مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

اتریش، یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپایی است و با عضویت در اتحادیه اروپا و پیروی از پیمان شنگن، جایگاه ویژه‌ای در منطقه یورو دارد. بسیاری از علاقمندان و متقاضیان سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در اروپا به دنبال کشوری با شرایط اقتصادی خوب و امن و امکانات بالای زندگی هستند. امنیت بالا و کیفیت خوب زندگی و رفاه اجتماعی ایده‌آل از جمله مزایای کشور اتریش به منظور سرمایه‌گذاری امن می‌باشد. در مطلب پیشرو قصد داریم تا شما را با کلیت ثبت شرکت و سرمایه‌گذاری در اتریش، انواع ثبت شرکت، مشارکت در اتریش و مالیات در این کشور آشنا نماییم.

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت، کارآفرینی و سرمایه گذاری

ثبت شرکت در اتریش، به تنهایی باعث اخذ اقامت یا تابعیت اروپا نمی‌شود اما از جمله شرایط مهاجرت به اتریش به حساب می‌آید چرا که پس از تصویب و تأیید برنامه سرمایه‌گذاری و طرح توجیه اقتصادی، لازم است که فعالیت قید شده در این کشور راه اندازی شود. پس از شروع فعالیت شرکت ثبت شده در اتریش، صدور کارت اقامت موقت اقانت اتریش برای فرد متقاضی و افراد خانواده وی اعم از همسر و فرزندان زیر 18 سال صادر می‌شود که این کارت اقامت بعد از پرداخت مالیات بر درآمد و تمدید سالانه شرکت ثبت شده تا پنج سال، به کارت اقامت دائم اتریش تبدیل می‌شود.

انواع شرکت دراتریش

متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت باید توجه داشته باشند که سه دسته شرکت در این کشور وجود دارند:

1.شرکت با مسئولیت محدود

2.شرکت سهامی خاص

3.تشکیلات شرکتی مطابق با قوانین اتحادیه اروپا

شرایط ثبت شرکت با مسوولیت محدود در اتریش

1- شرکت خصوصی که به زودی به عنوان شرکت بین المللی شناخته می شود، باید حداقل یک سهامدار داشته باشد . که نمی تواند سهام شرکت را در بورس اوراق بهادار تجارتی  شرکت دهد. برای سرمایه گذاری به  حداقل 35000 یورو نیاز دارد.

2- شرکت دولتی، که نیاز به حداقل یک سهامداردارد. کمترین سرمایه مورد نیاز در این نوع ثبت شرکت  70000 یورو است.

 

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت

مشارکت در اتریش

چهار نوع مشارکت وجود دارد که می‌توانند در اتریش ثبت شوند:

  • مشارکت عمومی
  • مشارکت محدود
  • همکاری خفته
  • مشارکت قانون مدنی

مدارک مورد نیاز به منظور ثبت شرکت در اتریش 

برای ثبت شرکت در اتریش، سرمایه گذاران خارجی لازم است مدارک زیر را ارائه دهند:

  • گذرنامه یا شناسه که بسته به ملیت سهامداران باید تأیید شود؛
  • قرارداد اجاره ای که نشان دهنده آدرس محلی شرکت در اتریش است؛
  • اطلاعات در مورد مدیران یا مدیران شرکت، مانند گذرنامه یا کپی شناسنامه؛
  • اطلاعات در مورد سهم سهم هر سهامدار.
  • صاحبان کسب و کار نیز باید یک حساب بانکی را که سرمایه اولیه در آن سپرده می شود، باز کنند.

اسناد ذکر شده در بالا باید با ثبت نام تجاری به منظور کسب گواهی ادغام شرکت ارائه شود و سپس، شرکت باید برای مقاصد مالیاتی  ثبت نام کند.

مالیات شرکتها در اتریش

درآمد شرکت‌های مقیم اتریش به ویژه شرکت‌های با مسئولیت محدود و شرکت های سهامی خاص ثبت شده در این کشور مشمول قوانین مالیاتی کشورها می‌شوند. بر طبق این قوانین سود شرکت ها با نرخ مالیاتی 25 درصد به طور یکسان مشمول پرداخت مالیات هستند.

کارت اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت

متقاضیانی که قصد مهاجرت دائم به اتریش از طریق ثبت شرکت را دارند در ابتدا امر کارت اقامت یکساله برای ایشان  صادر می‌شود. چنانچه این فرد دارای خانواده باشد این کارت اقامت برای همسر و فرزندان زیر هجده سال وی نیز صادر می‌گردد و تحصیلات رایگان اتریش شامل حال فرزندان ایشان نیز خواهد گرفت. لازم به ذکر است همسر شخص متقاضی نیز اجازه تحصیل در دانشگاه‌های اتریش را دارد. با دریافت کارت اقامت یکساله شما بهترین نوع بیمه و خدمات درمانی را در اتریش خواهید داشت و حتی فرزندان شما حقوق ماهیانه دریافت می‌کنند.

دریافت اقامت اتریش از طریق ثبت شرکت

چنانچه شرکت ثبت شده توسط متقاضی مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت  فعال باشد و مالیات ایشان به طور منظم پرداخته شود و این فرد بتواند گردش حساب متناسب با برنامه شرکتی خود ارائه نماید، کارت اقامت ایشان برای سال بعد نیز تمدید خواهد شد. اگر شرکت ثبت شده به مدت 5 سال کار کند و مالیات بپردازد در انتهای سال پنجم برای شخص متقاضی مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت و خانواده ایشان کارت اقامت دائم اتریش صادر می‌شود. پس از دریافت کارت اقامت دائم بعد از 5 سال شخص می تواند در خواست پاسپورت اتریشی کند.

در انتهای مطلب خاطرنشان می‌شود متقاضیان مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت می‌توانند جهت کسب اطالاعات بیشتر با کارشناسان گروه حقوقی رادیو وکالت و دریافت مشاوره تماس حاصل فرمایند.

 

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد