مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی

مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی

همواره برای مهاجرت به کشورهای خارجی گروهی از متقاضیان هستند که قصد دارند با استفاده از این روش مبادرت به مهاجرت به کشوری نمایند که این شیوه همواره حاوی خطرها و ریسک های بزرگی است.

یکی از طرق مهاجرت به کشور اسپانیا پناهندگی است که از جمله راه های غیر قانونی مهاجرت به کشور اسپانیا قلمداد می شود. در واقع هیچ ضمانت اجرای حقوقی برای جلوگیری و پیشگیری از  خطر های مهاجرت به صورت قاچاقی وجود ندارد. به همین منظور وکلای ما در مجموعه رادیو وکالت هیچ گاه مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی را توصیه نمی نمایند.لازم به ذکر است موسسه رادیو وکالت هیچ فعالیتی به منظور پناهندگی و مهاجرت غیرقانونی به اسپانیا ارائه نمی دهد و مطلب مذکور صرفاً برای آشنایی در مورد مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی می باشد.

مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی

 

توضیح راجع به قانون پناهندگی در اسپانیا

طبق قانون تنظیم مقررات اسپانیا در سال 2009 راجع به حق پناهندگی و حمایت در اسپانیا به افرادی پناهنده می گویند که به علت مذهب، نژاد، ملیت، دیدگاه های سیاسی، جنسیت، گرایش به یک گروه اجتماعی خاص مورد اذیت واقع می شوند. در بدو ورود به اسپانیا در فرودگاه ها و بنادر اسپانیا در بازرسی های مرزی پناهجویان می توانند به محض ورود به اسپانیا به پلیس مرزی اعلام پناهندگی خود را بیان نمایند.

مشکلات و موانع بسیاری در خصوص پناهندگی وجود دارد. وقتی که یک شخص به صورت غیر قانونی وارد یک کشور اروپایی می شود، طبق قانونی که اخیراً بین کشورهای عضو پیمان شینگن وضع شده است، این کشور ها فرد را به اولین کشوری که شخص از آن کشور وارد محدوده شینگن شده است، مسترد می نماید.

نکته دیگری که در این خصوص وجود دارد و باید به آن توجه داشت، این است که کشور اسپانیا نسبت به پناهندگان شدیداً سخت گیری می کند و چون عملیات مربوط به پناهندگی پروسه اداری آن طولانی است، در صورت این که پس از بررسی های به عمل آمده فرد نتواند دلیل قانع کننده و قابل قبولی ارائه د هد، این درخواست رد شده و فرد مجبور است که به کشور خود باز گردد. پس باز هم خالی از لطف نیست که بیان کنیم مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی قانونی نبوده و خطرات زیادی به دنبال دارد.

امکان درخواست شهروندی برای پناهندگی در اسپانیا

پس از این که درخواست پناهندگی فرد پناهجو توسط دولت اسپانیا مورد قبول واقع گردید، بعد از گذشت مدت زمان پنج ساله فرد می تواند تقاضای صدور پاسپورت خود را از دولت اسپانیا اعلام نماید و می تواند مهاجرت به اسپانیا از طریق پناهندگی را تجربه نماید.

تیم رادیو وکالت به شما این پیشنهاد را ارائه می دهد که به منظور جلوگیری از اتلاف وقت، هزینه و سایر خطرات احتمالی به صورت  قانونی و در کمال آرامش اقامت خود را در اسپانیا به ما بسپارید تا از طریق بهترین راهکارهای قانونی به مقصود خود دست یابید.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
امیرحسین جانی
من چگونه پناهنده شوم
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز موسسه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمیدهد.
نظری
با سلام بنده به همراه دو فرزند خود (دختر 24 ساله و پسرم 17 ساله) قصد رفتن به اسپانیا و اعلام پناهندگی دارم. من و فرزندانم مسیحی هستیم. می خواستم ببینم به چه شکل می توانم در این خصوص اقدام کنم. متشکرم
پاسخ توسط کارشناس (2)
سلام در خصوص اقامت قانونی کشور اسپانیا میتوانیم شما را همراهی نماییم.
حمید
سلام خسته نباشید اگر به صورت قانونی و با ویزای توریستی که برامون دعوت نامه فرستاده شده وارد خاک اسپانیا بشم میتونم در خواست پناهندگی کنم؟ واگذاری بله شانس من در قبولی چقدر هستش؟ ممنون از پاسخگوییتون
پاسخ توسط کارشناس (2)
سلام موسسه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمیدهد.
حسین
سلام خسته نباشیدنوشتین مهاجرت به اسپانیاروبه مابسپاریدمیخاستم راه قانونی وراحت پیش روم بزارین ممنون میشم
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام و عرض ادب . به استحضار حضرتعالی می رساند . هلدینگ حقوقی رادیو وکالت و وکلای رسمی دادگستری عضو مجموعه حقوقی در زمینه اخذ اقامت اسپانیا و شروع به کسب وکار و خرید ملک راهکاربه تناسب با میزان بودجه شما ارائه می دهد لیکن توضیح روش و راهکار نیازمند وقت و تشریح شفاهی است لذا بدوا ضمن ارسال مدارک خود از قبیل تصویر پاسپورت و گردش مالی حساب بانکی و تصویر سند مالکیت ملکی خود به زبان لاتین امکان بررسی شرایط را به مشاورین مجموعه بدهید . سپس ضمن یک مشاوره حضوری مجانی با کارشناسان نسبت به اخذ تصمصم قطعی اقدام کنید . لذا می توانید جهت هماهنگی با دفتر و اخذ مشاوره با شماره تلفن های ذیل تماس بگیرد : 02188705123 برای ارسال رزومه و مدارک شماره : ۰۹۰۱۷۳۶۵۸۵۲ با سپاس از اعتماد شما