بررسی شرایط پناهندگی در کشور اوکراین

آیا در خصوص شرایط پناهندگی در اوکراین اطلاعاتی داریم؟ شرایط پناهندگی در اوکراین می دانید چگونه است؟ در خصوص پناهندگی و شرایط پناهندگی در اوکراین چه سوالاتی ممکن است مطرح شود؟ آیا وضعیت پناهندگان در اوکراین نسبت به سایر کشورها مشابه است؟

هدف ما از این مقاله ارائه شرایط پناهندگی در اوکراین است تا اطلاعات مختصری در این خصوص برای شما توضیح دهیم همچنین شما هم وطنان عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مهاجرت به کشور اوکراین و همچنین سایر کشورهای اروپایی می توانید با کارشناسان ما در موسسه مهاجرت پلاس تماس حاصل فرمایید و با تعیین وقت قبلی به صورت حضوری به موسسه مهاجرت پلاس فرمایید.

شرایط پناهندگی در اوکراین

قانون دابلین در مورد وضعیت پناهندگان

قانون دابلین توافقی است که بین کشورها منعقد شده است و به گونه است که اگر شخصی با ورود به کشوری درخواست پناهندگی نماید و مورد قبول واقع نشود و یا از آن کشور اخراج گردد در هیچ کشوری دیگری امکان تقاضا پناهندگی نخواهد داشت به عبارت دیگر هیچ کشوری درخواست پناهندگی این شخص را نخواهد پذیرفت. راه اصلی که پناهندگان به اروپا راه یابند کشورهای یونان و ایتالیا می باشد و به محض ورود افراد به ه کشوری از آنان اثر انگشت گرفته می شود تا به هر کشوری که ورود می کنند و از آن به کشور دوم رفته و درخواست پناهندگی نمایند به کشوری که ویزای آن را اخذ کرده و ورود داشته برگردانده شوند.

برای مهاجرت به کشور اوکراین روش های مختلفی وجود دارد که افراد می توانند اقدام کنند و به راحتی اقامت دائم کشور اوکراین را اخذ نمایند همچنین که وکلا موسسه رادیو وکالت از خبره ترین تیم اخذ اقامت دائم کشور اوکراین می باشند و با کم ترین هزینه و سریع ترین زمان اقامت این کشور را اخذ نمایند. اما راه پناهندگی را انتخاب می نمایند که روشی بسیار پر خطر و ریسک پذیر می باشد.

 

انواع درخواست پناهندگی در اوکراین

1)پناهندگی اجتماعی

2) پناهندگی مذهبی

3) پناهندگی سیاسی

پناهندگی مذهبی در اوکراین : اشخاصی که قصد پناهندگی مذهبی در کشور اوکراین را دارند باید اثبات کنند که با دین خود مشکل دارند و دین خود را تغییر داده اند واگر به کشور خودشان بازگردند مورد آزار قرار خواهند گرفت تا تقاضا پناهندگیشان بررسی گردد. اشخاص برای اثبات کردن تغییر دینشان باید در برنامه های دینی شرکت کنند و دلایلی مطرح کنند تا با تقاضا پناهندگی ایشان موافقت شود.

 

پناهندگی اجتماعی در اوکراین

اشخاصی که قصد پناهندگی با عنوان اجتماعی را دارند باید بتوانند اثبات کنند که با وضع کنونی جامعه خود سازگار نیستند مثلا در کشورشان جنگ است اما در حال حاضر پناهندگی با عنوان اجتماعی برای ایرانیانی که در کشور دیگریدرخواست می دهند مورد قبول واقع نمی شود به این دلیل که ایران در حال حاضر شرایط اجتماعی بسیار مطلوبی دارد و دارای امنیت مناسب و بالا است و دلیلی برای پناهندگی از این طریق وجود ندارد.

 

پناهندگی سیاسی در اوکراین

افرادی که قصد پناهندگی سیاسی در کشور اوکراین را دارند باید اثبات کنند که با سیاست جامعه خود مشکل دارند و شرایط فعلی را نمی توانند تحمل کنند و همین طور اثبات کنند بنابر عقاید سیاسی خود مورد اذیت و آزار قرار می گیرند.

در این مقاله برای شما عزیزان اطلاعات مختصری در خصوص شرایط پناهندگی در اوکراین شرح داده شد برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید.