شرایط تحصیل در باکو

 

هر ساله دانشجویان زیادی از ایران برای ادامه تحصیل به باکو میروند.رشد این آمار در سال های اخیر چشم گیر بوده و این به دلیل بهبود شرایط تحصیل و امکانات رفاهی در باکو و آذربایجان میباشد.شرایط تحصیل در باکو را در این مقاله بررسی خواهیم کرد و سعی داریم به صورت کامل به توضیح شرایط تحصیل در باکو بپردازیم.همچنین میتوانید برای کسب اطلاعات دقیق در این مورد با مشاوران موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس بگیرید و مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

شرایط تحصیل در باکو

شرایط تحصیل در باکو از نظر هزینه:

ابتدا باید دانست که هزینه های زندگی در باکو به صورت کلی بسیار پایین بوده ویکی از دلایل استقبال زیاد دانشجویان از دانشگاه های باکو نیز همین ارزان بودن شرایط زندگی است.در کنار هزینه پایین زندگی شرایط مناسب و رفاهی بالا همه و همه دلایل استقبال هرچه بیشتر از دانشگاه های باکو شده است.هزینه های تحصیل نیز به نسبت دیگر کشور ها بسیار پایین بوده و امکان تحصیل در باکو برای اکثر قشر های جامعه فراهم است.

در مقطع لیسانس که 4 ساله است هزینه هر ترم تحصیل در باکو حدود 1100 دلار است.برای رفاه حال دانشجویان خوابگاه هم در نظر گرفته شده است که هزینه هر ماه آن در حدود 150 دلار میباشد.همچنین هزینه اجاره خانه در باکو مناسب است و در حدود ماهیانه 300 دلار میباشد.

البته این نکته را باید در نظر داشت که در دانشگاه های باکو شرایط به نحوی فراهم شده که دانشجویان بتوانند در کنار تحصیل به کار نیز مشغول باشند و بخش عمده ی هزینه های خود را از این طریق تامین کنند.

به صورت کلی هزینه تحصیل و زندگی در باکو و شرایط تحصیل در باکو بسیار مناسب بوده و اگر قصد تحصیل در یکی از کشور های آسیایی را دارید آذربایجان میتواند یکی از مناسب ترین گزینه ها باشد.

شرایط کلی تحصیل در باکو:

برای ادامه تحصیل در باکو نیازی نیست که حتما در دانشگاه های بزرگ ایران تحصیل کرده باشید.البته این نکته که شما دانشجوی یکی از دانشگاه های بزرگ ایران باشید قطعا برای شرایط تحصیل و انتخاب دانشگاه در باکو میتواند کمک بسیاری بکند.اما این را نیز باید در نظر داشته باشید که میتوانید در هر دانشگاهی که در حال تحصیل هستید برای ادامه تحصیل به باکو مهاجرت کنید.

برای اطلاع از اینکه آیا میتوانید پذیرش بگیرید یا نه ابتدا مدارک تحصیلی خود را به همراه ترجمه،برای وکلای حقوقی رادیو وکالت ارسال کنید تا ما پس از انجام بررسی های لازم و ارتباط با دانشگاه های باکو بهترین دانشگاه را با توجه به شرایط تحصیلی و مالی شما انتخاب کنیم.

شرایط اولیه تحصیل در باکو:

برای ادامه تحصیل در دانشگاه های باکو شرایط اولیه ای وجود دارد که به صورت خلاصه بخشی از آن ها را توضیح خواهیم داد.

موضوع اول زبان در دانشگاه های باکو است.اکثر دانشگاه های باکو به زبان انگلیسی تدریس میکنند و شما با داشتن مدرک زبان میتوانید در این دانشگاه های تحصیل کنید.برخی از دانشگاه های نیز به زبان های روسی و آذری هم تدریس میکنند و با تسلط بر این زبان ها میتوانید وارد دانشگاه های باکو شوید.اما اگر هیچ کدام از این زبان ها را نمیدانید،باید ابتدا در دانشگاه مورد نظر دوره زبان را بگذرانید و سپس وارد ترم اول دانشگاه خود شوید.هزینه دوره زبان هم کاملا بستگی به دانشگاه مورد نظر شما دارد.

در برخی از دانشگاه ها از جمله دانشگاه طب باکو شرایط خاصی برای ورود وجود دارد.مثلا در دانشگاه طب باکو نیاز است دانشجویان دو ترم در دوره کالج لیق شرکت کنند و پس از گذراندن این دوره تازه وارد ترم اول پزشکی خواهند شد.هزینه این دوره نیز در حدود 500 دلار خواهد بود.

 

در صورتی که هر نوع سوالی در مورد شرایط تحصیل در باکو دارید با موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس بگیرید تا به صورت رایگان با مشاوران ما صحبت کنید.