مهاجرت به اتریش از طریق کار

مهاجرت به اتریش از طریق کار

یکی از گزینه‌های مهاجرت کاری امروزه، گزینه اخذ اقامت و مهاجرت به اتریش از طریق کار می‌باشد. کار در اتریش و اخذ ویزای کار در اتریش را به می‌توان به عنوان راهی برای دریافت اقامت دائم اروپا دانست تا بواسطه آن فرد مورد نظر بتواند به راحتی به کشورهای حوزه اتحادیه اروپا سفر کرده و در صورت امکان حتی زندگی و کار کند. در ادامه مطلب به توضیح مختصری پیرامون کشور اتریش اشاره نموده و پس از آن به موضوع کار در اتریش، روش‌های اخذ اقامت و مهاجرت به اتریش از طریق کار ، مدارک و امتیاز دهی جهت دریافت اقامت اتریش از طریق کار پرداخته می‌شود.

گروه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در زمینه کاریابی ارائه نمیدهد و این مقالات صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت قرار میگیرد.

پدیده کار در اتریش را در حال حضر می‌توان شبیه به ویزای کار آلمان دانست و فرصتی استثنائی برای متقاضیانی است تا بهترین راه کسب درآمد، مزایای عالی و زندگی ایده آل را در کشوری اروپایی تجربه کنند. همانطور که اشاره شد، شرایط کلی ویزای کار اتریش به ویزای کار در آلمان بسیار شبیه است و این موضوع سبب شده است تا در ماه‌های گذشته عدم داشتن اطلاعات دقیق باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای بسیاری از هموطنان عزیز که اقدام به دریافت اقامت اتریش از طریق کار کرده‌اند به‌ وجود بیاید.

اتریش کشوری با بالاترین استانداردهای زندگی 

کشور اتریش بر طبق آمار سال 2008 مقام سوم را در میان  امن‌ترین کشورهای جهان اخذ نمود. اتریش کشوری از اتحادیه اروپا و پیمان شینگن است و با داشتن جمعیتی حدود 8350000 نفر، جزو کشورهای کم جمعیت اتحادیه اروپا قرار می‌گیرد. زبان رسمی مردم اتریش، آلمانیست که 98% مردم این کشور به همین زبان صحبت می‌کنند. از طرف دیگر براساس آمار بانک جهانی پس از کشورهای سوئیس، دانمارک، سوئد، آمریکا، آلمان و ژاپن، اتریش مکان هفتم در بین کشورهای ثروتمند جهان را به خود اختصاص داده است. همچنین نرخ تورم در این کشور پایین بوده و هزینه‌های اجاره مسکن در این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپای بسیار مناسب‌تر می‌باشد.

شرایط کاری در کشور اتریش

کشور اتریش عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شنگن می‌باشد، این موضوع سبب شده است تا اشخاص متقاضی بسیاری تمایل به اخذ ویزای کار و در نتیجه مهاجت به اتریش را دارند. در قدم اول متقاضیان می‌توانند ویزای 6 ماهه از سفارت اتریش دریافت کنند که امکان جست و جوی کار در این کشور را برای ایشان فراهم می‌کند. پس از یافتن کار و بستن قرارداد کاری و طی کردن مراحل اداری کارت اقامت یک ساله به ایشان جهت مهاجرت به اتریش صادر می‌شود. حداقل شرایط مورد نیاز جهت اخذ ویزای کاری و مهاجرت به اتریش داشتن حداقل امتیاز 70 می‌باشد که نحوه محاسبه این امتیاز بر اساس پارامترهایی از جمله سن, مدرک تحصیلی, سابقه کاری, حقوق بالا, کارهای تحقیقاتی و مدرک می‌باشد. بعد از آنکه شخص متقاضی 4 تا 5 سال در این کشور کار کرده و مالیات پرداخت کند می‌تواند درخواست تقاضای اقامت دائم در اتریش نماید.

مهاجرت به اتریش از طریق کار

با چه پیش شروطی می‌توان به مهاجرت به اتریش از طریق کار نمود

 • از جمله شرایط اخذ ویزا و دریافت اقامت اتریش از طریق کار، داشتن حداقل مدرک لیسانس و یک پیشنهاد شغلی می‌باشد، البته صرف داشتن پیشنهاد شغلی کافی نبوده و باید از کارفرما یا اسپانسر خود دعوت نامه نیز داشته باشید. این کارفرما نیز بایستی در کشور اتریش دارای شرکت معتبری باشد تا به واسطه دعوت نامه وی شما موفق به دریافت اقامت اتریش از طریق کار در اتریش شده و به این کشور مهاجرت کنید، این ویزا اجازه اقامت و کار تا کمتر از 2 سال را به فرد اعطا می‌کند.
 • لازم به ذکر است کشورهایی که جز اتحادیه اروپا هستند تقریبا قوانین کار مشابهی دارند و حتی این قوانین در مورد اعطای اقامت و تابعیت نیز مشابه هم می‌باشد. در همین راستا خدمات بازار کار در اتریش بایستی پس از درج یک آگهی کار به مدت سه ماه در این کشور و همچنین یک آگهی سه ماهه در اتحادیه اروپا را تایید نماید که هیچ نیروی کار در اتریش و در اتحادیه اروپا متقاضی شغل مورد نظر نباشد. بنابراین داشتن این دعوت نامه از طرف کارفرما برای کار در اتریش امر دور از ذهنی به نظر می‌رسد، چرا که بسیلری از اشخاصی که پاسپورت کشور اتریش را دارند و دانشجویانی که فارغ التحصیل شده و مجوز پیدا کردن کار را دارند همه می‌توانند از این آگهی استفاده کنند. اگر تمایل به دریافت ویزا و مهاجرت به اتریش از طریق کار را داشته باشید، این فرآیندحدود  5 ماه زمان می‌برد و شخص پس از 4 سال کار در کشور اتریش و پرداخت مالیات به دولت این کشور، با توجه به آنکه اتریش کشور قانونمندی است، می‌تواند جهت اخذ اقامت دائم کشور اتریش اقدام نماید.
 • روش دیگری که جهت اخذ و دریافت ویزا و مهاجرت به اتریش از طریق کار وجود دارد، آن است که به شما فرصت شش ماهه‌ای جهت جستجوی فرصت شغلی اعطا می‌شود. جهت دریافت اقامت اتریش از طریق کار در این روش، به 70 امتیاز از 100 امتیاز احتیاج دارید. شما با موافقت اصولی اداره کار اتریش به مدت شش ماه وارد کشور اتریش شده و شش ماه فرصت برای گرفتن کار دارید. پس از اعطای کار مورد نظر و عقد قرارداد با کارفرما، مدارک شما برای صدور اجازه کار به اداره کار مربوطه فرستاده خواهد شد. بعد از موافقت قانونی، کار تا اقامت اتریش از طریق کار، کارت (قرمز- سفید-قرمز) به مدت 12 ماه برای ایشان صادر می‌گردد. خانواده از ابتدا بواسطه این نوع ویزا امکان همراهی شما را ندارند، ولی پس از دریافت این کارت توسط شما، می‌توان اقدام برای اخذ ویزای کشور اتریش برای آنها نمود.

شرایط امتیاز بندی جهت دریافت اقامت اتریش از طریق کار  

امتیاز دهی بر اساس سن به صورت زیر است:

 • سن 20 تا 35سال تمام مشمول 20 امتیاز می‌شود.
 • سن 35 تا 40 سال تمام مشمول 15 امتیاز می‌شود.
 • سن 40 تا 45 سال تمام مشمول 10 امتیاز می‌شود.

روش امتیاز دهی بر اساس مدارک تحصیلی:

 • برای مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد 20 امتیاز تعلق می‌گیرد.
 • برای مدرک تحصیلی دکترا 40 امتیاز تعلق می‌گیرد.
 • برای فارغ التحصیلان رشته های فنی و مهندسی، کامپیوتر 30 امتیاز تعلق می‌گیرد.
 • برای فارغ التحصیل کارشناسی یا کارشناسی ارشد از دانشگاه های اتریش 10 امتیاز تعلق می‌گیرد.
 • برای داشتن کارهای تحقیقاتی و ثبت اختراع 20 امتیاز تعلق می‌گیرد.

معیار امتیاز دهی بر اساس مدرک زبان:

 • داشتن مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی بصورت مبتدی یا پیشرفته 5 تا 10 امتیاز

شیوه امتیاز دهی بر اساس سابقه کاری:

 • سوابق کاری به ازای هر سال 2 امتیاز (حداکثر 20 امتیاز)
 • اگر حداقل شش ماه سابقه کار در کشور اتریش داشته باشید 10 امتیاز

مهاجرت به اتریش از طریق کار

مدارک مورد نیاز جهت مهاجرت به اتریش  از طریق کار عبارتند از:

 • کامل نمودن فرم تقاضای کار در اتریش
 • عکس، شناسنامه، پاسپورت شخص متقاضی
 • بیمه نامه
 • سوابق کاری شخص متقاضی
 • مدرک تحصیلی
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • پرینت تمکن مالی
 • ترجمه مدارک به زبان آلمانی یا انگلیسی

با رادیو وکالت با اطمینان به کشور اتریش مهاجرت کنید

موسسه حقوقی رادیو وکالت با داشتن وکلای مجرب و آگاه به امور حقوق بین الملل، مفتخر است بصورت کاملا تضمینی شما متقاضیان عزیز ایرانی که قصد مهاجرت به اتریش از طریق کار را دارید را، در کلیه امور اخذ ویزای کار و اقامت کاری اتریش، چگونگی کار در اتریش، شرایط پیدا کردن کار در اتریش، نحوه زندگی و در آمدها در کشور اتریش راهنمائی و مشاوره نماید. 

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد