مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی


پناهندگی به چه معناست؟

راه‌های مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی کدام است؟


هلدینگ حقوقی رادیو وکالت متشکل از حقوقدانان و وکلای متخصص در امور مهاجرت و پناهندگی، به مشاوره راجع به راه ها و شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی می پردازد. این متخصصین با آگاهی از رویه های موجود، امکان بهره مندی از یک مشاوره حقوقی واقع گرا را مهیا می سازند. در واقع نه تنها اشراف بر قوانین و مقررات مکتوب، بلکه آگاهی از وضعیت های عملی و عرف های نانوشته ی دستگاه های اداری نیز ضروری است. این امر در خصوص بحث پناهندگی از حساسیت بیشتری برخوردار است. چراکه به طور کلی پناهندگی نسبت به سایر طرق مهاجرت، شیوه ی دشوارتری برای ترک کشور خویش است. در همین راستا و برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی، با مشاوران رادیو وکالت در ارتباط باشید.

توجه:
گروه حقوقی رادیو وکالت پناهندگی را پیشنهاد نکرده و در این زمینه هیچ خدماتی ندارد.ما به شما راه های دیگری را پیشنهاد میکنیم که کاملا قانونی هستند و از پناهندگی کم هزینه تر میباشند.
با ما تماس بگیرید:(مشاوره رایگان)
021-88705123

پناهندگی:
همانطور که گفته شد، یکی از طرق مهاجرت، پناهندگی است. پناهنده کسی است که به دلیل تأثیر عواملی نظیر مذهب، نژاد، عضویت در گروه خاص اجتماعی، سیاسی یا ... در کشور محل سکونت خود مورد آزار و اذیت است و یا ترس منطقی و موجه از احتمال شکنجه و مورد اذیت قرار گرفتن خویش دارد و درنتیجه برای رهایی از این شرایط، از کشور اصلی محل زندگی خود گریخته و به دنبال حمایت و پشتیبانی کشوری دیگر است. پناهندگی یک حق از حقوق افراد تلقی می شود که در اسناد بین المللی و معاهدات زیادی بر آن تأکید شده است. کنوانسیون پناهندگی مصوب 1951 ژنو نیز یکی از مهمترین این اسناد است. البته همواره این نکته در خصوص پناهندگی مورد تأکید قرار می گیرد که هر خطر و تهدیدی را نمی ‌توان بهانه برای اخذ پناهندگی کشور دیگر دانست. برای مثال افراد متهم به ارتکاب جرایم نمی ‌توانند برای فرار از مجازات‌ های قانونی خویش از کشور ‌های دیگر درخواست پناهندگی کنند؛ بر خلاف متهمان جرایم سیاسی که معمولاً از این امتیاز برخوردار هستند. به همین دلیل، فرایند مصاحبه از متقاضیان مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی، فرایندی طولانی همراه با حساسیت بالای مأموران انگلیسی است. در ادامه راجع به این فرایند و سؤالاتی که طی آن پرسیده می شود، به توضیح بیشتری خواهیم پرداخت.
کشور انگلستان
انگلستان کشوری است در جنوب بریتانیای کبیر که پایتخت آن  شهر لندن است. جمعیت این شهر حدود 9 میلیون نفر است و یکی از بزرگترین و پرتراکم ‌ترین شهرهای قاره‌ی اروپا به حساب می آید. در رژیم سیاسی انگلستان، قدرت اصلی در دستان پارلمان است؛ به گونه‌ای که نظام سیاسی کشور انگلستان را پارلمانی نیز می‌گویند. بر اساس آماری که سازمان صندوق بین‌المللی پول در حدود سال‌های 2005 – 2006 میلادی منتشر نموده است، اقتصاد انگلستان پنجمین اقتصاد بزرگ دنیا محسوب می شده است. هرچند که افت و خیزهای اقتصادی سال های اخیر این کشور را نباید نادیده گرفت. انگلستان هفتمین صادر کننده ی بزرگ جهان است و صادرات عمده‌ی آن عبارت است از:
1 – نفت خام 2 – مواد شیمیایی 3 – ماشین آلات 4 – وسایل موتوری 5 – کالاهای مصنوع و ...
برای مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی، توجه به وضعیت فرهنگی و جایگاه مهاجران در این کشور برای متقاضیان ضروری است. به عبارتی در کنار دیدگاه های دولت مردان، نگاه مردم انگلستان به مهاجرین نیز می تواند تأثیر گذار باشد. برخورد مردم در شهر های مختلف نیز می تواند گوناگون باشد و لذا مشورت با افرادی که شرایط زندگی در این کشور را تجربه کرده اند، و یا افرادی که به واسطه ی تخصص در امور مهاجرتی، با این شرایط آشنا هستند مهم است. انگلستان مجموعه ‌ای از فرهنگ‌های مختلف را در درون خود جای داده است و تنوع فرهنگی موجود، مهاجرت به انگلستان را بهبود بخشیده است. با این حال، تصمیم اکثریت مردم این کشور به خروج از اتحادیه ی اروپا، با پدیده ی پناهندگی بی ارتباط نیست که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

وضعیت پناهندگی کشور انگلستان

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی


اتحادیه ی اروپا متشکل از اکثر کشور های اروپایی، دارای قوانین و مقررات ویژه ای راجع به مهاجرت و پناهندگی موسوم به مقررات «دوبلین» است. اما از آنجا که کشور انگلستان سال گذشته از این اتحادیه خارج شد، اکنون دیگر این کشور مشمول مقررات فوق نیست و روند خروج، در حال انجام است. گفتنی است دست و پا گیر بودن مقررات فوق نیز در تمایل انگلستان برای خروج از اتحادیه ی اروپا بی تأثیر نبوده است. مطابق با مقررات اتحادیه ی اروپا، پناهجویان وارده به خاک اروپا می بایست نسبت به جمعیت کشور های اروپایی عضو، میان آن ها تقسیم شوند. با این حال به نظر می رسد که تمایل انگلستان به این سیاست های مهاجرتی کمرنگ شده است؛ به گونه ای که این کشور به میزانی در حدود نصف میزان مقرر شده، با درخواست های پناهندگی موافقت می کند.
روزنامه های انگلیسی نیز بعضاً به برخی از بد رفتاری ها با پناهجویان واکنش نشان می دهند و منتقد سیاست های دولت هستند. در حوادث مربوط به انتخابات سال 1388 ایران نیز، برخی از خبرگذاری ها خبر از در پیش گرفتن یکسری سیاست های عجیب در انگلستان راجع به پناهندگی این کشور دادند؛ برای مثال خبرگذاری تابناک در گزارشی گفته بود که یکی از شروط انگلستان در آن زمان، همکاری اطلاعاتی پناهجویان علیه نظام جمهوری اسلامی ایران بوده است. با این حال نباید فراموش کرد که با گذشت سال ها از آن دوران، و تغییر دولت انگلستان و ایران و نیز تقویت روابط دیپلماتیک میان این دو کشور، تنش ها به حداقل خود رسیده است و ظاهراً خطری از این باب، پناهجویان را تهدید نمی کند.
باید افزود که پناهجویانی که با خطرات و دشواری های تحمل ناپذیر رو به رو می شوند، عمدتاً افرادی هستند که از طرق غیرقانونی اقدام کرده اند. بدیهی است که رعایت قانون، ضامن حفظ حقوق افراد خواهد بود. در همین راستا، هلدینگ حقوقی رادیو وکالت با بهره گیری از حقوقدانان و وکلای مجرب، پیمودن پناهندگی متقاضیان در مسیر های قانونی را تسهیل می کند.

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

امروزه راه های متعددی برای مهاجرت به انگلستان وجود دارد که عبارت است از:
 1 – ویزای مربوط به سرمایه‌گذاری تحت عنوان «Investors visa -Tier 1»
2 – ویزای صاحبان تجارت تحت عنوان «Entrepreneurs visa - Tier1»
3 – ویزای مربوط به کسانی که در کشور انگلستان فارغ‌التحصیل شده‌اند «Post Study visa - Tier1»
4 – ویزای مهاجرت به انگلستان برای افرادی که مهارت‌های خاصی، مثل مهارت‌های شغلی و ... دارند تحت عنوان «Skilled workers visa - Tier2»
5 – ویزای مربوط به تحصیل و دانشجویی در کشور انگلستان تحت عنوان «Tier 4»
6 – ویزای مربوط به کار و پیشه‌ی موقت تحت عنوان «Tier 5»
7 – گرفتن ویزا از طریق ازدواج
8 – پناهندگی
بدین ترتیب پناهندگی معمولاً به عنوان آخرین راه مورد توصیه قرار می گیرد. اما ذکر نکاتی راجع به این مسیر نیز ضروری است.

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی


آژانس مرزبانی بریتانیا (UK Border Agency)  که به اختصار، UKBA نیز نامیده می شود، وظیفه ی بررسی تقاضای پناهندگی و مصاحبه از متقاضیان را بر عهده دارد. علاوه بر این اداره، درخواست پناهندگی می تواند به افسران اداره ی مهاجرت نیز تقدیم شود. این مأموران در فرودگاه ها، بنادر دریایی و مرزهای خاکی که مبادی وروذی کشور انگلستان محسوب می شود، حضور دارند.
همانطور که گفته شد، تأیید یا عدم تأیید درخواست مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی، منوط به حضور در مصاحبه است. باید گفت که مراحل مصاحبه عموماً طولانی مدت است. هدف آژانس مرزبانی بریتانیا از این مصاحبه ها، علاوه بر آگاهی از مشخصات فردی نظیر سطح تحصیلات و اشتغال، پی بردن به چرایی ترک خاک کشور شخص و ورود به انگلستان و نیز سنجش میزان اعتبار ادعاهای فرد است. ادعاهایی نظیر در معرض آزار و اذیت یا شکنجه بودن که عمدتاً می تواند دلایل سیاسی یا مذهبی داشته باشد. در واقع در فرایند مصاحبه، شخص متقاضی می بایست اثبات کند و یا به نحوی، طرف مقابل را قانع کند که دیگر توانایی زیست مناسب و توأم با کرامت در کشور خویش ندارد و چاره ای جز مهاجرت به کشور انگلستان برای او نمانده است. طبیعی است که با توجه به خیل عظیم متقاضیان پناهجویی در انگلستان، ملاک های مورد نظر در مصاحبه ها بسیار سختگیرانه و حداکثری خواهد بود. با این حال در صورت استحقاق واقعی شخص متقاضی، به احتمال زیاد با درخواست وی موافقت می شود. استفاده از مترجم در مراحل مصاحبه نیز مجاز است.
در صورت ردّ تقاضای پناهندگی، فرد یا می بایست خاک انگلستان را ترک کند و یا اینکه از فرصت تجدید نظر استفاده کند. به عبارتی تصمیم اولیه ی مقامات انگلیسی، قابل اعتراض از سوی شخص متقاضی است. در مرحله ی تجدید نظر، ممکن است ارائه ی اطلاعات و توضیحات بیشتر درخواست شود. در هر حال، تصمیم مقام تجدید نظر قطعی خواهد بود. یعنی چنانچه در این مرحله نیز با درخواست پناهندگی مخالفت شود، فرد می بایست خاک انگلستان را ترک گوید.

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی


در انتها باید تأکید کرد که با توجه به روند پیچیده و زمان‌بر پناهندگی، مشورت با متخصصین این حوزه که با راهکار های قانونی آشنایی کامل داشته باشند ضروری است. هرچند که اخذ پناهندگی، روشی دشوار برای مهاجرت است؛ لیکن در صورت استحقاق واقعی، وکیل مهاجرت متخصص و مجرب می توانند روند اخذ تأییدیه برای وی را تسهیل کند. دپارتمان مهاجرت و پناهندگی هلدینگ حقوقی رادیو وکالت، آماده ی همکاری با متقاضیان گرامی است.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
زرمینه
من میخواهیم به کشور انگلستان بیایم
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام و روز بخیر در زمینه مهاجرت به انگلستان قادر به ارائه خدماتی نمی‌باشیم. با تشکر
farzin
با سلام و خسته نباشید ببخشید برای مهاجرت به انگلیس آیا ویزای تحصیل زبان در انگلیس وجود دارد
پاسخ توسط کارشناس 4
با سلام و عرض ارادت ذوست عزیز، گروه حقوقی رادیو وکالت خدماتی در راستای مهاجرت به انگلستان ارائه نمی‌دهد. با تشکر
عبدالرشید
پناهنده شوم
پاسخ توسط کارشناس 4
با سلام گروه حقوقی رادیو وکالت خدماتی در راستای پناهندگی ارائه نمی‌دهد.
مهدی شیرازی
با سلام راههای رسیدن به انگلستان جهت پناهندگی...
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز موسسه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در خصوص پناهندگی ازائه نمیدهد.
علی ماهرالنقش
با سلام میخواستم از هر راهی شده با همسرم وارد انگلیس شویم و وکیلی مجرب تا گرفتن اقامت راهنمایمون کنه هر دو کارشناس ارشد هستیم 35 ساله هستیم
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز میتوانید به صورت تلفنی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید برای مشاوره و همچنین با تعیین وقت قبلی به صورت حضوری مراجعه فرمایید.
پوريا
سلام من داراي ليسانس معماري از دانشگاه آزاد و ٢٨ سالمه تو يك شركت كارهاي نقشه كشي انجام ميدم و حدود يك ساله كه مشغول به كار شدم آيا براي مهاجرت بايد حتما توسط شركت بيمه شم تا سابقه كار برام رد شه؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوسست عزیز بستگی به کشوری دارد که مد نظر شما است.
حمید
سلام.ّ من 32سال با مدرک مهندسی مواد دارم. حدود 10سال شاغل در صنعت فولاد بصورت مستقیم هستم. همچنين مدارکی مثل گواهی نامه ماشین آلات صنعتی دارم. خواستم بدونم چطور میتونم ویزاکار انگلیس بگيرم.
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما. گروه حقوقی رادیو وکالت، خدماتی در خصوص پناهندگی انگلیس ارائه نمی‌دهد.
نرگس
من ٣١ساله هستم ليسانس زيست شناسي متاهل هستم وبچه ندارم قصد مهاجرت به انگليس دارم لطفا كمكم كنيد از بهترين راه مهاجرت كنم
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما. در حال حاضر گروه حقوقی رادیو وکالت خدماتی در خصوص اخذ اقامت کشور انگلیس ارائه نمی دهد.
سيمين
سلام. من متاهل و داراي 2 فرزند هستم. 37 سال سن دارم. كارشناس ارشد مديريت فناوري اطلاعات البته بدون پايان نامه از دانشگاه شهيد بهشتي تهران. 17 سال سابقه كار بيمه اي. متقاضي مهاجرت به انگلستان هستم. بهترين راهي كه تضميني امكان مهاجرت من به همراه خانواده باشد چيست؟ لازم به ذكر است من و همسرم 7 سال پيش قصد ويزاي توريستي به انگلستان كرديم كه پذيرفته نشد. اين امر مشكلي ايجاد نمي كند؟ با سپاس
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز خدماتی در خصوص کشور انگلستان ارائه نمیدهیم برای کشورهای اسپانیا ، اوکراین و... میتوانیم شما را راهنمایی نماییم.
سجاد ولیدی
سلام من 32 سالە مهندس بڕق هستم دارای 4سال سابقه کار هستم میخواستم بدونم امکان گرفتن ویزای کار رو دارم و اگە دارم این پروسه چقدر طول میکشه ؟
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما دوست عزیز. با توجه به شرایط شما، می توان کشور استرالیا را پیشنهاد داد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید. با تشکر
علی
باسلام من 50ساله کارشناس پرستاری با سابقه سی ساله داشته درخواست مهاجرت ازکشور رادارم.آیا پیشنهادی دارید؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
سلام دوست عزیز پیشنهاد کاری خیر اما از سایر روشها امکانپذیر میباشد با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
Fery
سلام درباره پناهندگی انگلیس چطور و چگونه کمک میتونید انجام بدید و هزینه اش چقدره
پاسخ توسط کارشناس (2)
سلام موسسه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی درخصوص پناهندگی ارائه نمیکند.
محمد
باعرض سلام و خسته نباشيد من تكنسين برق صنعتي هستم، بهمراه همسرم و فرزند ٩ماهم قصد مهاجرت دارم، اگه لطف كنيد راهنمايي كنيد ممنون ميشم
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز آیا مدرک تحصیلی هم دارید، تنایل دارید از چه طریقی اقامت بگیرید؟ برای بررسی بشتر شرایط خود با کارشناسان ما تماس بگیرید.
حامد
درود فراوان. بنده 33 ساله لیسانس حسابداری و تکنسین تعنیرات نرم افزاری موبایل و همسرم 33 ساله وکیل پایه یک دادگستری و یک پسر 3 ساله هم داریم. شرایط ما رو پناهندگی و همچنین روش های قانونی مهاجرت چطور ارزیابی میکنید؟ سپاس
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز در خصوص مهاجرت قانونی میتوانیم شما را راهنمایی کنیم از طریق تمکن مالی، سرمایه گذاری و... بنابراین تماس بگیرید تا رزومه شما و شرایط مالی شما را بررسی کنیم با تشکر
علی
من شصت فنلاند دارم . و جواب منفی گرفتم از کشور فنلاند. و میخواهم به بریتانیا بیایم . لطفا راهنمایی کنید که چطور اقامت برتانیا را بگیرم . با سپاس از شما
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام موسسه حقوقی رادیو وکالت در خصوص اخذ اقامت بریتانیا مشاوره ای ارائه نمیدهد.
مرتضی نصیری بندرچی
درود برشما من تکنسین داروخانه با سابقه 18 سال کار و دارای مدرک بین المللی هستم و دارای همسر و دو پسر 6 و13ساله هستم شرایطم برای مهاجرت چطوره لطفا راهنمایی کنین
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام و عرض ادب . به استحضار حضرتعالی می رساند برای یک خانواده با مشخصه هایی که فرمودید صد البته که مهاجرت به کشورهای مناسب بسیاری می تواند توصیه شود من جمله اسپانیاو اوکراین واذرباییجان و المان از طریق اخذ بلوکارت و... . هلدینگ حقوقی رادیو وکالت و وکلای رسمی دادگستری عضو مجموعه حقوقی در زمینه اخذ اقامت و شروع به کسب وکار و خرید ملک و حتی تحصیل فرزندتان می تواند راهکار مناسب با میزان بودجه شما ارائه بدهد. به همین علت پیشنهاد مشاوره حضوری داده می شود . البته مشاوره توسط کارشناسان و مجانی به شما ارائه می گردد . لذا می توانید جهت هماهنگی با دفتر و اخذ مشاوره با شماره تلفن های ذیل تماس بگیرد : 02188705123 برای ارسال رزومه و مدارک شماره : ۰۹۰۱۷۳۶۵۸۵۲ با سپاس از اعتماد شما
مرتضی نصیری بندرچی
درود برشما من تکنسین داروخانه با سابقه 18 سال کار و دارای مدرک بین المللی هستم و دارای همسر و دو پسر 6 و13ساله هستم شرایطم برای مهاجرت چطوره لطفا راهنمایی کنین
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام و عرض ادب . به استحضار حضرتعالی می رساند برای یک خانواده با مشخصه هایی که فرمودید صد البته که مهاجرت به کشورهای مناسب بسیاری می تواند توصیه شود من جمله آذرباییجان و اوکراین و اسپانیا و... . هلدینگ حقوقی رادیو وکالت و وکلای رسمی دادگستری عضو مجموعه حقوقی در زمینه اخذ اقامت و شروع به کسب وکار و خرید ملک و حتی تحصیل فرزندتان می تواند راهکار مناسب با میزان بودجه شما ارائه بدهد. به همین علت پیشنهاد مشاوره حضوری داده می شود . البته مشاوره توسط کارشناسان و مجانی به شما ارائه می گردد . لذا می توانید جهت هماهنگی با دفتر و اخذ مشاوره با شماره تلفن های ذیل تماس بگیرد : 02188705123 برای ارسال رزومه و مدارک شماره : ۰۹۰۱۷۳۶۵۸۵۲ با سپاس از اعتماد شما