لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

کشور کانادا از جمله کشورهای مهاجر پذیری می‌باشد که به واسطه مهیا بودن شرایط مناسب کار و زندگی، هر ساله میزبان متخصصین و اشخاص دارای مهارت‌های شغلی گوناگون می‌باشد. با توجه به این امر، یکی از مسائلی که هر ساله باعث سردرگمی متقاضیان و اشخاص جویای کار می‌شود، اطلاع از لیست مشاغل مورد نیاز کانادا می‌باشد.

اطلاع داشتن از لیست مشاغل مورد نیاز کانادا باعث می‌شود تا متقاضیانی که قصد مهاجرت و یا اخذ ویزای کار کانادا را دارند، با آگاهی بیشتری در این راستا اقدام نمایند. در مطلب پیش‌رو قصد داریم تا بررسی لیست مشاغل مورد نیاز کانادا و همچنین پرطرافدارترین شغل‌هایی که در این کشور وجود دارد، اطلاعات جامع و مفیدی را در اختیار خوانندگان قرار دهیم.

دسته‌بندی مشاغل وجود در کانادا

از آنجایی که در کشور کانادا مشاغل بسیاری جهت کار برای اتباع خارجی وجود دارد، از این رو به شکل کلی این مشاغل را می‌توان به چند گروه طبقه‌بندی نمود:

 • مشاغل سطح صفر: این گروه شامل مشاغل مديريتي مثل مديريت رستوران، مديريت معدن و غیره می‌باشد.
 • مشاغل سطح A: مشاغل حرفه اي که معمولاً نياز به مدرک دانشگاهي دارند مانند پزشکي، معماري، مهندسی و غیره در این دسته قرار می‌گیرد.
 • مشاغل سطح B : مشاغل تکنيکي و تخصصي که معمولاً به مدرک ديپلم در آن رشته و يا سپري کردن دوره‌هاي کارآموزي مرتبط با آن رشته نياز است. این دسته از مشاغل عبارتند از: سرآشپزي، لوله کشي، برق کاري و مشاغلی از این دست.
 • مشاغل سطح C : این گروه شامل مشاغل متوسطی می‌شود که عموما نياز به مدرک دبيرستان و يا آموزش مخصوص آن دارند، مانند راننده خودروهای سنگين، قصابي و نانوایی و مشاغلی از این دست.
 • مشاغل سطح D : در نهایت این گروه شامل مشاغلی می‌شود که عموما پرزحمت هستند و آموزش‌هاي لازم براي یادگیری آن‌ها داده مي‌شود. این مشاغل عبارتند از: کارگران نفتي، ميوه چيني، کارگران نظافت‌چی و غیره.

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

 

لیست مشاغل پرطرفدار در کانادا

طبق آخرین بررسی‌های صورت گرفته در زمینه لیست مشاغل مورد نیاز کانادا در سال گذشته، مشاغلی که در ارتباط با حوزه‌های اقتصادی، آی‌تی و مهندسی کامپیوتر می‌باشند، دارای بیشترین تقاضا از طرف متقاضیان متخصص و جویای کار در این کشور می‌باشد. در ارتباط با این موضوع مشاغلی چون تحلیلگران اقتصادی در زمینه‌های تجارتی و راه‌انداری کسب و کار،  مهندسان نرم افزار، برنامه نویس و آی‌تی در لیست 10 شغل مورد نیاز کانادا قرار دارند. بر طبق آخرین مطالعات انجام شده نیز حوزه فناوری یکی از بهترین حوزه‌های کاری در کانادا می‌باشد که به سرعت مشاغل جدیدی را برای توسعه دهندگان و تحلیلگران ایجاد می‌نماید.

با بررسی مشاغل مورد نیاز کانادا در حوزه‌های آی‌تی به لیستی از شغل‌هایی دست خواهیم یافت که در زمینه‌هایی چون کدنویسی فرانت-اند، بک-اند، جاوا و اس‌کیو‌ ال نیاز به افراد متخصص و با تجربه دارند. در این راستا شرکت راند‌استند آماری را در زمینه مشاغل مورد نیاز کانادا در حوزه آی‌تی منتشر کرده است که بر طبق آن در سال   2017 این کشور 488,000 نیرو را استخدام نموده و اقدام به ایجاد 11,500 شغل جدید کرده است که تقریبا نیمی از این مشاغل در شهر تورنتو و نیمی دیگر در شهر مونترآل ایجاد شده‌اند.

مشاغل مورد نیاز کانادا

بر طبق آخرین آمار و اطلاعات منتشر شده از  اداره مهاجرت کانادا، افرادی که در یکی از مشاغل ذیل دارای تخصص و مهارت می‌باشند، شرایط به مراتب مناسب‌تری را در زمینه یافتن کار در کانادا پیش‌روی خود دارند. لیست مشاغل مورد نیاز کانادا به صورت ذیل می‌باشد:

 • آشپز ها
 • نمایندگان فروش
 • حسابداران
 • مدیر پروژه های مهندسی
 • تحلیلگران کسب و کار
 • ارائه دهندگان خدمات مشتریان
 • مدیر پروژه IT
 • مدیر حسابداری
 • مهندس نرم افزار
 • اپراتور ماشین آلات سنگین
 • پزشکان
 • آشپزها
 • مشاوران سیستم های اطلاعاتی
 • مهندسان نرم افزار
 • برنامه نویسان کامپیوتر
 • مربیان و اساتید دانشگاه
 • طراحان گرافیک
 • حسابرسان مالی

نمایندگی فروش

نمایندگان فروش یکی از مهمترین مشاغل مورد نیاز در کانادا در سال 2018 هستند. تجارت بر روی فروشندگان با استعداد برای فروش محصولات از قفسه‌ها و به دست مشتریان حساب می‌کند. این دسته از مشاغلبه شکل دائمی می‌باشند و  سالانه در حدود 52000 تا 62000 دلار برای شخص دارای مهارت درآمد زایی خواهند داشت.

امور مالی و حسابداری

آن دسته از افرادی که در حوزه وظایف حسابداری و حفظ سوابق شرکت‌ها فعالیت می‌کنند، به طور متوسط در کانادا مبلغی در حدود 63000 تا 75000 دلار کانادا درآمد خواهند داشت.

مشاغل مهندسی در کانادا

مدیر پروژه مهندسی افرادی هستند که درباره ساخت مواد و نحوه مدیریت افراد آگاه می باشند. با توجه به اینکه دولت فدرال پول زیادی را برای پروژه های زیربنایی و بخش مسکن در تعدادی از بازارهای محلی صرف می کند، نیاز به مدیران پروژه های مهندسی بسیار بالا است. حقوق بین 74000 تا 92000 دلار است.مشاغل مهندسی در کانادا

تحلیلگران کسب و کار

تحلیلگران کسب و کار در کانادا نقش مهمی در کمک به تجارت این کشور در حوزه‌های گوناگون ایفا می‌نمایند. با توجه به گسترگی نقش ایشان تحلیل گران کسب و کار ممکن است در برنامه ریزی استراتژیک، تجزیه و تحلیل و بهینه سازی سیستم‌های کسب و کار داخلی، فرایندها و نرم افزار‌های مرتبط ورود نمایند. حقوق متوسط برای این دسته از اشخاص به طور متوسط در حدود 73000 تا 87000 دلار  کانادا می‌باشد.

ارائه خدمات به مشتریان

نمایندگان خدمات مشتریان نقطه نهایی قبل از خرید یک مشتری هستند و تعاملات آنها بخش مهمی از پروسه فروش برای هر تجارتی است. خبر خوب این است که داشتن مدرک دانشگاهی اغلب نیازی نیست. تجربه مربوط به خدمات مشتری، مانند کار در مراکز تماس بسیار چشمگیر می‌باشد حقوق در یافتی اشخاصی که در این مشاغل به کار مشغول می‌شوند در حدود 37000 تا 43000 دلار کانادا می‌باشد.

مهندسی نرم‌افزار

مهندسان نرم افزار در کانادا از درآمد خوبی برخوردار می‌باشند و  این قبیل از مشاغل نیاز به مدرک فنی یا دیپلم دارند و حقوق ایشان از 83000 دلار تا 99000 دلار برای سطح‌های متوسط ​​می‌باشد.

لیست مشاغل مورد نیاز کانادا

نگاهی اجمالی به مشاغل در کانادا و میانگین حقوق آن‌ها

 

اپراتور ماشین آلات سنگین

درآمد ساعتی 16 الی 18 دلار

 

مهندس نرم افزار

درآمد سالیانه به طور متوسط 83 تا 99هزار دلار

مسئول فروش

درآمد سالیانه 52 تا 62 هزار دلار

 

مدیر مهندس پروژه

درآمد سالیانه 74 تا 92 هزار دلار

 

تحلیل‌گر کسب و کار

درآمد سالیانه 73 تا 87 هزار دلار

حسابداری

درآمد سالیانه 63 تا 75 هزار دلار

مسئول خدمات مشتریان

درآمد سالیانه 37 تا 43 هزار دلار

مدیر پروژه در حوزه آی‌تی

درآمد سالیانه 92 تا 114 هزار دلار

مدیریت حساب

درآمد سالیانه 75 تا 92 هزار دلار

 

معلمی

درآمد سالیانه 50 تا 55 هزار دلار

تحلیل‌گر اقتصادی

درآمد سالیانه 50 تا 55 هزار دلار

مهندس ساخت و ساز

درآمد سالیانه 80 تا 90 هزار دلار

وکالت

درآمد سالیانه 70 تا 75 هزار دلار

پرستاری

درآمد سالیانه 58 تا 62 هزار دلار

 

مدیر بازاریابی

درآمد سالیانه 82 تا 87 هزار دلار

 

 

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

           

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد