شرایط مهاجرت به گرجستان

شرایط مهاجرت به گرجستان

کشور گرجستان از جمله کشورهایی است که در طی چندین سال گذشته بسیار مورد استقبال ایرانیان برای مهاجرت قرار گرفته است، نزدیکی و همسایگی این کشور به ایران و هزینه های بسیار پایین زندگی و روش های آساناخذ اقامت اینکشور از جمله مزایایی است کهموجب تشویق و ترغیب ایرانیان برای مهاجرت به این کشور شده است.

ما در این مقاله شرایط مهاجرت به گرجستان را برای شما عزیزان بیان خواهیم کرد، همچنین شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط مهاجرت به گرجستان می‌توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت با شماره 02188705123 تماس حاصل فرمایید.

 

مهاجرت به گرجستان

هر کشورری برای پذیرش مهاجر روش‌های مختلفی دارد از جمله این روش ها می‌توان به سرمایه گذاری، خرید ملک، تحصیلی، ویزا کار، ازدواج و... اشاره کرد.

خرید ملک

برای اخذ اقامت از طریق خرید ملک باید ملکی غیر از زمین کشاورزی خریداری شود که این ملک خریداری شده باید توسط کارشناس رسمی گرجستان 35000 دلار قیمت گذاری گردد. اخذ این نوع از اقامت کشور گرجستان موقت است و سالیانه می‌باشد و پس از 6 سال که پی در پی تمدید گردد به اقامت دائم منجر خواهد شد.

اقامت تحصیلی گرجستان

اخذ اقامت تحصیلی راحت ترین و کم هزینه راه برای ورود به کشور مورد نظر و سپس تبدیل به اقامت دائم و پاسپورت می‌باشد که کشور گرجستان از این قاعده مستثنی نیست، اما در خصوص کشور گرجستان این نکته را باید مد نظر داشته باشید که سالهایی که با ویزا تحصیلی دراین کشور حضور دارید جزو شش سال مد نظر محاسبه نشده و در زمانیکه ویزا تحصیلی شما به سایر ویزاهای موقت تبدیل شد باید شش سال بگذرد تا درخواست اقامت دائم بدهید.

اقامت کاری

در روش اقامت کاری در کشور گرجستان شخص متقاضی درشرکتی استخدام شده و از این طریق اقامت موقت این کشور را اخذ نمایید. پیدا کردن کار در این کشور کار آسانی نمیباشد مضاف بر اینکه حقوق های دریافتی شرکتهای گرجستان بسیار پایین است و معمولا کسی راضی به کاربا این درآمد پایین نمیشود. بنابراین عملا به صورت ،صوری انجام می‌شود که یک شرکت گرجی شخصی را استخدام می‌کند و شخص از اینطریق اقامت موقت اخذ می‌نماید. این اقامت و یا ویزا یک ساله همان طور که گفته شد باید به مدت شش سال تمدید گردد تا متقاضی بتواند تقاضای اقامت دائم بدهد.

تفاوت شهروندی و اقامت دائم گرجستان

کشور گرجستان از جمله کشورهای معدودی است که اقامت دائم اعطا می‌کند البته این نکته را مد نظر داشته باشید که اخذ اقامت دائم کشور گرجستان آن طور که به زبان گفته می‌شود ساده نیست

بین اقامت دائم کشور گرجستان و شهروندی در زندگی روزمره عملا تفاوتی وجود ندارد. تمام افراد خارجی که اقامت دائم این کشور را اخذ نموده باشند از این امتیاز بهره‌مند هستند که حساب بانکی داشته باشند و خرید ملک ، ماشین و ... داشته باشند و دارای مالکیت قطعی باشندو همچنین بیمه شوند.

ما در این مقاله اطلاعاتی در خصوص شرایط مهاجرت به گرجستان برای شما عزیزان برای کردیم، شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در موسسهحقوقی رادیو وکالت با شماره 02188705123 تماس حاصل فرمایید.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد