شرایط اقامت آلمان

 

 همه کشورها برای پذیرش مهاجران مجموعه ای از قواعد و شرایط معین کردند که مهاجران با در نظر گرفتن شرایط و ا احراز آنها  می‌توانند برای اخذ اقامت آن کشور اقدام نمایند کشور آلمان نیز از جمله کشورهایی که برای پذیرش مهاجران مجموعه ای از شرایط را قرار داده و متقاضیان ملزم به رعایت این شرایط هستند.

موسسه حقوقی رادیو وکالت با در اختیار قرار دادن این شرایط راهنمای شما در مهاجرت به آلمان خواهد بود.

مهاجرت به آلمان از روش‌های متعددی امکان پذیر است که هر کدام شرایط شرایط مختص خود را دارند اما به طور کلی شرایط اقامت آلمان به شرح زیر است.

شرایط اقامت آلمان

 دانشنامه تحصیلی:

 

مهاجرت به آلمان مستلزم اخذ مدرک تحصیلی در مقطع کارشناسی می باشد که مورد تایید از سوی سازمان ارزیابی باشد.

کشور آلمان در رشته های پزشکی- مهندسی- و علوم پایه بسیار مهاجر پذیر است ومتقاضیان این رشته ها در آلمان می توانند شرایط مساعدتری برای اخذ اقامت داشته باشند.

 

زبان رسمی آلمانی:

 

یکی از شرایط اقامت آلمان تسلط به زبان رسمی این کشور است.کشور آلمان در تمامی موارد برای مهاجران شرط زبان را مقرر کرده به عبارت دیگر افراد برای مهاجرت به آلمان به هر طریق باید به یکی از سطح های زبان آلمانی مسلط باشند.

زبان آلمانی به سه سطح مقدماتی (A1,A2) و پیشرفته (B1,B2) و تخصصی(C1,C2) تقسیم می شود.

 

سابقه کاری:

 

منظور از سابقه کار ، فعالیت مرتبط با رشته تحصیلی و تخصص به مدت حداقل 3 سال می باشد.علت تعیین این شرط از سوی دولت آلمان این است که مهاجران بتوانند به محض ورود به این کشور در کاری مشغول شوند و در واقع از طریق قانونی امرار معاش کنند.

یک استثنا نیز برای افراد فارغ التحصیل وجود دارد که اگر این افراد دانشنامه تحصیلی خود را در کشور آلمان اخذ کرده باشند می توانند بدون سابقه کار ویزای کار کشور آلمان را اخذ کنند.

 

گواهی تمکن مالی:

 

دولت آلمان برای احراز این که فرد مهاجر توانایی کسب درآمد دارد شرط تمکن مالی را مطرح کرده.در واقع با این گواهی فرد اثبات می کند که از پس هزینه های خود و خانواده اش بر می آید و نیازی به حمایت دولت آلمان ندارد.

 

بیمه سلامت:

 

یکی از شرایط اقامت آلمان کسب بیمه سلامت از یکی از شرکت های بیمه آلمان است.بدون این شرط به هیچ طریق اجازه ورود به المان وجود ندارد.علت این که مهاجر باید از شرکت بیمه آلمانی اقدام به اخذ بیمه سلامت کند این است که ممکن است دولت آلمان بیمه سلامت صادر شده از سوی شرکت بیمه کشور مبدا تایید نکند.

 

اخذ ویزا:

 

هر کشوری برای ورود افراد به سرزمین خود اجازه نامه صادر میکند.کشور آلمان نیز برای پذیرش مهاجران شرط اخذ ویزا را ارائه کرده اند. دولت آلمان انواع ویزای کار، ویزای تحصیل ، ویزای ازدواج ، ویزای سرمایه گذاری، ویزای تخصص صادر می کند که افراد می توانند تحت یکی از این موارد به کشور آلمان وارد شوند.

 

رزومه:

 

ارائه رزومه و معرفی نامه قوی و خوب یکی از شرایط اقامت آلمان است زیرا زمینه را برای ایجاد یک شرایط شغلی و زندگی خوب فراهم می کند.برای تهیه رزومه از افرادی که در این زمینه آگاهی و تجربه دارند راهنمایی بگیرید.

شما عزیزان می توانید برای کشب اطلاعات بیشتر و مشاوره در زمینه شرایط اقامت آلمان با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت با شماره 02188705123تماس حاصل فرمایید.