شرایط مهاجرت به ژاپن

شرایط مهاجرت به ژاپن


آیا امکان مهاجرت ایرانیان به ژاپن وجود دارد؟
شرایط مهاجرت به ژاپن چیست؟
طرق مهاجرت به ژاپن کدام است؟
آیا امکان اخذ ویزای تحصیلی و کاری ژاپن نیز وجود دارد؟
خدمات هلدینگ حقوقی رادیو وکالت در خصوص مهاجرت به ژاپن چیست؟

شرایط مهاجرت به کشور ژاپن


مجمع ‌الجزایر ژاپن با 387000 کیلومتر مربع وسعت، در اقیانوس آرام واقع شده و دارای مرز آبی با کشورهای چین، کره ی جنوبی، کره ی شمالی و روسیه است. جمعیت ژاپن در حدود 130 میلیون نفر است.
یکی از دلایل مطلوبیت مهاجرت به ژاپن، شرایط اقتصادی مساعد و استاندارد این کشور است. به طوریکه این کشور سومین اقتصاد بزرگ جهان از نظر تولید ناخالص داخلی و نیز چهارمین کشور صادر کننده در جهان محسوب می شود.
دین باستانی در این کشور، شینتو بوده است. امروزه بیش از 100 هزار نفر از اهالی این کشور را مسلمانان تشکیل می دهند و حدود 40 عدد مسجد در ژاپن وجود دارد.
مهاجرت به ژاپن
پیش از بحث در مورد شرایط مهاجرت به ژاپن، می بایست با طرق مهاجرت و کسب اقامت ژاپن آشنا شد. البته باید دانست که اقامت عبارت است از یک رابطه ی مادی میان شخص و محل زندگی یا محل اصلی اداره ی امور وی. اقامتگاه هر شخص، پیوند دهنده ی او با محل زندگی یا کسب و کار وی است. تابعیت نیز که یکی دیگر از مفاهیم مرتبط با بحث ما است، به معنای یک رابطه ی غیر مادی سیاسی، فرهنگی و حقوقی است که پیوند دهنده ی شخص با یک کشور می باشد. تابعیت هر شخص، در شکل دهی هویت اجتماعی و حقوقی او نقش دارد. بنابراین اخذ اقامت ژاپن، لزوماً به معنای اخذ تابعیت آن کشور نیست؛ هر چند که ممکن است برخی از آثار این دو مفهوم با یکدیگر مشترک باشد. معمولاً اخذ تابعیت مستلزم طی روند های طولانی تر است که با شرایط مهاجرت به ژاپن متفاوت است. مهاجرت، از طرق ورود به کشور ژاپن است که در ابتدا باعث اقامت موقت می شود و در ادامه ممکن است به اخذ اقامت دائم یا حتی تابعیت بینجامد. کسب تابعیت ژاپنی از جمله مستلزم این است که شخص، مدتی را در خاک این کشور زندگی کرده باشد و با تاریخ و فرهنگ آن آشنا باشد. اما کسب اقامت ژاپن، آسان تر و از طرق پیش بینی شده صورت می گیرد.
تابعیت اصولاً یا از طریق سیستم خون و یا از طریق سیستم خاک به دست می آید. برخی از کشور ها یک روش از دو روش مذکور را پذیرفته اند و برخی دیگر از کشور ها هر دو روش را مد نظر قرار داده اند که کشور ایران از جمله ی کشورهای اخیر است. در سیستم خون، فرزند، تابع کشور متبوع پدر خویش خواهد بود و در نتیجه محل تولد اهمیتی ندارد و صرف تابعیت پدر ملاک است. در سیستم خاک، صرف تولد در خاک یک کشور برای کسب تابعیت آن کشور کفایت می کند؛ ولو آنکه پدر آن فرزند، خود تابع آن کشور نبوده باشد و تنها زایمان در آن کشور رخ داده باشد. البته باید گفت که هر کشوری، با پذیرش یکی از روش های فوق و یا ترکیبی از آن ها، سعی در بومی سازی آن از طریق ایجاد برخی تغییرات نیز داشته است. لیکن این دو سیستم به صورت کلی، دو سیستم اصلی در خصوص نحوه ی احراز تابعیت به شمار می آیند. در این میان، کشور ژاپن تنها سیستم خون را پذیرفته است. بنابراین در صورتی که فرزندی از یک پدر خارجی در خاک ژاپن متولد شود، به تابعیت ژاپن در نخواهد آمد؛ بلکه تولد از یک پدر ژاپنی است که لازمه ی احراز تابعیت ژاپنی آن فرزند خواهد بود. در نظام حقوقی کشور ژاپن، قاعده ی منع تابعیت مضاعف پیش بینی شده است. اکثر کشور های دنیا به سمت اجتناب از پدیده ی تابعیت مضاعف پیش می روند؛ اما تفاوت در قوانین مربوط به تابعیت، جلوگیری از ایجاد این پدیده را با دشواری رو به رو می کند و به همین دلیل هنوز چنین پدیده ای از میان نرفته است. در راستای دوری از تابعیت مضاعف، قوانین ژاپن، تابعیت دو گانه (مضاعف) را بر نمی تابد و کسب تابعیت ژاپن، مستلزم ترک تابعیت پیشین فرد خواهد بود.

اقامت ژاپن


شرایط مهاجرت به ژاپن


برای اینکه شخصی موفق به کسب اقامت ژاپن شود، می تواند از مسیر های زیر با رعایت شرایط مهاجرت به ژاپن اقدام کند:
الف ) ویزای تحصیلی در ژاپن
برای آگاهی از شرایط مهاجرت به ژاپن از طریق ویزای تحصیلی، باید با مشاورین این امر مشورت کرد تا ضمن آگاهی از مقررات، با رویه های موجود نیز آشنا شد. برای این امر، متقاضی نیاز به یک نامه ی پذیرش از دانشگاه ژاپن دارد. برای اخذ ویزای تحصیلی، باید در حساب بانکی فرد یا پدر و مادر وی، وجوه کافی موجود باشد. علاوه بر این، درخواست یک گواهی واجد شرایط بودن از وزارت دادگستری این کشور نیز مورد نیاز است.
ب ) ویزای کاری در ژاپن
در ادامه، ویزاهای کاری که شخص با داشتن آن ها می تواند در کشور ژاپن به اشتغال بپردازد، معرفی می شود. کسانی که اقامت دائم ژاپن دارند و یا فرزند یا همسر آنان ژاپنی است، این امکان را دارند که آزادانه در هر یک از مشاغل موجود مشغول به کار شوند. اما افرادی نظیر پرفسورها، معلمین، سرمایه گذاران، وکلا و پزشکان، اجازه ی کار کردن در یک سری از مشاغل را خواهند داشت که این امر مستلزم دریافت اجازه نامه ی رسمی از اداره ی مهاجرت ژاپن است.
پ ) ویزای مربوط به ازدواج با یک تبعه ی ژاپن
در خصوص شرایط مهاجرت به ژاپن از طریق ازدواج، صرف بررسی و مطالعه ی اجمالی چند ماده از قانون مدنی ژاپن کفایت نمی کند و در این کشور نیز مانند هر کشور دیگری، ممکن است عرف ها و رویه هایی خارج از قانون وجود داشته باشد که مکمل احکام منصوص راجع به ازدواج است. برای آگاهی از این موارد، با مشاورین ما در هلدینگ حقوقی رادیو وکالت همراه باشید. با این حال باید گفت که به موجب قانون مدنی ژاپن، ازدواج مردان ژاپنی قبل از رسیدن به سن 18 سال و زنان قبل از 16 سال مجاز نیست. دو همسری نیز در این کشور مجاز نیست. بنابراین اخذ اقامت ژاپن از طریق ازدواج برای افراد متأهل ممکن نخواهد بود. به موجب قوانین ژاپن، ازدواج با اتباع ژاپنی در صورت جمع سایر شرایط، منتهی به اقامت ژاپن می شود. یکی از شرایط مهاجرت به ژاپن از طریق ازدواج، اقامت بدون وقفه برای مدت 5 سال در این کشور و نیز عدم داشتن سوء پیشینه یا سابقه ی کیفری است. مدارک لازم برای ارائه به اداره ی مهاجرت ژاپن جهت رعایت شرایط مهاجرت به ژاپن از طریق ازدواج عبارت است از:
- ) مدارکی دال بر عدم داشتن همسر (شناسنامه)؛
- ) تأییدیه های پزشکی که متناسب با قوانین کشور ژاپن کسب شده است؛
- ) مدارکی دال بر کفایت توانایی مالی برای اداره ی زندگی در ژاپن؛
و ...
پس از تأیید مدارک بالا از سوی اداره ی مهاجرت ژاپن، و وقوع ازدواج میان طرفین، ثبت آن ضروری است. که نیاز به دو شاهد دارد. مدارک و شرایط مورد نیاز برای ثبت ازدواج در کشور ژاپن عبارت است از:
- ) امضای گواهی ازدواج از سوی زن و شوهر
- ) حضور دو شاهد عاقل و بالغ
- ) گواهی صلاحیت ازدواج
- ) کارت ثبت نام شخص تبعه ی خارجی

شرایط مهاجرت به ژاپن


هلدینگ حقوقی رادیو وکالت، آماده ی همکاری با متقاضیان در خصوص مهاجرت به ژاپن و از جمله کمک به ایشان در خصوص شرایط مهاجرت به ژاپن و ترجمه ی اسناد و مدارک لازم برای اخذ ویزاهای تحصیلی، کاری و ازدواج است.
نباید از نظر دور داشت که قوانین و مقررات مکتوب، همواره تمامی مسائل و فروض را پیش بینی نمی کنند و این امر به دلیل جدید بودن طرح برخی مسائل در نظام های حقوقی هر کشور است که قابل پیش بینی نبوده و لاجرم می بایست از طرق دیگری، به سامان دهی آن پرداخت. یکی از راه های انتظام بخشی به این امور، دادن اختیاراتی محدود به قضات دادگاه ها است تا در هر پرونده ای، از استنباطات شخصی خود نیز استفاده کنند. مجریان امور نیز در قالب دستگاه های اداری، ممکن است دست به وضع برخی دستور العمل ها بزنند. برای مثال اداره ی مهاجرت ژاپن، دارای یکسری بخشنامه های ویژه است که بعضاً به صورت عمومی نیز منتشر نمی شود. لذا برای آگاهی از این اسناد و برخی رویه های نا نوشته، می بایست با مراجعه به متخصصین این امور، با کم و کیف آن ها آشنا شد. در این مسیر، هلدینگ حقوقی رادیو وکالت، با بهره گیری از حقوقدانان و وکلای رسمی دادگستری، آمامده ی ارائه ی انواع خدمات حقوقی به متقاضیان در خصوص شرایط مهاجرت به ژاپن است. در صورت نیاز، با ما در ارتباط باشید.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
میلاد
آیا کشور ژاپن اعلام کرده که پناهجو یا مهاجر میپذیرد و شرایط کاری و مسکن برای شخص فراهم میکند با شرط ازدواج با یک تبعه ژاپنی؟
پاسخ توسط کارشناس(3)
سلام - موسسه رادیو وکالت در زمینه ژاپن و همچنین پناهندگی هیچ گونه خدماتی ارائه نمی کند.
مجتبی
باسلام، بنده كارشناسي ارشد مهندسي برق(الكترونيك) هستم 34 سالمه مجردم و5 سال سابقه كار در زمينه تجهيزات پزشكي بيمارستان رو دارم زبان انگليسيم هم متوسط هست.ميخواستم شرايط كار در كدوم كشورها رو دارم وهزينه هاش چقد مشه.سپاسگزارم
پاسخ توسط کارشناس (2)
باسلام دوست عزیز اگر سابقه کار مرتبط با کامپیوتر دارید میتوانید برای بلو کارت آلمان اقدام نمایید.
مجتبی
باسلام، بنده كارشناسي ارشد مهندسي برق(الكترونيك) هستم 34 سالمه مجردم و5 سال سابقه كار در زمينه تجهيزات پزشكي بيمارستان رو دارم ميخواستم زبان انگليسيم هم متوسط هست.ميخواستم شرايط كار در كدوم كشورها رو دارم وهزينه هاش چقد مشه.سپاسگزارم
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا رزومه شما بررسی شود.
هيمن
مددكار اجتماعى-خانواده هستم كه ميخواهم در اين زمينه فعاليت و شروع به كار كنم
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز رشته هایی مانند روانشناسی ، مددکاری، حقوق زمینه و اجازه کار در کشورهای دیگر را ندارند.
علی
هزینه اقامت حدودا چقدر می باشد بنده متارکه کردم و 44سالمه مربی تکواندو هستم و فعلا در یک شرکت بعنوان مونتاژ کار مشغولم ایا شرایط مهاجرت دارم ؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
سلام دوست عزیز با کارشناسان ما تماس بگیرید بودجه مالی، تحصیلات و ... شما دقیق تر بررسی شود تا کشور مناسبی برای شما پیشنهاد شود.
star
من عاشق ژاپنم می خوام انیمیشن ساز شم میشه برم ژاپن 18 سالمه
پاسخ توسط کارشناس (2)
سلام دوست عزیز در حال حاضر خدماتی برای ویزا کشور ژاپن ارائهه نمیدهیم.
وحيد
باسلام من پسري ٢٥ساله هستم بامدرك ديپلم برق و ميخوام مهاجرت كنم ب كشور ژاپن براي كار، اگه شرايط مهاجرت ازدواج هم باشه مشكلي ندارم ايا امكانش هست ك مهاجرت كنم و شهروند آن كشور شوم ممنونم
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما دوست عزیز. در حال حاضر موسسه حقوقی رادیو وکالت خدماتی در خصوص ویزا و پروسه اقامتی ژاپن ارائه نمی دهد، با تشکر از اینکه ما را دنبال می کنید.
نگین
با سلام من کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی خواندم و مسلط به زبان فرانسه هستم سابقه ی تدریس زبان هم دارم دوره های teaching زبان رو هم گذروندم و مدرک از اموزش و پروش دارم ایا میتونم اقامت کاری بگیرم؟ ۲۱ سال ام سن دارم اگر نه ایا امکان گرفتن اقامت تحصیلی با توجه به رشته ام وجود داره؟
پاسخ توسط کارشناس(3)
سلام- ویزای کار برای رشته شما ارائه نمی شود.شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.
بابک سیفی آذر
سلام .منقصد دارم که درژاپن اقامت کرده وبه همراه خانواده ام درانجا زندکی کنم آیا باید مراحل خاصی را پیگیری نمایم ؟لطفا" راهنمایی بفرمایید.درضمن ازسال 69 تا75شخصا"درژاپن حضور داشتم.
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام خدمت شما بابک عزیز. در حال حاضر موسسه حقوقی رادیو وکالت خدماتی در خصوص اخذ اقامت ژاپن ارائه نمی دهد، با تشکر از درج نظرتان
امیر رضا
سلام ..من 22سالمه ..چطوری میتونم از طریق ازدواج به ژاپن محاجرت کنم؟..
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز در حال حاضر در خصوص کشور ژاپن خدماتی ارائه نمیدهیم.
کمال
سلام من 17 سال دارم و در زمینه های صافکاری و کونگ فو مهارت های زیادی دارم ایا میتوانم از طریق این کار ها به ژاپن یا کشور های دیگر مهاجرت کنم؟شرایطش چگونه است .ممنونم میشم جواب بدید
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام خدمت شما دوست محترم. موسسه حقوقی رادیو وکالت در حال حاضر خدماتی در خصوص ویزای کار ژاپن ارائه نمی دهد. با تشکر
مهدی
با عرض سلام و ادب. اینجانب مهدی خلف پور متاهل و دارای دو فرزند ومتولد سال 1361 می باشم ،به مدت 15 سال است که کار فنی انجام می دم ولی حرفه اصلی من تعمیرات تهویه و لوله کشی صنعتی وخانگی است به زبان انگیلسی هم تا حدودی تصلت دارم خواستم بدونم می تونم تو یکی از کشورهای اروپایی یا استرالیا یی اقامت دائم داشته باشم وچقدر هزینه داره. تشکر
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام خدمت شما دوست عزیز و محترم. اخذ اقامت کشورهای اروپایی بصورت ویزای کار شرایط خاصی به همراه دارد اگر بخواهید مستقیم از ایران اقدام کنید، میتوان پیشنهاد اقامت یکی از کشورهای اروپایی را به شما داد که بعد از آن اجازه راه اندازی کسب و کار را هم داشته باشید. در خصوص کشور استرالیا شرایط کمی پیچیده تر و سخت تر می باشد چراکه شما باید از طریق یکی از ویزاها با زیرگروه مشخص اقدام نمایید که نیاز به مدرک زبان و مدرک دانشگاهی دارد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما در تماس باشید. با تشکر
عمار صفوی
با عرض سلام و ادب. اینجانب عمار صفوی متولد 01/03/1363 با شماره ملی 4549881690 صادره آبدانان و ساکن شهر اهواز و کارشناس سخت افزار شرکت نفت و گاز مارون میباشم. مدرک تحصیلی بنده کارشناسی ارشد کامپیوتر سخت افزار میباشد. میخاستم بدونم جهت دریافت ویزای کار در ژاپن باید چه کارها و مراحلی انجام دهم؟ با تشکر از وقت شما
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز رزومه شما برای کشور آلمان مناسب هستش برای کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل فرمایید.
Mehran
سلام عرض خسته نباشید خدمت شما میخواستم بدونم مثلا من طی یه شرایطی داخل خاک ژاپنم،ولی هنوز اقامت نگرفتم،اجازه کار بهم میدن یعنی مشکلی برای کارکردن ندارم؟ بعد شرایط اقامت برای ورزشکارای ملی پوشم توضیح بدین لطفا... با سپاس فراوان
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز شما چون در کشور ژاپن حضور دارید باید وکیلی در ژاپن شما رو راهنمایی کنن.
arash
سلام و خسته نباشید به شما عزیزان . مهاجرت به ژاپن برای کار یا ادامه تحصیل میخواستم مدرک کارشناسی طراحی داخلی معماری دارم و کارت معافیت سربازی هم دارم 23 ساله ... آیا امکان داره با این شرایط مهاجرت کنم ؟ میشه درین زمینه کمکم کنیدبا تشکر.
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز با کارشناسان ما تماس بگیریرد تا رزومه شما دقیق تر بررسی بشه همچنین با تعیین وقت قبلی میتونید به صورت حضوری تشریف بیارید تلفن دفتر ایران 02188705123
بهنام
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت مشاوران زحمت کش،من 30سالمه و مجردم برایه اقامت و کار ب کشور ژاپن چطوری اقدام نمایم ،چون اشنایتی برای این کار ندارم برای راهنمای از شما کمک میخام ،ممنونم
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز با کارشناسان ما تماس بگیررید رزومه کاری و تحصیلی شما بررسی بشه تلفن دفتر ایران 02188705123
ایمان
سلام، در خصوص ویزای تحصیلی ، کاری و با اقامت ژاپن میخواستم اقدام کنم
Ali
سلام لطفا اگر امکانش هست به بنده بفرمایید که کارت گواهی صلاحیت از خود کشور ژاپن چه مدت بعد از تکمیل مدارک رد خود ژاپن به طول می انجامد تا صادر گردد تقریبا چند وقت؟ من تمام کارهای لازم را کارفرمایم انجام داده فقط منتظر کارت صلاحیتم هستم برای ویزای کاری. ممنونم از راهنمایی شما اساتید.
پاسخ توسط کارشناسان
سلام و عرض ادب لطفا جهت بررسی مورد خود با شماره تماس های هلدینگ حقوقی رادیو وکالت تماس گرفته و ضمن توضیح ما وقع مشاوره تلفنی در یافت کنید . 02188705123 برای ارسال رزومه و مدارک شماره : ۰۹۰۱۷۳۶۵۸۵۲ با سپاس از اعتماد شما
Ali
سلام لطفا اگر امکانش هست به بنده بفرمایید که کارت گواهی صلاحیت از خود کشور ژاپن چه مدت بعد از تکمیل مدارک رد خود ژاپن به طول می انجامد تا صادر گردد تقریبا چند وقت؟ من تمام کارهای لازم را کارفرمایم انجام داده فقط منتظر کارت صلاحیتم هستم برای ویزای کاری. ممنونم از راهنمایی شما اساتید.
پاسخ توسط کارشناسان
سلام و عرض ادب لطفا جهت بررسی مورد خود با شماره تماس های هلدینگ حقوقی رادیو وکالت تماس گرفته و ضمن توضیح ما وقع مشاوره تلفنی در یافت کنید . 02188705123 برای ارسال رزومه و مدارک شماره : ۰۹۰۱۷۳۶۵۸۵۲ با سپاس از اعتماد شما
هومن
در مورد اقامت ژاپن سوال دارم
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام و عرض ادب . به استحضار حضرتعالی می رساند کشور ژاپن از مجموع کشورهایی است که به دلیل وضعیت معیشتی متمول مردمانش شرایط کار و اقامت بسیار سختی را تدارک دیده لذا امکان راهنمایی شما از طریق مکاتبه مشکل است . هلدینگ حقوقی رادیو وکالت و وکلای رسمی دادگستری عضو مجموعه حقوقی در زمینه اخذ اقامت و یافتن شغل خدمات تضمین شده ارائه می دهد لذا می توانید جهت هماهنگی با دفتر و اخذ مشاوره با شماره تلفن های ذیل تماس بگیرد : 02188705123 برای ارسال رزومه و مدارک شماره : ۰۹۰۱۷۳۶۵۸۵۲ با سپاس از اعتماد شما