شرایط پناهندگی در اسپانیا

شرایط پناهندگی در اسپانیا

اگر هدف شما کسب اطلاعات راجع به شرایط پناهندگی در اسپانیا است اطلاعات کامل و مفیدی در این مقاله خواهید خواند و همچنین مراحل و شرایطی که در کشور اسپانیا برای پروسه پناهندگی باید طی شود را خواهید دانست.

اطلاعات راجع به شرایط پناهندگی در اسپانیا ،زمان رسیدگی به پرونده پناهجویان و همچنین عوامل موثر در پذیرش و یا عدم پذیرش پرونده پناهجو شما را آگاه می سازیم.

توجه:
گروه حقوقی رادیو وکالت پناهندگی را پیشنهاد نکرده و در این زمینه هیچ خدماتی ندارد.ما به شما راه های دیگری را پیشنهاد میکنیم که کاملا قانونی هستند و از پناهندگی کم هزینه تر میباشند.
با ما تماس بگیرید:(مشاوره رایگان)
021-88705123

شرایط پناهندگی در اسپانیا

 

قانون پناهندگی در اسپانیا

قانون حمایت تکمیلی تنظیم و حق پناهندگی در اسپانیا سه نوع حمایت بین المللی را شامل می شود:

حمایت عادی از پناهجویان

حمایت تکمیلی از پناهجویان

حمایت ویژه از پناهجویان به دلایل بشردوستانه

مراحل تکمیلی تقاضای پناهندگی با توجه به اینکه درخواست حمایت بین المللی در داخل کشور اسپانیا و یا در مرزهای زمینی ،بنادر،فرودگاه اسپانیایی صورت گرفته باشد متفاوت است.

وزارت کشور درخواست پناهجو را بررسی می کند و طی سه تا 5 ماه باید تصمیم شود.

مدارک مورد درخواست از پناهجو کارت شناسایی ،خدمات ،اجتماعی ،مدارک تحصیلی ،مراقبت های بهداشتی است.

 

افرادی که از حمایت تکمیلی برخوردار نمیباشند :

1)اشخاصی که مرتکب جرم علیه صلح،جنایات جنگی،جنایات علیه بشریت یا جنایاتی که از نظر قوانین اسپانیا جدی باشد.

2)اشخاصی که جرائم ارتکابیشان مخالف با اصول و اهداف سازمان ملل باشد.

3)اشخاصی که وجودشان تهدید برای امنیت داخلی یا خارجی کشور اسپانیا به حساب بیاید.

در اسپانیا وزارت کشور مسئول امور پناهندگی به شمار می آید.

 

مراحل تقاضا در مرز

ازجمله موارد دیگر از شرایط پناهندگی در اسپانیا این است که اگر متقاضی نتواند خود را به داخل کشوز اسپانیا برساند می تواند درخواست خود را در مرز ثبت کند،وزارت کشور در عرض 4 روز راجع به درخواست او رسیدگی می کند،اگر درخواستش پذیرفته شود می تواند وارد خاک اسپانیا شده  و در کشور اقامت کند و اگر درخواستش رد شود امکان بررسی مجدد وجود دارد که ظرف 48 ساعت باید مجدد درخواست بررسی به وزارت کشور از سوی متقاضی اعلام شود.

 

 مراحل تقاضا در سفارتخانه ها و کنسولگری ها

یکی از شرایط پناهندگی در اسپانیا تقاضا در سفارتخانه ها و یا کنسول گری ها است به این صورت که پناهجو می تواند تقاضایش را در سفارتخانه یا کنسولگری اسپانیا ثبت کند تا شرایط برای انتقال متقاضی فراهم شود.

البته این قانون به علت کمبود قواعد به مرحله اجرا نرسیده است.

 

فرآیند مشمولیت از جمله شرایط پناهندگی در اسپانیا

زمانی که درخواست متقاضی در مرز یا در داخل کشور اسپانیا پذیرفته می شود توسط وزارت کشور بررسی می گردد .وزارت کشور ظرف 6 ماه نتیجه نهایی مبنی بر پذیرش یا عدم پذیرش را اعلام می دارد.

 

حقوق پناهندگان و ذینفعان حمایت تکمیلی

ازجمله مزایای شرایط پناهندگی در اسپانیا این ست که پناهجویان حمایت تکمیلی این حق را دارند که در خاک اسپانیا اقامت کنند. همچنین از حقوق زیر برخوردار باشند:

 

صدور مدارک شناسایی

ارائه خدمات اجتماعی برای پناهجویان

اجازه کار و اقامت قانونی

حق انتقال و جا به جایی

حق پیوستن به خانواده

دسترسی به اطلاعات راجع به حقوق حمایت بین المللی

بهره مندی از برنامه های یکپارچگی اجتماعی

بهره مندی از برنامه های بازگشت داوطلبانه3

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
محمد
سلام آیابدون هیچ گونه مدرک تحصیلی میتوان پناهندگی اسپانیارا گرفت؟
پاسخ توسط کارشناس 4
با سلام و عرض احترام پناهندگی جزو خدمات روه حقوقی رادیو وکالت نمی‌باشد. در صورت تمایل به اخذ اقامت قانونی اسپانیا لطف با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید. با تشکر
حسن
من یک نامه از کمیسیون اتحادیه اروپا دریافت کردم . ایا من میتوانم از طریق این نامه درخواست پناهندگی اسپانیا را کسب کنم یا نه ؟ ایا من میتوانم خارج از اسپانیا درخواست پناهندگی خودم را به سفارت تحویل دهم . برای پناهندگی
پاسخ توسط کارشناس (1)
سلام خدمت شما حسن عزیز. کشور اسپانیا هیچ گونه خدمات پناهندگی ارائه نمی دهد- در ضمن گروه حقوقی رادیو وکالت نیز هیچ گونه خدمات پناهندگی ارائه نمی دهد.
Amenh kashkouli
سلام من خانمي ٣٧ساله با سه فرزند ١١ و ١٠ و ٦ سال و همسر ٥٠ ساله كه در كاره اشپزي ايراني مهارت دارند به چه مدل امكان زندگي و پناهنده شدن در اسپانيا را داريم
پاسخ توسط کارشناس (1)
سلام خدمت شما آمنه عزیز. گروه حقوقی رادیو وکالت در خصوص پناهندگی هیچ گونه خدماتی ارائه نمی دهد.
برشيم
دختري با سن٢٣سال با مدرك كارشناسي ارشد حقوق جزا و مجرد اگر قصد پناهدگي به اين كشورى داشته باشد چه تسهيلاتي اين كشور ارايه مي دهد؟باتشكر
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام موسسه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدمات و مشاوره ای در خصوص پناهندگی ارائه نمیدهد.
محمد 77
سلام خسته نباشید.میخواستم ببینم کسانی که مدرک فنی حرفه ای از صنایع دستی دارند چگونه می توان بدونه کارت پایان خدمت وارد کشور اسپانیا شد؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز بدون کارت پایان خدمت نمیتوانید ویزا اخذ نمایید، و همچنین برای کشور اسپانیا فقط اقامت از طریق تمکن مالی و سرمایه گذاری اقدام مینماییم.
علیرضا رادفر
با سلام واحترام.من و همسرم قصد اقامات در اسپانیا را داریم . سن 57 سال و دارای مهارتهای فنی می باشو و همچنین دارای گواهینامه پایه یکم هستم.لطفا راهنمایی بفرمایید و هزینه را نیز اعلام فرمایید.
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما دوست عزیز. اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی و سرمایه‌گذاری امکان پذیر می‌باشد، توضیحات مربوطه در این خصوص را در این صفحه مطالعه نمائید. با تشکر legalholding.ir/اقامت اسپانیا تمکن مالی
علیرضا رادفر
با سلام واحترام.من و همسرم قصد اقامات در اسپانیا را داریم . سن 57 سال و دارای مهارتهای فنی می باشو و همچنین دارای گواهینامه پایه یکم هستم.لطفا راهنمایی بفرمایید و هزینه را نیز اعلام فرمایید.
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی است یعنی با ترجمه اسناد، تمکن مالی، و گردش حساب شما با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
نوید
من ۲۶ساله لیسانس مترجمی زبان دارای کارت پایان خدمت و بدون هیچگونه سوابق کیفری،شرایط اخذ پذیرشم در اسپانیا ب عنوان پناهجو میتواندچگونه باشد؟ ازکجا باید شروع کنم؟
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما. گروه حقوقی رادیو وکالت هیچ گونه خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمی دهد. با تشکر
فرهان
با سلام بنده یک همجنسگرا هستم که ویزا مولتی تا 2020 از کشور فرانسه را دارم . ایا با این ویزا میتوانم در کشور اسپانیا پناهنده شوم ؟ با تشکر
پاسخ توسط کارشناس(3)
سلام- موسسه رادیو وکالت در زمینه پناهندگی هیچگونه خدماتی ارائه نمی کند.
دادگر
با سلام و خسته نباشید آیا میتونم پاسبورت اسپانیایی(بدون سرمایه گذاری از طریق خرید ملک) داشته باشم تا برای هر بار مسافرت به اسپانیا نیازی به رفتن به سفارت اون کشورنداشته باشم؟اگر بله,چه قدر هزینه اش میشه؟
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما دوست عزیز. می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر وارد صفحه مربوطه شده تا کارشناسان در اولین فرصت با شما تماس حاصل نمایند. شرایط مهاجرت به اسپانیا/ Legalholding.ir
بهرام
درود برشما اگر کسی پاس و ایدی یونانی داشته باشه و پناهجوی یونان باشه میتونه وکیل بگیره و پناهجوی اسپانیا بشه ؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز در خصوص پناهندگی هیچ خدمات و مشاوره ای ارائه نمیدهیم.
احمدفرشادمهر
سلام من برای پناهنده شدن در کشور اسپانیا باید ازکجاوچطور شروع کنم؟مجرد برم بهتره یاباخانواده؟ممنون
پاسخ توسط کارشناس (2)
سلام برای کشور اسپانیا از روش های قانونی اقدام مینماییم.
رضا چهرازی
سلام امکاناتی که به پناهندگان در اسپانیا داده میشود .؟ وضعیت کمپها و کمک های مالی و اجتماعی چگونه است ؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
سلام کشور اسپانیا پناهندگی ندارد، و همچنین موسسه حقوقی رادیو وکالت هسچ خدمات و مشاوره ای در خصوص پناهندگی ارائه نمیدهد.
مهران محمدی
با سلام میخاستم بدونم دولت اسپانیا برای پناهجویان محل اقامت و کمک مالی و... مثل آلمان،سوئد و...انجام میده یا نه؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام موسسه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمیدهد.
ارشد صدیقی
میتوانم در اسپانیا متقاضی شوم ...مدتی پیش از کشور المان به فرانسه وه از فرانسه به افغانستان عودت نمودم ... تشکر
پاسخ توسط کارشناس (2)
سوالتان را متوجه نشدیم.
محمد
باسلام من میخواستم بپرسم اگر به همراه خانواده یعنی همسر و دو فرزند 16 و 6ساله با ویزای اسپانیا وارد اروپا بشویم و از اسپانیا به کشور آلمان بریم و در آلمان تقاضای پناهندگی بدیم و اینکه توی کشور آلمان دو تا از برادر ها ی من زندگی میکنن و اقامت دارند میتونیم توی آلمان بمونیم یا خیر ؟ مممون
پاسخ توسط کارشناس (2)
یا سلام موسسه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمیکند.
mostafa
با سلام و خسته نباشید سوالی که من دارم برای مشاوره نیست بخاطر مطالعاتی که انجام دادم میخوام بدونم کشور اسپانیا هم مانند کشورهای المان هلند سوئد اتریش و ...که برای پناهندگان خود مزایایی رو از جمله خانه و کمک مالی را برای مدتی ساپورت میکند آیا کشور اسپانیا و دولت آن برای پناهندگان خود مزایایی گزاشته یا خیر؟ این سوال برای راهنمایی نیست بلکه برای بالا بردن اطلاعات شخصی است. مچکرم اگر واضح پاسخ بدید.
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام موسسه حقوقی رادیو وکالت اطلاعاتی در خصوص پناهندگی نداشته و هیچ خدماتی هم ارائه نمیدهد.
فریبا
سلام من بازنشسته بیمارستان (ازمایشگاه ) هستم 44 سالمه یعه پسر دانشجو 20 ویه دختر 13 ساله دارم برای اقامت در اسپانیا میخوام اقدام کنم ولی نمیدونم کاری ....یا چی باید باشه قیمتهای ملکو دیدم من کل هزینم 150 ملیون تومن و حقوق بازنشستگیمه شانسی دارم
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام خدمت شما سرکار خانم. اخذ اقامت اسپانیا از راه های مختلفی امکان پذیر می باشد که به نوعی کم هزینه ترین راه بصورت تمکن مالی می باشد. یعنی اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی که نیازی به سرمایه گذاری و انتقال سهام نمی باشد. اما با توجه به شرایط شما به واقع هزینه ای که در نظر گرفته اید کمی پایین می باشد چرا که شما هزینه زندگی را نیز بر عهده دارید، البته شما می توانید کسب و کاری را نیز به راحتی در اسپانیا راه اندازی نمایید. می توان در این میان کشور اروپایی دیگری همچون اوکراین را نیز به شما پیشنهاد داد که هزینه زندگیتان بسیار پایین تر از اسپانیا می باشد و از ابتدا اقامت دائم را دریافت می نمایید.
Arash
سلام و با عرض خیته نباشید من یک سوال دارم و خوشحالم میشم اگه جوابی دریافت کنم من مدت یک سالو نیمه در المان درخواست پناهندگی دارم ولی اینجا شرایط برای ادامه زندگی خیلی سخته و یک بار درخواستمو رد کردن اجازه کار بهم نمیدن اگه برم اسپانیا درخواست مجدد بدم شانسی برای درخواست موفق دارم
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز منظورتون از اسپانیا به طور قانونی هستش؟ بله اگر تمایل به اقدام دارید میتونیم براتون اقامت بگیریم.
Naghme
پناهندگی به اسپانیا
پاسخ توسط کارشناسان
دوست عزیز موسسه حقوقی رادیو وکالت هیچ مشاوره و خدماتی در خصوص پناهندگی ارائه نمیده در خصوص اقامت قانونی میتونم راهنماییتون کنم.