مدارک لازم جهت ویزا تحصیلی اوکراین

اوکراین از جمله کشورهای اروپای شرقی میباشد. این کشور 63628 کیلومتر مربع وسعت دارد و بزرگترین کشور در اروپای محسوب می شود. کشور اوکراین از سمت شرق و شمال شرقی با روسیه ، از سمت شمال غربی با بلاروس، از سمت غرب بالهستان، اسلواکی و مجارستان و ازجانب جنوب غربی با رومانی و مولداوی و همچین دریای سیاه در جنوب و دریای آزوف جنوب شرقی هم مرز است. آثار زندگی در این کشور از 4000 سال پیش شکل گرفته و از جمله نخستین کشورهایی بوده است که اهلی کردن اسب این کشور انجام شده است. در حال حاضر با توجه به هزینه های پایین زندگی و تحصیل در این کشور دانش جویان زیادی از سراسر دنیا برای تحصیل کشور اوکراین را انتخاب می کنند. سطح علمی بالا، مورد پذیرش بودن دانشگاه های کشور اوکراین از جمله نکاتی است که بسیار در انتخاب پذیرش از دانشگاه های کشور اوکراین مد نظر قرار می گیرد.

ما در این مقاله اطلاعاتی در خصوص مدارک لازم جهت ویزای تحصیلی اوکراین برای شما عزیزان ارائه خواهیم داد. اما برای کسب اطلاعات بیشتر و بررسی مدارک تحصیلی شما برای اخذ پذیرش تحصیلی میتوانید به صورت تلفنی و یا حضوری از کارشناسان موسسه حقوقی رادیو وکالت مشاوره بگیرید.

مدارک لازم جهت ویزا تحصیلی اوکراین

مدارک لازم جهت ویزا تحصیلی

 

1)گواهی آخرین مدرک تحصیلی و ترجمه ریزنمرات که به تایید وزارت امور خارجه و دادگستری و سفارت ایران رسیده باشد.

2)تمامی مدارک شخص متقاضی باید علاوه بر مهر دبیرستان،مهر آموزش پرورش منطقه تحصیلی را نیز داشته باشد.

3) اخذ گواهی سلامت و ترجمه که در آن ذکر شود متقاضی آزمایشات ایدز و هپاتیت را داده و سلامت جسمی و روحی دارد.

4)برای آزمایشات هپاتیت و ایدز به زبان انگلیسی باید نام دانشجو ذکر شود و برای انجام آزمایشات پزشکی به آزمایشگاه های خصوصی و یا سازمام انتقال خون باید مراجعه کنند.

5)شناسنامه باید به زبان انگلیسی ترجمه شود.

6)شش قطعه عکس پاسپورتی 3در4

 

شرایط تحصیل در اوکراین

 

تحصیل برای دانش آموزان پیش از مقاطع دانشگاهی به صورت پانسیون وجود ندرد، بنابراین اگر فردی قصد تحصیل در کشور اوکراین پیش از مقطع دانشگاه را دارد یکی از والدین او باید همراه با او اقامت گرفته و همراهی اش بکنند در حالی که در کشور های انگلیس و کانادا مدارس شبانه روزی که دانش آموزش پانسیون شود وجود دارد و بسیار مورد استقبال قرار میگیرد.

بنابراین برای تحصیل در مقطع دانشگاه دانش آموز باید دیپلم را داشته باشد ، در کشور اوکراین حتی بدون پیش دانشگاهی نیز امکان پذیرش وجود دارد ولی دانش آموز باید دوره پیش دانشگاهی یا به اصطلاح پاتفک را بگذراند،اما در کشور های لهستان و روسیه وجود داشتن مدرک پیش دانشگاهی الزامی است. از جمله نکاتی که در خصوص دانشگاه های روسیه در این بین میتوان گفت اخذ پذیرش بدو داشتن مدرک پبش دانشگاهی امکانپذیر است اما دانشجو باید در حین دوره تحصیل پزشکی به ایران آمده و مدرک پیش دانشگاهی را اخذ نماید. در غیر این صورت مدرک پزشکی این فرد در ایران ترجمه نخواهد شد.

ما در این مقاله اطلاعاتی در خصوص مدارک لازم جهت ویزا تحصیلی اوکراین برای شما عزیزان بیان کردیم برای پذیرش  و همچنین بررسی مدارک لازم جهت ویزا تحصیلی اوکراین میتوانید با تعیین وقت قبلی با شماره 02188705123 با موسسه حقوقی رادیو وکالت مراجعه فرمایید.