شرایط ادامه تحصیل در روسیه

شرایط ادامه تحصیل در روسیه

کشور روسیه از جمله کشورهایی است که در چند سال اخیر به علت بالا رفتن رتبه علمی دانشگاه‌هایش مورد توجه متقضیان و دانشجویان بسیاری قرار گرفته است، همین طور شرایط ادامه تحصیل در روسیه نسبت به کشورهای ارپایی و آمریکایی آسان‌تر و کم هزینه‌تر است در صورتی که از لحاظ رتبه علمی و سطح مدرک با این کشورها برابری می‌کند. در این مقاله در خصوص شرایط ادامه تحصیل در روسیه برای شما عزیزان توضیحاتی خواهیم داد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در روسیه با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید.

شماره تماس:

021-88705123

شرایط ادامه تحصیل در روسیه

پیش از پرداختن به ادامه مطلب لازم است به این نکته اشاره شود که متقاضیانی که شرایط ادامه تحصیل در روسیه را دارا می‌باشند باید در ابتدا یک دوره 10 ماهه پاتفک که معادل دوره کالج دانشگاه‌های اروپایی می‌باشد را گذرانده تا به سطح ملوبی از زبان روسی دست یابند. شرایطی که رادیو وکالت برای متقاضیان فراهم نموده شامل 1800 ساعت آموزش زبان روسی در دوره پاتفک، همراه با فراهم نمودن خوابگاه نزدیک به دانشگاه و پرداخت بیمه دانشجویی می‌باشد که با پرداخت هزینه بسیار اندک و تنها مبلغ  2600 دلار میسر خواهد شد.

قطب علمی دنیا در نزدیکی شما

کشور روسیه از دیرباز قطب علمی دنیا در نیمکره شرقی بوده است و از جمله برترین رقبای کشور آمریکا در تمام حوزه‌های علوم نوین، علوم پزشکی، هسته‌ای، ریاضیات ، شیمی، هوا و فضا و سایر رشته به حساب می‌آید. وجود دانشگاه‌های بسیار با کیفیت و سطح علمی بسیار بالا باعث شده است تا از چند سال گذشته شرایط ادامه تحصیل در روسیه محبوبیتی دو چندان پیدا کند. برای علاقه‌مندان ایرانی اما شرایط ادامه تحصیل در روسیه بسیار مساعد و مطلوب است چرا که هزینه تحصیل در روسیه و همچنین هزینه زندگی در آن در حد معقولی بوده و در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی بسیار اقتصادی‌تر می‌باشد.

شرایطی آیده‌آل برای متقاضیان تحصیل در روسیه در تمام رشته‌ها

همانطور که اشاره شد شرایط بسیار مطلوبی برای علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه‌های روسیه فراهم شده است که از جمله مهمترین آنان مورد تایید بودن دانشگاه‌های کشور روسیه از جانب وزارت بهداشت، علوم و فنااوری ایران است. از جمله موارد مهم دیگری که می‌توان به آن‌ها اشاره نمود عبارتند از:

 • درخواست بسیار آسان تقاضا به منظور پذیرش در دانشگاه‌های روسیه
 • اخذ پذیرش دانشگاه بدون نیاز به شرط قبوای در آزمون ورودی
 • سطح بالای دانشگاه‌های روسیه چه از نظر کیفیت ارائه خدمات و سطح علمی
 • پایین بودن هزینه تحصیل و زندگی در روسیه
 • وجود دانشگاه‌های معتبر و بین المللی
 • وجود امکانات بسیار بالا در دانشگاه‌های روسیه

تحصیل در رشته‌های مهندسی در دانشگاه‌های روسیه

متقاضیان تحصیل در رشته‌های مهندسی در کشور روسیه علاوه بر اشراف داشتن به این موضوع که نظام  مهندسی در روسیه از سطح بسیار بالایی برخوردار است، این موضوع را نیز باید در نظر داشته باشند که سطح علمی و دانشگاه‌های این کشور کاملا  در شرایط قابل رقابتی با کشورهای مطرح دنیا قرار دارند. دانشگاه‌های این کشور بسیار پیشرفته هستند و در همه رشته‌ها اعم از علوم پایه، فیزیک، ریاضی، هوافضا،شیمی، شیمی، معماری، عمران و سایر رشته‌های مهندسی واحدهای تحصیلی ارائه می‌کنند. ذکر این موضوع نیز خالی از لطف نمی‌باشد که متقاضیانی که شرایط ادامه تحصیل در روسیه در رشته‌های مهندسی را دارند، با پرداخت هزینه متوسط سالیانه مبلغی بالغ بر 4000 دلار می‌توانند به تحصیل و اخذ پذیرش در این دانشگاه‌ها بپردازند. هزینه زندگی در روسیه نیز بسیار مناسب است و قابل مقایسه با کشورهای دیگر نخواهد بود.

تحصیل در رشته‌های پزشکی در روسیه

شرایط ادامه تحصیل در روسیه در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی به دلیل وجود دانشگاه‌های معتبر در سطح جهانی و همچنین مورد تایید بودن وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی، در میان متقاضیان ایرانی از اعتبار بالایی برخوردار است. علاقه‌مندان به تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندان‌پزشکی در روسیه می‌توانند به زبانهای روسی و همچنین انگلیسی مدر دانشگاه‌های این کشور تحصیل نمایند.

نظام آموزش عالی پزشکی در روسیه متشکل از دوره‌های زیر می‌باشد:

طول مدت زمان دوره آموزش

تحصیل پزشکی عمومی 6 سال

تحصیل پزشکی ورزشی 6 سال

تحصیل تخصص کودکان 6 سال

تحصیل دندانپزشکی 5 سال

تحصیل داروسازی 5 سال

تحصیل روانشناسی بالینی 6 سال

تحصیل در  مقطع کارشناسی ارشد در روسیه

آن دسته از متقاضیانی که دارای مدرک کارشناسی یا کارشناسی تخصصی هستند می‌توانند در صورتی که شرایط ادامه تحصیل در روسیه را دارا باشند، با اخذ پذیرش از دانشگاه‌های روسیه در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل در این کشور بپردازند. بعد از سپری شدن 2 سال تحصیلی این مدرک به دانشجو اعطا می‌گردد. شهریه دانشگاه های این مقطع حدود 5000  تا 7000 دلار می‌باشد.

تحصیل در مقطع دکترا در کشور روسیه

برای دریافت مدرک دکترا در کشور روسیه دانشجو متقاضی باید حداقل دارای مدرک کارشناسی تخصصی یا کارشناسی ارشد باشد تا شرایط ادامه تحصیل در روسیه در مقطع دکترا برای ایشان فراهم گردد. دوره تحصیل مقطع دکترا که در روسیه با عنوان تحصیلات تکمیلی شناخته می‌شود، 4 سال می‌باشد.

خدمت متقاضیان واجد شرایط ادامه تحصیل در روسیه خاطرنشان می‌شویم که مدارک اخذ شده از دانشگاه‌های روسیه در تمام کشورها از طریق سازمان بهداشت جهانی و یونسکو و همچنین از جانب وزارت بهداشت، علوم و فنااوری ایران به معتبر مورد تایید می‌باشد.

زبان تحصیل در دانشگاه‌های روسیه

علاقه‌مندان به تحصیل در دانشگاه‌های روسیه پس از بررسی شرایط ادامه تحصیل در روسیه و اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها این کشور، لازم است یک دوره 6 الی 10 ماه را که به پادوک معروف است را گذرانده تا به سطح مورد نظر زبان روسی دست یابند. پس از آن قادر به تحصیل در دانشگاه‌ها خواهند بود. همچنین امکان تحصیل به زبان انگلیسی در برخی از دانشگاه‌های روسیه وجود دارد.

 شرایط ادامه تحصیل در روسیه

 

هزینه تحصیل و زندگی در روسیه

هزینه تحصیل در روسیه برای رشته های مهندسی سالیانه بین3500 تا 6000 دلار و برای رشته های پزشکی بین 5000 تا 8000 دلار است. این موارد تنها شهریه دانشگاه می باشد. هزینه بیمه دانشجو سالیانه به طور متوسط 200 دلار در سال می‌باشد. همچنین در هزینه پذیرش و ثبت‌نام متقاضیان تحصیل در روسیه مبلغ 2000 دلار می‌باشد.

 

1)هزینه‌های تقریبی مسکن: 

 • هزینه اجاره یک آپارتمان یک خوابه حومه شهر حدودا 400 دلار ماهیانه
 • هزینه اجاره یک آپارتمان سه خوابه حومه شهر حدودا 900 دلار ماهیانه
 • هزینه های جاری ساختمان حدودا 50 دلار ماهیانه

2)سایر هزینههای زندگی در روسیه:

 • هزینه خوراک برای یک نفر تقریبا 100 دلار ماهیانه
 • هزینه رفت وآمد و حمل و نقل عمومی تقریبا 40 دلار ماهیانه
 • هزینه اینترنت یک ماهه با سرعت بالا تقریبا 8 دلار در ماه
 • هزینه تلفن همراه در یک ماه تقریبا 10 دلار در ماه

3)هزینه زندگی دانشجویی نیز به نحو زیر می باشد:

 • خوابگاه : بین 50 تا 250 دلار بصورت ماهیانه
 • رفت و آمد: حدود 10 دلار در ماه (با داشتن کارت دانشجویی)
 • هزینه خوراک : ماهیانه بین 100 الی 300 دلار

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های معتبر روسیه

 • ترجمه مدرک دیپلم و پیش‌دانشگاهی یا کارشناسی با توجه به مقطع تحصیلی مورد نظر
 • ترجمه ریزنمرات دیپلم و پیش‌دانشگاهی و یا کارشناسی با توجه به مقطع تحصیلی مورد نظر
 • ارائه برگه سلامت پزشکی
 • گذرنامه

هلدینگ حقوقی رادیو وکالت

همانطور که پیشتر نیز اشاره شد متقاضیان واجد شرایط ادامه تحصیل در روسیه، با اخذ پذیرش از دانشگاه‌های روسیه از طریق رادیو وکالت، تنها با مبلغ 2600 دلار می‌توانند شهریه دوره پاتفک دانشگاه‌های روسیه، هزینه خوابگاه دانشجویی و هزینه بیمه دانشجویی را پرداخت نموده و پذیرش دانشگاه این کشور را کسب نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
نورزاد
من فارغ التحصیل رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار هستم حدود 36 سالم هست و برای مقطع دکتری رشته Data Science میخوام بورسیه بگیرم. میتونید راهنمایی بکنید البته پذیرش بدون مدرک زبان است. ممنون میشوم اگه پاسخ بدین. و بعد شما کدوم دانشگاه ها را پیشنهاد میکنین؟
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام و عرض احترام در حال حاضر خدماتی جهت تحصیل در روسیه و اخذ بورسیه تحصیلی ارائه نمی‌دهیم. با سپاس
آنا
سلام ببخشید هزینه ورود ب روسیه چقدر هست بجز هزینه تحصیل هزینه ورودیش چقدره؟
پاسخ توسط کارشناس 4
درود فراوان مهاجرت به روسیه جزو خدمات گروه حقوقی رادیو وکالت نمی‌باشد. با تشکر
بهرام
با سلام خدمت شما من می خواستم بدونم آیا مدرک دانشگاه های روسیه مورد تایید ایران می باشد یا خیر با سپاس
پاسخ توسط کارشناس 4
درود بر شما قربان خدمت شما عرض شود مدارک دانشگاه های روسیه کاملا مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات ایران می باشد و شما به راحتی می توانید به ادامه تحصیل در روسیه بپردازید.
وحید
سلام ، وقت بخیر بنده مهندس عمران با ۴ سال سابقه کار و ۲۷ سال دارم. سوالم این هست که آیا بعد از پایان تحصیل در کشور روسیه امکان اشتغال وجود داره و به چه صورته؟ ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار مون قرارمیدید.
پاسخ توسط کارشناس (1)
با سلام، بله به راحتی امکان اشتغال در کشور روسیه وجود دارد. بخصوص شما که در این کشور قرار است تحصیل داشته باشید.
فرزانه
با سلام لطف می کنید اطلاعاتی راجع به شهریه تحصیل ترمیک و سالی در خصوص تحصیل رشته دندان پزشکی روسیه به من دهید؟ با سپاس
پاسخ توسط کارشناس 4
درورد بر شما جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ادامه تحصیل در روسیه در مقطع دندان پزشکی، کارشناس امور تحصیلی موسسه حقوقی رادیو وکالت آماده پاسخ گویی به سوالات شما می‌باشد. با تشکر
زهرا
سلام ببخشید من امسال برای رشته دندان پزشکی میخاهم ب روسیه برم رشته ی من انسانی هس و معدلم 13/52 هست امکانش هست برم بعد گذراندن کلاس روسی در اموزشگاه گاما
پاسخ توسط کارشناس (2)
سلام دوست عزیز باید رشته تحصیلی دبیرستان شما باید ریاضی یا تجربی باشد.
پارسا
سلان من 18 سال دارم و معدل کل دیپلمم (ریاضی)15.50 هست و پیش دانشگاهی ندارم!.! میتوانم در رشته هوا فضا در روسیه تحصیل کنم ؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز کشور روسیه مدرک پیش دانشگاهی میخواهد اما برای اوکراین میتوانید.
اصغرپور
خسته نباشید عذر می خوام بعد از تحصیل در روسیه می شه اونجا مشغول به کار شد؟راهنمایی می فرمایید لطفا
پاسخ توسط کارشناس 4
درود بر شما هنگامی که شما دارای شرایط ادامه تحصیل در روسیه بودید و وارد دانشگاه‌های این کشور شدید، به صورت پاره وقت قادر هستید در این کشور مسغول به کار شوید. پس از اتمام تحصیل در روسیه شما قادر هستید ویزای دانشجویی خود را به ویزای کار روسیه تغییر دهید.
محمد جعفری
سلام و عرض ادب. اطلاعاتی در زمینه شرایط ادامه تحصیل در روسیه در رشته پزشکی می خواستم کسب کنم. با تشکر
پاسخ توسط کارشناس 4
درود بر شما بزرگوار خدمت شما عرض شود جهت ادامه تحصیل در روسیه در مقطع پزشکی شما لازم است تا قبل از ورود به دانشگاه در دوره پاتفک شرکت کنید. پس از گذراندن تعدادی واحد درسی و قبولی در آزمون پایان آن دوره، شما در مقطع پزشکی قادر به تحصیل در روسیه خواهید بود.
زهرا
سلام خسته نباشید من ارشد مهندسی شیمی_پلیمر دارم میخواستم بدونم امکان پذیرش دکترا در این رشته هست؟ حدودا هزینه اون چقدره ؟ با پذیرش تحصیلی من همسر و فرزندانم هم میتونن همراهم بیان؟ روسیه مثل بعضی کشورها بورس تحصیلی نداره؟ ممنون
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز امکان پذیرش برای شما وجود دارد اما ویزا همراه برای شما صادر نمیشود همچنین از بدو ورود شما نمیتوانید بورسیه شوید در حین تحصیل ابن امکان وجود دارد.
محمد یاسر
خسته نباشید من کارشناسی روان شناسی از دانشگاه آزاد دارم. می خوام بدونم می تونم ارشد رشته خودم رو در روسیه بخونم؟ شرایط ادامه تحصیل در روسیه برای رشته من چگونه است؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام بله دوست عزیز برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
رمضان پور
وقت بخیر. عذر می‌خوام اطلاعاتی راجع به شرایط ادامه تحصیل در روسیه و هزینه آن می‌خواستم. با سپاس
پاسخ توسط کارشناس 4
درود بر شما هزینه تحصیل در روسیه نسبت به سایر کشورها بسیار پایین می‌باشد و شما با ارائه اصل مدارک دیپلم، پیش‌دانشگاهی و غیره با توجه به مقطع مورد نظر تحصیلی، قادر می‌باشید تا از دانشگاه‌های این کشور پذیرش کسب نمایید.
بیروتی
سلام شرایط ادامه تحصیل در روسیه برای شخصی که مدرک لیسانس دارد اما می‌خواهد رشته تحصیلی خود را عوض کند و رشته دیگری در این مقطع بخواند چه شکل است؟
پاسخ توسط کارشناس 4
با درود فراوان شما به راحتی با ارائه اصل مدارک پیش‌دانشگاهی و دیپلم خود و همچنین ریز نمرات مقطع تحصیلی می‌توانید در هر رشته دلخواه در مقطع کارشناسی به تحصیل در روسیه بپردازید.
آزاده
سلام وقت بخیر من 30 ساله هستم و مدرک دانشگاهی ندارم. شرایط ادامه تحصیل در روسیه برای من وجود دارد؟
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام سرکار خانم روز شما هم بخیر خدمت شما عرض شود برای تحصیل در دانشگاه‌های روسیه شرط سنی وجود ندارد و شما به راحتی می‌توانید از دانشگاه‌های این کشور پذیزش کسب نمایید.
مستانه
سلام خدمت شما. من رشته موسیقی خوندم( کارشناسی) شرایط ادامه تحصیل در روسیه برای رشته من چطور است؟
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام و عرض ادب شما با ارائه اصل مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی و همچنین مدرک کارشناسی خود می‌توانید از دانشگاه‌های این کشور پذیرش کسب کنید.
حسنی
سلام ببخشید امکان داره رشته دانشگاهی که در روسیه می خوام بخونم با رشته دانشگاهی که در ایران خوندم فرق داشته باشه؟ یا حتما باید در رشته خودم ادامه تحصیل کنم؟
پاسخ توسط کارشناس 4
درود بر شما شرایط ادامه تحصیل در روسیه به این شکل است که شما قادر خواهید بود تا در رشته مورد علاقه‌تان از مقطع کارشناسی شروع به تحصیل نمایید. و در این زمینه هیچ محدودیتی نخواهید داشت.
جوادی
سلام وقت بخیر شرایط ادامه تحصیل در روسیه در مقطع دکترا و رشته‌های مالی به چه شکلیست؟
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام و روز بخیر شما با ارائه مدارک دوره‌های دیپلم، پیش‌دانشگاهی، کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌توانید به راحتی از دانشگاه‌های معتبر روسیه پذیرش کسب نمایید و در مقط دکترا به تحصیل بپردازید.
بیات
سلام ببخشید من لیسانسم رو از قبرس گرفته ام. آیا می تونم برای ادامه تحصیل به روسیه برم و در آنجا فوق بخونم؟
پاسخ توسط کارشناس 4
درود بر شما بله شما به راحتی می‌توانید به تحصیل در این کشور بپردازید. شرایط ادامه تحصیل در روسیه تنها منوط به ارائه مدارک دیپلم، پیش دانشگاهی و مدرک کارشناسی می‌باشد.
منتظری
سلام خسته نباشید شرایط ادامه تحصیل در روسیه در مقطع دکترا چگونه است؟ آیا می‌توان بعد از اتمام درس مدارک دانشگاه‌های روسیه در سایر کشورهای اروپایی کورد پذیرش است؟
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام و درود بر شما تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه‌های روسیه برای هر رشته‌ای امکان پذیر می‌باشد و لازمه اخذ پذیرش در این مقطع ارائه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی و کارشناسی و کارشناسی ارشد می‌باشد. شایان ذکر است مدارک تمامی دانشگاه‌های روسیه مورد تایید سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی می‌باشد.
مریم
سلام من پزشکی عمومی خوندم و قصد دارم تا تخصصم رو در کشور دیگری بگیرم. شرایط برای گرفتن تخصص در روسیه به چه صورتی هست؟
پاسخ توسط کارشناس 4
درود بر شما شما شرایط ادامه تحصیل در روسیه در مقطع پزشکی و گذراندن دوره تخصص را دارا می‌باشید. نکته مهم این است که تخصص در کشور روسیه از جانب کشورهای اروپایی و آمریکایی مورد تایید می‌باشد اما از جانب وزارت علوم ایران مورد تایید نمی‌باشد.
ستار
سلام خسته نباشید من اکنون کلاس دوازدهم رشته حسابداری برای ادامه تحصیل برای دانشگاه در کشور روسیه وضعیت تحصیلی ام چگونه باید باشد و دوره های آموزشی پاتفک که به زبان روسی می‌باشد به چه زبان مرجعی تدریس میشود ممنون⁦
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز دوره پاتفک آموزش به زبان روسی است و برای شما میتوانیم پس از دوره پاتفک پذیرش در دانشگاه بگیرید.
معصومی
با سلام من لیسانس معماری خوندم اما قصد دارم در رشته پرشکی مجددا درس بخونم آیا امکان تحصیل وجود دارد یا حتما باید در رشته خودم ادامه تحصیل بدم؟
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام و درود شما شرایط ادامه تحصیل در روسیه در هر رشته‌ای که مورد نظرتان باشد را دارا می‌باشید. به منظور تحصیل در مقطع پزشکی شما لازم است تا علاوه بر ارائه مدارک اصل دیپلم و پیش دانشگاهی، دوره پاتفک( کالج) را نیز قبل از ورود به دانشگاه‌های این کشور بگذرانید.
آرتا
با سلام من قبلا در روسیه تحصیل کردم و مدرک کارشناسی گرفته‌ام. اگر بخواهم دوباره به این کشور برگردم و ادامه تحصیل بدم شرایط چگونه است؟
پاسخ توسط کارشناس 4
درود بر شما دوست عزیز شرایط ادامه تحصیل در روسیه برای شما مهیا می‌باشد، چرا که مطمئنا دوره زبا روسی را در مقطع کارشناسی در آن کشور گذرانده‌اید. بنابراین تنها با ارائه مدرک کارشناسی خود می‌توانید اقدام به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد کنید.
محمد
سلام طبق سوالات دوستان دوره های پاتفک که آموزش زبان روسی می‌باشد به چه زبانی تدریس میشود اگر میشود توضیح بیشتری دهید من اکنون کلاس دوازدهم هستم برای ادامه تحصیل در روسیه معدل امسال چند باید باشد؟ رشته ام حسابداری می‌باشد. باتشکر فراوان برای راهنمایی های خوبتون
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز پاتفک یعنی شما در روسیه یا اوکراین آموزش زبان روسی را فرامیگیرید، محدودیت معدل ندارد و با اخذ دیپلم میتوانیم برای شما پذیرش بگیریم.
صادقی
سلام تحصیل در مقطع دندانپزشکی در روسیه چند ساله است؟ آیا مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات ایران هست؟
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام و روز بخیر شرایط ادامه تحصیل در روسیه در رشته دندانپزشکی مانند ایران 5 الی 6 سال به طول می‌انجامد و دانشگاه‌های این کشور کاملا مورد تایید وزارت علوم و تحقیقات ایران می‌باشد.
رضا زاده
سلام من سوالی از کارشناسان شما داشتم. شرایط ادامه تحصیل در روسیه برای شخصی که کاردانی خونده است به چگونه است؟
پاسخ توسط کارشناس 4
درود بر شما شما می‌توانید به راحتی در دانشگاه‌های روسیه به تحصیل بپردازید و تنها شرط ورود به دانشگاه‌های این کشور گذراندن دوره پاتفک است.
سجاد
یعنی برای شرکت در دوره پاتفک باید زبان انگلیسی بلد باشیم
پاسخ توسط کارشناس(3)
خیر- پاتفک آموزش زبان روسی است و نیازی نیست که شما زبان انگلیسی بلد باشید.
سجاد
سلام ببخشید دوره پاتفک نیاز مند زبان انگلیسی هست؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام پاتفک یعنی دوره آموزش زبان روسی برای آمادگی و ورود به دانشگاه های روس زبان
ستار
سلام خسته نباشید برای رشته حسابداری کدام دانشگاه ها در روسیه خوب است ؟ و دوره های آموزشی پاتفک در ایران برگزار میشود یا روسیه ؟ و است نیاز به مدرک زبان انگلیسی هست یا نه ممنون...⁦⁦(:
پاسخ توسط کارشناس(3)
سلام- دانشگاه خاصی رو نمی توان معرفی کرد اما تمامی دانشگاه ها مورد تایید هستند. دوره پاتفک را در روسیه باید بگذرونید
پدرام
سلام و خسته نباشید من مطلب سایتتون رو خوندم می‌خواستم بدونم برای ادامه تحصیل در روسیه حتما نیاز به گذراندن دوره پاتفک است؟
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام خدمت شما بله دوست عزیز، شرایط ادامه تحصیل در روسیه مستلزم گذراندن دوره پاتفک است چرا که در آنجت شما از نظر سطح زبان روسی و پاره‌ای از دروس به حد مورد قبول دانشگاه‌های آن کشور می‌رسید.
شروین
سلام خسته نباشید من آیلتس 6 دارم، می تونم برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد از دانشگاه‌ های روسیه اقدام کنم؟
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام دوست عزیز بله این امکان برای شما وجود دارد اما شرایط ادامه تحصیل در روسیه بدین صورت است که دانشگاه هایی که به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند مورد تایید وزرات علوم ایران نمی‌باشند. پیشنهاد ما به شما آن است که یک دوره پاتفک را گذارنده تا به زبان روسی در دانشگاه‌های این کشور تحصیل نمایید.
سمیه
سلام و روز بخیر من قصد دارم تا دخترم را برای تحصیل به خرج از ایران بفرستم، شما چه کشوری را پیشنهاد می کنید؟ دخترم بیشتر به رشته پزشکی علاقه مند هستند.
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام سرکار خانم در مقطع پزشکی شرایط ادامه تحصیل در روسیه بسیار مناسب می‌شود و در این زمینه موسسه حقوقی رادیو وکالت خدمات ویژه‌ای را ارائه می‌دهد.
هانیه
با سلام من قصد دارم در مقطع دکترا و رشته آی‌تی در روسیه به تحصیل بپردازم، می خواستم بدونم آیا شرایط خاصی برای دانشگاه‌های روسیه وجود دارد؟
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام سرکار خانم شرایط ادامه تحصیل در روسیه بدین صورت است که برای ورود به هر مقطعی لازم است تا در ابتدا دوره پاتفک این کشور را طی کنید تا به سطح مناسبی از زبان روسی برسید.
نسرین
با سلام و خسته نباشید من دانشجوی مقطع پزشکی هستم، آیا می تونم واحدهای درسی خودم رو به دانشگاه‌های روسیه انتقال بدم و در اونجا ادامه تحصیل بدم؟
پاسخ توسط کارشناس 4
درود بر شما شرایط ادامه تحصیل در روسیه با توجه به وضعیت شما مقدور نمی‌باشد. شما می‌توانید برای پذیرش در مقطع پزشکی پس از دریافت تخصص اقدام نمایید و یا تحصیل پزشکی در روسیه را از ابتدا آغز کنید.
ناصر
با عرض سلام من دانشجو مقطع ارشد آی‌تی هستم. می‌خواستم بدونم در مقطع دکترا شرایط ادامه تحصیل در روسیه را دارا می‌باشم؟
پاسخ توسط کارشناس 4
درود بر شما بله شرایط ادامه تحصیل در روسیه برای شما فراهم است و حتی در بعضی از دانشگاه‌ها در مقطع دکترا تدریس به زبان انگلیسی صورت می‌گیرد.
حمید
سلام و خسته نباشید. می‌خواستم بدونم برای مقطع دکترا و بدون زبان روسی شرایط ادامه تحصیل در روسیه را دارم؟
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام خدمت شما لازمه تحصیل در کشور روسیه تسلط داشتن به زبان روسی است و تدریس در تمام مقاطع دانشگاهی این کشور به زبان روسی صورت می‌پذیرد.
مهراد
سلام می‌خواستم بدونم برای تحصیل در روسیه در رشته‌های مهندسی چه مقدار شهریه لازم است؟ تفاوت شهریه مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد چقدر است؟
پاسخ توسط کارشناس 4
سلام دوست عزیز شهریه متوسط سالیانه در مقطع کارشناسی رشته‌های مهندسی مبلغی در حدود 4000 دلار می‌باشد. در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های مهندسی مبلغی در حدود 5000 الی 7000 دلار می‌باشد.