شرایط مهندسی در اوکراین

شرایط مهندسی در اوکراین

در چند سال اخیر متقاضیان تحصیل در کشور اوکراین بسیار افزایش یافته است. به دلیل رنکینگ بالایی که دانشگاه های اوکراین دارد و همچنین مورد تایید بودن این دانشگاه ها توسط دانشگاه های کشورهای اروپایی ، آمریکا و کانادا بسیار مورد توجه است. هدف ما از این مقاله بررسی و توضیح شرایط مهندسی در اوکراین است که برای شما عزیزان شرح خواهیم داد همچنین شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در کشور اوکراین و همچنین شرایط مهندسی در اوکراین می توانیدبا موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس بگیرید، کارشناسان ما آماده پاسخ گویی به شما عزیزان می باشند.

شرایط مهندسی در اوکراین

دانشگاه های مهندسی در اوکراین

شرایط مهندسی در اوکراین، این نکته باید ذکر شود که کشور اوکراین معتبرترین دانشگاه های مهندسی در جهان را دارد که رتبه بسیاریاز دانشگاه های اوکراین زیر رتبه 500 جهانی است که در سایت های ارزشیابی بین المللی رنکینگ دانشگاه های مهندسی قید شده است.

1)شرایط تحصیل در دانشگاه های مهندسی معتبر اوکراین

از جمله شرایط مهندسی در اوکراین شرط سنی را باید بررسی کنیم، که جهت ورود به این دانشگاه های مهندسی نخستین شرط سن متقاضی باید زیر 25 سال برای افراد دیپلمه و زیر سن 30 سال برای متقاضیان دارای مدرک فوق لیسانس و یا مقاطع بالاتر است.

2)شرط معدل

دانشکده های مهندسی اوکراین شرط معدل ندارند، و دانشجو متقاضی می تواند با هر معدلی برای تحصیل در رشته های مهندسی اقدام کنند.

3) شرط گذراندن دوره پاتفک

برای ورود به دانشکده های مهندسی به زبان انگلیسی یا روسی، فرد متقاضی تحصیل در دانشگاه های مهندسی دوره پاتفک را باید گذرانده باشد، پس ازقبول شدن دانشجو در دوره پاتفک فرد متقاضی تحصیل در دانشگاه های مهندسی اوکراین می تواند بدون دادن آزمون ورودی مستقیمبه دانشگاه مورد نظر خود وارد شود.

رشته های تحریم شده در اوکراین که به ایرانی ها ارائه نمی دهند

رشته فیزیک اتمی در مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا

رشته طراحی و ساخت موشک در مقطع لیسانس، فوقر لیسانس و دکترا

رشته مهندسی هوا فضا در مقطع دکتری

رشته خلبانی در شاخه جنگنده های نظامی

رشته مهندسی ژنتیک شاخه گیاهان در مقطع دکترا

رشته نانو تکنولوژی در بعضی گرایش ها در مقطع دکترا

هزینه های زندگی در شهر کی یف اوکراین و شهرهای دیگر

هزینه زندگی در شهر کی یف پایتخت کشور اوکراین به شرط اینکه زندگی در خوابگاه ماهیانه حدودا 350 دلار می باشد ، این هزینه ها در شهرهای دیگر اوکراین حدودا 20 درصد کمتر از پایتخت است.

با نرخ تورم در ایران و برابر با واحد ریال ایران با واحد پول گریونا اوکراین در سال 2017 و 2018 هرسال 30 تا 40 ملیون تومن هزینه زندگی و تحصیل یک دانشجو می باشد.

شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط رشته مهندسی در اوکراین میتوانید با موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید کارشناسان ما آماده پاسخ گویی به شما عزیزان می باشند.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد