شرایط ویزای کار کانادا


برای مهاجرت به کشور کانادا، مسیرهای مختلفی وجود دارد. مهاجرت تحصیلی، مهاجرت از طریق ازدواج و مهاجرت کاری از جمله ی این مسیرهاست که هر یک از ایالت های کانادا، بسته به سیاست های مهاجرپذیری خود، مقرراتی راجع به آن ها وضع می کنند. البته این کشور دارای قوانین واحدی نیز برای متقاضیان هستند. در واقع ایالت های این کشور در عین استقلال نسبی در تدوین قوانین مهاجرتی، از قواعد واحدی در این امر نیز که از سوی دولت فدرال کانادا وضع می شود، تبعیت می کنند. در این نوشتار پس از معرفی فضای اقتصادی کشور کانادا، به بررسی شرایط ویزای کار کانادا می پردازیم.

گروه حقوقی رادیو وکالت هیچ خدماتی در زمینه کاریابی ارائه نمیدهد و این مقالات صرفا جهت کسب اطلاعات بیشتر در سایت قرار میگیرد.


نرخ تورم در این کشور حدود 2 درصد است. نرخ بیکاری در کانادا در سال 2017 میلادی کمتر از 7 درصد و حدود 6.6 درصد است. این آمار در ایران به 10 درصد می‌رسد. بدین ترتیب این کشور دارای زمینه‌ای مطلوب برای جذب نیروی کار می‌باشد که شرایط ویزای کاری کانادا را تسهیل می نماید.

فرم درخواست ارزیابی جهت ویزای مولتی کانادا

شما می توانید از طریق فرم زیر درخواست خود را جهت ارزیابی ویزای مولتی کانادا ثبت نمایید. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت

 


اما منظور از ویزای کار کانادا چیست؟ به طور کلی برای مهاجرت به یک کشور، اخذ اقامت و یا تابعیت آن ضروری است. اخذ تابعیت اندکی دشوار تر از اقامت و مستلزم داشتن شرایط پیچیده تری است. تابعیت به معنای یک رابطه ی فرهنگی و سیاسی میان فرد با یک کشور است. این رابطه لزوماً مادی نیست و لذا ممکن است فردی اصلاً در کشور متبوع خویش زندگی نکند؛ اما کماکان تابع آن به حساب بیاید. در این خصوص باید گفت که کسانی که کارت اقامت دائم در کانادا را دارند و مقیم این کشور به حساب می ‌آیند، در صورتی که حداقل‌ های مقرر در قوانین کانادا را دارا باشند، می‌ توانند برای اخذ تابعیت (شهروندی) کانادا اقدام نمایند. از جمله‌ی شرایط قانونی لازم برای این امر عبارت است از:
- داشتن حداقل 18 سال تمام؛
- حضور حداقل 3 سال در کشور کانادا طی 4 سال قبل از ارسال درخواست شهروندی؛
- پشت سر گذاشتن آزمون و مصاحبه ‌ی شهروندی این کشور.
اما منظور از اقامت چیست؟ پیش از پرداختن به شرایط ویزای کار کانادا، باید گفت که اقامت عبارت است از یک رابطه مادی میان فرد با کشور محل زندگی خویش که اساساً زندگی یا اداره امور وی در آنجاست. بدین ترتیب مفهوم اقامت بسیار محدودتر از تابعیت است و نیازی به احراز وابستگی های فرهنگی به کشور مورد نظر ندارد.
همانطور که گفته شد، اقامت کانادا از طرق متنوعی قابل دستیابی است که از جمله عبارتند از:
- اخذ ویزای تحصیلی؛ امروزه بیش از 20 دانشگاه کانادایی، در زمره‌ی 800 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. بالا بودن سطح علمی دانشگاه های این کشور موجب افزایش رغبت دانشجویان به اخذ ویزای تحصیلی این کشور شده است. یکی دیگر از راه های پذیرش در دانشگاه های این کشور، اقدام از طریق وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران است. این وزارت هر ساله اقدام به اعزام دانشجویان مستعد به دانشگاه های مورد تأیید خود در سراسر جهان می نماید. گفتنی است حدود 60 دانشگاه در این کشور، مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران است.
- ویزای کاری کانادا؛ اشتغال و سرمایه گذاری در این کشور یکی دیگر از طرق مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای اقامت آن است. شرایط ویزای کار کانادا چیست؟

شرایط ویزای کار کانادا 2
از راه های اقتصادی مهاجرت به کانادا، می توان به سرمایه گذاری در این کشور، مهاجرت از طریق نیروی متخصص فدرال و بالاخره مهاجرت از طریق ویزای کاری کانادا اشاره کرد.
الف) سرمایه گذاری
باید دانست که شرایط لازم برای مهاجرت از طریق کار و سرمایه‌گذاری در کانادا عبارت است از:
1- سرمایه گذار باید حداقل دارای یک میلیون و ششصد هزار دلار کانادا باشد؛ هرچند تفاوت‌هایی جزئی در مورد این شرط در استان‌های مختلف وجود دارد.
2- شخصی که از طریق سرمایه گذاری قصد اخذ اقامت در کانادا را دارد، باید ظرف پنج سال گذشته، حداقل به مدت دو سال تجربه‌ی مدیریتی داشته باشد که کم و کیف این امر را می‌توان با مراجعه به مشاوران مهاجرت به کانادا در هلدینگ حقوقی رادیو وکالت، دریافت کرد.
3- پس از اینکه شرایط مهاجرتی شخص متقاضی مورد پذیرش قرار گرفت، وی می بایست مبلغ هشت‌صد هزار دلار کانادا را به مدت پنج سال در اختیار دولت مرکزی قرار دهد.
برای مهاجرت به کانادا می ‌توان از طریق سرمایه گذاری استانی اقدام کرد. ابتدائاً باید گفت که کانادا از استان های مختلفی تشکیل شده است که هر استان (ایالت) دارای قوانین خاص خود است. البته تمام استان ها، از قوانین نیروی فدرال مرکزی تبعیت می کنند و درنتیجه اتحاد حقوقی برقرار است. ضوابط کلی راجع به ویزای کاری کانادا و سرمایه گذاری در این کشور عبارتند از:
- سرمایه‌گذار استانی باید خود شخصاً آن مؤسسه را اداره کند؛
- سرمایه‌گذار استانی باید مبلغی در حدود سی و پنج هزار تا شش‌صد هزار دلار کانادا را بسته به استان مربوط، به عنوان دارایی داشته باشد؛
- سرمایه‌گذار استانی دارای حداقل سه سال سابقه‌ در اداره‌ ی مؤسسه‌ ی خود یا مدیریت یک شرکت باشد.
ب) مهاجرت از طریق نیروی متخصص فدرال:
شرایط ویزای کار کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال چیست؟
1- درخواست کار معتبر یا پیشنهاد کار معتبر از یک کارفرمای کانادایی؛
2- به اتمام رساندن دوره‌ی دکتری در کشور کانادا و یا گذراندن حداقل دو سال تحصیلی از چهار سال دوره‌ی دکتری در یکی از دانشگاه‌ های رسمی کانادا.
پ) مهاجرت به کانادا از طریق پیشنهاد کار
شرایط ویزای کاری کانادا چیست؟ چنانچه از یک شرکت معتبر کانادایی پیشنهاد کاری (job offer) برای شما وجود داشته و این امر مورد تأیید مراجع ذی صلاح در کانادا از جمله اداره‌ی کار این کشور و اداره ی منابع انسانی و توسعه ی مهارت های کانادا هم قرار گرفته باشد، امکان مهاجرت کاری به این کشور فراهم می آید. آیا مقوله ی زبان انگلیسی نیز دخیل است؟ بلی؛ شرط زبان، در اکثر روش های مهاجرت به کانادا الزامی است. لیکن نیازی به تسلط صد درصد نیست و بسته به اینکه برای کار در کدامیک از ایالت های مختلف کشور کانادا اقدام می شود، درجه ی مورد نیاز تسلط بر زبان انگلیسی متفاوت خواهد بود. به نظر می رسد که تسلط بر زبان انگلیسی در حد مدرک آیلتس با نمره‌ ی 5.5 الی 7.5 کافی باشد. البته در تعداد اندکی از استان ها، زبان فرانسوی ملاک عمل است.


شرایط ویزای کار کانادا 3

در ادامه بحث از شرایط ویزای کار کانادا، باید به این پرسش پاسخ داد که کدامیک از مشاغل، خواهان بیشتری در این کشور دارد؟ پاسخ این سؤال وابسته به نیازهای بازارهای اقتصادی این کشور است؟ به طور کلی مشاغل مهندسی عمران، معماری، مکانیک، برق و کامپیوتر، جوشکاری، نجاری، کاشی کاری، آشپزی، مدیریت رستوران، حسابداری، خدمات دولتی، پرستاری خانه و کشاورزی، نمونه‌هایی از این مشاغل است.
کسانی که به فکر مهاجرت به کانادا و اخذ ویزای کاری کانادا هستند، احتمالاً با اصطلاح «اکسپرس اِنتِری» “Express entry” برخورد داشته اند. فرایند اخذ اقامت کانادا داخل در سیستم اکسپرس انتری خواهد بود. در این سیستم، اداره‌ی مهاجرت کانادا با انتشار جدول امتیاز‌ بندی مهاجران و تعیین حداقل امتیاز های پذیرش، اقدام به گزینش مهاجران می‌ نماید. موارد امتیاز آور در سیستم اکسپرس انتری چیست؟
- ویژگی ها و توانمندی های فردی شخص متقاضی
- پیشنهاد شغل از جانب کارفرمای کانادیی
- خود اشتغالی
- تحصیلات عالی
و ...
باید دانست مهاجرینی که کارت اقامت دائم کانادا را کسب کرده‌اند، به مدت پنج سال امکان اقامت در این کشور را دارند؛ یعنی کارت اقامت دائم در این کشور به مدت پنج سال اعتبار دارد و پس از انقضا، متقاضیان می ‌توانند برای تمدید آن درخواست دهند مشروط به آن که این افراد در مدت پنچ سال اخیر، حداقل دو سال در کشور کانادا حضور داشته باشند.
در راستای آگاهی دهی به متقاضیان، هلدینگ حقوقی رادیو وکالت متشکل از حقوقدانان و وکلای رسمی دادگستری، آماده ی ارائه ی انواع مشاوره های حقوقی به افراد جویای کار در کانادا است. شرایط ویزای کار کانادا و به طور کلی شرایط مهاجرت به این کشور را از مشاورین ما بپرسید و ضمن آگاهی از قوانین و مقررات موجود، با اطمینان بیشتری در مسیر اخذ اقامت کانادا گام نهید. آنچه که علاوه بر قوانین و مقررات مکتوب حائز اهمیت است، آگاهی از رویه ها و عرف های عملی سازمان ها و نهادهای مرتبط با اخذ ویزای کار کانادا است. برای اطلاع از این عرف ها، با مشاورین ما در این هلدینگ حقوقی همراه باشید.

شرایط ویزای کار کانادا

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
محسن
سلام ، آیا خدمات حقوقی شما قابل ارائە بە شهروندان کشوری غیر از ایران میشود ؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام برای اسپانیا بله دوست عزیز
محمد
با سلام چنانچه با ویزای مالتیپل 5 ساله به کانادا وارد شویم، و در آنجا تقاضای اقامت کاری بنماییم، در آن صورت نیز اداره مهاجرت و اداره توسعه منابع انسانی کانادا نسبت به مدارک و تواناییهای شما همانقدر سختگیر هستند که کسی بخواهد از خارج وارد کانادا بشود؟ به عنوان مثال همینکه شما پس از چند ماه اقامت در کانادا توانایی صحبت کردن در حد معمول داشته باشید کافی می باشد و یا اینکه باید حتما مدرک آیلتس ارائه دهید؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز این ویزا توریستی است و امکان درخواست کار را با ابن نوع ویزا ندارید.
ابوالفضل
سلام، ابوالفضل هستم، 35 سالمه، کارم تاسیسات ساختمانی، از جمله لوله کشی، تعمیر شوفاژ دیواری، آبگرمکن، اسپلیت،.. داری سابقه کاری 15ساله، چطور میدونم ویزای کار کانادا رو بگیرم
پاسخ توسط کارشناس(3)
سلام- در حال حاضر موسسه رادیو وکالت به طور تخصصی در زمینه اخذ ویزای مولتی کانادا فعالیت می کند و در زمینه ویزای کار خدماتی ارائه نمی کند.
هومن
سلام خسته نباشيد من ليسانس پرستاري از دانشگاه دولتي با ٥سال سابقه كار و بيمه هستم زبانم خوبه ولي مدرك ندارم تو ٦ماه بصورت فشرده ميخوام آيلتس بگيرم متاهل هستم بچه ندارم به نظرتون ميتونم امتياز قبولي رو كسب كنم براي ويزاي كار در كانادا؟و اگر قبول بشم شما از طريق وكيل در كانادا ميتونين براي من كار پيدا كنين؟
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام خدمت شما هومن عزیز. در حال حاضر موسسه حقوقی رادیو وکالت در خصوص ویزای کار در کانادا خدماتی ارائه نمی دهد. می توانید با ما در تماس باشید تا شرایط کشورهای دیگر در خصوص کار را جویا شوید. با تشکر