگلستان عبارتند از:
1 – نفت خام 2 – مواد شیمیایی 3 – ماشین آلات 4 – وسایل موتوری 5 – کالاهای مصنوع و ...
برای مهاجرت به انگلستان باید توجه نمود که این کشور هفتمین صادرکننده‌ی بزرگ جهان است و به طور نسبی با سطح پایین شاخص‌های نامطلوب اقتصادی از جمله تورم و رکود و بیکاری، از نیرومندترین اقتصادهای اروپا است. لذا مهاجرت به انگلستان برای کسانی که قصد مهاجرت به این کشور اروپایی با هوایی مرطوب را دارند، می‌تواند مورد توصیه‌ی وکلای مهاجرت به انگلستان باشد.
وضعیت فرهنگی کشور انگلستان:
برای مهاجرت به انگلستان، توجه به وضعیت فرهنگی و جایگاه مهاجران در این کشور برای متقاضیان ضروری است. انگلیس مجموعه‌ای از فرهنگ‌های مختلف را در درون خود جای داده است و این تا حدودی مدیون مهاجرت ساکنان آسیای شرق و آفریقا به این کشور در طول ده‌های اخیر است. آنچه وکلای مهاجرت به انگلستان همواره بر آن تأکید داشته‌اند، این است که هرچند برخی گزارش‌ها از مناطقی از این کشور حاکی از برخورد نامناسب و تحقیرآمیز انگلیسی‌ها با بیگانگان، به خصوص در شهرهایی که به صورت سنتی‌تر و با عقاید خاص خود زندگی می‌کنند مثل شهر منچستر، است، ولی برای مهاجرت به انگلستان باید به این مورد توجه نمود که تنوع فرهنگی موجود، مهاجرت به انگلستان را بهبود بخشیده و این قبیل رفتارها در شهرهایی مثل لندن به دلیل تراکم جمعیتی بیشتر مهاجران، شاید به میزان معتنابهی کمتر دیده شود. لذا نمی‌توان از آن به عنوان دلیلی برای محدود نمودن و تقبیح مهاجرت به انگلستان یاد کرد.
امید به زندگی در این کشور برای مردان 76 سال و برای زنان 81 سال است و دین اصلی مردمان این دیار مسحیت است.

مهاجرت به انگلستان

قوانین و شرایط مهاجرت به انگلستان و بررسی برخی از انواع روادیدهای این کشور:


مقدمتاً باید بدانیم که در دنیای امروز دو نوع نظام حقوقی عمده در میان کشورها دیده می‌شود:
 یک: نظام حقوقی رومی – ژرمنی
 دو: نظام حقوقی کامن لا
نظام حقوقی کشور انگلستان، که قوانین مهاجرت به انگلیس از آن گرفته می‌شود، نظام کامن لا است وحقوق آن اساساً مبتنی بر رویه‌ی قضایی محاکم بوده است. در این نظام حقوقی دو نوع تابعیت به رسمیت شناخته شده است:
الف ) تابعیت اصلی:
تابعیت اصلی کشور انگلستان تنها از طریق خون منتقل می‌شود و کسانی که در این کشور به دنیا می آیند، لزوماً حائز تابعیت انگلیسی نخواهند بود. به دیگر سخن تنها کسانی به صورت اصلی دارای تابعیت این کشور هستند که از پدر و مادری که تبعه‌ی کشور انگلستان هستند متولد شده باشند. به این سیستم تابعیت، سیستم خون گفته می‌شود.
ب ) تابعیت اکتسابی:
تابعیت اکتسابی کشور انگلستان را می‌توان در حدود مقرر در قوانین مهاجرتی این کشور تحصیل کرد و از آن بهره برد. به عبارت دیگر کسانی که از تابعیت کشور انگلستان برخوردار نیستند، می‌توانند با انجام یک سری اقدامات مقرر در قانون، تابعیت این کشور را به دست بیاورند. کسانی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند مشمول مقررات تابعیت اکتسابی قرار می‌گیرند. مثلا از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور به میزان مقرر شده‌ی یک میلیون پوند، با احراز ضوابط مهاجرت به انگلستان، ابتدائا ویزای اقامت موقت در این کشور اخذ می‌شود و پس از آن، می‌توان درخواست ویزای اقامت دائم نموده و در نهایت به تابعیت کشور انگلستان در آمد.
اداره ی هویت و گذرنامه‌ی کشور انگلستان یا همان «The Identity and Passport Service» مسؤولیت صدور گذرنامه برای متقاضیان را بر عهده دارد و در مورد مهاجرت به انگلستان اظهار نظر می‌نماید. همچنین آژانس مرزبانی کشور بریتانیا یا همان «UK Border Agency» نیز مسؤولیت بررسی تقاضای پناهندگی و مهاجرت به انگلستان را بر عهده دارد.
به طور کلی در نظام قانونی مهاجرت به انگلستان ویزاهای این کشور به انواع زیر تقسیم می‌شود:
1 – ویزای مربوط به سرمایه‌گذاری تحت عنوان «Investors visa -Tier 1»
در این روش برای مهاجرت به انگلستان و اخذ اقامت این کشور، فرد متقاضی بایستی یک میلیون پوند را برای سرمایه‌گذاری در این کشور فراهم کرده تا طبق مقررات مهاجرت به انگلستان، بتواند موفق به اخذ ویزای «Tier 1» شود. همچنین در این مورد فرد سرمایه‌گذار بایستی نیمی از اوقات خویش را در کشور انگلستان سپری کند تا بتواند از این طریق مهاجرت به انگلستان را برای خود ممکن کند. مدت اعتبار این ویزای غیرمهاجرتی 3 سال است و می‌توان آن را تمدید کرد و همچنین پس از انقضای اعتبار این ویزا، در صورت وجود شرایط لازم مثل اخذ حداقل نمره‌ی 605 در آزمون زبان آیلتس و سایر شرایط، می‌توان از این کشور تقاضای اقامت دائم نمود.
2 – ویزای صاحبان تجارت تحت عنوان «Entrepreneurs visa - Tier1»
این ویزا مربوط به تأسیس شرکت در کشور انگلستان است. ‌برای گرفتن این ویزا مقامات ذی‌صلاح کشور انگلستان، اقدام به دادن امتیاز به فرد متقاضی مهاجرت بر اساس پارامترهایی از قبیل دانستن زبان انگلیسی و برخی ویژگی‌های فردی می‌کنند. همچنین برای گرفتن این ویزا بایستی مبلغ دویست هزار پوند برای شروع یک فعالیت اقتصادی در شرکت‌های تحت نظارت «financial service authority» سرمایه‌گذاری نمود.
3 – ویزای مربوط به کسانی که در کشور انگلستان فارغ‌التحصیل شده‌اند «Post Study visa - Tier1»
برای این که فرد متقاضی بتواند از این ویزا بهره‌مند شود، داشتن سابقه‌ی تحصیل در کشور انگلستان برای وی ضروری است.
4 – ویزای مهاجرت به انگلیس برای افرادی که مهارت‌های خاصی، مثل مهارت‌های شغلی و ... دارند تحت عنوان «Skilled workers visa - Tier2»
برای مهاجرت به انگلستان از طریق مهارت‌های خاص، فرد متقاضی مهاجرت باید از یک مؤسسه یا نهاد انگلیسی درخواست کار داشته باشد. همچنین افرادی با توانایی‌های خاص مثل ورزشکاران یا رهبران یا هنرمندان برای مهاجرت به انگلستان می‌توانند از این طریق اقدام کنند. داشتن مدرک معتبر زبان انگلیسی نیز در این مورد برای مهاجرت به انگلستان بی‌تأثیر نبوده و موجب افزایش امتیاز متقاضی مهاجرت است.
5 – ویزای مربوط به تحصیل و دانشجویی در کشور انگلستان تحت عنوان «Tier 4»
شرط اول برای گرفتن این ویزا داشتن مدرک زبان انگلیسی و امکان اخذ پذیرش از یک دانشگاه معتبر در این کشور است. در مورد گرفتن این ویزا نیز ضوابطی پیش‌بینی شده که باعث می‌شود امتیاز متقاضی بیشتر شده و نهایتاً شانس بیشتری در گرفتن روادید مقتضی داشته باشد. از جمله‌ی این عوامل نمره‌ی بالا در آزمون زبان آیلتس و داشتن اسپانسر برای پرداخت هزینه‌های سکونت در کشور انگلستان است که در صورت داشتن امتیاز بالا، می‌توان مهاجرت به انگلیس را از این طریق ممکن نمود.
6 – ویزای مربوط به کار و پیشه‌ی موقت تحت عنوان «Tier 5»
این ویزا مربوط به کسانی است که قصد دارند به صورت موقت در کشور انگلستان مشغول به کار شوند.
7 – گرفتن ویزا از طریق ازدواج
طبق مقررات حقوق بین‌الملل خصوصی، کسی که با یکی از تبعه‌های کشور انگلستان ازدواج کند، می‌تواند برای اخذ اقامت این کشور و مهاجرت به انگلستان اقدام کند. برای دریافت این ویزا حداقل سن هر دو طرف بایستی بیش از 18 سال تمام بوده و در خواست دهنده‌ی اخذ ویزا باید توانایی مالی خود را نیز مبنی بر اداره کردن مستقل زندگی خود و همسرش اثبات کند.
اکنون باید در مورد محاسن اخذ ویزای کشور انگلستان نیز صحبت کرد. گرفتن ویزا و به تبع آن مهاجرت به کشور انگلستان مزایای فراوانی دارد؛ از جمله این که پس از گرفتن اجازه‌ی اقامت در انگلستان، می‌توان با داشتن ضوابط مقرر در قانون از مقام ذی‌صلاح که عبارت است از وزیر کشور، درخواست تابعیت کشور انگلستان را نمود. لازم به ذکر است که شرایط گرفتن تابعیت بسته به نوع ویزا و روادیدی که فرد از آن طریق به کشور انگلستان سفر نموده، متفاوت است. لازم به ذکر است که متقاضی ممکن است تمام شرایط مقرر در قانون را برای گرفتن تابعیت داشته باشد، لیکن با درخواست تابعیت او از جانب وزیر کشور موافقت نشود؛ چرا که این امر قانوناً در صلاحیت وزیر کشور است تا با این درخواست موافقت یا مخالفت نماید و تصمیم وی احتمالا بستگی به شرایط متغیر سیاسی و اقتصادی کشور دارد.
همچنین کشور انگلستان از شرایط اقتصادی خوبی برخوردار بوده و با عنایت به این که نرخ بیکاری و شاخص‌های اقتصادی در این کشور بسیار بهینه هستند، زندگی کشور انگلستان برای مهاجران مطلوب به نظر می‌رسد.

مهاجرت به انگلستان


برای گرفتن تابعیت کشور انگلستان داشتن از جمله شرایط زیر الزامی است:
1 – سن فرد متقاضی باید در زمان تقاضای تابعیت 18 سال یا بیشتر از آن باشد؛
2 – متقاضی باید از زندگی خوبی در زمان اقامت در کشور انگلستان برخوردار باشد و به دیگر سخن فاقد هرگونه سوء سابقه یا تخلف‌های کیفری در اداره‌ی مهاجرت کشور انگلستان باشد؛
3 – دانش زبانی مناسب و در حد متعارف داشته باشد؛
4 – اطلاعات مورد نیاز از فرهنگ، تاریخ و سیاست کشور انگلستان را داشته باشد؛
5 – تصمیم به زندگی آتی در کشور انگلستان داشته باشد؛
6 – متقاضی باید قبل از درخواست تابعیت برای کشور انگلستان، حداقل پنج سال در این کشور زندگی کرده و حضور فیزیکی داشته باشد؛
و همچنین شرایطی دیگر که برای آگاهی از آنها می‌توان به یکی از وکلای مهاجرت به انگلستان مراجعه نمود.
ذکر یک نکته نیز در خصوص تابعیت مضاعف در کشور انگلستان ضروری است. در قانون تابعیت کشور انگلستان مصوب سال 1948 میلادی، داشتن تابعیت مضاعف در این کشور ممنوع نشده است؛ لذا چنانچه هر یک از اتباع کشور انگلستان موفق به اخذ تابعیت کشوری بیگانه شود، تابعیت انگلیسی وی سلب نخواهد شد و قانونا ملزم به ترک تابعیت ثانوی و مضاعف خود نیست.
در پایان باید گفت که قوانین مربوط به مهاجرت، همواره ممکن است تحت شرایط سیاسی، اقتصادی و فرهنگی کشور مقصد، دستخوش تغییراتی شود. لذا برای اطلاع از آخرین قوانین، مراجعه به متخصصین معتبر در امر مهاجرت مطلوب و مطمئن به نظر می‌رسد.

 

نظرات کاربران

 • Morteza میگه:
  سلام، من 26 سالمه و 40 الی 50 ملیون دارم، دوست دارم با هر شرایطی امکان پذیر است به انگلستان مهاجرت کنم آیا میتونم، یا کدوم کشور برام از نظر شما می‌توان رفت با این هزینه
  پاسخ توسط کارشناس (2) : با سلام دوست عزیز برای کشور انگلستان با این هزینه نمیتوان اقدامی کزد اما با کارشناسان ما بری راهنمایی مشاوره بگیرید.
 • احمد رضا میگه:
  سلام من 35 سال دارم مهمتر ساخت وساز،هستم تحصیلات دیپلم قدیم و متاهل دارای دو فرزند 9 و4 ساله میباشم کدام کشور برای مهاجرت برای من پیشنهاد میکنید خواهش میکنم به من کمک کنید
  پاسخ توسط کارشناس(3) : سلام- کم هزینه ترین و سریعترین کشور اوکراین می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
 • حمید میگه:
  سلام من لیسانس مهندسی نفت، آیلتس زبان و دیپلم موسیقی دارم ؛۲۳ سالمه و مجردم. بهترین روش برای مهاجرت من به انگلیس و داشتن زندگی موفق در اونجا چیه؟ مرسی
  پاسخ توسط کارشناس (1) : باسلام خدمت شما گروه حقوقی رادیو وکالت خدماتی در خصوص کشور انگلیس ارائه نمی دهد. با تشکر
 • مرضيه میگه:
  سلام من مدرك مهندسى صنايع دارم و همسرم مدر مهندسى برق(هردو ليسانس)من در زمينه نقاشى ام مهارت دارم منو همسرم ميخوايم براى اقامت هلند يا انگليس اقدام كنيم با شرايط مذكور چه كشورى و چه اقامتى رو ميتونيم بگيريم ممنون
  پاسخ توسط کارشناس (1) : با سلام خدمت شما دوست عزیز. در خصوص ویزای کار کشورهای اروپایی می توانیم کشور المان را به شما پیشنهاد دهیم، بخصوص برای رشته همسرتان در خصوص رشته مهندسی برق، سابقه 5 سال به بالا و دارا بودن حداقل مدرک لیسانس از شروط اصلی ویزای بلوکارت آلمان می باشد.
 • مرضيه میگه:
  سلام من مدرك مهندسى صنايع دارم و همسرم مدر مهندسى برق(هردو ليسانس)من در زمينه نقاشى ام مهارت دارم منو همسرم ميخوايم براى اقامت هلند يا انگليس اقدام كنيم با شرايط مذكور چه كشورى و چه اقامتى رو ميتونيم بگيريم ممنون
  پاسخ توسط کارشناس (2) : با سلام دوست عزیز برای همسر شما که رشته برق میباشند پیشنهاد ما بلو کارت آلمان میباشد.
 • ابوالفضل میگه:
  سلام من ۱۴سال دارم نمراتم تا کنون همه عالی بوده میخواستم بدونم تو سن من هم میشه برای تحصیل در اوکراین اقامت گرفت
  پاسخ توسط کارشناس(3) : سلام- خیر باید حتما یکی از والدین اقامت اوکراین را کسب کنند و دو سه ماه کنار شما باشند.
 • نیما میگه:
  سلام من نیما هستم میبخوام برم به انگلستان هنر بهترین نقاشی تخیلی دارم و گریم در حد ماسک یکی به عنوان مشاوره تحصیلی بهم کمک کنه چون در ایران این هنر نیست و ۱۳ساله ام
  پاسخ توسط کارشناس (1) : با سلام خدمت شما، لطفا با موسساتی که پذیرش تحصیلی کشور انگلستان را اقدام می کنند تماس حاصل نمایید. در حال حاضر جز خدمات اجرایی موسسه نمی باشد. با تشکر
 • روشنک میگه:
  سلام من ۲۹ سالمه و مدرک فوق لیسانس حسابداری دارم و مدرک ناجی و مربیگری شنا دارم و در هر دو رزومه کاری دارم و همسرم مهندس مکانیک (لیسانس) و سابقه کاری مرتبط دارد و فرزندی نداریم قصد مهاجرت به انگلیس یا هلند یا استرالیا را داریم کدارم کشور بهتر است برای شرایط ما ؟ ممنون از پاسخگویی شما
  پاسخ توسط کارشناس (2) : با سلام دوست عزیز فرمهای ارائه شده برای کشور استرالیا را در سایت قرار داده شده تکمیل نمایید پس از بررسی با شما تماس گرفته خواهد شد.
 • Vahid میگه:
  سلام. من وحید 34 ساله و مجرد هستم. شما در مورد پناهندگی انگلیس می تونید کاری برام انجام بدین؟ ممنون اگه جواب بدین...
  پاسخ توسط کارشناس (2) : سلام موسسه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمیکند.
 • محمدرضا میگه:
  سلام برای مهاجرت به انگلیس چکار باید بکنیم
  پاسخ توسط کارشناس (2) : با سلام دوست عزیز اخذ اقامت کشور انگلستان کار راحتی نیست و با سرمایه گذاری بالای 200هزارپوند میتوانید اقدام کنید.
 • ابوالفضل نجمی میگه:
  سلام خدمت شما. هزینه مهاجرت به کانادا چقدره
  پاسخ توسط کارشناس(3) : سلام- در حال حاضر اقامت کانادا انجام نمی شود و فقط ویزای مولتی اخذ می شود.برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.
 • حبیب میگه:
  سلام و عرض ادب من یک جانباز جنگ هستم که با دختر 23 ساله ام قصد مهاجرت به انگلیس را دارم میخواستم بپرسم از چه طریقی میتوانم باتفاق دخترم مهاجرت کنم با سپاس و تجدید احترام
  پاسخ توسط کارشناس (1) : با سلام خدمت شما دوست محترم. در حال حاضر موسسه حقوقی رادیو وکالت خدماتی در خصوص کشور انگلیس ارائه نمی دهد. در صورت تمایل برای اطلاع از روش های قانونی اخذ اقامت سایر کشورها می توانید با ما تماس بگیرید، با تشکر.
فرم ارسال سوال و نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

مطالب مرتبط

مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان

توضیحاتی کامل در رابطه با مهاجرت به انگلستان

اعزام دانشجو به انگلستان

اعزام دانشجو به انگلستان

توضیحاتی در رابطه با اعزام دانشجو به انگلستان

تحصیل در انگلستان

تحصیل در انگلستان

توضیحاتی جامع در رابطه با تحصیل در کشور انگلستان

اقامت انگلستان

اقامت انگلستان

توصیحاتی در رابطه با اقامت انگلستان