مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی

همواره برای مهاجرت به کشورهای خارجی گروهی از متقاضیان هستند که قصد دارند با استفاده از این روش مبادرت به مهاجرت به کشوری نمایند که این شیوه همواره حاوی خطرها و ریسک های بزرگی است.

یکی از طرق مهاجرت به کشور اسپانیا پناهندگی است که از جمله راه های غیر قانونی مهاجرت به کشور اسپانیا قلمداد می شود. در واقع هیچ ضمانت اجرای حقوقی برای جلوگیری و پیشگیری از  خطر های مهاجرت به صورت قاچاقی وجود ندارد. به همین منظور وکلای ما در مجموعه رادیو وکالت هیچ گاه مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی را توصیه نمی نمایند.لازم به ذکر است موسسه رادیو وکالت هیچ فعالیتی به منظور پناهندگی و مهاجرت غیرقانونی به اسپانیا ارائه نمی دهد و مطلب مذکور صرفاً برای آشنایی در مورد مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی می باشد.

مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی

 

توضیح راجع به قانون پناهندگی در اسپانیا

طبق قانون تنظیم مقررات اسپانیا در سال 2009 راجع به حق پناهندگی و حمایت در اسپانیا به افرادی پناهنده می گویند که به علت مذهب، نژاد، ملیت، دیدگاه های سیاسی، جنسیت، گرایش به یک گروه اجتماعی خاص مورد اذیت واقع می شوند. در بدو ورود به اسپانیا در فرودگاه ها و بنادر اسپانیا در بازرسی های مرزی پناهجویان می توانند به محض ورود به اسپانیا به پلیس مرزی اعلام پناهندگی خود را بیان نمایند.

مشکلات و موانع بسیاری در خصوص پناهندگی وجود دارد. وقتی که یک شخص به صورت غیر قانونی وارد یک کشور اروپایی می شود، طبق قانونی که اخیراً بین کشورهای عضو پیمان شینگن وضع شده است، این کشور ها فرد را به اولین کشوری که شخص از آن کشور وارد محدوده شینگن شده است، مسترد می نماید.

نکته دیگری که در این خصوص وجود دارد و باید به آن توجه داشت، این است که کشور اسپانیا نسبت به پناهندگان شدیداً سخت گیری می کند و چون عملیات مربوط به پناهندگی پروسه اداری آن طولانی است، در صورت این که پس از بررسی های به عمل آمده فرد نتواند دلیل قانع کننده و قابل قبولی ارائه د هد، این درخواست رد شده و فرد مجبور است که به کشور خود باز گردد. پس باز هم خالی از لطف نیست که بیان کنیم مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی قانونی نبوده و خطرات زیادی به دنبال دارد.

امکان درخواست شهروندی برای پناهندگی در اسپانیا

پس از این که درخواست پناهندگی فرد پناهجو توسط دولت اسپانیا مورد قبول واقع گردید، بعد از گذشت مدت زمان پنج ساله فرد می تواند تقاضای صدور پاسپورت خود را از دولت اسپانیا اعلام نماید و می تواند مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی را تجربه نماید.

تیم رادیو وکالت به شما این پیشنهاد را ارائه می دهد که به منظور جلوگیری از اتلاف وقت، هزینه و سایر خطرات احتمالی به صورت  قانونی و در کمال آرامش اقامت خود را در اسپانیا به ما بسپارید تا از طریق بهترین راهکارهای قانونی به مقصود خود دست یابید.