مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان

انگلستان، سرزمینی کهن در شمال قاره‌ اروپا است. این کشور نقش انکار ناپذیر و مهمی در معادلات جهانی ایفا می‌کند و به دلیل طبیعت چشم‌نواز و همچنین آثار تاریخی زیبا و ارزشمند، به یکی از مقاصد مهم گردشگری تبدیل شده است. انگلستان در بخش جنوبی بریتانیای کبیر قرار دارد و جمعیتی حدود ۵۵ میلیون نفر را در خود جای داده است. مردم این سرزمین کهن، انگلیسی‌زبان با گویش بریتانیایی هستند و از واحد پونددر معاملات خود استفاده می‌کنند. آب و هوای انگلستان معتدل است. در تابستان آب و هوایی سرد و در زمستان اقلیمی معتدل دارد. انگلستان از جمله کشورهایی است که اشخاص بسیاری قصد مهاجرت به آنجا را دارند و از این رو روش‌های مهاجرت به انگلستان نیز متنوع است. در مطلب پیش‌رو قصد داریم تا در ابتدا نگاهی به کشور انگلستان و اقتصاد این کشو داشته باشیم و پس از آن راه‌های مهاجرت به انگلستان از قبیل تحصیل، ازدواج، سرمایه‌گذاری و غیره را مورد بررسی قرار دهیم.

مهاجرت به انگلیس

 

نگاهی به لندن پایتخت پادشاهی بریتانیا

اشخاصی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارند بد نیست شمای کلی از این کشور و خصوصا پایتخت آن، لندن در ذهن خود داشته باشند. شهر لندن پایتخت انگلستان و پادشاهی بریتانیا است. نوع حکومت انگلستان به عنوان بخشی از پادشاهی بریتانیا، سلطنت مشروطه به شمار می‌رود و این کشور توسط پارلمان بریتانیا اداره می‌شود. بیرمنگام، منچستر، لیورپول و لیدز از مهم‌ترین شهرها پس از لندن، محسوب می‌شوند. لندن، شهری است مملو از زیبایی‌های خاطره‌انگیز که گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. از جمله زیبایی‌های کشور انگلستان که هر مخاطبی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، چرخ و فلک غول‌پیکری که در سال ۲۰۰۰ میلادی افتتاح شد، پل برج لندن با قدمتی حدود ۲ قرن که بر روی رودخانه‌ تایمز بنا نهاده شده است و کاخ وست‌مینستر که در سال ۱۸۵۸ میلادی ساخته شد، می‌باشد.

اشخاصی که قصد مهاجرت به انگلستان  را دارند علاوه بر شهر لندن، لازم است تا مناطق و شهرهای دیگری را نیز که در این کشور وجود دارد مد نظر خود قرار دهند. به عنوان مثال باث، شهری اشرافی با ساختمان‌های باشکوه و زیبا، و برخوردار از چشمه‌های آب گرم است که هر ساله میزبان مسافران بسیاری از سراسر جهان می‌شود. دانشگاه کمبریج در سال ۱۲۰۹ میلادی ساخته شد و یکی از برترین دانشگاه‌های دنیا شمرده می‌شود. آکسفورد، از قدیمی‌ترین مناطق انگلستان است که یکی از کهن‌ترین دانشگاه‌های جهان، دانشگاه آکسفورد در آن قرار دارد.

اقتصاد انگلستان

یکی از مهمترین مسائل برای فردی که قصد مهاجرت به انگلستان را دارد، وضعیت اقتصادی این کشور می‌باشد.  با توجه به این موضوع شایان ذکر است کشور انگلستان یکی از کشورهای توسعه یافته اقتصادی در جهان و از نخستین کشورهای صنعتی در قرن 19 به شمارمی آید. انگلستان با اجرای سیاست‌های تجاری مکتب لیبرالیسم تا اواخر قرن 19 میلادی موفق شد در راس کشورهای پیشرو صنعتی و تجاری دنیا قرار گیرد. همچنین این کشور توانست با حمایت از صنایع و تولیدات داخلی بعد از انقلاب صنعتی، اقتصاد خود را در زمره بهترین اقتصاد دنیا و قدرت اول کشورهای صنعتی در جهان معرفی کند.

از مهمترین صنایع موثر در اقتصاد کشور انگلیس می‌توان به صنایع آهن آلات و فولاد، وسایل مهندسی، منسوجات، کشاورزی و غیره اشاره داشت. طبق آمارهای جهانی در سال 2015 اقتصاد انگلستان دارای رتبه پنجم در دنیا از نظر تولید ناخالص ملی و مقام نهم جهانی را برای برابری قدرت خرید، به دست آورد.

روش‌ها و شرایط مهاجرت به انگلستان

در ادامه مطلب قصد داریم تا نگاهی جامع به روش‌های مهاجرت به انگلستان داشته باشیم و به تشریح هریک از این موارد بپردازیم. به طور کلی راه‌های مهاجرت به انگلستان را می‌توان به موارد زیر تقسیم نمود:

  • مهاجرت به انگلستان از طریق اخذ ویزای تحصیلی
  • مهاجرت به انگلستان از طریق کار
  • مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج
  • مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به انگلستان از طریق اخذ ویزای تحصیلی (ویزای تایر نوع چهارم)

یکی از محبوب‌ترین روش‌ها و در عین حال موفق‌ترین آن‌ها، مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در این کشور می‌باشد. نظام آموزشی پیشرفته و امکانات خاصی که این کشور به دانشجویان خود در تمامی مقاطع ارائه می‌دهد، این کشور را به گزینه‌ای بسیار مناسب برای علاقه‌مندانی که قصد مهاجرت به انگستان و تحصیل در این کشور را دارند، بدل نموده است. از طرف دیگر قوانین اقامتی که این کشور برای دانشجویانی که به واسطه تحصیل اقدام به مهاجرت می‌نمایند، در نظر گرفته است، سبب شده تا دانشجویان با سپری کردن مدت زمان کوتاه‌تری بتوانند به اقامت دائم انگلستان دست یابند.

انواع ویزاهای تحصیلی انگلستان

ویزا‌های تحصیلی انگلستان را به طور کلی می‌توان به دو دسته تقسیم نمود تا اشخاصی که قصد مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل را دارند، ویزای تحصیلی مناسب با توجه به شرایط خود را کسب نمایند.

ویزای تحصیلی نوع اول: این نوع  ویزای تحصیلی به اشخاصی اعطا می‌شود که پس از مهاجرت به انگلستان در طول مدت زمان کوتاهی دوره‌های درسی را در مراکز آموزشی این کشور می‌گذرانند.

ویزای تحصیلی نوع دوم: این نوع ویزای تحصیلی به اشخاصی که پس از مهاجرت به انگلیس قصد تحصیل در دانشگاه‌های این کشور  و در مقاطع مختاف را دارند، تعلق می‌گیرد.

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل در رشته‌های پزشکی و داروسازی

کشور انگلستان گزینه‌ای مناسب برای اشخاصی است که قصد تحصیل در رشته‌هایی مانند پزشکی, دندان‌پزشکی و داروسازی را دارند. از این رو اشخاصی که قصد مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل را دارند با گذراندن یک دوره یک ساله و یا دو ساله که به منظور تطبیق سطح علمی ایشان با دانشگاه‌های این کشور در نظر گرفته شده است، می‌توانند تحصیلات خود را در کلیه رشته‌های پزشکی در این کشور آغاز کنند.

مهاجرت به انگلستان از طریق کار (ویزای تایر نوع دوم)

یکی از راه‌هایی که بسیار مورد توجه متقاضیان مهاجرت به انگلستان واقع می‌شود، مهاجرت به انگلستان از طریق کار می‌شود. با توجه به این موضوع اشخاصی که قصد کار در این کشور را دارند نخست نیاز به دریافت ویزای کار انگلستان دارند. به منظور مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای کار نیز دریافت دعوت‌نامه‌ای معتبر از سوی کارفرمایی در این کشور بسیار حائز اهمیت است که علاقه‌مندان به منظور کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به مقاله‌های کار در انگلستان و کاریابی در انگلستان مراجعه نمایند. البته دولت انگلستان شرایطی را برای گروهایی مانند ورزشکاران نخبه, مربیان بین المللی در نظر گرفته است که به واسطه آن ایشان می‌توانند اقدام به مهاجرت به انگلستان از طریق کار نمایند.

لازم به ذکر است از آنجایی که ویزای کار انگلستان برمبنای سیستم امتیازدهی است، متقاضی که قصد مهاجرت به انگلستان به واسطه کار در این کشور را دارد مستلزم کسب حداقل امتیاز 70 به منظور اخذ ویزا کار این کشور می‌باشد. نحوه امتیاز دهی در این روش بر اساس پیشنهاد شغلی, ساپورت مالی مناسب و میزان تسلط به زبان انگلیسی می‌باشد.

 

  • مدارک لازم به منظور اخذ ویزای کار انگلستان:

1)فرم تقاضا نامه

2)داشتن گذرنامه معتبر

3)یک قطعه عکس

4)پرینت بانکی موجودی حساب متقاضی به مدت حداقل 90 روز در حساب بانکی قرار بگیرد

5)مدرک معتبر زبان انگلیسی

اشخاصی که موفق به مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای کار می‌شوند، این امکان را خواهد داشت تا همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را نیز به تبعیت از خود وارد این کشور نماید. شایان ذکر است شخص متقاضی با دریافت ویزای کار و مهاجرت به انگلستان پس از گذشت 5 سال زندگی و کار در این کشور و پرداخت مالیات، می‌توانند اقامت دائم انگلستان را کسب نمایند.

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

براساس قواعد حقوق بین الملل خصوصی چنانچه علقه زوجیت فیمابین دو فرد وجود داشته باشد فرد متقاضی میتواند برای دریافت ویزا و اقامت کشور طرف مقابل اقدام کند. طبق قوانین کشور انگلستان نیز اگر شخصی با یک فرد مقیم یا شهروند کشور انگلستان ازدواج نماید، قادر است تا اقدام به مهاجرت به انگلستان نموده و پس از اثبات ازدواج و موارد خواسته شده توسط سفارت این کشور، اقامت انگلستان را کسب نماید.

شرایطی که به منظور مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج لازم است، در قدم اول شرط سنی بالای 18 سال برای هر دو شخص است. در قدم دوم نیز شخصی که قصد ازدواج و مهاجرت به انگلستان از این طریق را دارد مستلزم  ارائه مدارکی دال بر درآمد و توانایی مالی خود ارائه دهد که بیانگر این موضوع باشد که توانایی پشتیبانی مالی از خود و همسر خود را بدون نیاز به کمک‌های دولتی دارد.

لازم به ذکر است شخص متقاضی مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج اجازه کار, تحصیل و زندگی در خاک انگلستان را بدست در صورت اثبات ازدواج پیدا کرده و پس از گذشت 5 سال به اقامت دائم انگلستان دست یابند.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری در این کشور( ویزای تایر نوع اول)

اخذ ویزای سرمایه‌گذاری از جمله راه‌های دیگر مهاجرت به انگلستان می‌باشد که خود به سه بخش تقسیم می‌شوند که عبارتند از:

  • ویزای سرمایه گذاری در انگلستان

تا قبل از نوامبر 2014 براساس سیستم امتیاز بندی اشخاصی که قصد مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری را دارند، نیازمند حداقل سرمایه‌ای معادل یک میلیون پوندهستند. از این مبلغ میزان 750.000 پوند آن در شرکت‌ها و موسسات قانونی انگلستان که توسط دولت این کشور مشخص می‌شود، به کار گرفته می‌شود و در حسابی به صورت بلوکه قرار می‌گیرد و متقاضی تنها حق دریافت و استفاده از سود پول خود را خواهد شد.

250.000 پوند باقیمانده در اختیار شخصی که قصد مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه‌گذاری را دارد قرار می‌گیرد و این امکان را دارد تا آزادانه به تجارت یا خرید ملک بپردازد. نکته‌ای که در زمینه مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای سرمایه‌گذاری وجود دارد آن است که شخص متقاضی نیازی به تحصیلات دانشگاهی نداشته و ارائه مدرک زبان انگلیسی کفایت می‌کند. همچنین با دریافت ویزای سرمایه‌گذاری امکان مهاجرت به انگلستان برای همسر و فرزند شخض متقاضی فراهم می‌شود.

اما بعد از نوامبر 2014 تغییراتی در قوانین اعطای ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان اعمال شد که به واسطه آن به منظور مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای سرمایه‌گذاری، نقدینگی فرد متقاضی نباید کمتر از 2 میلیون پوند باشد.

  • ویزای تاسیس شرکت یا کارآفرینی در انگلستان

مهاجرت به انگلستان به واسطه اخذ ویزای کارآفرینی از جمله پرطرفدارترین روش‌های سرمایه‌گذاری در این کشور است. در این روش شخص متقاضی مستلزم ارائه نقدینگی دویست هزار پوند در بانک‌های مورد تایید این کشور به  مدت زمان خاصی می‌باشد. همچنین فرد متقاضی باید یک طرح اقتصادی برای چگونگی این سرمایه‌گذاری در انگلستان ارائه دهد که این میزان سرمایه نیز باید در یک کسب و کار در انگلستان سرمایه‌گذاری شود. از طرف دیگر شخص متقاضی برای دریافت این ویزا نیازمند تسلط بر دانش زبان انگلیسی است.

  • ویزای سرمایه‌گذاری پس از تحصیل در انگلستان

این نوع ویزا از شاخه‌های ویزای سرمایه گذاری انگلستان است و مناسب اشخاصی است که موفق به مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل می‌شوند. ایشان در هنگام تحصیل یا پس از تحصیل قادر هستند با سرمایه‌گذاری به مبلغ  50.000 پوند در یک کسب وکار در کشور انگلستان در مدت زمان کوتاهی به اقامت این کشور دست یابند.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
علی
سلام من استادکارقنادیم۳۸سالمه میخوام به انگلیس مهاجرت کنم اما نمیدونم ازچه طریق میتونم باخانواده ام برم.چون تخمین هزینه رونمیدونم چند درنظر بگیرم خودم همسرم پسر۱۶ساله ودختر8ساله بعلاوه دوقلوی دختریکسال ونیمه
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما علی عزیز. می توانیم جهت اخذ ویزای توریستی ایتالیا در خدمتتان باشیم.
Morteza
سلام، من 26 سالمه و 40 الی 50 ملیون دارم، دوست دارم با هر شرایطی امکان پذیر است به انگلستان مهاجرت کنم آیا میتونم، یا کدوم کشور برام از نظر شما می‌توان رفت با این هزینه
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز برای کشور انگلستان با این هزینه نمیتوان اقدامی کزد اما با کارشناسان ما بری راهنمایی مشاوره بگیرید.
احمد رضا
سلام من 35 سال دارم مهمتر ساخت وساز،هستم تحصیلات دیپلم قدیم و متاهل دارای دو فرزند 9 و4 ساله میباشم کدام کشور برای مهاجرت برای من پیشنهاد میکنید خواهش میکنم به من کمک کنید
پاسخ توسط کارشناس(3)
سلام- کم هزینه ترین و سریعترین کشور اوکراین می باشد.برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.
حمید
سلام من لیسانس مهندسی نفت، آیلتس زبان و دیپلم موسیقی دارم ؛۲۳ سالمه و مجردم. بهترین روش برای مهاجرت من به انگلیس و داشتن زندگی موفق در اونجا چیه؟ مرسی
پاسخ توسط کارشناس (1)
باسلام خدمت شما گروه حقوقی رادیو وکالت خدماتی در خصوص کشور انگلیس ارائه نمی دهد. با تشکر
مرضيه
سلام من مدرك مهندسى صنايع دارم و همسرم مدر مهندسى برق(هردو ليسانس)من در زمينه نقاشى ام مهارت دارم منو همسرم ميخوايم براى اقامت هلند يا انگليس اقدام كنيم با شرايط مذكور چه كشورى و چه اقامتى رو ميتونيم بگيريم ممنون
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما دوست عزیز. در خصوص ویزای کار کشورهای اروپایی می توانیم کشور المان را به شما پیشنهاد دهیم، بخصوص برای رشته همسرتان در خصوص رشته مهندسی برق، سابقه 5 سال به بالا و دارا بودن حداقل مدرک لیسانس از شروط اصلی ویزای بلوکارت آلمان می باشد.
مرضيه
سلام من مدرك مهندسى صنايع دارم و همسرم مدر مهندسى برق(هردو ليسانس)من در زمينه نقاشى ام مهارت دارم منو همسرم ميخوايم براى اقامت هلند يا انگليس اقدام كنيم با شرايط مذكور چه كشورى و چه اقامتى رو ميتونيم بگيريم ممنون
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز برای همسر شما که رشته برق میباشند پیشنهاد ما بلو کارت آلمان میباشد.
ابوالفضل
سلام من ۱۴سال دارم نمراتم تا کنون همه عالی بوده میخواستم بدونم تو سن من هم میشه برای تحصیل در اوکراین اقامت گرفت
پاسخ توسط کارشناس(3)
سلام- خیر باید حتما یکی از والدین اقامت اوکراین را کسب کنند و دو سه ماه کنار شما باشند.
نیما
سلام من نیما هستم میبخوام برم به انگلستان هنر بهترین نقاشی تخیلی دارم و گریم در حد ماسک یکی به عنوان مشاوره تحصیلی بهم کمک کنه چون در ایران این هنر نیست و ۱۳ساله ام
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما، لطفا با موسساتی که پذیرش تحصیلی کشور انگلستان را اقدام می کنند تماس حاصل نمایید. در حال حاضر جز خدمات اجرایی موسسه نمی باشد. با تشکر
روشنک
سلام من ۲۹ سالمه و مدرک فوق لیسانس حسابداری دارم و مدرک ناجی و مربیگری شنا دارم و در هر دو رزومه کاری دارم و همسرم مهندس مکانیک (لیسانس) و سابقه کاری مرتبط دارد و فرزندی نداریم قصد مهاجرت به انگلیس یا هلند یا استرالیا را داریم کدارم کشور بهتر است برای شرایط ما ؟ ممنون از پاسخگویی شما
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز فرمهای ارائه شده برای کشور استرالیا را در سایت قرار داده شده تکمیل نمایید پس از بررسی با شما تماس گرفته خواهد شد.
Vahid
سلام. من وحید 34 ساله و مجرد هستم. شما در مورد پناهندگی انگلیس می تونید کاری برام انجام بدین؟ ممنون اگه جواب بدین...
پاسخ توسط کارشناس (2)
سلام موسسه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمیکند.
محمدرضا
سلام برای مهاجرت به انگلیس چکار باید بکنیم
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز اخذ اقامت کشور انگلستان کار راحتی نیست و با سرمایه گذاری بالای 200هزارپوند میتوانید اقدام کنید.
ابوالفضل نجمی
سلام خدمت شما. هزینه مهاجرت به کانادا چقدره
پاسخ توسط کارشناس(3)
سلام- در حال حاضر اقامت کانادا انجام نمی شود و فقط ویزای مولتی اخذ می شود.برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.
حبیب
سلام و عرض ادب من یک جانباز جنگ هستم که با دختر 23 ساله ام قصد مهاجرت به انگلیس را دارم میخواستم بپرسم از چه طریقی میتوانم باتفاق دخترم مهاجرت کنم با سپاس و تجدید احترام
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما دوست محترم. در حال حاضر موسسه حقوقی رادیو وکالت خدماتی در خصوص کشور انگلیس ارائه نمی دهد. در صورت تمایل برای اطلاع از روش های قانونی اخذ اقامت سایر کشورها می توانید با ما تماس بگیرید، با تشکر.