شرایط مهاجرت کاری به آلمان

مهاجرت از طریق کار غالبا مورد توجه بسیاری از افراد بوده و از طرفی دیگر کشور ها نیز برای پذیرش نیروی کار از سوی سایر کشور ها شرایط و ضوابطی دارند. آلمان از جمله کشور هایی است که متقاضیان زیادی برای مهاجرت کاری دارد و همچنین کشور آلمان نیز شرایطی برای پذیرش مهاجران کاری قرار داده که در این مقاله گروه حقوقی رادیو وکالت سعی دارد با ارائه این شرایط راهنمای شما برای مهاجرت به کشور آلمان باشد.

شرایط مهاجرت کاری به آلمان

 

طبق آمار ارائه شده از سوی اتحادیه اروپا ،کشورهای عضو اتحادیه از جمله آلمان با کمبود نیروی متخصص مواجه هست از این رو کشورآلمان برآن شده تا با جذب نیروی متخصص این کمبود را جبران کند.و همین امر سبب شده تا کشور آلمان همچنان قطب صنعتی اروپا به شمار آید.

بنابراین اخذ ویزای کاری آلمان یکی از روش های مهاجرت به این کشور محسوب می شود لذا برای اخذ ویزای کار باید شرایط ذیل را کسب نمود.

شرایط مهاجرت کاری به آلمان چیست

1-مدرک تحصیلی عالیه در مقطع کارشناسی یکی از شرایط مهاجرت کاری به آلمان است.دانشنامه متقاضی باید مورد تایید سازمان ارزیابی قرار گیرد.از آنجایی که کشور آلمان نیاز به نیروی کار متخصص و با مهارت دارد لذا داشتن مدرک تحصیلی لازمه ورود به این کشور است.نکته ای که حائز اهمیت است این است که برخی رشته ها از جمله رشته های مهندسی، رشته های علوم پایه،رشته های پزشکی رشته های تاپ و مورد نیاز کشور آلمان است لذا متقاضیان این رشته ها شانس بیشتری برای پذیرش در این کشور را دارند.

2-همان طور که گفته شد دولت آلمان نیروی متخصص و با مهارت را پذیرش می کند و این بدین معناست که متقاضی مهاجرت کاری به آلمان باید سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی داشته باشند.حداقل سابقه لازم برای مهاجرت 3 سال تعیین شده البته اگر این مقدار بیشتر باشد شرایط مساعدتری برای مهاجر محیا می کند

3- آلمان از جمله کشور هایی است که متقاضیان برای ورود به این کشور باید زبان رسمی آلمانی را آموخته باشند.به عبارت دیگر از شرایط مهاجرت کاری به آلمان تسلط به زبان آلمانی در سطح B1,B2 است.به طور کلی زبان آلمانی به سه دسته A1,A2 (مقدماتی) ،B1,B2 (پیشرفته) ، C1,C2 (تخصصی) تقسیم میشود.در واقع بدون یادگیری زبان آلمانی کار در موسسات و شرکت های آلمانی ممکن نیست.

یکی از اساسی ترین شرایط مهاجرت کاری به آلمان اخذ ویزای این کشور است.در ابتدا باید ویزای جستجوی کار اخذ کرد.به این معنا که مهاجر این اجازه را از دولت آلمان کسب کند که ظرف مدت 6 ماه به دنبال پیدا کردن کار متناسب با رشته و تخصص خود باشد.پس از پیدا کردن کار می تواند برای اخذ ویزای کار آلمان اقدام کند.در واقع با اخذ ویزای جستجوی کار امکان آشنایی با کارفرمایان در زمینه شغلی فرد فراهم می شود.

دولت آلمان برای افرادی که دارای تخصص و مهارت بسیار بالا هستند تحت شرایطی بلو کارت یا ویزای کار اتحادیه اروپا صادر می کند.به عبارت دیگر افراد متخصص می توانند برای مهاجرت به آلمان از طریق اخذ بلو کارت نیز اقدام نمایند.از جمله شرایط برای اخذ بلو کارت :مدرک تحصیلی تایید شده از سوی سازمان ارزیابی،تسلط به زبان آلمانی سطح C ، سابقه کار 8 سال مرتبط با رشته تحصیلی.

بلو کارت دارای اعتبار 4 ساله است و پس از انقضای این مدت ظرف مدت21 تا 33 ماه فرد می تواند برای اخذ اقامت دائم آلمان اقدام نماید.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط مهاجرت کاری به آلمان با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت از طریق شماره 02188705123 تماس حاصل فرمایید.