مدارک لازم برای تحصیل در روسیه

مدارک لازم برای تحصیل در روسیه

این مقاله با عنوان مدارک لازم برای تحصیل در روسیه برای شما عزیزان نوشته شده است. مدارک لازم برای تحصیل در روسیه مانند کشورها در این خصوص قوانین خاص خود را دارد، برای اخذ پذیرش تحصیلی در روسیه باید مدارک لازم برای تحصیل در روسیه را در نظر بگیرید. بعد از تهیه مدارک لازم برای تحصیل در روسیه متقاضی می تواند برای ادامه تحصیل و اخذ پذیرش اقدام کنند . اگر در جهت یافتن مدارک لازم برای تحصیلدر روسیه هستید این مقاله به شما عزیزان کمک خواهد کرد همچنین شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ پذیرش تحصیلی در کشور روسیه می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید.

روسیه از بزرگترین کشورهای جهان است، زبان رسمی این کشور روسی می باشد،آموزش عالی در کشور روسیه به طور کلی بنابر برتری آن در زمینه های تحقیقاتی و علمی معتبر می باشد. بنابر آنچه که گفته اند حدود یک چهارم از ادبیات علمی جهان ، در روسیه منتشر شده است.

موسسات علمی و دانشگاه ها در کشور روسیه ، برنامه های بسیاری در سطح آموزش و پرورش ارائه می دهند. کشور روسیه بیش از هر کشوری افراد فارغ التحصیل بین المللی دارد. این نکته به خاطر حمایت های مالی دولت از هزینه های تحصیلات دانش  جویان می باشد.در دانشگاه ها اکثرا روسی تدریس می شود. دانشجویان بین المللی زیادی در کشور روسیه وجود دارد که علت آن هزینه های پایین و سطح علمی بالا دانشگاه های کشور روسیه است. با افزایش یافتن تعداد دانشجویان بین المللی، تعدادی از مدارس برای جذب بیشتر دانشجویان خارجی ارائه برنامه های انگلیسی خود را افزایش داده و اکثرا این برنامه ها در مسکو و سنپترزبورگ اجرا می شود.

همانند هر کشوری برای تحصیل در کشور روسیه مدارکی لازم است. برای ورود به به کشور روسیه به ویزا است . مناسب ترین ویزایی که با این شرایط می توان گرفت ، ویزا دانشجویی است.ویزاهای کشور روسیه با ارسال دعوت نامه صادر می شود. میزبانی که دعوت نامه را ارائه داده است در واقع دانشگاه آینده فرد متقاضی است. برای تحصیل هر مقطعی باید متقاضی گواهی آخرین مدرک تحصیلی خود را داشته باشد.

مدارک لازم برای تحصیل در روسیه

5 مرحله برای پذیرش در دانشگاه های روسیه وجود دارد

انتخاب رشته و دانشگاه مورد نظر

اخذ اطلاعات مالی

تهیه کردن مدارک مورد نیاز

مدارک لازم برای تحصیل در روسیه با توجه به هر دانشگاه و دانشکده ای متفاوت می باشد اما با همه ی این تفاسیر در اکثر موارد ریزنمرات مدرک تحصیلی قبلی و در برخی موارد آزمون ورودی و مصاحبه می باشد.این نکته را مد نظر داشته باشید که ریزنمرات باید به زبان روسی ترجمه شود. اکثر دانشگاه های کشور روسیه دوره ای به نام پاتفک دارند که برای یادگیری زبان روسی می باشد.

 

معیارهای واجد شرایط بودن برای ویزا دانشجویی در روسیه

داشتن پاسپورت معتبر که حد اقل دارای 2 صفحه خالی باشد و از انقضای آن 2 سال باقی باشد.

فرم تکمیلی و امضا شده تقاضا ویزا

دعوت نامه برای ویزا

گواهی مدرک تحصیلی

ارائه آزمایش ایدز که نباید بیش از 90 روز از آن گذشته باشد.

ارائه این مطلب که از پس از پایان تحصیل قصد ترک کشور روسیه را داشته باشد.

ما در این مقاله اطلاعاتی در خصوص مدارک لازم برای تحصیل در روسیه برای شما عزیزان ارائه دادیم همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ اپذیرش تحصیلی کشور روسیه و یا سایر کشورهای اروپایی میتوانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
علی دهقان
باعرض سلام من علی هستم. کلاس یازدهم رشته مکانیک خوردرو بامعدل 15میباشم.آیا برای ادامه تحصیل میتوانم به روسیه سفر کنم.هزینه برای امدن به روسیه چه قدر است.
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام و روز بخیر دوست عزیز خدماتی به مظور تحصیل در روسیه ارائه نمی‌دهیم. با تشکر
zahra
با عرض سلام و خسته نباشید... با معدل ۱۹دیپلم تجربی میشه واسه دندانپزشکی روسیه اقدام کرد و از بورسیه ی دولتی آن استفاده کرد؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز روسیه بورسیه تحصیلی نمیدهد.
داود بهمنی
سلام در دانشگاه های مورد تاییدایران اگر پذیرش شویم ارز دولتی تعلق میگیرد ؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام بله دوست عزیز
علی ۷۳
سلام من دانشجوی مهندسی پرتوپزشکی مقطع لیسانس هستم. بنا به دلایلی معدلم ۱۴.۳۱ شد میخواستم بدونم میشه در مقطع ارشد به زبان روسی در رشته ارشد فیزیک پزشکی تحصیل کنم؟
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام و درود بر شما بله دوست عزیز امکان تحصیل در روسیه و تحصیل در اوکراین برای شما وجود دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کار شناسان ما تماس حاصل فرمایید.
Sh.s
سلام من مدرک لیسانس it دارم و دیپلم کارودانش با معدل 18.7 در حال گرفتن دیپلم طراحی و دوخت هستم قصد دارم برای لیسانس طراحی لباس با دوره آموزش روسی پذیرش بگیرم ممکن هست؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام بله دوست عزیز شرایط تحصیل برای شما امکانپذیر است.
Sh.s
با سلام،من دیپلم گرافیک کامپیوتر سال 88 دارم و لیسانس it سال93 میخوام برای رشته طراحی لباس پذیرش بگیرم امکانش هست؟! داشتن این دیپلم با معدل 18.6 کافیه یا دیپلم طراحی و دوخت هم بگیرم؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام امکان اخذ پذیرش را دارید دوست عزیز
RezaKH
با سلام....من در رشته ریاضی فیزیک تحصیل میکنم....میخواستم بدونم با این شرایط میتونم در رشته هایی غیر از مهندسی مثل اقتصاد در دانشگاه تحصیل کنم. یه سوال دیگه اینکه آیا میشه در هنگام تحصیل در دانشگاه های روسیه برای دریافت پاسپورت روسیه و اقامت دائم اقدام کرد؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام بله دوست عزیز این امکان برای شما مهیا میباشد.
مهدی
سلام رشته ام مکانیک خودرو هست دیپلم بامعدل 15 میخواستم بدون که بااین معدل میشه اومد
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما مهدی عزیز. بله امکان تحصیل در روسیه با توجه به شرایط شما وجود دارد. با تشکر
مهدی
بدون پایان ختمت هم میشع اومد
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز اگر معافیت تحصیلی داشته باشید این امکان وجود دارد.
امیر ارسلان
با سلام و خسته نباشید ، می خواستم سوال کنم آیا امکانش هست قبل از دریافت دیپلم برای مهاجرت تحصیلی اقدام کرد و در روسیه دیپلم گرفت و سپس وارد دانشگاه شد؟ دانش اموز پایه یازدهم ریاضی هستم و مسلط به زبان روسی و اینگلیسی
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام بله دوست عزیز این شرایط امکانپذیر است.
عبدالغنی بلوچ
هزینه ی تحصیل پزشکی در روسیه
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلامدوست عزیز در خصوص هزینه و شهریه دانشگاه ها باید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
علی
سلام هزینه های ثبت نام و ویزا و دوره ی زبان روسی چقدر میشه
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا شما را به طور کامل راهنمایی نمایند.
مریم
با سلام بنده 29 ساله و دارای لیسانس مدیریت صنعتی هستم،دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی با معدل 15 و 16،در کنکور سراسری 97 در رشته زبان انگلیسی در دانشگاه دولتی قبول شده ام،در مورد بورسیه روسیه سوال داشتم اینکه آیا شرط سنی داره و اینکه بنده میتونم در رشته زبان روسی بورسیه ی این کشور شوم؟ممنون از پاسخگویی شما.
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام کشور روسیه در ابتدا پذیرش بورسیه نمیکند اما در حین تحصیل امکان دارد بتوانید بوزسیه شوید.
لیلا
سلام من معدل دیپلمم 16.68میخواستم ببینم با همیچین معدلی میشه برای پزشکیه روسیه اقدام کرد یاخیر. دیپلمه تجربی دارم
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام بله دوست عزیز میتونید اقدام کنید.
ارمین
برای تحصیل در رشته ی پزشکی‌ روسیه نیازی به جواب کنکور‌هست؟ یا مهم نیست؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز خیر نیازی نیست برای اخذ پذیرش با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
امید ده مست
با سلام برای ادامه تحصیل در روسیه با مدرک دیپلم و بعد از پایان درس شرایط اقامت در این کشور به چه شکلی میباشد
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز ویزا تحصیلی هر کشوری را که بگیرید پس از آن اگر یتوانید ویزا کار آن کشور را اخذ نمایید میتوانید همچنان در آن کشور حضور داشته باشید.
elnaz
من مدرک دیپلم تجربی دارم میخوام در روسیه طراحی لباس بخونم اونوقت چی میشه؟؟؟
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام میتونید دوره پاتفک زبان روسی رو بخونید و وارد دانشکده بشید برای اطلاعات دقیق تر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
سهیل
با سلام. شرایط پذیرش در رشته پزشکی در کشور روسیه رو میخواستم بدونم.
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز شرط داشتن دیپلم و مدرم پیش دانشگاهی در دروس ریاضی و یا تجربی الزامی می باشد، نیازی به مدرک زبان ندارد اما پس از گذراندن دوره پاتفک باید برای ورود به دانشگاه آزمون بدهید.
زهرا امیری
سلام میخواستم برای دخترم برای تحصیل در روسیه اقدام کنم.نمیدونم باید چه شرایطی داشته باشند.دخترم 18 سالشه و میخوایم در رشته های پزشکی در روسیه بتونیم پذیرش بگیریم
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز ما برای شما اقدام می کنیم داشتن مدرک دیپلم در دو رشته ریاضی و یا انسانی کافی است برای اخذ پذیرش با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
diba
سلام.ببخشید من رشتم انسانی هستش و دهم میخونم و علاقه ی بسیار زیادی ب رشته های پزشکی دارم..و ميخوام که بعد دو سال برم روسیه برای ادامه تحصیل اما ميخواستم بپرسم و بدونم ک آیا باید در پیش دانشگاهی تغییر رشته داد برای اینکه بخوام پزشکی بخونم یا لازم نیست؟ و اینکه کی باید اینکار رو انجام بدم؟ برای زبان چه مدرک هايي لازم هست؟..لطفاً کمکم کنید ازتون خواهش میکنم چون واقعا ميخوام به آرزوی قلبیم برسم...من بخاطر اینکه تو ریاضی ضعیف بودم نتونستم تجربی رو بخونم واس همین انسانی برداشتم دانش آموزی زرنگی هم هستم و دلم ميخواد که بعد دو سال برم روسیه برای ادامه تحصیل البته اگه بشه... و يه سوال ديگه..اینکه میتونم اینجا ی بار کنکور بدم یا نباید بدم؟...لطفا خیلی زود جواب رو بفرستید ب ایمیلم یا همین جا...ممنونم خسته نباشید
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای تحصیل در رشته پزشکی در روسیه باید در رشته تجربی یا ریضی دیپلم گرفته باشید بنابراین اولین قدم شما اخذ مدرم دیپلم در این رشته می باشد ، بله می توانید در ایران نیز کنکور دهید.