شرایط گرفتن اقامت اوکراین (قوانین 2019)

اقامت اوکراین

کشور اوکراین به عنوان دومین کشور پهناور اروپا شناخته می‌شود و از چند سال گذشته مورد توجه عده‌ بسیاری از مهاجران واقع شده است. از آنجایی که در ایران نیز مهاجرت و اخذ اقامت اوکراین طی ماه‌های گذشته بر سر زبان‌ها افتاده است، قصد داریم در قالب یک مطلب جامع و مفید، اطلاعاتی را پیرامون اخذ اقامت اوکراین در اختیار خوانندگان و متقاضیان مهاجرت به این کشور قرار دهیم.

چگونه اقامت موقت در اوکراین را دریافت کنیم؟

این سندی است که اجازه می‌دهد تا یک فرد بیگانه یا افراد بی‌تابعیت بتوانند برای مدت معینی (بیش از 90 روز) و به دلایل تعیین شده در قانون، در قلمرو کشور خارجی زندگی کنند. دریافت اقامت موقت آسان‌تر از اقامت دائم است.

اگر می‌خواهید اجازه اقامت موقت را در هر کشوری دریافت کنید نباید یک قدم را جا بگذارید، زیرا این رویه به اندازه کافی پیچیده است. گواهی اقامت موقت در اوکراین حق اقامت بیگانگان را در این کشور برای مدت معینی فراهم می‌کند و هرکسی که اجازۀ اقامت موقت را دریافت می‌کند همان حقوق ساکنان اوکراین را دارد. بنابراین، اگر به طور هدفمند تصمیم به زندگی در اوکراین بیش از 90 روز  را دارید، باید قانون اوکراین "درباره وضعیت حقوقی بیگانگان و افراد بی‌وطن" را بخوانید. حتی اگر اجازه اقامت موقت را نیز دریافت کنید، فقط برای یک سال اعتبار دارد.

یک لیست استاندارد از دلایل اخذ اقامت موقت توسط یک شهروند بیگانه وجود دارد:

- می‌خواهید در اوکراین کار کنید.

- می‌خواهید مجدداً با خانواده عضو شوید (اگر زن یا شوهر، شهروند اوکراین باشند).

- می‌خواهید مجدداً با خانواده عضو شوید (اگر شوهر یا همسر یا فرزندان دارای اجازه اقامت موقت در اوکراین باشند).

- می‌خواهید کمک‌های فنی بین المللی را تحقق ببخشید.

- عضو یک سازمان مذهبی هستید.

- می‌خواهید در اوکراین تحصیل کنید.

- در شرکت‌های وابسته خارجی کارمند هستید.

- به کارهای داوطلبانه، فرهنگی، آموزشی و علمی می‌پردازید.

- خبرنگار یا کارگر رسانه‌های جمعی خارجی هستید.

در این موارد، شما می‌توانید اجازه اقامت موقت در اوکراین را دریافت کنید. با این حال، محدودیت‌هایی وجود دارد که براساس قانون وضع شده است و بر اساس آن می‌توانید از اجازه اقامت موقت در اوکراین محروم شوید. این دلایل شامل وجود محکومیت‌ها و سایر شرایطی است که در قانون اساسی اوکراین شرح داده شده است.

چه مدت اجازه اقامت موقت در اوکراین صادر می‌شود؟

در اوکراین، می‌توانید برای 90 روز اجازه اقامت موقت دریافت کنید. در آینده می‌توانید یک بار آن را تمدید کنید. در صورت نیاز به مدت طولانی‌، باید بیانیه‌ای ارسال کنید. اجازه اقامت موقت می‌تواند قبل از موعد لغو شود.

چگونه اجازه اقامت دائم در اوکراین را بدست آوریم؟

اگر قصد دارید برای مدت طولانی در قلمرو اوکراین زندگی کنید، برای این کار به مجوز ویژه‌ای از دولت نیاز دارید. اجازه اقامت دائم به شما این حق را می‌دهد که به طور رسمی در اوکراین زندگی کنید، اما کماکان به قوانین خاصی نیاز دارید. این قانون دو گروه اصلی از افراد را تعریف کرده است که امکان اخذ اقامت دائم در اوکراین را دارند. اولی شامل افرادی است که سهمیه دارند و دومی شامل مهاجران بدون سهمیه است. گروه اول شامل چه کسانی می‌شود؟

نمایندگان فرهنگی.

متخصصان صلاحیت بالا.

شخصی که در اوکراین سرمایه گذاری کرده و این سرمایه‌گذاری کمتر از صد هزار دلار ایالات متحده آمریکا نیست.

بستگان یک شهروند.

شوهر و فرزندان هجده سال کسی که اقامت دائم دریافت می‌کند.

پناهجویان سه سال پس از دریافت پناهندگی.

لیست کسانی که سهمیه ندارند‌، شامل گروه‌هایی از این افراد است که منافع دولتی دارند. هر پرونده به صورت جداگانه در نظر گرفته می‌شود و در کمترین زمان ممکن به آن جواب داده می‌شود.

مزایای اجازه اقامت دائم در اوکراین چیست؟

مهمترین مزیت اخذ گواهینامه این است که شخص می‌تواند به محض دستیابی به اوکراین بیاید. از این پس، شرایط اقامت دیگر به 90 روز محدود نمی‌شود و لازم نیست ویزای ورود به اوکراین را تهیه کنید؛ همچنین نیازی به دریافت مجوز مناسب در محل کار نیست. اقامت دائم فرصت های جدیدی را باز می‌کند. شما می توانید پرداخت منظم هزینه کنسولی و هزینه کردن بیمه درمانی را فراموش کنید. در نتیجه، یک فرد، پس انداز ملموسی خواهد داشت. تمام این مزیت‌ها هنگام زندگی در اوکراین فرصت‌های جدید زیادی را باز می‌کنند. با این حال، هر وضعیت ویژگی‌های خاص خود را دارد، بنابراین همیشه سؤالاتی در این مورد وجود دارد. برای یافتن پاسخ سوالات می‌توانید با شماره تلفن‌های مندرج در سایت با متخصصان ما مشورت کنید.

آیا فرد خارج از سهمیه مهاجرت، اجازه اقامت را دارد؟

علاوه بر افرادی که در سهمیه تعیین شده به آنها مجوز مهاجرت داده می‌شود، این قانون دارای دلایلی است که اجازه اقامت را محدود به سهمیه نمی‌کند. این شامل موارد زیر است:

ازدواج با یک شهروند اوکراین که دو سال یا بیشتر  دوام داشته است.

بستگان نسل اول که شهروند اوکراین هستند.

اشخاصی که از سرزمین اوکراین هستند.

سرپرستان خارجی یا امانت دارانی که می توانند قیومیت یا سرپرستی شهروندان اوکراین را ثبت کنند.

بیگانگان که اقامت آنها در اوکراین برای سیاست خارجی و داخلی اوکراین مهم است.

 

جهت اخذ مشاوره کاملا رایگان در زمینه اقامت اوکراین با ما تماس گرفته و از مشاوره کارشناسان ما بهره مند شوید.

شماره تماس: 88705123-021

عموما پیش از مهاجرت به یک کشور، سوالاتی در ذهن متقاضیان به وجود می‌آید که اگر بخواهیم این سوالات را پیرامون کشور اوکراین بررسی نماییم شامل دو بخش کلی می‌شود:

بخش اول: روش‌های اخذ اقامت اوکراین

 • از چه طریقی می‌توان به اقامت دائم اوکراین دست یافت؟
 • روش‌های اخذ اقامت اوکراین چیست؟
 • آیا از طریق ازدواج نیز می‌توان به اقامت اوکراین دست یافت؟
 • سرمایه‌گذاری در عمان امکان پذیر است؟
 • وضعیت کار و شیوه دریافت ویزای کار در اوکراین چگونه است؟
 • آیا می‌توان در دانشگاه‌های اوکراین تحصیل نمود؟
 • نحوه دریافت ویزای تحصیلی در اوکراین چگونه است؟
 • آیا امکان تحصیل برای افراد زیر 18 سال نیز در اوکراین وجود دارد؟
 • مطمئن‌ترین روش به جهت اخذ اقامت اوکراین چیست؟

بخش دوم: اوکراین چگونه کشوری است

 • اقتصاد اوکراین در چه وضعیتی قرار دارد؟
 • از منظر جغرافیایی اوکراین در چه موقعیتی است؟
 • جمعیت این کشور چه تعداد است؟
 • آیا اوکراین عضو کشورهای پیمان شنگن می‌باشد؟
 • پایه‌های اقتصادی این کشور بر چه پارامترهایی استوار است؟
 • هزینه‌های زندگی در اوکراین چگونه است؟
 • از منظر سیاسی کشور اوکراین در چه موقعیتی قرار دارد؟

در ادامه مطلب قصد داریم تا با توضیحاتی در خصوص روش‌های اقامت اوکراین و بررسی‌های پارامترهای گوناگون این کشور، به سوالات مطرح شده در هر دو بخش پاسخ دهیم تا خوانندگان و اشخاصی که قصد مهاجرت و اخذ اقامت اوکراین را دارند، اطلاعات جامع و دقیقی را کسب نمایند. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

بخش اول: روش‌های اخذ اقامت اوکراین

به منظور مهاجرت و اخذ اقامت اوکراین متقاضیان با در نظر گرفتن شرایط خود می‌توانند مناسب‌ترین روش را برگزینند و پروسه اقامت خود را به جریان اندازند. روش‌های اخذ اقامت اوکراین عبارتند از:

 • کسب اقامت اوکراین از طریق ازدواج
 • دریافت اقامت اوکراین از طریق سرمایه‌گذاری
 • اخذ اقامت اوکراین از طریق تقبل حضانت
 • کسب اقامت اوکراین از طریق کار
 • اخذ اقامت اوکراین از طریق تحصیل در دانشگاه

در ادامه مطلب به بررسی هر یک از روش‌های قید شده اخذ اقامت اوکراین می‌پردازیم.

کسب اقامت اوکراین از طریق ازدواج

یکی از روش‌های نسبتا آسان به منظور مهاجرت و اخذ اقامت اوکراین، ازدواج با تبعه اوکراینی این کشور می‌باشد. در این روش متقاضیان در ابتدا نیازمند یافتن شخصی در اوکراین به منظور ازدواج می‌باشند. پس از کسب آشنایی‌های لازم و فراهم نمودن مقدامات ازدواج، متقاضی نیازمند کسب دعوت‌نامه معتبر از سوی شخص اوکراینی می‌باشد. پس از دریافت دعوت‌نامه و مراجعه به سفارت اوکراین، ایشان ویزای ورود به این کشور را دریافت می‌نماید.

پس از سفر به اوکراین، شخص متقاضی با در نظر گرفتن فرهنگ و آداب و رسوم مردم این کشور، اقدام به ازدواج با شخص اوکراینی می‌نماید. پس از ازدواج، ایشان مستلزم مراجعه به سفارت این کشور به جهت تغییر ویزای اوکراین به اقامت این کشور می‌باشد. توجه داشته باشید اقامتی که از طریق ازدواج در اوکراین به شخص متقاضی تعلق می‌گیرد 1 ساله می‌باشد و هر ساله توسط ایشان مستلزم تمدید شدن است.

لازم به ذکر است اقامت اوکراین از طریق ازدواج تنها در صورتی به اقامت دائم تبدیل می‌شود که پس از گذشت 3 الی 5 سال از زندگی مشترک شخص متقاضی، ایشان بتواند افسر سفارت را متقاعد نماید که ازدواج ایشان کاملا واقعی بوده و هدف و نیت از ازدواج، تشکیل خانواده بوده است.

مدارک مورد نیاز به منظور اخذ اقامت اوکراین از طریق ازدواج:

 • ارائه شناسنامه و ترجمه آن
 • ارائه کارت ملی و ترجمه آن
 • گذرنامه معتبری که حداقل 6 ماه تا پایان اعتبار آن قرصت باقی مانده باشد
 • عکس مخصوص گذرنامه
 • داشتن تمکن مالی مناسب جهت زندگی مشترک
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه مدارک ازدواج
 • ارائه دعوت‌نامه از سوی شخص اوکراینی

دریافت اقامت اوکراین از طریق سرمایه‌گذاری

مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری، یکی از روش‌هایی می‌باشد که عموما به واسطه آن می‌توان اقامت کشور اروپایی مورد نظر را دریافت نمود. دلیل این امر نیز استقبال کشور اروپایی از سرمایه شخص متقاضی می‌باشد چرا که جذب سرمایه خارجی، کارآفرینی و رشد اقتصادی یک کشور را به همراه خواهد داشت. کشور اوکراین نیز از قاعده اعطای اقامت به سرمایه‌گذاران خارجی مستثنی نبوده و به کلیه اشخاصی که قصد سرمایه‌گذاری در این کشور را داشته باشند اقامت دائم اعطا می‌نماید.

به منظور اخذ اقامت اوکراین از طریق سرمایه‌گذاری متقاضیان باید توجه داشته باشند که حداقل مبلغ مورد نیاز سرمایه حدود صدهزار دلار می‌باشد. در این راستا شخص متقاضی در ابتدا لازم است تا سرمایه خود را به حساب بانکی در اوکراین (به نام خود شخص) انتقال دهد و اقدام به ثبت شرکت در اوکراین نماید.  به منظور اخذ اقامت اوکراین از طریق سرمایه‌گذاری و راه‌اندازی هر نوع کسب و کاری، متقاضی در ابتدا باید ملزومات ثبت شرکت در اوکراین را به جا آورد.

اقامت اوکراین از طریق ثبت شرکت، پس از آغاز به کار و فعالیت بیزینس شخص متقاضی به ایشان تعلق می‌گیرد و به صورت دائم می‌باشد. در صورت تمایل شخص متقاضی، اقامت دائم اوکراین برای سایر اعضای خانواده ایشان نیز قابل دریافت می‌باشد.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ اقامت اوکراین از طریق سرمایه‌گذاری:

 • ارائه شناسنامه و ترجمه آن
 • ارائه کارت ملی و ترجمه آن
 • گذرنامه معتبری که حداقل 6 ماه تا پایان اعتبار آن قرصت باقی مانده باشد
 • عکس مخصوص گذرنامه
 • ارائه مستنداتی مبنی بر تمکن مالی مناسب
 • ارائه بیزینس پلن در صورت راه‌اندازی کسب و کار دلخواه
 • ارائه مدارک هویتی و گذرنامه همسر و فرزندان در صورت اخذ اقامت اوکراین برای ایشان

اخذ اقامت اوکراین از طریق تقبل حضانت

از جمله روش‌های بسیار متداول به منظور اخذ اقامت اوکراین به شکل قانونی، تقبل حضانت یک کودک و یا سالمند بی‌سرپرست در این کشور می‌باشد. دولت اوکراین شرایطی را برای اشخاصی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند در نظر گرفته است که به واسطه آن متقاضیان با پرداخت مبلغ مشخصی تحت عنوان هزینه زندگی یک شخص سالمند و یا کودک بی‌سرپرست می‌توانند به اقامت دائم اوکراین دست یابند.

توجه داشته باشید در این روش شما تنها با پرداخت یکبار هزینه زندگی کودک و یا سالمند بی‌سرپرست، به اقامت اوکراین دست خواهید یافت و به هیچ عنوان مستلزم پرداخت هزینه مجدد نخواهید بود. شایان ذکر است در این روش هزینه مشخص شده برای هر شخص( مرد یا زن) متفاوت خواهد بود و متقاضیان در کمتر از 4 ماه می‌توانند به اقامت اوکراین دست یابند. در راستای کسب اوقامت اوکراین از طریق تقبل حضانت، متقاضیان لازم است تا به مدت 45 روز الی 2 ماه در اوکراین اقامت داشته باشند تا پروسه اقامت خود را به نتیجه برسانند و پس از اتمام این مدت زمان دفترچه اقامت دائم اوکراین را دریافت نمایند.

مدارک مورد نیاز به منظور اخذ اقامت اوکراین از طریق تقبل حضانت:

 • ارائه شناسنامه و ترجمه آن
 • ارائه کارت ملی و ترجمه آن
 • گذرنامه معتبری که حداقل 6 ماه تا پایان اعتبار آن قرصت باقی مانده باشد
 • عکس مخصوص گذرنامه
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

کسب اقامت اوکراین از طریق کار

اخذ اقامت اوکراین از طریق کار، روش دیگری به منظور مهاجرت به این کشور می‌باشد. در این روش متقاضیان در ابتدای امر نیازمند دریافت ویزای کار می‌باشند تا بتوانند به شکل قانونی در اوکراین مشغول به کار شوند.

به منظور دریافت ویزای کار کشور اوکراین، شخص متقاضی در ابتدا نیازمند دریافت دعوت‌نامه‌ای معتبر از سوی کارفرمایی در اوکراین می‌باشد. روش‌های گوناگونی به جهت کاریابی در اوکراین وجود دارد که از حوصله این مطلب خارج است، اما شخصی که از هر طریقی موفق به یافتن شغل و کار مورد نظر در اوکراین می‌شود، حتما از طرف کارفرمای اوکراینی باید دعوت‌نامه شغلی معتبری دریافت نماید. پس از دریافت دعوت‌نامه معتبر، شخص متقاضی لازم است تا با در دست داشتن مدارک هویتی خود به سفارت این کشور مراجعه نماید تا درخواست ویزای کار اوکراین دهد.

توجه داشته باشید اقامتی که از طریق ویزای کار اوکراین به متقاضیان اعطا می‌شود عموما 1 ساله خواهد بود وشخص متقاضی پس از پایان یافتن مدت اعتبار اقامت 1 ساله خود، می‌تواند مجددا نسبت به تمدید آن اقدام نماید. شایان ذکر است پس از گذشت مدت زمان 5 سال از کار و زندگی در این کشور، متقاضی می‌تواند اقدام به درخواست اقامت اوکراین آن هم به صورت دائم نماید.

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار اوکراین:

 • ارائه شناسنامه و ترجمه آن
 • ارائه کارت ملی و ترجمه آن
 • گذرنامه معتبری که حداقل 6 ماه تا پایان اعتبار آن قرصت باقی مانده باشد
 • مدارکی که اثبات کننده تخصص و مهارت شما در زمینه‌های شغلی مختلف باشد
 • تسلط به زبان اوکراینی
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • عکس مخصوص گذرنامه

اخذ اقامت اوکراین از طریق تحصیل در دانشگاه

اخذ اقامت اوکراین از طریق تحصیل در دانشگاه‌های این کشور مناسب دانشجویان و متقاضیان ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلات تکمیلی می‌باشد. اشخاصی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های اوکراین را دارند، بدون شرکت در آزمون ورودی می‌توانند پذیرش دانشگاه‌های این کشور را دریافت نمایند و در رشته‌هایی چون پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فنی مهندسی و علوم انسانی به تحصیل بپردازند.

توجه داشته باشید دانشگاه‌های اوکراین از سطح علمی و رتبه بسیار بالایی برخوردار می‌باشند و امکان انتقال دانشجو از دانشگاه‌های این کشور به سایر دانشگاه‌های کشورهای اروپایی و آمریکایی وجود دارد. تحصیل در دانشگاه‌های اوکراین به دو زبان اوکراینی و انگلیسی انجام می‌گیرد و شخص متقاضی می‌تواند انتخاب نماید که به چه زبانی در دانشگاه‌های اوکراین تحصیل نماند. لازم به ذکر است تنها تفاوت تحصیل در دانشگاه‌های اوکراین به زبان انگلیسی و اوکراینی، هزینه سالیانه شهریه دانشگاه‌ها می‌باشد.

همچنین روش دیگر اخذ اقامت اوکراین از طریق تحصیل، از طریق شرکت در دوره‌های پاتفک (کالج) این کشور می‌باشد. در دوره پاتفک شخص متقاضی در طی یک دوره 6 الی 9 ماهه علاوه بر فراگیری زبان اوکراینی، دروس عمومی پیشنیاز دانشگاه‌های این کشور را نیز فرا می‌گیرد و مسیر ورود به دانشگاه را برای خود به مراتب هموار می‌سازد.

مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی اوکراین:

 • ارائه شناسنامه و ترجمه آن
 • ارائه کارت ملی و ترجمه آن
 • گذرنامه معتبری که حداقل 6 ماه تا پایان اعتبار آن قرصت باقی مانده باشد
 • عکس مخصوص گذرنامه
 • داشتن تمکن مالی مناسب جهت زندگی مشترک در اوکراین
 • ارائه مدارک دیپلم و پیش‌دانشگاهی همراه با ریز نمارت و ترجمه آن‌ها
 • ارائه مدارک دانشگاهی در صورت تحصیل در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به همراه ریز نمرات و ترجمه آن
 • ارائه گواهی سلامت پزشکی

بخش دوم: اوکراین چگونه کشوری است

معرفی کشور اوکراین

اوکراین یکی از کشورهای اروپای شرقی محسوب می‍شود و پایتخت آن شهر کی‌اف می‍باشد. نوع حکومت اوکراین جمهوری بوده و از ۲۴ استان تشکیل شده‌است. زبان اوکراینی زبان رسمی این کشور است و زبان روسی نیز کاربرد گسترده‌ای در این کشور دارد. دین رسمی این کشور نیز مسیحیت می‌باشد. اوکراین دومین کشور پهناور بعد از روسیه شناخته می‌شود و جمعیت این کشور در حدود 48 میلیون نفر می‌باشد.

اوکراین بر اساس آخرین بررسی‌های صورت گرفته از سوی نهادهای بین‌المللی به عنوان سومین کشور ارزان و کم‌هزینه دنیا شناخته شده است. چرا که هزینه‌های زندگی در این کشور بسیار پایین می‌شود.

هزینه زندگی در اوکراین

از جمله نکات بارزی که پیش از اخذ اقامت اوکراین متقاضیان باید به آن توجه فرمایند موضوع هزینه‌های زندگی در اوکراین می‌باشد. همانطور که در ابتدای مطلب اشاره شد اوکراین از جمله کشورهای ارزان دنیا می‌باشد. به طور مثال اجاره ماهیانه زندگی در یک آپارتمان 2 خوابه سطح بالا برای یک خانواده دو نفره در حال حاضر 450 دلار تا 600 دلار در شهر کی‌یف و 300 دلار تا 400 دلار در شهر خارکف می‌باشد و خدمات شخصی از قبیل دسترسی به اینترنت با سرعت بالا، گاز طبیعی، هزینه آب، برق و تلفن معمولا مبلغی در حدود 20 الی 30 دلار در هر ماه می‌شود.

از منظر متوسط ​​حقوق و درآمد نیز اشخاصی که دارای اقامت اوکراین می‌باشند و در شرکت و ادارات این کشور مشغول به کار هستند، در حدود 400 الی 600 دلار در ماه درآمد کسب می‌نمایند  که بر اساس این درآمد ایشان می‌تواند به راحتی به زندگی در این کشور بپردازد چرا که متوسط هزینه زندگی ماهیانه برای یک نفر در این کشور 300 الی 350 دلار می‌باشد.

کارهای خدماتی در اوکراین حقوق بالایی دارند:
درآمد یک آرایشگر خوب در اوکراین بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار می‌باشد/ اجاره خانه یک خوابه مبله ۳۰۰ دلار می‌باشد و هزینه خورد و خوراک یک نفر ۱۵۰ دلار می‌باشد.
درآمد یک برقکار در اوکراین بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار می‌باشد/ اجاره خانه یک خوابه مبله ۳۰۰ دلار می‌باشد و هزینه خورد و خوراک یک نفر ۱۵۰ دلار می‌باشد.
درآمد یک لوله کش در اوکراین بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ دلار می‌باشد اجاره خانه یکخوابه مبله ۳۰۰ دلار می‌باشد و هزینه خورد و خوراک یک نفر ۱۵۰ دلار می‌باشد.
هزینه خورد و خوراک یک خانواده دو نفره به شرط اینکه در خانه غذا درست کنند ماهی دویست دلار می‌شود.
هزینه خورد و خوراک یک خانواده سه نفره (پدر مادر و یک فرزند کوچک) ماهیانه حدود 300 تا 350 دلار می‌شود.
برای راه اندازی بیزینس موفق می‌توانید با رادیو وکالت مشورت نمائید.

شرایط آب و هوایی


اوکراین دارای آب و هوای معتدل قاره‌ای است، هرچند در سواحل جنوبی کریمه (یکی از شهرهای کشور اوکراین) شرایط آب و هوایی مدیترانه‌ای وجود دارد. بارش باران در نقاط مختلف اوکراین متفاوت است، بطوری که بیشترین میزان بارش در شمال و غرب این کشور صورت می‌گیرد و کمترین میزان بارش در شرق و جنوب شرقی است.

وضعیت اقتصادی و واحد پول اوکراین

واحد پول اوکراین کوپک و گریونا ست و هر گریونا بیشتر از پانصد تومان ایرانی میشود. هر دلار آمریکا تقریبا برابر با 23 گریونا است و این نشان دهنده این است که ارزش پول این کشور تقریبا خوب است. در اغلب فروشگاه‌های عمومی و خصوصی، هتل‌ها و فرودگاه‌ها، صرافی‌های رسمی برای تبدیل ارز وجود دارند که با نرخ آزاد عمل می‌کنند. همچنین میزان سرمایه گذاری‌های خارجی از ابتدای استقلال اوکراین تا ابتدای اکتبر 2001 حدود 4 میلیارد دلار بوده و کشورهایی چون آمریکا، قبرس، هلند، انگلیس و آلمان در گشور اوکراین سرمایه گذاری کرده‌اند. در حال حاضر نیز کشورهایی مانند چین، هند، ترکیه و همچنین آذربایجان نیز به گروه کشورهای سرمایه‌گذار پیوسته‌اند.

فرهنگ و زبان

زبان مردم اوکراین از گروه زبان‌های اسلاو شرقی است و شباهت زیادی به زبان روسی دارد. به عبارت دیگر لغات مورد استفاده در زبان اوکراینی بیشتر بر گرفته از زبان لهستانی است ولی دستور زبان آن به مانند زبان روسی می‌باشد. زبان روسی بیشترین رواج را پس از زبان اوکراینی در این کشور دارد. الفبای زبان اوکراینی نظیر زبان روسی سیریلیک می‌باشد و تفاوت میان این دو اندک است.

صنعت گردشگری

در رتبه بندی سازمان جهانی گردشگری، اوکراین از نظر تعداد گردشگران جایگاه هشتم را به خود اختصاص داده‌است. همچنین عجایب هفت‌گانه اوکراین از اصلی‌ترین جاذبه‌های گردشگری این کشور می‌باشند که از هفت بنای تاریخی و فرهنگی تشکیل شده‌است و شهرهای مهم توریستی آن کریمه، کی یف و خارکف می‌باشد.

 سرمایه گذاری در اوکراین

یک کشور جوان و در حال توسعه به دلیل رواج فرصت‌های بدون استفاده، همیشه یک بازار جذاب برای سرمایه گذاری محسوب می‌شود. اوکراین نیز از این قاعده مستثنی نیست و حتی بزرگترین سرمایه گذاران نیز در توسعه اقتصاد اوکراین نقش دارند. "از اول ژانویه سال ۲۰۱۷، کل سهام FDI در اوکراین ۴۷.۷۷۷ بیلیون دلار یا تقریباً ۱۲۱۲۱ دلار برای سرانه بود که نشان دهنده رشد ۱۷.۰ درصدی آن است".

این کشور به دلیل توسعۀ سریع بخش فناوری اطلاعات به قلب سرمایه گذاری‌ها تبدیل شده است. با این حال، افزایش سرمایه گذاری تنها با رشد یک واحد غیرممکن است و باید واحدهای دیگر هم رشد کنند. در واقع، ۵ عامل مهم وجود دارد که باعث می شود اوکراین به یک مقصد جذاب برای سرمایه گذاران تبدیل شود.

۱. توسعه اقتصادی اوکراین

کشور اوکراین تقریباً ۳۰ سال پیش استقلال خود را تأسیس کرد و فقط با بدنه اقتصادی خود پیش می‌رود. بازار آن نسبتاً عاری از رقبا و پر از فرصت‌های رایگان است. بنابراین، اقتصاد محلی بسیار انعطاف پذیر است و فرصت‌های زیادی را برای مشاغل خارجی فراهم می‌کند.

۲. سرمایه انسانی ماهر

تقریبا ۴۵ میلیون نفر در اوکراین زندگی می‌کنند و از این جمعیت بیش از ۷۰ درصد آن‌ها تحصیلات متوسطه یا بالاتر دارند. در حال حاضر، بزرگترین شهرهای کشور مانند لویو، اودسا، کی‌یف، خارکیف و دنیپرو، دارای مراکز آموزشی هستند. این شهرها صدها هزار جوان با استعداد و کوشا را جمع می‌کنند، جوانانی که می‌خواهند تحصیلات عالی و فرصت‌های شغلی خوبی کسب کنند. علاوه بر این، ۱۰% از دانشجویان دارای آموزش فنی (فارغ التحصیلان ریاضی، علوم و کامپیوتر) هستند. بخش قابل توجهی از این دانشجویان به بخش فناوری اطلاعات می‌پیوندند که توسط افراد ماهر و دارای پشتوانه فنی اشباع شده است.

۳. نیروی کار کم هزینه

ارز اوکراین - hryvnia - اخیراً کم ارزش شده است و همین مسئله، این کشور را به یکی از مقاصد سرمایه گذاری ارزان قیمت تبدیل کرده است. این کشور در مقایسه با کشورهای توسعه یافته نه تنها نیروی کار ارزان‌تری دارد، بلکه مواد اولیه و سایر هزینه‌های تولید از جمله برق و آب نیز در این کشور ارزان‌تر است.

۴. نزدیکی این کشور به بازارهای کلیدی 

این کشور در تقاطع اروپا و آسیا واقع شده است و قرار گرفتن در این موقعیت، این کشور را به مرکزی تبدیل کرده است که در آن مسیرهای تجاری مختلفی وجود دارد. علاوه بر این، اوکراین به دریای سیاه و چندین بندر هم دسترسی دارد که می‌توانند به کشتی‌های بزرگ سرویس دهند. علاوه بر این، در اوکراین ۲۲۰۰۰ کیلومتر مسیر ریلی و ۲۰ فرودگاه مسافر وجود دارد که این امر حمل و نقل را راحت‌تر می‌کند.

۵. تمرکز روی سرمایه‌گذارهای خارجی

اوکراین به سرمایه خارجی علاقه زیادی دارد زیرا می‌تواند اقتصاد خود را به میزان قابل توجهی تقویت کند. به طور خاص، بانک‌های اوکراین با هدف ترازنامه صورت وضعیت خود به ئنبال سرمایه‌گذاران خارجی هستند که منجر به نرخ بهره برای بدهی ارز محلی بیش از ۲۰ درصد است. چنین شرایطی فرصتی شگفت انگیزی برای سرمایه‌گذاران خارجی و وارد کنندگان بازار جدید ایجاد می‌کند.

هر گوشه و کنار اوکراین بی‌نظیر است. غرب این کشور بسیار جذاب و دنج است، شمال و شرق این کشور دارای صنایع بزرگ و بسیار مهم است. در حالی که جنوب این کشور همیشه جذاب و پذیرای گردشگران است. هر منطقه دارای مکان‌های زیبا و تاریخی جذابی است که گردشگران بسیاری را سمت خود جذب می‌کند.

اوکراین یک کشور جذاب و زیباست که گنجینه‌ای از سنگ‌های تاریخی، طبیعی و معماری را به نمایش می‌گذارد. این کشور به عنوان مرکز قاره اروپا در نظر گرفته شده است و دارای نشانگر باستانی برای نشان دادن نقطۀ مرکزی است. این کشور لقبِ زادگاه بزرگترین هواپیمای جهان و پایتخت کافه جهان را در شناسنامه خود دارد. فضای عمومی در همه جا بسیار آرام و است و چهره‌های خندان و دوستانه همه جا دیده می‌شود.

کشور اوکراین از چهار فصل متمایز بهره برده است. معمولاً تابستان‌های آفتابی و خشکی دارد و گاه‌گاهی باران می‌بارد. فصل بهار زمانی است که کشور حداکثر بارندگی را دریافت می‌کند. زمستان‌ها با بارش برف و آب و هوای سرد مشخص می‌شوند. اما، بهترین بخش در کشور اوکراین این است که هر فصل فعالیت‌های مختلفی را برای شما به ارمغان می‌آورد. بنابراین، هرگز به شما اجازه نمی‌دهد وقت گران‌بهای خود را از دست بدهید.

انتخاب بهترین زمان برای بازدید از اوکراین کاملاً بر ترجیحات شخصی شما بستگی دارد، اما ما شما را با آب و هوای اوکراین آشنا می‌کنیم.

روزهای آفتابی و هوای دلپذیر از ژوئن تا سپتامبر

اگر قصد سفر به اوکراین را دارید، ماه‌های تابستان را انتخاب کنید که از ژوئن آغاز می‌شود و تا سپتامبر ادامه دارد. روزها آفتابی و دلپذیر است و شب‌ها خنک و راحت است. کلیه مقاصد گردشگری برای علاقه‌مندان به مسافرت گرد هم آمده است. یک پیاده روی در کوه‌های کارپات که به عنوان "مروارید سبز اوکراین" نیز شناخته می‌شود، یا یک درمان آرامش بخش در استراحتگاه‌های بی‌نظیر چشمه‌های معدنی در Truskavets سفر شما را لذت بخش‌تر می‌کند.

شروع فصل خاموش از اکتبر

ماه اکتبر ماهی است که فصل سرما شروع می‌شود و آب و هوای کشور کاهش می‌یابد. این ماه از تخفیف‌های خوبی برخوردار است و جمعیت کمتر و سواحل آرام یکی دیگر از موارد مثبت این زمان برای گردشگری محسوب می‌شود. اگر به شهر کی‌یف سفر کنید، می‌توانید از نمایش‌های متعدد اپرا یا بازدید صلح آمیز از کلیسای جامع معروف سنت سوفیا لذت ببرید. اکتبر قطعاً بهترین زمان برای بازدید از کی‌یف است.

ماه‌های زمستان از نوامبر تا ژانویه

ماه‌های زمستان از ماه نوامبر آغاز می‌شود و سردترین هوا در ژانویه تجربه می‌شود. در این ماه و ماه‌های پس از آن ممکن است باران‌های مکرر اتفاق بیفتد. اگر عاشق هوای برفی و قله‌های برفی هستید این فصل برای بازدید شما از اوکراین ایده‌آل است. در این فصل می‌توانید سوار بر اسکی شوید و از کوه‌های کارپاتی لذت ببرید، یا فقط در آنجا پیاده‌روی کنید و در مناظر باشکوه اطراف آن نفس بکشید. اگر خیلی پرماجرا نیستید، برای بازدید از شهرهای اوکراین برنامه ریزی کنید. در این زمان بخشی از جشن‌های رنگارنگ کریسمس اجرا می‌شود. همچنین، از مالانکا لذت ببرید، یک تعطیلات عامیانه که در 13 ژانویه برگزار می‌شود.

بهترین مکان‌ها برای بازدید در اوکراین

اوکراین از فوریه تا مارس

کشور اوکراین در ماه فوریه، مرطوب‌ترین روزهای فصل زمستان را تجربه می‌کند. در این فصل هوا خیلی سرد است! گردشگری اوکراین تقریباً در حالت آماده باش است. تخفیف‌های خوبی برای اقامت در هتل‌ها وجود دارد، اما حمل و نقل بسیار راحت نیست زیرا گاهی اوقات طوفان‌های برفی وجود دارد. این فصل بهترین فصل برای استفاده از حداکثر تخفیف‌ها و لذت بردن از غذاهای گرم و خوشمزه اوکراینی در اکثر رستوران‌ها است.

گردشگری اوکراین از آوریل تا ماه مه

هوا در ماه‌های آوریل و مه (می) سرد است اما قابل تحمل است. این ماه زمان بسیار خوبی برای لذت بردن از زیبایی‌های فصل زمستان و فصل تابستان است. از اواسط ماه مه، گردشگران به سختی شروع به کار می‌کنند، بنابراین، ماه آوریل را به یک ماه نسبتاً شلوغ تبدیل می‌کنند تا از آب و هوای گرم و حیرت انگیز در کوه‌های کارپات یا سواحل آفتابی دریای سیاه در اودسا لذت ببرند. این ماه همچنین بهترین زمان برای بازدید از شهر کی‌یف اوکراین است.

قیمت مواد غذایی در اوکراین چگونه است؟

با عرض پوزش، اما چه کسی می‌تواند به این سؤال پاسخ درستی دهد؟ ممکن است وسیله‌ای برای یکی ارزان باشد و برای دیگری گران باشد. اما اگر می‌خواهید معیار مقایسه را درک کنید ما می‌توانیم پاسخ دهیم.

قیمت مواد غذایی می‌تواند به میزان درآمد و دارایی شما بستگی داشته باشد. غذا در رستوران‌ها، کافه‌ها و غیره قیمت‌های متفاوتی دارد، در این حالت می‌توانید غذاهای مختلفی را با هر بودجه‌ای در اینجا پیدا کنید یا چیزهای خام را از مغازه‌ها و بازارهای محلی تهیه کنید و خودتان آشپزی کنید. این بستگی به کیفیت محصولات و قدرت چانه زنی شما دارد. اگر از قیمت بازار صحبت کنیم بستگی به کیفیت محصولات و مکان خرید دارد. مثلا به مکان مغازه بستگی دارد که دقیقاً از کجا خرید می‌کنید شهرهای بزرگتر مانند کی‌یف از روستاهای کوچکتر گران‌تر خواهند بود، مثلاً در غرب اوکراین و مناطق مرکزی شهر نسبت به حومه‌های آن غذاهای گران‌تری می‌فروشند. همچنین به فصل بستگی دارد، قیمت‌ها در اوج فصل و در اکثر نقاط توریستی افزایش می‌یابد.

آشنایی با مکان‌های دیدنی اوکراین

لویو

لویو به عنوان پایتخت فرهنگی اوکراین، دارای بیشترین معماری غربی در تمام شهرهای این کشور است.

چرنیوسی

چرنیوسی با نام مستعار وین کوچک یکی از جواهرات غربی اوکراین است.

پارک Sofiyivsky

یکی از بارزترین نمونه‌های طراحی باغبانی اروپاست که قدمت آن به اوایل قرن نوزدهم باز می‌گردد. پارک Sofiyivsky یک جاذبه طبیعی بی نظیر در اوکراین است.

کی‌یف

گنبدهای طلایی کلیساها، تاریخ طولانی و غنی، معماری التقاطی و زندگی بدون توقف شهری، کیف را به یک مکان خاص تبدیل کرده است.

موکاچو

این شهر مقصد کوچک جذاب در منطقه زاکارپاتیای غربی است و شهر آن قدیمی، کم حجم و پر از معماری‌های جذاب و حیرت‌انگیز است.

خارکوف

این شهر دومین شهر بزرگ اوکراین است که در شرق اوکراین واقع شده‌است، آب و هوای شهر خارکوف بسیار معتدل و مدیترانه‌ای است و گردشگران و مسافران می‌توانند هر چهار فصل سال به این شهر سفر کنند.

چرنیهویو

چرنیهو یکی از قدیمی‌ترین شهرهای اوکراین است و زمانی مرکز موفق و مهم قرون وسطایی کیوان روس، اولین کشور اسلاو شرقی بود.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
آرش
باسلام.چهل سالمه.لیسانس مهندسی مکانیک.مهندسی ماشینهای کشاورزی با پانزده سال سابقه اجرایی مرتبط.متاهل دارای سه فرزند دختر.جزو مخترعین کشور.باسرمایه دومیلیاردتومان میتوانم اقامت اکراین را داشته باشم
پاسخ توسط کارشناس 5
سلام وقت بخیر بله جهت هماهنگی و ارزیابی شرایط شما با کارشناسان ما تماس بگیرید
یداله ساکی
با سلام من جوشکار co 2هستم واسه کار باید کدوم کشور رو جویای کار باشم
پاسخ توسط کارشناس 4
درود فراوان هموطن عزیز، گروه حقوقی رادیو وکالت خدماتی در زمینه کاریابی در خارج از ایران ارائه نمی‌دهد. با سپاس
یداله ساکی
با سلام من جوشکار co 2هستم واسه کار باید کدوم کشور رو جویای کار باشم
پاسخ توسط کارشناس 4
با درود و عرض ادب متاسفانه اطلاعاتی در زمینه مورد نظر شما جهت ارائه در دست نداریم با سپاس
امیر عباس
اقامت اوکراین
پاسخ توسط کارشناس 4
با سلام و عرض احترام جهت کسب اطلاعات و بررسی شرایط خود به منظور اخذ اقامت دائم اوکراین، لطفا با دفتر مجموعه تماس بگیرید. با تشکر
سعید
سلام. شغل همسر من ماما هستش لیسانس و حدود ۱۰ سال سابقه کار داره همراه با مدارکی مثل تخصص زایمان فیزیولوژیک. خودم دیپلمه هستم و حدود ۱۲ سال سابقه کار در کارخانجات رو دارم. یه دختر ۲ ساله هم داریم. برای اقامت از طریق شغل همسرم چه کشوری رو پیشنهاد میکنید که از نظر درآمد شغلی و هزینه زندگی و امنیت مناسب باشه. ممنون از وقتی که برای مردم میگذارید.
پاسخ توسط کارشناس 4
با سلام و عرض ادب هموطن گرامی، جهت بررسی شرایطتون و ارائه توضیحات پیرامون هر کشور، لطف بفرمایید با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید تا به صورت رایگان شما را راهنمایی فرمایند. با سپاس
مهدی
با سلام در خصوص حضانت که ظاهراً بهترین راه اخذ اقامت است فرمودید یک بار هزینه حضانت فرزند یا سالمند دریافت میشه. اون هزینه چه عددیه؟ تشکر از شکیبایی شما
پاسخ توسط کارشناس 4
با سلام و روز بخیر بله این هزینه تنها یکبار از شما دریافت می‌شود. جهت کسب اطلاعات تکمیلی و بررسی شرایط خود جهت اخذ اقامت دائم اوکراین، لطفا با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید. با سپاس
امیر
سلام،من پسرم۲۶ سالشه لیشانش برق و قدرت داره،ولی سابقه کار نداره،و یک مدرک بازیگری داره هم به رشته بازیگری و هم به رشته خودش خیلی علاقه داره برای رفتن به اوکراین چه راهی را پیشنهات می کنید. متشکرم.
پاسخ توسط کارشناس 4
با سلام و عرض ادب در صورت تمایل به اخذ اقامت دائم اوکراین لطف بفرمایید با کارشناسان مجموعه تماس بگیرید تا به صورت دقیق شما را راهنمایی فرمایند. با تشکر
رضا
سلام 31 سال سن دارم مجرد و مدرک کاردانی نرم افزار ولی شغل فست فود با پروانه کسب و حدود 500 ملیون سرمایه از چه طریقی میتونم اقدام کنم
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز میتوانید در عمان شرکت ثبت کنید.
سارا
سلام من آرایشگر هستم و هفت تا مدرک آرایشگری رو دارم و چند سال هم کار کردم، آیا اوکراین برای من شرایط کاری هست؟؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلاک دوست عزیز بله با اخذ اقامت میتوانید در زمینه تخصص خود فعالیت کنید.
رامین
سلام من ۲۳ سالمه مدرک کارشناسی شبکه کامپیوتری دارم مربی کاراته هستم رانندگی و این کارایه خورده ریز هم بلدم خدمت نرفتم واسه رفتن ب اوکراین و اقامت دائم چیکار کنم؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز بدون کارت پایان خدمت نمیتوانیم ویزا بگیرید.
طاهره بنی اسدی
من 2 فرزند بالای 20 دارم وخودم معلم هستم .45 سالم هست میخواهم بهترین راه اقامت را معرفی کنید و وکیلمان شوید
پاسخ توسط کارشناس 4
درود و عرض احترام لطف بفرماید جهت بررسی شرایطتون توسط کارشناسان، با دفتر مجموعه تماس حاصل فرمایید. با تشکر
زهره
باسلام دختر من دانشجویه سال اول رشته دندانپزشکی در کی یف میباشدآیا از طریق تحصیل میتواند اقامت دایم و پاسپورت اکراینی در یافت کند ؟ باتشکر
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام اگر بعد از تحصیل ویزا کاری اخذ نماید میتواند ادامه به اقامت دائم اخذ نماید و سپس پاسپورت بگیرد.
حسین
باسلام بنده فقط رانندگی وکارخدماتی مهارت دارم ۳۶ سالمه دوفرزند۱۱و۳ساله دارم من میتونم براکاربه اوکراین برم؟لطفاراهنمایی کنیدممنون ازلطفتون
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز برای اوکراین مناسب ترین روش اخذ اقامت دائم میباشد که از تمام مزایای یک شهروند برخوردار میشوید.
شهرام
باسلام من۴۱سال دارم ماک لیسانس عمران اما شغل من راننده ماشین سنگین هستم ودارای دو فرزند سن ۱۳و۴هستند لطفا راهنمایی کنید اقامت کدام کشور برایم مناسب است؟
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما شهرام عزیز. امکان اخذ اقامت دائم اوکراین از ابتدا به راحتی برای شما وجود دارد- و به جرات می توان می گفت گزینه انتخابی شما جهت مهاجرت یکی از بهترین گزینه هاست. با ما در تماس باشید..
سیدمجتبی
سلام بنده مدرک کارشناسی ارشد حسابداری از دانشگاه تهرا ن دارم وحدود 15 سال سابقه کاری که 6 سال درسازمان حسابرسی و 9 سال با سمت مدیرمالی درشرکت های تابه ایران خودرو مشغول بکارم جهت اکراین چجوری باید اقدام کنم.
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما. در خصوص اخذ اقامت اوکراین می توان از ابتدا بصورت دائم اقدام کرد. همچنین می توان بعد از اخذ اقامت به راحتی مثل یک شهروند اوکراینی مشغول به کار شد. با درود
سیدمجتبی
سلام بنده مدرک کارشناسی ارشد حسابداری از دانشگاه تهران دارم و حدود 15 سال سابقه کاری که 6 سال درسازمان حسابرسی و 9 سال با سمت مدیرمالی درشرکت های تابه ایران خودرو مشغول بکارم جهت اکراین چجوری باید اقدام کنم.
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما دوست عزیز. می توانید اقامت دائم اوکراین را از ابتدا دریافت نمائید، پس از اخذ اقامت دائم اجازه کار همانند یک شهروند اوکراینی خواهید داشت. با تشکر
مصطفی موروزی
سلام شغل من نجاری هست دارای دو فرزند 1و9 ساله هستم بهترین روش برای مهاجرت برای من چیست تشکر
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما. می توان از ابتدا جهت اخذ اقامت دائم کشور اوکراین اقدام کرد که پس از آن فرزندانتان از طریق شما اقدام کنند. با ما در ارتباط باشید
علیرضا
سلام من لیسانس مکانیک جامدات هستم و ده سال سابقه کار دارم در بخش طراحی ماشینهای صنعتی مشغول به کارم آیا میتونم برای مهاجرت کاری اقدام کنم؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز رزومه خود را برای دپارتمان آلمان ما ارسال نمایید تا بررسی شود.
فرهنگ حسني
بنده داراي ليسانس مكانيك ،فوق ليسانس انرژي هاي تجديدپزير دارم ميتونم براي اقامت اوكراين اقدام كنم در ضمن ٥سال سابقه كار مرتبط با رشته تحصيلي را دارم وهمكنون در حال فعاليت هستم
پاسخ توسط کارشناس (2)
دوست عزیز شرایط شما برای بلو کارت آلمان بسیار منایب میباشد.
محمد جواد
من ۴۰۰ میلیون سرمایه دارم میتونم برای مهاجرت به اکراین اقدام کنم
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام بله دوست عزیز
...
سلام من مدرک لیسانس حساب داری دارم میخواستم ببینم در این کشور میتوان کار کرد و اقامت گرفت یانه
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز از طریق کار خیر اما از روشهای دیگر میتوانید اقامت اخذ نمایید.
Mostafa
سلام من مدرک لیسانس مکانیکی خودرو و کامین رو دارم میخواستم ببینم میتوانم در این کشور کار کنم و ازدواج کنم یانه
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز میتوانید اقامت این کشور را اخذ نمایید همچنین پیشنهاد بلو کارت آلمان را در صورت داشتن سابقه کارمرتبط برای شما داریم.
علی اکبر سلامتی
سلام من 48 سال دارم مکانیکه ژنرتوربرق کشتی هستم سمتم درکشتی فیترهست ایا امکان داره دراوکراین کاربرای من باشه چون با کشتی زیاد به این کشورسفر داشتم ممنون با چه قدرهزینه میشه اقامت گرفت مرسی
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز تضمبن کار برای شما نمیتوانیم بدهیم در اوکراین از طریق شغل آزاد درآمدهای بیشتری کسب خواهید کرد برای آگاهی از هزینه ها و اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
لیلا
سلام وقتتون بخیر .. من 37 سالمه و همسرم 47 سال و یک پسر 11 ساله دارم . و شغلم طراحی هست و با همسرم یک مجتمع کوچک چاپ داریم .. خواستم بدونم چطور میتونم اقامت اکراین بگیرم و آیا میتونم همین کار رو اونجا دایر کنم .. و هزینه های اونجا چطور هست .. سپاس از شما دوست گرامی
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما دوست عزیز. بله امکان اخذ اقامت دائم برای تمام اعضای خانواده شما امکان پذیر است و شما می توانید در پروسه زمانی کمتر از 6 ماه برای همه اعضای خانواده اقامت دائم را اخذ نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید. با تشکر
محمد
سلام تصمیم به مهاجرت دارم ۵۲ ساله بازنشسته شرکت نفت متاهل لیسانس تخصص ، تعمیرات : برق ، مخابرات ، کامپیوتر ، الکترونیک ، تعمیرات کلیه لوازم الکتریکی و الکترونیکی ، تعمیرات لوازم خانگی و صنعتی ، گواهینامه مکانیکی اتومبیلهای سواری ، گواهینامه پایه یک رانندگی ، گواهینامه مدیریت تور (لیدرتور) گواهینامه مدیریت سفرهای زیارتی گواهینامه هتل داری و مدیریت هتل لیسانس مدیریت حج و زیارت و ....
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا شرایط شما دقیقتر بررسی شود.
حسین خالقی
با سلام بنده 38 سالمه و صاحب دو فرزند خودم کارگاه تولید ظروف پلاستیکی و بطری دارم آیا میتوانم این کسب وکار را در اکراین انجام داده و مهاجرت نمایم.
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام بله دوست عزیز اما برا یکسب اطلاعات بیشتر و تحقیق در این حوزه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
سعيد
سلام برأي أقامت و كار در اكراين شرايط چطوري هست
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز از روش های کمک هزینه فرزند، کفالت، تحصیل و .... میتوانیم برای شما پذیرش بگیریم برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
مهدی
با سلام و احترام، من 35 سال سن دارم فقو دیپلم کامیوتر هستم و حدود 12 سال سابقه کاری مرتبط دارم، متاهل و داری یک فرزند پسر میخواستم بدونم به چه روشی میتونم اقامت کشور اوکراین رو بگیرم
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام خدمت شما دوست عزیز. اخذ اقامت اوکراین از روش های مختلفی امکان پذیر می باشد، خوشبختانه در حال حاضر می توان از ابتدا برای اخذ اقامت دائم اوکراین نیز اقدام کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر از نحوه اخذ اقامت دائم اوکراین می توانید با ما در تماس باشید.
مهرداد
درود . من 3 ساله خوداشتغالی میکنم با پرورش زالو و فروش آن در بازار ... راهی برای مهاجرت به اوکراین دارم؟ 27 ساله - دارای 100 میلیون تومان سرمایه بانکی
پاسخ توسط مدیر
درود بر شما- بله شما می توانید همین شغل را در کشور اوکراین ادامه بدهید و از این راه به درآمد برسید.لطفا برالی کسب اطلاعات دقیق تر با کارشناسان ما در موسسه رادیو وکالت از طریق شماره 02188705123 تماس بگیرید.
H
هزینه اقامت به اوکراین چقدر است
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای آگاهی از هزینه ها با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
بهزاد
سلام، من 29 ساله هستم دانشجوی سال آخر مهندسی شیمی و 2سال سابقه کار در شرکت داروسازی، میخواستم از طریق کار و یا سرمایه گذاری برای اکراین اقدام کنم، امکانش هست؟ هزینه هاش چقدر میشه برای من و همسرم در ضمن من چند سالی تو فارکس فعالیت دارم می تونم از طریق ثبت شرکت با مسئولیت محدود در همین زمینه اقدام کنم؟
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز از طریق سرمایه گذاری و یا سایر روشها می توانید برای شما اقدا کنیم برای مشاوره بیشتر می توانید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و یا با تعیین وقت قبلی حضوری مراجعه فرمایید.
محمد
سلام.در مورد گرفتن حضانت فرزند از اکراین اطلاعات میخواستم اونم نه به صوررت ثوری به صورت واقعی اگه کمک کنید ممنون میشوم
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما در ابتدا باید اقامت کشور اوکراین را بگیرید و سپس برای حضانت فرزند اقدام نمایید.
مرتضی
در خصوص هزینه اقاما ت دائم اکراین و شرایط اخذ پاسپورت می خواستم بدونم و اینکه چه مراحلی باید طی بشه لطفا اگه ممکنه به آدرس ایمیل mourteza.mahdavi@ymail.com ارسال بفرمائید
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز برای اخذ اقامت کشور اوکراین راه های متعددی وجود دارد از جمله سرمایه گذاری، حضانت فرزند و... برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.