مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه‌گذاری

بسیاری از کشورهای کوچک و بزرگ دنیا برای شکوفایی اقتصاد خود در برابر اهدا سرمایه یا جذب سرمایه‌گذاری به درخواست کنندگان کشورهای دیگر اقامت می‌دهند. اخذ اقامت و مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه‌گذاری از اعتبار و شهرت بسیار بالایی برخوردار می‌باشد و علت این امر هم شرایط خوب اقتصادی و رفاه بالای اجتماعی می‌باشد. اتریش همچنین مقصدی محبوب برای سرمایه‌گذاران خارجی به حساب می‌آید، زیرا این کشور اخیرا رتبه ثروتمندترین کشور جهان را به خود اختصاص داده است و پایتخت آن وین، بهترین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی رتبه بندی شده است.

اتریش قطب سرمایه‌گذاران اروپایی‌

اتریش مقصد مورد علاقه برای سرمایه‌گذاران خارجی است. این کشور اخیرا با توجه به آخرین رتبه‌بندی‌های صورت گرفته رتبه ثروتمندترین کشور جهان را به خود اختصاص داده است و شهر پایتخت آن وین بهترین شهر دنیا از نظر کیفیت زندگی رتبه بندی شده است. همچنین از دیگر نقاط قوت اتریش عبارت است از ثبات سیاسی، موقعیت جغرافیایی و استراتژیک آن که در مرکز اروپا واقع شده است و همچنین نیروی کار بسیار مولد می‌باشد که تمامی این موارد عاملی جهت مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه‌گذاری به حساب می‌آیند. اتریش دارای یک بازار سرمایه اجتماعی پرطرفدار همراه با سطح بالایی از زندگی است و سیستم‌های تحصیلی و زیرساخت‌های پزشکی و درمانی این کشور نیز در سراسر جهان مورد توجه قرار گرفته است. به منظور تشویق سرمایه‌گذاری‌های خارجی، اتریش شرایط مساعد و معافیت‌های مالی قابل توجهی را برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته است و از جمله کشورهایی که اقدام به سرمایه گذاری در این کشور نموده‌اند می‌توان به کشورهای آلمان، هلند، ایتالیا، لوکزامبورگ و روسیه اشاره داشت.

 

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه‌گذاری

سرمایه گذاری در اتریش

در رابطه با اقتصاد اتریش می‌توان به صنعت گردشگری در کنار صنعت انرژی‌های آبی، بادی و خورشیدی که دیگر بخش‌های اصلی اقتصاد این کشور است، اشاره نمود. نوع سرمایه گذاری توسط دولت تنها از طریق پرداخت نقدی برای مصرف در پروژه‌های دولتی تعیین شده است امکان پرداخت غیر نقدی جهت سرمایه‌گذای به هیچ عنوان وجود ندارد. منبع پولی که جهت مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری استفاده می‌شود حتما باید مشخص و قانونی باشد. چرا که دولت اتریش به سرمایه‌هایی که از روش‌های غیر‌قانونی حاصل شده‌اند پاسخ منفی خواهد داد. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری در کشور اتریش مبلغی حدود ۳ میلیون یورو می‌باشد. مبلغ وجه واریزی متقاضی اخذ ویزا و مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری در آن حساب به نام خود شخص سرمایه‌گذار مسدود خواهد شد و شخصی حق برداشت از آن را نخواهد داشت. زمانی که وضعیت پرونده مشخص شود، هنگام دریافت گذرنامه مبلغ مذکور برای استفاده در پروژه‌های دولتی قابل استرداد می‌گردد. در صورت رد شدن پرونده این پول برای برداشت توسط خود متقاضی آزاد شده و مسترد می‌گردد. به طور معمول زمان انجام این پروسه رابطه مستقیم با ارسال مستندات در بازه‌های زمانی تعیین شده دارد اما به طور معمول انجام فرآیند مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه‌گذاری حدود ۴ الی ۱۲ ماه به طول می انجامد.

 

اهداف سرمایه گذاری در اتریش

متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه‌گذاری این واقعیت را باید در نظر بگیرند که دولت اتریش سرمایه گذاری را بیشتر به عنوان اهدای کمک به دولت این کشور در نظر می‌گیرد. هنگامی که شخص متقاضی مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه‌گذاری پول و سرمایه خود را به حساب دولتی این کشور اختصاص می‌دهد، دیگر  قادر نخواهد بود سرمایه گذاری را هر زمان که بخواهد پس بگیرد. همچنین آن دسته از سرمایه‌گذاری‌هایی که  مانند تشکیل یک شرکت بازرگانی جدید که به لحاظ جغرافیایی مقر اصلی در اتریش باشد، یا یک سرمایه‌گذاری مستقیم جهت کسب و کار در اتریش که شغل جدیدی ایجاد می کند و یا فروش محصولی را در این کشور  افزایش می‌دهد، از جمله اهداف واجد شرایط برای مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه‌گذاری می‌باشند.

برای دریافت ویزای سرمایه گذاری باید به این نکته توجه داشت که اقدام جهت اخذ این ویزا مستلزم حضور مستمر در کشور اتریش است. در واقع فرد متقاضی مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه‌گذاری حتما باید در کشور اتریش حضور داشته باشد و پس از آن جهت ثبت شرکت اقدام کند که در ابتدا این حضور مستلزم اخذ ویزای کاری جهت اقدام برای کشور اتریش می‌باشد و بعد از اخذ ویزای کاری و مهاجرت به اتریش فرد متقاضی می‌تواند با داشتن  تمکن مالی مناسب اقدام به ثبت شرکت تجاری مورد نظر کرده وبا تمامی کشورهای عضو شنگن مراوده مالی داشته باشد.

مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه‌گذاری

مزایای مهاجرت و دریافت اقامت کشور اتریش:

از جمله مزایای دریافت اقامت و مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه‌گذاری می‌توان به موارد ذیل اشاره نمود:

  • با اخذ اقامت اتریش به راحتی می‌توانید بدون داشتن ویزا به کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن سفر کنید.
  • از مزایای تحصیل رایگان در این کشور استفاده نمایید.
  • می‌توانید در این کشور مشغول کار شوید.
  • نسبت به افتتاح حساب بانکی در این کشور اقدام کنید.
  • بدون هیچ محدودیتی تجارت نمایید.
  • از تسهیلات بانکی در همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا استفاده نمایید.
  • از امکانات رایگان پزشکی و رفاهی بهره‌مند شوید.
  • نسبت به خرید املاک در اتریش اقدام کنید.
  • اخذ ویزا برای کشورهای آمریکا، انگلستان و کانادا آسانتر خواهد بود.
  • همه اعضای خانواده شما با اخذاقامت اروپا در کلیه کشورهای اتحادیه اروپا و عضو شنگن از مزایای اقامت اروپا بهره‌مند می‌شوند.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد