شرایط مهاجرت به اتریش

شرایط مهاجرت به اتریش

اتریش، یکی از قدرتمندترین کشورهای اروپایی است و با عضویت در اتحادیه اروپا و پیروی از پیمان شنگن، جایگاه ویژه ای در منطقه یورو دارد. مهاجرت به اتریش، با توجه به امنیت بالا و درخواست نیروی کار متخصص و همچنین وجود دانشگاههای معتبر دنیا در اتریش، یکی از اصلی ترین انتخاب ها برای متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت دایم اروپا، محسوب می شود.

زندگی رویایی در اتریش

کشور اتریش، در قلب اروپا واقع شده است. این کشور از رودهای پر آب، جنگلهای سبز و دهکده های بسیار زیبا، تشکیل شده است.جمهوری اتریش، به صورت پارلمانی و با انتخاب رئیس جمهور، اداره می شود. بزرگترین شهر و پایتخت اتریش، شهر وین است که بیشتر مهاجرین خارجی، در اطراف همین شهر، سکونت دارند. زبان رسمی اتریش، آلمانی است و اکثر مردم ساکن در اتریش، به زبان انگلیسی هم مسلط هستند. واحد پول اتریش، پس از پیوستن به اتحادیه اروپا، یورو تعیین شده وقبل ازآن شیلینگ، واحد پول این کشور بود..جمعیت کشور اتریش، حدود نه میلیون نفر، برآورد شده است. شهر وین، چندین سال متمادی، به عنوان امنترین شهر جهان، انتخاب شد . مقر بسیاری از سازمانهای بین المللی و گروههای مردم نهاد، در شهر وین، قرار دارد.از نظر آب و هوایی زمستانی سرد و تابستان و بهاری معتدل، در سراسر اتریش قابل تجربه است.عبور رودخانه زیبای دانوب از میان شهر وین، زیبایی دو چندانی به این شهر بخشیده است..

مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کاری

یکی از شرایط مهاجرت به اتریش و از جمله بهترین آن‌ها ، مهاجرت از طریق ویزای کار اتریش می‌باشد. شرط لازم جهت دریافت اقامت اتریش و ویزای کار اتریش کسب امتیاز حداقل 70 از 100 امتیاز توسط متقاضی مهاجرت به اتریش از طریق ویزای کار است که بر این اساس، این شخص باید از توان و سطح تخصصی بالایی برخوردار باشد. ویزای کار اتریش که به کارت قرمز سفید قرمز شهرت دارد، برای یک دوره 12 ماهه صادر می‌شود که در صورت اشتغال به کار متقاضی و تمدید آن برای دو سال و شاغل بودن به مدت 21 ماه از 24 ماه، امکان تبدیل کارت قرمز سفید قرمز به کارت آبی اتحادیه اروپا  و دریافت آن و بواسطه آن اشتغال به کار در هر نقطه اروپا برای شخص متقاضی فراهم می‌گردد.

در ادامه به شرایط مهاجرت به اتریش از طریق اخذ ویزای کاری می‌پردازیم.

شرایط مهاجرت به اتریش 

شرایط دریافت ویزا کار اتریش

1- کارگران متخصص واجد شرایط

2- کسانی که تخصص آنها در لیست مشاغل مورد نیاز کشور اتریش وجود دارد.

3- متخصص و کارگران با کارآیی بالا

4- فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها اتریش

5- کارآفرینان

به منظور اخذ ویزای کار اتریش مهارت‌ها و مدارک شما، توسط اداره خدمات اشتغال دولتی اتریش  مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورتی که شما دعوتنامه شغلی از یک کارفرمای خاص داشته باشید و همچنین امتیازات لازم را نیز کسب کرده باشید، پس از ورود به اتریش و شروع به کار در این کشور کارت قرمز سفید قرمز که نوعی مجوز کار و مجوز اقامت در اتریش محسوب می‌شود به شما تعلق خواهد گرفت.

ویزای جستجوی کار اتریش

از جمله روش‌ها و شرایط مهاجرت به اتریش می‌توان به ویزا جست و جو کار اتریش اشاره نمود. اشخاص متقاضی که فاقد پیشنهاد شغلی مشخص هستند و درخواست کاریابی در اتریش را دارند، با داشتن شرایط خاصی ویزای شش ماهه جستجوی کار اتریش، اعطا می‌شود. دریافت این ویزا به فرد متقاضی اجازه می‌دهد که از زمان ورود به اتریش، به طول شش ماه، اقدام به کاریابی نموده و در صورت استخدام، ویزای ین شخص تبدیل به اقامت موقت اروپا می‌شود. توجه به این نکته برای متقاضیان ویزای جستجوی کار اتریش حائز اهمیت است که این نوع ویزا، اجازه همراهی همسر و فرزندان را نمی‌دهد، بلکه پس از کاریابی و استخدام این امکان برای ایشان محقق می‌شود.

شرایط صدور ویزای جستجوی کار اتریش

1- سن متقاضی نباید بیش از 40 سال باشد

2- حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی در رشته های فنی و مهندسی

3- نداشتن پیشینه و سابقه محکومیت کیفری مؤثر

4- گواهی سلامتی

5- اثبات تمکن مالی

6- داشتن گذرنامه معتبر

مهاجرت تحصیلی به اتریش

وجود دانشگاههای بین المللی در کشور اتریش و پذیرش دانشجوی خارجی با شرایط خاص در اتریش، از دیگر شرایط مهاجرت به اتریش به حساب می‌آید که مهاجرت تحصیلی به این کشور را در صدر لیست مهاجرت‌های انجام شده به اروپا، قرار داده است. قابل توجه است که دانشگاه وین، با بیش از 650 سال قدمت، یکی از برترین دانشگاه‌های اروپا و جهان می‌باشد.

شرط پذیرش دانشجو در اتریش

شرط پذیرش دانشجوی خاجی در اتریش، قبولی متقاضی در دانشگاه‌های دولتی کشور متبوع خود، در رشته‌ای که متقاضی تحصیل در آن رشته در اتریش می‌باشد، قرار داده شده است. شرط قبولی در دانشگاه کشور مبدا و نامه عدم منع تحصیل دانشجو در مقطع بالاتر، از جمله بارزتین شروط درخواست پذیرش دانشجو در داشگاه‌های اتریش می‌باشد. آن دسته از متقاضیانی که قصد مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل را دارند لازم است بدانند در بسیاری از مقاطع و رشته‌های تحصیلی با داشتن شروط ذکر شده، آزمون ورودی برای بسیاری از دانشگاه‌های این کشور حذف می‌شود. دانشجو در ابتدای ورود، به مدت دو سال، فرصت دارد تا زبان آلمانی را با پرداخت هزینه نسبتا پایینی در کالج‌ها  گذرانده و پس از آن در رشته تحصیلی مورد نظر مشغول به تحصیل شود.

مهاجرت به اتریش از طریق تمکن مالی

بسیاری از کشورهای توریست‌پذیر در اتحادیه اروپا، نوعی ویزای بلند مدت، به نام ویزای تمکن مالی که قابل تبدیل به کارت اقامت موقت اروپا و کارت اقامت دائم اروپا می‌باشد را، به متقاضیان دریافت اقامت از طریق تمکن مالی اعطا می‌نمایند. این روش از دیگر شرایط مهاجرت به اتریش محسوب می‌شود. متقاضی اخذ تمکن مالی اتریش، باید اثبات نماید مبلغ 25 هزار یورو (برای هر نفر) در شش ماه قبل از تقاضای ویزای تمکن مالی اتریش، در حساب ایشان فعال باشد. پس از انجام صدور ویزای تمکن مالی اتریش، متقاضی و همراهان وی که شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می‌باشند، امکان اقامت و تردد در همه کشورهای عضو شنگن را بدست خواهند آورد.

شرایط صدور اقامت از طریق تمکن مالی اتریش

1-در ابتدا دارایی‌‌های شخص متقاضی توسط کارشناس باید ارزیابی شود.

2-داشتن تمکن مالی کافی از طریق اثبات وجود پول در حساب بانکی از جمله شروط دیگر دریافت اقامت می‌شود.

3-گواهی عدم پیشینه مؤثر کیفری برای افراد بالای 12 سال

4-گواهی سلامت پزشکی برای اعضای خانواده فرد متقاضی

پس از اثبات شرایط و قبول آن توسط دولت اتریش کارت اقامت یک ساله اروپا برای متقاضی اقامت از طریق تمکن مالی و خانواده ایشان صادر می‌شود. این کارت قابلیت تمدید تا 5 سال را داشته و پس از پایان 6 سال امکان اخذ اقامت دائم اروپا وجود خواهد داشت که بعد از بررسی مواردی از جمله شرط عدم ارتکاب جرم در اروپا و پرداخت مالیات‌های متعلقه و همچنین رعایت شروط اقامت در اروپا، صادر می‌شود.

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت، کارآفرینی و سرمایه گذاری

ثبت شرکت در اتریش، به تنهایی باعث اخذ اقامت یا تابعیت اروپا، نمی‌شود اما از جمله شرایط مهاجرت به اتریش به حساب می‌آید چرا که پس از تصویب و تأیید برنامه سرمایه‌گذاری و طرح توجیه اقتصادی، لازم است که فعالیت قید شده در این کشور راه اندازی شود. پس از شروع فعالیت شرکت ثبت شده در اتریش، صدور کارت اقامت موقت اتحادیه اروپا برای متقاضی و افراد خانواده وی اعم از همسر و فرزندان زیر 18 سال، صادر می شوک که این کارت اقامت بعد از پرداخت مالیات بر درآمد و تمدید سالانه شرکت ثبت شده تا پنج سال، به کارت اقامت دائم اروپا تبدیل می‌شود.

رادیو وکالت همراه شما در کلیه امور مهاجرتی به کشور اتریش

کارشناسان موسسه حقوقی رادیو وکالت آماده خدمت رسانی به هموطنانی که قصد مهاجرت به اتریش را دارند می‌باشند. برای آگاهی از اطلاعات و شرایط مهاجرت مهاجرت به اتریش به صورت دقیق‌تر، می‌توانید از مشاوره رایگان کارشناسان ما در این زمینه بهره‌مند شوید.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد