مشاوره حقوقی تلفنی

مشاوره حقوقی تلفنی چیست؟

چه موضوعاتی قابل مشاوره حقوقی تلفنی است؟


مشاوره حقوقی تلفنی، به معنای مشورت گرفتن به نحو غیرحضوری از متخصصین و حقوقدانان آشنا به قوانین، در تمامی امور و مسائل حقوقی است.
اکثر کارهای روزمره‌ی ما می‌تواند به نحو مستقیم یا غیرمستقیم با دانش حقوق ارتباط پیدا کند. هر کسی خواه ناخواه با مسائل حقوقی روبه‌رو می‌شود و می‌بایست با قوانین موجود آشنایی نسبی داشته باشد تا از حقوق قانونی خود محروم نشود. مشاوره حقوقی و از جمله مشاوره حقوقی تلفنی به دلیل راحت‌تر و در دسترس‌تر بودن، می‌تواند به این امر کمک کند. به نظر می‌رسد که به چند دلیل، اطلاع واقعی مردم از قوانین معمولاً محقق نمی‌شود و نیاز به مشاوره حقوقی یا همکاری با وکیل دادگستری پیدا می‌شود. کاربرد برخی لغات، عبارات و مفاهیم خاصِ رشته‌ی حقوق در قوانین یکی از این دلایل است. یکی دیگر از این دلایل، پیچیدگی‌های قانونی و فروض گوناگون راجع به یک مسأله‌ی خاص است که نیاز به مشاوره حقوقی تلفنی را هویدا می‌کند. یکی دیگر از دلایل، وجود رویه‌های عملی در میان دستگاه‌ها و دادگاه‌های حقوقی است که این رویه‌ها مستقیماً در قانون مورد تصریح قرار نگرفته‌اند و از میان آراء قضایی و رفتارهای مقامات مربوط برداشت می‌شوند که این امر، به راحتی نمی‌تواند مورد اطلاع مردم باشد و طبیعتاً نیاز به مشاوره حقوقی تلفنی، حضوری و ... دارد. کثرت و گوناگونی قوانین نیز فرایند آشنایی مردم عادی را با قوانین کند‌تر می‌کند؛ بدین ترتیب که ممکن است راجع به یک مسأله‌ی خاص، دو یا چند قانون معتبر وجود داشته باشد که احتمال آگاهی مردم را از همه‌ی این قوانین راجع به آن مسأله‌ی خاص کاهش می‌دهد. درنتیجه مردم حداقل راجع به مسائل حقوقی پیچیده و مسائلی که کمتر در میان آنان رایج است، آگاهی کمتری دارند. در این شرایط و به دلیل تخصصی شدن امور، برای بهره‌مندی هرچه بیشتر و بهتر از حقوق قانونی، مراجعه‌ی حضوری به یک مشاور حقوقی یا برقراری تماس و مشاوره حقوقی تلفنی می‌تواند راهی نسبتاً مطمئن و سریع در مسیر آگاهی و دستیابی به حق‌های مشروع و قانونی تلقی شود.

مشاوره حقوقی تلفنی

 


مشاوره حقوقی تلفنی از این جهت کاربرد دارد که شاید برخی از افراد، وقت کافی برای مراجعه به مؤسسات حقوقی یا مشاورین را خصوصاً در ساعات اداری خود نداشته باشند و درنتیجه می‌توانند با برقراری یک تماس تلفنی و مشاوره حقوقی تلفنی، به نحو اجمالی با بعضی از مسائل آشنا شوند و پاسخ برخی از ابهامات خود را بیابند.
مشاوره حقوقی تلفنی در تمامی امور حقوقی می‌تواند به کار بیاید. البته به دلیل همان تخصصی شدن امور، مشاوره حقوقی تلفنی نیز ممکن است با توجه به تفاوت امور و مسائل حقوقی، تخصصی شود و هر مشاوری در زمینه‌ی خاصی که تخصص و تجربه‌ی لازم را دارد، به مشاوره حقوقی تلفنی بپردازد. از جمله‌ی مسائل و مباحثی که می‌توان در آن از متخصصین مشاوره حقوقی مشورت گرفت، اجمالاً عبارتند از:
الف) مسائل حقوقی به معنای خاص کلمه یا حقوق خصوصی که شامل تمامی امور راجع به روابط خصوصی میان اشخاص است؛ نظیر انواع معاملاتِ خرید و فروش، اجاره، وکالت، ضمانت، رهن، حواله، ودیعه، عاریه، قرض، کفالت و مضاربه، و نیز مسائل راجع به خانواده از قبیل ازدواج دائم، ازدواج موقت، مهریه، نفقه‌ی زن و فرزند، انجام امور خانه، تربیت فرزند، فسخ ازدواج و طلاق و نیز امور دیگری راجع به ارث و وصیت و نیز مسائل راجع به مسؤولیت مدنی مبنی بر جبران خسارت نظیر اتلاف مال دیگران، سبب اتلاف مال دیگران شدن، غصب و تلف شدن قهری و خارج از اراده‌ی اموال دیگران در دست افراد امین یا غاصب و مواردی از این دست که تمامی، در زمره‌ی روابط خصوصی اشخاص جای می‌گیرد. مشاوره حقوقی تلفنی در تمامی این امور می‌تواند کارآمد باشد.

مشاوره حقوقی تلفنی


ب) مسائل کیفری که شامل مسائلی حساس راجع به جان، مال و آبروی اشخاص، امنیت و آسایش جامعه است. حقوق کیفری به تمامی مسائل از دیدگاه نظم عمومی، اخلاق حسنه و حفظ حقوق عامه می‌نگرد. در این راستا، برخی از مسائل خصوصی میان اشخاص نیز ممکن است به دلیل ارتباط با نظم عمومی و اخلاق حسنه، وارد حقوق کیفری و مشاوره حقوقی تلفنی در گرایش کیفری شود. تنها آن دسته از رفتارهای خلاف نظم و خلاف ارزش جرم تلقی می‌شوند که از سوی قانون به عنوان جرم در نظر گرفته شده باشند و مجازات برای آن‌ها وضع شده باشد. رفتارهایی نظیر قتل، ضرب و جرح، توهین، سرقت، کلاهبرداری، خیانت در امانت، صدور چک بلامحل، تخریب اموال، محاربه، بغی، افساد فی‌الارض، جاسوسی، تبلیغ علیه نظام، رشوه دادن و رشوه گرفتن و مواردی از این دست، به موجب قوانین مختلفی جرم در نظر گرفته شده‌اند. با مشاوره حقوقی تلفنی می‌توان در مورد تعریف هر یک از این جرایم، عناصر تشکیل دهنده‌ی آن، شرایط قانونی تحقق آن، شرایط قانونی گریز از مسؤولیت و مجازات و نیز نحوه‌ی مطالبه‌ی حقوق و دفاع در دادگاه، اطلاعاتی یافت.
پ) مسائل اداری و کاری؛ نظیر شرایط عمومی استخدام و قرارداد کار در مراکز و مؤسسات دولتی و غیردولتی، چگونگی بهره‌مندی از بیمه‌ی تأمین اجتماعی، مقررات عام راجع به مرخصی‌ها، تعهدات کارفرمایان در مقابل کارگران، انحلال و اتمام روابط کاری کارمندان یا کارگران با اداره یا کارفرما و بحث بازخرید. در این امور نیز مشاوره حقوقی تلفنی می‌تواند افراد را از قوانین و مقررات موجود تا حدودی مطلع کند.
ت) مسائل مهاجرت و اعزام دانشجو به خارج از کشور؛ که شامل چگونگی صدور انواع ویزاهای تحصیلی، کار، اقامت موقت و اقامت دائم در خارج از کشور است. معمولاً در بحث مهاجرت و اعزام دانشجو، هر دو کشور مبدأ و مقصد، به دلیل مسائلی از قبیل مسائل سیاسی، اقتصادی و فرهنگی، به وضع قوانینی برای چگونگی ورود و خروج می‌پردازند و این امر، پای مباحث حقوقی را به میان می‌آورد. علاوه بر این قوانین و مقررات، عرف و رویه‌ی نهادهایی نظیر وزارت امور خارجه‌ی ایران، وزارت علوم، تحقیقات و فناوی ایران، سفارت‌خانه‌های کشورهای خارجی در ایران و نیز دانشگاه‌های ایرانی و خارجی، می‌توانند در امور راجع به مهاجرت و اعزام دانشجو و تحصیل در خارج از کشور، تعیین کننده باشند که یافتن اطلاعاتی کلی یا جزیی راجع به آن، می‌تواند از طریق مشاوره حقوقی تلفنی انجام پذیرد.
ث) مسائل شکلی و مرتبط با روند رسیدگی یا همان آیین دادرسی؛ نظیر چگونگی تنظیم دادخواست حقوقی، تنظیم شکایت کیفری و تنظیم اظهارنامه و نیز روند و فرایند دادرسی در دادگاه و جلسات آن و مسائل مربوط به هر جلسه، چگونگی اعتراض به احکام و قرارهای دادگاه‌ها و پیگیری مراحل واخواهی، تجدید نظر و فرجام خواهی. برای مثال با مشاوره حقوقی تلفنی می‌توان این نکته را دریافت که خوانده‌ی دعوای حقوقی برای درخواست تأمین از اتباع دولت‌های خارجی، تنها تا اتمام جلسه‌ی اول دادرسی فرصت دارد. تأمین از اتباع دولت‌های خارجی به معنای تأدیه‌ی خسارتی است که ممکن است خواهان بابت هزینه‌ی دادرسی و حق‌الوکاله به آن محکوم شود و خوانده برای آنکه خیالش از بابت پرداخت این هزینه‌ها به وی در صورت پیروزی در دعوا راحت باشد، درخواست می‌دهد تا فعلاً این مبالغ از سوی خواهان در صندوق دادگستری سپرده شود. این درخواست از خوانده‌ی ایرانی در مورد خواهان تابع خارجی پذیرفته می‌شود.
ج) مسائل راجع به حقوق تجارت؛ از قبیل چیستی و ماهیت فعالیت تجاری، کیستی تاجر، انواع شرکت‌های با مسؤولیت محدود، تضامنی، سهامی و ... و نحوه‌ی تأسیس و اداره‌ی هر کدام، اسناد تجارتی نظیر چک، سفته و برات، ورشکستگی تاجر و احکام آن.
چ) مسائل بین‌المللی؛ از قبیل روابط دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی با یکدیگر، روابط خصوصی اشخاص از ملیت‌های مختلف با یکدیگر در چارچوب گرایش حقوقی حقوق بین‌الملل خصوصی که به مسائلی از این قبیل می‌پردازد: تابعیت و اقامت اشخاص و شرکت‌ها، معاملات و ازدواج اشخاصی با ملیت‌های مختلف، تعارض قوانین کشورهای مختلف با یکدیگر و مسائلی از این دست. برای مثال از طریق مشاوره حقوقی تلفنی می‌توان به پاسخ این پرسش رسید که اگر یک مرد ایرانی با یک زن آلمانی، در خاک کشور فرانسه ازدواج کند، احکام راجع به ازدواج این دو فرد، تابع قانون کدامیک از این کشورها خواهد بود.
در تمامی مسائل فوق می‌توان از مشاوره حقوقی تلفنی بهره برد. چه بسا همین مشورت گرفتن، برای ادامه‌ی موفقیت‌آمیز امور شخص کفایت کند.

مشاوره حقوقی تلفنی


اکنون باید بررسی کرد که چه کسانی برای انجام مشاوره حقوقی تلفنی صلاحیت دارند و چگونه می‌توان این افراد را پیدا کرد.
هرکسی که تحصیلات عالی در رشته‌ی حقوق یا فقه و مبانی حقوق اسلامی و یا رشته‌های مشابه و یا گرایش‌های تخصصی حقوق خصوصی، حقوق جزا و جرم‌شناسی، حقوق تجارت بین‌الملل، حقوق عمومی، حقوق کار، حقوق ثبت و ...  داشته باشد و البته بر قوانین و رویه‌ی دادگاه‌ها و مسائل مبتلابه میان مردم نیز مسلط باشد، می‌تواند در راستای مشاوره حقوقی تلفنی معتبر گام بردارد. اما باید دید مشاوره حقوقی اساساً نیاز به مجوز خاصی نیز دارد؟ اصولاً مشورت دادن در مسائل حقوقی مستلزم داشتن سمتی خاص یا قبولی در آزمون خاصی نیست و لذا هرکسی می‌تواند به چنین اموری اقدام کند. البته سنجش اعتبار آن مشاور کاری دشوار است. معمولاً در مؤسسات حقوقی باسابقه‌ و خوش‌نام می‌توان مشاورانی متخصص و معتبر یافت.
اکنون مناسب است تا راجع به یکی مسائل حقوقی مبتلابه در خصوص نحوه‌ی اعزام دانشجو به خارج صحبت کنیم. این موضوع می‌تواند با یک مشاوره گرفتن، تا حدود زیادی روشن شود. اعزام دانشجو از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، با توجه به قانون اعزام دانشجو به خارج از کشور مصوب سال 1364 و آیین‌نامه‌ی آن صورت می‌گیرد. این قانون یک جنبه‌ی عمومی دارد و می‌تواند شامل اعزام دانشجو به تمامی کشورهای مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران، مشروط به داشتن یکسری شرایط، باشد. وزارت علوم برای تأمین نیروی متعهد و متخصص، اقدام به اعزام دانشجو در زمینه‌های گوناگون علمی، تخصصی  و فنی می‌کند. از جمله‌ی شرایط متقاضیان اعزام، چنین است:
الف) ایمان و اعتقاد به اسلام، نظام جمهوری اسلامی، قانون اساسی و ولایت فقیه؛ اقلیت‌های دینی مصرح در قانون اساسی، یعنی ادیان یهودی، مسیحی و زرتشتی، از شرط ایمان و اعتقاد به اسلام مستثنی هستند؛
ب) تقوا، که نشانه‌ی آن انجام واجبات و ترک محرمات است؛
پ) عدم وابستگی به احزاب و گروه‌های ملحد و محارب؛
ت) دارا بودن‌ كارت‌ پايان‌ خدمت‌ يا معافيت‌ دائم‌ يا معافيت‌ تحصيلی‌ و يا دفترچه‌ی‌ آماده به‌ خدمت‌ برای آقایان. البته اگر در تاريخ‌ اعزام‌، متقاضی در حال‌ انجام‌ خدمت‌ باشد، در چهارچوب‌ قوانین راجع به خدمت نظام وظیفه،‌ نسبت‌ به‌ ترخيص‌ وی اقدام‌ می‌شود؛
ث) توانایی‌ علمی، فنی و جسمی‌ متناسب‌ با رشته‌‌ی تحصيلی‌ مورد نظر؛
ج) نداشتن‌ سن‌ بيش‌ از 26 سال‌ تمام‌ در تاريخ‌ درخواست‌ برای‌ دارندگان‌ مدرك‌ كارشناسی. البته تحت شرایطی امکان افزایش این سن وجود دارد؛ ولی در هر حال سن‌ متقاضی‌ بورس‌ و اعزام‌ دانشجو نبايد بيش‌ از 40 سال‌ تمام‌ باشد.
به موجب قانون، در شرایط تساوی شرایط متقاضیان، اولویت با دانشجویان متأهلِ دارای مدرک کارشناسی است. بانوان دارای مدرک کارشناسی نیز تنها در صورتی که ازدواج کرده باشند و با همراهی شوهر خویش می‌توانند داوطلب اعزام دانشجو به خارج از کشور شوند.
صلاحیت علمی متقاضیان بر اساس سوابق دانشگاهی و آزمون علمی، و صلاحیت اخلاقی داوطلبان نیز از سوی هیأتِ بررسی صلاحیت اخلاقی، مورد بررسی قرار می‌گیرد. ملاک‌های این هیأت، از جمله شامل ایمان و اعتقاد به اسلام، نظام جمهوری اسلامی، قانون اساسی و ولایت فقیه، تقوا و عدم وابستگی به احزاب و گروه‌های ملحد و محارب است.

مشاوره حقوقی تلفنی


به طور جزیی‌تر و مطابق با آیین‌نامه‌ی اعطای‌ بورس‌ تحصيلی و اعزام‌ دانشجويان‌ به‌ خارج‌ از كشور، سازمان‌ سنجش‌ آموزش كشور هر سال‌ از طريق‌ آگهی‌، ظرفيت‌ پذيرش‌ داوطلبان بورس‌ و اعزام، رشته‌ها و مقاطع‌ تحصيلی‌ مورد نظر، سهيمه‌ی‌ وزارت‌، مؤسسات‌ و دستگاه‌های‌ اجرايی‌ و برگ‌ درخواست‌ بورس‌ تحصيلی‌ و اعزام‌ را كه‌ از طرف‌ معاونت‌ دانشجويی‌ ارسال‌ می‌‌شود، انتشار می‌دهد. متقاضيان‌ می‌بایست پرسشنامه‌ را تكميل‌ و به‌ همراه‌ مدارک‌ لازم‌ به‌ وزارت علوم‌ يا مؤسسه‌‌ی مربوط تسليم‌ کنند. این درخواست‌ و مدارک در شورای‌ مركزی‌ بورس‌ يا شورای‌ بورس‌ آن مؤسسه‌ مورد بررسی قرار می‌گيرد. از جمله‌ی ملاک‌های‌ این شورا برای‌ امتياز بندی‌ داوطلبان‌ بورس‌ تحصيلی، می‌توان به این موارد اشاره کرد:
1- تأليف‌ كتاب‌ در صورتی كه‌ تكراری‌ يا اقتباسی‌ نباشد؛
2- ترجمه‌ و انتشار کتب و منابع‌ تحقيقاتی‌ خارجی؛
3- ارائه‌ی‌ مقالات‌ علمی‌ و تخصصی در مجلات‌ معتبر علمی‌ داخلی‌ و خارجی؛‌
4- ترجمه‌ی مقالات‌ علمی‌ از مجلات‌ معتبر جهانی؛
5- انجام‌ كار تحقيقاتی‌ در ارتباط با جنگ‌ تحميلی‌ و امور دفاعی‌؛
6- ايجاد آزمايشگاه‌ يا درس‌ كارگاهی‌؛
7- كشف‌ يا اختراع‌ ثبت‌ شده‌ در داخل‌ كشور به‌ تأييد سازمان‌ پژوهش‌های‌ علمی كشور؛
8- سرپرستی‌ تحقيقات‌ و پروژه‌هایی كه‌ به‌ تأييد مراجع‌ ذی‌ربط در خودكفائی‌ كشور مؤثر باشد؛
9- ارائه‌ی‌ آثار بديع‌ و ارزنده‌ی‌ هنری؛
و ...‌
بعد از رسيدگی و امتياز بندی تمامی‌ درخواست‌ها،‌ حداقل‌ دو برابر سهميه‌‌ی تعيين‌ شده‌ از ميان‌ دارندگان‌ بيشترين‌ امتيازها انتخاب‌ می‌شوند و اسامی‌ متقاضیان به‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور ارسال‌ می‌شود. سازمان‌ سنجش‌ معرفی‌ شدگان‌ را در آزمون‌ متمركز شرکت می‌دهد و پرونده‌ی‌ آنان‌ را نیز جهت‌ رسيدگی‌ به‌ صلاحيت‌های‌ عمومی،‌ در اختيار هيأت‌ مركزی‌ گزينش‌ دانشجو قرار می‌دهد. همزمان‌ با آزمون‌های‌ علمی،‌ از داوطلبان‌ امتحان‌ زبان‌ خارجی به عمل‌ خواهد آمد و پذيرفته‌ شدن عنوان‌ بورسيه‌ يا دانشجوی‌ اعزامی،‌ منوط به‌ كسب‌ حداقل‌ 35% نمره‌‌ی این امتحان‌ است‌. پس‌ از مشخص‌ شدن‌ نتايج‌ گزينش‌ عمومی،‌ پذيرفته‌ شدگان‌ بورس‌ و اعزام‌ درهر سهميه‌ به‌ ترتيب‌ نمره‌ی‌ آزمون‌ انتخاب‌ خواهند شد.
وزارت علوم می‌تواند بورسیه و وام تحصیلی اعطا کند. مبلغ این اعتبارات ممکن است در هر سال متفاوت باشد و باید به تصویب وزارت علوم و هیأت وزیران برسد. در مقابل این هزینه، دانشجویان اعزامی موظفند تا برخی تعهدات را برعهده بگیرند. کسانی که با استفاده از بورس تحصیلی دولت ایران، به خارج اعزام می‌شوند، باید متعهد شوند و تضمین بسپارند که دو برابر و حداکثر ده سال و کسانی‌که از وام استفاده می‌کنند، 1.5 برابر و حداکثر 8 سال و کسانی که از ارز تحصیلی استفاده می‌کنند، برابر مدتی که در خارج از کشور تحصیل کرده‌اند و‌حداکثر 6 سال، در محلی که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تعیین می‌کند، خدمت کنند.
در قوانین، نهادی به نام سرپرستی در نظر گرفته شده است تا برای حل مشکلات، نظارت، سرپرستی و مراقبت کامل از دانشجویان ایرانی در خارج از کشور اقدامات لازم را به عمل آورد. از جمله‌ی وظایف سرپرستان که مستقیماً مربوط به دانشجویان می‌شود، عبارتند از:
1- کمک و راهنمایی به دانشجویان برای پیدا کردن مسکن مناسب؛
2- نظارت بر امور تحصیلی دانشجویان و اخلاق و رفتار آنان؛
3- همکاری در اخذ پذیرش داوطلبانی که از طرف وزارت علوم معرفی می‌شوند؛
4- نظارت بر وضع اخلاقی و اعتقادی و تحصیلی سایر دانشجویان که در محل مأموریت سرپرستی به تحصیل اشتغال دارند.
 و ...
وزارت علوم موظف است پس از وصول گزارش سرپرستی‌ها و رسیدگی به وضع دانشجویانی که از حیث اخلاقی و ‌رفتاری شایستگی لازم را ندارند و یا در تحصیلات، پیشرفت لازم را کسب نکرده‌اند، با تذکر قبلی نسبت به قطع بورس، وام تحصیلی و یا ارز تحصیلی آنان اقدام‌ کند و از تمدید مجوز خروج تحصیلی این افراد خودداری نماید.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
محمد
سلام خسته نباشید من شغلم کابینت سازی هست میخوام به کشور اذربایجان سفر کنم اقتصاد کشور باکو خوب هست یانه ممنون
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز برای ویزا کار عمان و روسیه میتوانیم شما را راهنمایی نماییم.
یاس گل
درود بنده همسرم در انگلیس پناهنده شدن و من و دخترم که حاصل ازدواج اولم هست در ایرانیم (دختر همیشه با من زندگی کرده)ایا زمان درخواست الحاق خانواده دولت انگلیس دختر بنده قبول میکنه؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید سپاس
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام، گروه حقوقی رادیو وکالت هیچ‌گونه خدمات پناهندگی ارائه نمی‌دهد. با تشکر
باران
سلام ، آيا با كار كردن در سالن هاى زيبايى در باكو ميشه ويزا يا اقامت موقت گرفت ؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام خیر دوست عزیز کشور آذربایجان ویزا کاری صادر نمیکند.
رومينا
سلام و خسته نباشيد نامزد من نزديك به ٢ سال المان هستند و پاسپورت المان دارند، ايشون براي مراسم ازدواج تصميم دارند كه به مدت محدود تشريف بيارن ايران و برگردن و من بعد از انجام پروسه قانوني مهاجرت كنم ، در مورده امدن ايشون به ايران ما بسيار نگران هستيم كه مبادا در المان براشون و اقامتشون به خاطر سفر به ايران مشكلي پيش بياد با توجه به اين شرايط ميخاستم نظر وكلاي شما رو بدونم؟؟؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز از طریق قانونی در آلمان اقامت گرفته اند مشکلی پیش نخواهد آمد همچنین میتوانند برای شما ویزا نامزدی درخواست دهند و با این ویزا به آلمان رفته و اقامت بگیرید.
امین
من سیتیزن زن آمریکا هستم همسرم ایرانی .میخواهیم مسافرتی به سوئد داشته باشیم آیا برای همسرایرانی من ویزای سوئد میدهند که همراه من باشد؟
پاسخ توسط کارشناس(3)
سلام- شما باید هر کدام به طور جداگانه شینگن بگیرید و اقدام کنید
ارشیا
با سلام و احترام بنده میخواستم بدونم طریقه اخد اقامت از راه ازدواج به چه صورت هستش؟ یعنی بعد از درخواست بنده، موسسه شما اقدامات ازدواج با یک خانم المانی رو فراهم میکنه ؟ یا اینکه خودم باید شخصی رو پیدا کنم و به شما معرفی کنم و بعد شما اقدامات بعدی رو انجام بدید؟ لطفا بصورت کامل و شفاف توضیح بدید. با سپاس از شما.
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام خودتون باید شخصی رو پیدا کنید و همچنین اخذ ویزا کشورهایی از قبیل آلمان و فرانسه و اروپای غربی از طریق ازدواج بسیار دشوار و زمانبر است دوست عزیز تماس بگیرید روش های بهتری برای شما پیشنهاد کنیم.
دزفولی
سلام علیکم آیا ممکن است ملکی در ایران داشته باشیم آنرا وقف حرم حضرت علی در کشور عراق بنمایم ؟
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام خدمت شما دوست عزیز. می توانید بصورت تلفنی با ما در تماس باشید تا همکاران توضیحات لازم در این خصوص را تقدیمتان کنند. با تشکر