مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش

مسئله مهاجرت از کشوری به کشور دیگر از دیرباز تا کنون همواره مورد توجه مردم اکثر نقاط جهان خصوصا کشورهای در حال پیشرفت و جهان سوم بوده است. عوامل بسیاری را می‌توان در خصوص مهاجرت ذکر نمود که از جمله آن‌ها می‌توان به شرلیط نامناسب سیاسی، اقتصاد ضعیف و غیر کارآمد و هزینه‌های سرسام‌آور اشاره نمود. کشور اتریش از جمله کشورهای ثروتمند قاره اروپا محسوب می‌شود و به دلیل بالا بودن استانداردهای زندگی در آن همواره یکی از گزینه‌های مهاجرت بوده است. در این مطلب قصد داریم تا شما را در ابتدا با کشور اتریش، هزینه‌های زندگی در این کشور و در نهایت با روش‌های مهاجرت به اتریش آشنا نماییم.

مختصری درباره کشور اتریش

کشور اتریش در سراسر جهان مشهور به داشتن طبیعتی بکر است که شامل رشته کوه‌های آلپ، جنگل های وسیع و دریاچه‌های شیشه‌ای می‌باشد. این کشور در مرکز اروپا واقع شده است که با کشورهایی از قبیل آلمان، مجارستان و سوئیس هم‌مرز می‌باشد. امروزه اتریش از منظر تفکر سیاسی و همچنین روابط بین الملل در صدر کشورهای اروپایی قرار دارد. اغلب مهاجرانی که از سایر کشورهای دنیا به این شهر مهاجرت می‌کنند، محصور زیبایی‌های این کشور که شامل مناظر دیدنی، شهرهای مدرن و روستاهای تاریخی است، می‌شوند. همچنین از عوامل قابل توجه دیگری که برای بسیاری از مهاجران جذاب است عبارتند از آب و هوای معتدل، مراقبت‌های پزشکی و بهداشتی در سطوح بالا و استاندارد، آموزش عالی، ثبات سیاسی و اقتصادی و محیطی امن. همچنین رفتار مردم در کشور اتریش دوستانه است و رعایت احترام به دیگران همیشه جزو آداب و رسوم ایشان می‌باشد.

هزینه‌های زندگی در اتریش

بر اساس مطالعات انجام شده در راستای تعیین هزینه زندگی توسط موسسه مرکر , مهاجرت به اتریش و به طور کلی زندگی در این کشور بسیار مقرون به صرفه است. این موسسه در سال 2015 نتیجه تحقیقات مجدد خود را برای انتخاب بهترین شهر جهان در بین کلان شهرهای دنیا اعلام کرد که در لیست منتشر شده این موسسه شهر وین ، پایتخت اتریش برای ششمین بار به عنوان بهترین شهر جهان انتخاب شد. معیارهای متفاوتی به منظور سنجش بهترین شهرهای دنیا در نظر گرفته شده است از جمله آنها می‌توان به سطح رفاه اجتماعی، امنیت اجتماعی، اوضاع سیاسی و اقتصادی، سیستم آموزش و پرورش، سیستم های حمل و نقل درون شهری و برون شهری اشاره نمود.

همچنین سیستم بهداشت و درمان در کشور اتریش در بالاترین سطح قرار دارد. افراد استخدام شده و افراد دارای شغل آزاد از بیمه‌های اجباری برخوردار بوده و  خانواده ایشان شامل همسر و فرزندان نیز می‌توانند از بیمه مشترک بدون پرداخت کوچکترین هزینه اضافی برخوردار شوند. کشور اتریش از لحاظ توسعه و زیر ساخت‌های سیستم حمل و نقل مدرن و تولید انرژی از جمله پیشرفته‌ترین کشورها در اروپا می‌باشد که خود عاملی موثری برای مهاجرت به اتریش است.

به صورت خلاصه اگر بخواهیم به هزینه‌های زندگی در اتریش اشاره نماییم موارد ذیل را باید مورد توجه خود قرار دهید:

  • در نظر داشته باشید هزینه اجاره مسکن بسته به نوع خوابگاه , سوئیت یا آپارتمان بودن محل اقامت در اتریش 200 یورو تا 1000 یورو می‌باشد.
  • هزینه خوراک و پوشاک در اتریش به طور متوسط 150 تا 300 یورو است.
  • هزینه حمل و نقل در اتریش حدود 50 یورو است.
  • حق بیمه برای عضو اصلی خانواده مهاجر در اتریش 50 یورو که تمام افراد تحت کفالت ایشان می‌توانند از این بیمه استفاده نمایند.
  • هزینه اینترنت و اشتراک برق گاز و تلفن در اتریش مبلغی بالغ بر 60 تا 300 یورو متغییر می‌باشد.

 مهاجرت به اتریش

روش های مهاجرت به اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق کار

از آنجایی که کشور اتریش عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شنگن می‌باشد، اشخاص بسیاری تمایل به اخذ ویزای کار و در نتیجه مهاجت به اتریش را دارند. قابل توجه است که علاوه بر دستیابی به در آمدی بالا در این کشور, متقاضیان می‌توانند به اقامت اتریش و در نهایت تابعیت این کشور نیز دست پیدا نمایند.

حداقل شرایط لازم جهت اخذ ویزای کاری و مهاجرت به اتریش داشتن حداقل امتیاز 70 می‌باشد. نحوه محاسبه  این امتیاز بر اساس پارامترهایی از جمله سن, مدرک تحصیلی, سابقه کاری, حقوق بالا, کارهای تحقیقاتی و مدرک می‌باشد.

در قدم اول افراد متقاضی می‌توانند ویزای 6 ماهه از سفارت اتریش دریافت کنند که امکان جست و جوی کار در این کشور را برای ایشان فراهم می‌کند. پس از یافتن کار و بستن قرارداد کاری و طی کردن مراحل اداری کارت اقامت یک ساله برای فرد متقاضی جهت مهاجرت به به اتریش صادر می‌شود. معمولا بعد از آنکه 4 تا 5 سال در این کشور کار کرده و مالیات پرداخت کنید می‌توانید درخواست تقاضای اقامت دائم در اتریش نمایید.

مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

همواره یکی از مناسب‌ترین، کم هزینه‌ترین و کم ریسک‌ترین راه‌های مهاجرت به یک کشور، مهاجرت تحصیلی می‌باشد. دانشگاه‌های اتریش با شهریه‌ای بالغ بر حدود 350 تا 750 یورو در هر ترم تحصیلی(هر نیمسال تحصیلی) از جمله مقرون به صرفه‌ترین و در عین حال معتبرترین دانشگاه های اروپا و جهان محسوب می‌شوند. بنابراین تحصیل و بواسطه آن مهاجرت به اتریش از این طریق، به گزینه‌ای ایده‌آل برای دانشجویان و دانش‌آموزان بدل شده است.

از آنجایی که زبان تحصیلی در اتریش آلمانی است، اما متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل در این کشور نیازی به داشتن مدرکی گواه بر دانش زبان آلمانی نداشته و این امکان برای افراد وجود دارد که در ابتدای ورود به این کشور به آموزش زبان آلمانی بپردازند و پس از آنکه دانش زبان ایشان به حد مورد نیاز رسید وارد دانشگاه شود. این امر یکی از مزیت‌های اتریش نسبت به کشور آلمان می‌باشد چرا که هنگامی که شما در حال اخذ مدرک زبان برای کشور مورد نظر هستید امکان تغییر قوانین و بروز مشکلاتی در خصوص تایید مدرک زبان شما به وجود خواهد داشت. اما اگر از ابتدا پذیرش دانشگاه را اخذ نمایید و سپس دوره زبان را زیر نظر همان دانشگاه بگذرانید تغییر قوانین در وضعیت شما مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

آن دسته از هموطنان ایرانی که در حال تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه‌های سراسری هستند و قصد مهاجرت به اتریش را دارند، این امکان را دارا می‌باشند تا واحدهای درسی خود را به دانشگاه‌های اتریش انتقال دهند و مدرک تحصیلی خود را از اتریش اخذ نمایند. اگر شما به هر دلیلی شرایط تحصیل در دانشگاه‌های دولتی در اتریش را نداشته باشید، می‌توانید از طریق اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خصوصی به زبان انگلیسی، به مهاجرت به اتریش و تحصیل در دانشگاه‌های این کشور بپردازید.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

یکی دیگر از روش‌های مهاجرت به اتریش، سرمایه گذاری است. اگر شما به واسطه تحصیل یا کار مهاجرت به اتریش را در نظر گرفته باشید، این امکان را نیز باید در نظر داشته باشید که از طریق ثبت شرکت می‌توانید اقدام به  سرمایه گذاری در اتریش نمایید. با توجه به نرخ مناسب مالیات، مهاجرت به اتریش گزینه مناسبی برای مدیران و صاحبان مشاغل است. روش دیگر سرمایه‌گذاری با مبلغی در حدود 3 میلیون یورو می باشد که با سرمایه گذاری این مبلغ در کشور اتریش می‌توانید در یک بازده زمانی بسیار کوتاه به پاسپورت یا تابعیت اتریش برای خود و خانواده دست یابید.

این مبلغ باید به صورت وجه نقد بوده و منبع ایجاد آن نیز مشخص باشد. یعنی شما باید بتوانید ثابت نمایید که از کدام روش قانونی این میزان پول را بدست آورده‌اید. بعد از شروع فرآیند مهاجرت به اتریش از طریق این مبلغ سرمایه‌گذاری، پول در حساب خودتان مسدود خواهد شد و اگر پس از بررسی های لازم با در خواست شما موافقت گردید این مبلغ وارد پروژههای دولتی اتریش گشته و شما و خانواده‌تان پاسپورت اتریش را دریافت می‌نمایید.

مهاجرت به اتریش

موسسه حقوقی رادیو وکالت با داشتن تجربه درخشان در حوزه امور مهاجرتی آماده خدمت رسانی و مشاوره به شما هموطنان عزیزی که قصد مهاجرت به اتریش را دارند، می‌باشد. با کارشناسان ما در تماس باشید.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد