لیست مشاغل مورد نیاز ژاپن

لیست مشاغل مورد نیاز ژاپن

کشور ژاپن به عنوان قطب علمی و اقتصادی آسیای شرقی، از جمله کشورهایی می‌باشد که به منظور پیشرفت اقتصاد خود، طی سال‌های گذشته اقدام به جذب نیروی کار خارجی کرده است. با توجه به این موضوع بر آن شدیم تا به موضوع کار در این کشور و لیست مشاغل مورد نیاز ژاپن بپردازیم.

موسسه حقوقی رادیو وکالت در حال حاضر خدماتی در خصوص کار در ژاپن ارائه نمیدهد.در صورتی که تمایل به مهاجرت به کشور های مختلف دارید با ما تماس بگیرید.

در مقاله لیست مشاغل مورد نیاز ژاپن، خوانندگان در ابتدا اطلاعاتی از لیست مشاغل مورد نیاز ژاپن، وضعیت اقتصادی و صادرات این کشور و در نهایت با شرایط کار و اخذ ویزای کار ژاپن آشنا می‌شوند.

لیست مشاغل مورد نیاز ژاپن

مشاغل مورد نیاز ژاپن

بر اساس آخرین ارزیابی‌های صورت گرفته دولت ژاپن به منظور جبران بخشی از نیروی کاری خود در کلیه بخش‌های اقتصادی این کشور، قصد استخدام ۵۰۰ هزار کارگر ساده خارجی تا سال ۲۰۲۵ میلادی را دارد و این عامل سبب می‌شود تا اشخاصی که قصد مهاجرت به ژاپن از طریق کار را دارند، در ابتدا علاقه‌مند به بررسی لیست مشاغل مورد نیاز ژاپن شوند. البته نکته دیگری که پیش از پرداختن به موضوع لیست مشاغل مورد نیاز ژاپن، دانستن آن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار می‌باشد موضوع کاهش جمعیت این کشور و اقزایش سن مردم این کشور می‌باشد.

دولت ژاپن با در نظر گرفتن شرایط کنونی خود و همچنین ایجاد راه‌کارهای مناسب به منظور جذب نیروی کار خارجی، امیدوار است تا  بیش از ۵۰۰ هزار نیروی خارجی در مشاغل مختلف جذب و استخدام نماید. در ادامه به لیست مشاغل مورد نیاز ژاپن نگاهی خواهیم داشت:

 • بخش نگهداری از افراد سالمند
 • حوزه پرستاری
 • بخش مربوط به مدد کاری اجتماعی
 • حوزه کشتی سازی
 • تعمیرات و نگهداری کشتی و وسایل نقلیه آبی
 • بخش مربوط به مهندسی کامپیوتر
 • حوزه فناوری اطلاعات و آی‌تی
 • امور مربوط به عمران و ساخت ساختمان
 • تهیه و نصب تجهیزات ساختمان
 • برق کار
 • حوزه کشاورزی
 • صنایع غذایی و کنترل خطوط تولید
 • مدیریت پروژه
 • بخش مربوط به خدمات فنی و مهندسی
 • طراحی و معماری ساختمان
 • طراحی و نصب نمای ساختمان
 • جوش‌کاری صنعتی
 • مهندسی شیمی و مواد
 • متخصص خودروهای سنگین
 • حسابداری
 • مهندسی پزشکی
 • حوزه خودرو و مکانیک خودرو
 • مکانیک جامدات و سیالات

با توجه به لیست مشاغل مورد نیاز ژاپن که خدمت خوانندگان ارائه شد، دولت این کشور قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ نیروی کار خارجی مورد نیاز خود را با توجه به لیست مشاغل مورد نیاز ژاپن جذب نماید. مجوز کارگران خارجی در این بخش ها بعد از گذراندن آزمون های شغلی و زبان ژاپنی که از آوریل آینده شروع می شود، ۵ سال خواهد بود. در بخش آزمون زبان، متقاضیان باید مهارت توانایی درک مکالمه آهسته و انجام کارهای اساسی را کسب کنند.

وضعیت اقتصادی کشور ژاپن

قبل از آشنایی با لیست مشاغل مورد نیاز کشور ژاپن در ابتدا متقاضیان مستلزم کسب اطلاعاتی در خصوص وضعیت اقتصادی این کشور می‌باشند. کشور ژاپن با داشتن تولید ناخالص داخلی به میزان ۵ تریلیون دلار سومین قدرت اقتصادی دنیا (پس از آمریکا و چین) بوده و در آسیا نیز رتبه دوم را از این لحاظ دارا می‌باشد. این کشور دارای منابع طبیعی خیلی محدودی است و اکثر جزایر و خاک آن کوهستانی و آتشفشانی است اما با توجه به همکاری‌های دولت در بخش صنعت، و همچنین سرمایه‌گذاری گسترده در فناوری‌های پیشرفته، ژاپن به عنوان یکی از پیشگامان عمده در صنعت و تکنولوژی دنیا شناخته شده‌است.

حوزه مربوط به صادرات ژاپن

 صادرات بخش عمده‌ای از درآمدهای اقتصادی ژاپن را تشکیل می‌دهد و آمریکا با ۲۲٫۷٪، چین با ۱۳٫۱٪ و کره جنوبی با ۷٫۸٪ عمده‌ترین شرکای تجاری این کشور هستند. محصولات صادراتی عمده ژاپن شامل تجهیزات حمل و نقل، اتومبیل، صنایع الکترونیک، ماشین آلات الکتریکی و صنایع شیمیایی هستند. در بخش صنایع ژاپن به عنوان یکی از پیشرفته‌ترین کشورها در زمینه تولید اتومبیل، تجهیزات الکترونیکی، ماشین ابزار، فولاد و فلزات غیرآهنی، کشتی سازی، صنایع شیمیایی و نساجی و نیز صنایع غذایی فرآوری شده محسوب می‌شود.

لیست مشاغل مورد نیاز ژاپن

شرایط اخذ ویزای کار ژاپن

با توجه به اینکه لیست مشاغل مورد نیاز ژاپن خدمت خوانندگان ارائه شد، متقاضیانی که قصد کار در ژاپن و یا مهاجرت به این کشور را دارد مستلزم رعایت شرایطی می‌باشند که به واسطه آن بتوانند بدون هیچگونه مشکلی در این کشور مشغول به کار و زندگی شوند.

با توجه به این موضوع متقاضی در قدم اول نیاز به فراگیری زبان ژاپنی دارد چرا که زبان رسمی این کشور ژاپنی می‌باشد و اکثر مردم این کشور به زبان ژاپنی با مردم خارجی ارتباط بر قرار می‌نمایند. البته در بعضی مشاغل خاص با تکیه به زبان انگلیسی می‌توان اقدام به کار در ژاپن نمود اما به منظور امرار معاش در ژاپن، متقاضی مستلزم آشنایی به زبان ژاپنی هستند.

در قدم دوم ارائه رزومه قوی و همچنین داشتن سوابق شغلی مرتبط با لیست مشاغل مورد نیاز ژاپن، از عوامل حائز اهمیت به منظور کار در ژاپن می‌باشد که لازم است متقاضیان به آن توجه ویژه داشته باشند.

کار در ژاپن مستلزم اخذ ویزای کار مرتبط می‌باشد

اشخاص خارجی که پس از بررسی لیست مشاغل مورد نیاز ژاپن تمایل به کار و فعالیت با درآمد در این کشور را دارند پس از رعایت شرایط مورد نیاز، نیازمند اخذ ویزایی هستند که اجازه کار در این کشور به صورت قانونی را فراهم کند. در نتیجه متقاضی نیازمند اخذ ویزای کار ژاپن می‌باشد. قابل توجه است که حدود دوازده نوع ویزای کار در ژاپن وجود دارد که متقاضی با توجه به حرفه و تحصیلات شخصی خود لازم است اقدام به اخذ مورد مناسب نماید. به عنوان مثال با توجه به لیست مشاغل مورد نیاز ژاپن یک مهندس، کارگر و معمار هر کدام مستلزم اخذ ویزای کار مربوط به حرفه خود می‌باشند.

همچنین اشخاصی که اقدام به تحصیل در ژاپن می‌نمایند از امکان کار بدون حقوق بهره‌مند می‌شوند اما اگر قصد کار در یکی از مشاغل مورد نیاز ژاپن را داشته باشند در ابتدا لازم است از اداره مهاجرت این کشور مجوز لازم را کسب نمایند.

مدارک مورد نیاز به منظور دریافت ویزای کار ژاپن

در انتهای مطلب با توجه به شرایط اخذ ویزای کار این کشور و لیست مشاغل مورد نیاز ژاپن، علاقه‌مندان نیاز به ارائه مدارک ذیل می‌باشند:

 • فرم درخواست ویزا
 • عکس گذرنامه‌ای
 • اصل و کپی گواهی واجد شرایط بودن، که توسط مامور مهاجرت منطقه ای صادر می شود
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
محمد صادق
سلام من دیپلم مکانیک دارم و دیپلم فنی حرفه ای تراشکاری با سابقه کار برق کاری و انبار داری و مسئول متریال مایل به اعزام هستم چه کاری باید انجام بدم؟
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام و عرض احترام هموطن گرامی، متاسفانه خدماتی جهت اعزام نیروی کار به ژاپن انجام نمی‌دهیم. با تشکر
حامد
سلام من ليسانس مهندسي فناوري اطلاعات دارم و 10 سال كارمند امور اداري هستم و مايلم براي كار به ژاپن بروم راهنمايي بفرمائيد. از كجا شروع كنم؟ سپاس
پاسخ توسط کارشناس 4
با سلام و روز بخیر گروه حقوقی رادیو وکالت فعالیتی در زمینه کار در ژاپن انجام نمی‌دهد. با سپاس
مجید
سلام ایا مکانیک خودرو یا تیونینگ خودرو درزاپن درامد دار
پاسخ توسط کارشناس 4
با سلام گروه حقوقی رادیو وکالت هیچگونه خدماتی جهت کار و مهاجرت به ژاپن ارائه نمی‌دهد. با سپاس
مجید
سلام وخسته نباشید به شماعزیزان زحمت کش من بیست ساله که جوش کارم ومحارت زیادی هم درکارم دارم ولی مدرک ندارم ولی متوانم هرنوع امتحاتی که باشه درموردجوش کاری شرکت کنم.ومدرک قبولی روبگیرم با این شرایطمتوانم ویزایکارژاپن روبگیرم .درضمن درکارلوله کشی ساختمان هم مهارت دارم..خواهشن راهنمایی کنید.راستی ازکی ثبت نام شروع میشه ممنون از شما.
پاسخ توسط کارشناس 4
با سلام هموطن گرامی، گروه حقوقی رادیو وکالت هیچگونه خدماتی در زمینه کاریابی در ژاپن ارائه نمی‌دهد. با سپاس
سارا امين
سلام خوب هستيد ممنون ميشم راهنمايي كنيد من پرستارم ٤/٥سال سابقه كار دارم مدرك زبان انگليسي ندارم ومجردهستم قصد گرفتن ويزاي كارژاپن دارم بايد چيكاركنم؟
پاسخ توسط کارشناس 4
با سلام و ورز بخیر سرکار خانم، گروه حقوقی رادیو وکالت هیچگونه فعالیتی در راستای اعزام نیروی کار به ژاپن انجام نمی‌دهد. با تشکر
غلامی
سلام . بنده کار سنگ سرامیک کاشی انجام میدم متاهلم متولد 68 دارای بک فرزند 5ساله پاسپورت دارم شرایط ویزای کار برای ژاپن یا عمان لطفا من راهنمای کنید
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز برای ژاپن خدماتی ارئه نمیدهیم برای عمان در زمینه ثبت شزکت میتوانیم شما را راهنمایی نماییم.
بابک اسدالهی
با سلام و عرض ادب خدمت شما دوستان عزیز بنده افغان هستم متولد کشور ایران27سال مدارک شناسایی ام گذرنامه متائلم مسلت ب زبان انگلیسی و تخصص کارم کلیه ای کار های ساختمانی قصد مهاجرت ب ژاپن یا عمان را دارم ممنون میشم اگر راهنماییم کنید لطفا تشکر
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز کشور عمان برای اهل افغان ویزا صادر نمیکند.
ابراهیم
سلام من ابراهیم هستم 23سالم و کارم دکوراسیون داخلی هست و خواستم بدونم ک مدراک مورد نیاز چیه و چکاری میتوتم انجام بدم برای رفتن به ژاپت
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام و عرض احترام گروه حقوقی رادیو وکالت خدماتی در راستای امور مهاجرتی به ژاپن ارائه می‌دهد. با سپاس
علوی
باسلام. بنده از اتباع افغانستان هستم و ساکن ایران. 12سال سابقه کاشی کاری بصورت حرفه ای دارم. دارای پاسپورت میباشم. برای کار در ژاپن راهنمایی میخواستم. تشکر
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام در حال حاضر خدماتی برای کشور ژاپن ارائه نمیدهیم.
علیرضا
با سلام و خسته نباشید من مهنس تکنولوژی تولید از شاخه مکانیک و صنایع تولید با ۱۵ سال سابقه و تجربه مفید و مرتبط در خصوص صنعت خودرو - سیمان و صنایع غذایی میباشم. تمامی شرایط مندرج را دارا میباشم بغیر از زبان ژاپنی. اگر بخواهم جهت کار در ژاپن اقدام نمایم ، گام اول چیست و چه مراحلی را باید طی کنم؟ ممنون میشوم اگر راهنماییم کنید. تصمیمم در این مورد جدیست.
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز در حال حاضر خدماتی برای کشور ژاپن ارائه نمیدهیم همچنین ژاپن از ایران نیرو کار جذب نمیکند.
محمد کریمی
شرایط کاردراین کشور چگونه است آیا بعدازپذیرش کارم میتوانم همسر وپسرم روپیش خودم ببرم ۴۴سال سن دارم ومدرک دیبلم دارم ونقاش ساختمان هستم وکارآشپزخانه نیز میتوانم بکنم ا
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز بعد از سه ماه که مشغول به کار شوید خانواده میتوانند به شما ملحق شوند.
وحید
سلام شغل بنده مکانیک خودرو است وحدود ۱۵ سال کار کردم میشود ویزای کاروکار پیدا کرد ممنون
پاسخ توسط کارشناس 4
با سلام گروه حقوقی رادیو وکالت هیچگونه خدماتی در راستای کاریابی در ژاپن ارائه نمی‌دهد.
علیرضا
باسلام بنده درحال حاضر راننده اسنپ هستم وهیچ مهارت وفن و حرفه ای بلد نیستم زبان انگلیسی هم ضعیف هستم ولی شدیدن دنبال مهاجرت برای کار هستم شما چه کشوری رو پیشنهاد میکنید باتوجه به شرایط فعلی؟؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز به صورت کلی اطلااعات دادید برای بررسی دقیق تر شرایط خود میتوانید از کارشناسان ما مشاوره بگیرید.
‌امیر
سلام کار در عمان میخواستم ببینم هست برم
پاسخ توسط کارشناس 4
با سلام در حال حاضر گروه حقوقی رادیو وکالت خدماتی در راستای کاریابی در عمان ارائه نمی‌دهد. با تشکر
‌امیر
سلام کار در عمان میخواستم ببینم هست برم
پاسخ توسط کارشناس 4
با عرض سلام و احترام در حال حاضر گروه حقوقی رادیو وکالت اقدام به کاریابی در عمان نمی‌کند. با سپاس
بهزاد
جقوق مکانیک تو ژاپن چقدر هست؟
پاسخ توسط کارشناس 4
با سلام گروه حقوقی رادیو وکالت خدماتی در خصوص امور مهاجرتی به ژاپن ارائه نمی‌دهد.
مهدی سعادت
سلام -من استاد کار برق ساختمان هستم 37 ساله متاهل و دارای یک فرزند برامی من کدام کشور رو پیشنهاد میکنید که سریع بتونم اقدام کنم زبان انگلیسی رو هم در حد متوسط توانایی خوندن و نوشتن و مکالمه و دارم
پاسخ توسط کارشناس 4
با سلام و احترام جهت بررسی شرایط خود و انتخاب بهترین گزینه به منظور مهاجرت، لطف بفرمایید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید. با تشکر
مهدی جانسوز
سلام...۶ سال تو کارخونه کارتن سازی کار کردم و ۳ سال تو پتروشیمی تبریز....دیپلم برق صنعتی دارم و ۲۸ سالمه....به نظرتون کجا میتونم کار مناسبی پیدا کنم؟؟؟؟متشکر میشم راهنمایی کنید
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام از جکله کشورهایی که میتوانیم به شما پیشنهاد دهیم عمان است به دلیل ارزش بالایی که پول این کشور دارد.
behzad
سلام واسه من ٣٣ ساله چي پيشنهاد ميكنيد
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عیز باید به صورت تلفنی مشاوره بگیرید.
وحید محمد زمانی
سلام و خسته نباشید.ما دو نفر هستیم که از بنیه خوبی برخورداریم.برای کار در کشورهای همسایه آماده ایم.اگر میتونید مارو راهنمایی کنید ممنون ازتون
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام و عرض ادب به منظور کار در عمان به عنوان نیروی کار ساده شرایط بسیار مناسبی برای شما فراهم است. جهت اطلاع از شرایط آن با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
ناصر اکبری
سلام 26سالم دیپلم برق قدرت دارم 6سال سابقه نصب اسانسور دارم دنبال مهاجرت هستم اگرراهنمای کنید ممنون می شم
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید تا شما را به صورت کامل راهنمایی نمایند.
محمدرضا حافظی
سلام لطفا کمکم کنید جوان 20 ساله هستم قصد مهاجرت برای کار دارم(کارگرساده)
پاسخ توسط کارشناس(3)
سلام- ویزای جستجوی کار در عمان می توان اقدام کرد به این صورت که شما دو سال فرصت پیدا کردن کار در عمان دارید.
حمید
لیسانس و فوق لیسانس حسابداری دانشجوی دکترای حسابداری زبان انگلیسی بسیار خوب عناوین شغلی مدیر مالی , رئیس مالی و معاون مدیر مالی در شرکت های نفتی مشغول به کار می باشم. با تشکر
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز کارشناسان ما در خدمت شما هستند.