مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج

 


مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج چگونه اتفاق می افتد؟
آیا امکان اخذ کارت شهروندی کشور استرالیا بعد از ازدواج وجود دارد؟
راه های اخذ اقامت و روش های مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج چه می باشد؟

به طور عام یکی از راه های اخذ اقامت هر کشوری، از طریق روش ازدواج می باشد یعنی چنانچه ازدواج یک فرد خارجی با فرد مقیم (فردی که اقامت دائم آن کشور را داشته باشد یا شهروند آن کشور باشد) انجام پذیرد، متقاضی می تواند درخواست اقامت دائم آن کشور را بدهد و حتی پس از آن درخواست کارت شهروندی کشور مقصد.
در خصوص کشور استرالیا نیز شرایط به همین صورت می باشد، یعنی می توان پروسه مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج را در پیش گرفت..

مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج
نوع ویزایی که به فرد تعلق می گیرد، ویزای ازدواج نام دارد که در ادامه شرایط اخذ ویزا را به اختصار توضیح خواهیم داد.
می توانید با کارشناسان مجرب ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت در تماس باشید تا شرایط اخذ ویزای ازدواج را به شما توضیح دهند.
همانطور که اطلاع دارید مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج از روش های نتیجه بخش و به نوعی کم هزینه اخذ اقامت دائم کشور استرالیا می باشد به شرطی که ازدواجی که انجام شده است بصورت کاملا واقعی اتفاق بیفتد.
شرایط بدین شکل است که متقاضیان باید ثابت کنند که ازدواج آن ها واقعی بوده و نشان دهند که در 12 ماه گذشته زندگی مشترکی را به اتفاق به صورت مشخص داشته اند. اگر هم مدت این رابطه در کشور استرالیا کمتر از 12 ماه باشد باید آن را در یکی از ایالت های کشور استرالیا به ثبت رسانده باشند.


در ضمن نکته قابل تامل در این خصوص این موضوع است که شرایط و پروسه اخذ ویزای ازدواج یعنی مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج در داخل یا خارج کشور استرالیا متفاوت است و متقاضیانی که از داخل خاک کشور استرالیا اقدام به اخذ ویزا نمایند پروسه طولانی تر و به نوعی سخت تری را پیش رو خواهند داشت.


از مزایای مهاجرت به استرالیا از طریق ازدواج موارد ذیل می باشد:


-افرادی که از  این طریق، یعنی از روش اخذ ویزای ازدواج اجازه ورود به کشور استرالیا را گرفته باشند می توانند از تمامی مزایای شهروندی اعم از تحصیل و کار تمام وقت بهره مند گردند.
-امکان اخذ اقامت دائم نیز در این خصوص برای متقاضی وجود دارد به شرطی که در مدت زمان 2 سال با هم زندگی مشترکی را داشته باشند و در صورت نیاز مدارک و مستندات قوی را برای اثبات این ادعا بتوانند به کارشناس اداره مهاجرت ارائه دهند.


*نکته: دانشجویان خارجی که صرفا برای تحصیل به کشور استرالیا مهاجرت کرده باشند یعنی از طریق ویزای تحصیلی اجازه ورود به کشور استرالیا را داشته باشند در صورت ازدواج در داخل خاک کشور استرالیا(با فردی که اقامت دائم استرالیا را دارد یا شهروند این کشور می باشد) می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای ازدواج تغییر دهند و پس از گذشت مدت زمان 2 سال نیز درخواست اقامت دائم کشور استرالیا را بدهند.