سرمایه گذاری در باکو

آیا قصد سرمایه گذاری در باکو را دارید؟

شرایط سرمایه گذاری در باکو چیست؟

برای سرمایه گذاری در باکو باید چکار کرد؟

ما در این مقاله سعی بر این خواهیم داشت کلیه پرسش های مطرح شده در زمینه سرمایه گذاری در باکو را تفسیر کرده و پاسخ دهیم. در صورتی که پس پاسخ سوالات خود را نیافتید و یا نیاز به مشاوره دارید با شماره موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید. کارشناسان متخصص آماده پاسخگویی به سوالات شما خواهند بود.

سرمایه گذاری در باکو

باکو شهری ساحلی در کشور آذربایجان و پایتخت این کشور است. از ویژگی های این کشور می توان به اینکه بزرگترین شهر و بزرگترین بندر کشور آذربایجان نیز هست اشاره نمود. کشور آذربایجان در قسمت شمالی ایران و دارای سواحل غربی دریای خزر است. این کشور دارای منابع گسترده نفتی بوده و همین موضوع باعث شده سرمایه گذاری در باکو بیش از پیش به کام سرمایه گذاران باشد. پس از جنگ در کشور آذربایجان شرایط اقتصادی در این کشور بسیار نامساعد گشت به نحوی که تورم در این کشور به 400 درصد رسید. اما حکومت آذربایجان با تدابیری که اندیشید توانست بین سالهای 1995 تا 2000 میلادی این نرخ تورم را به صفر برساند. همین موضوع سبب شد تا اقتصاد آذربایجان رونق چشمگیری پیدا کرده و به دلیل وجود منابع نفتی سرشار، محل مناسبی برای سرمایه گذاری باشد.

باکو همچنین به دلیل موقعیت جغرافیایی که دارد برای سرمایه گذاری در باکو حائز اهمیت است. کشور آذربایجان در میان دو قاره اروپا و آسیا قرار داشته و این موقعیت مناسب برای بسیاری از کسانی که میخواهند سرمایه گذاری در باکو انجام دهند مطلوب می باشد.

همچنین شهر باکو بدلیل داشتن سواحل زیاد و داشتن پارکهای ساحلی متعدد جلوه زیبا و مدرنی دارد. در این شهر مراسمات فرهنگی هنری متعددی برگزار می گردد و نیز به موسیقی توجه ویژه ای می گردد. این فرهنگ غنی مردم شهر باکو نیز دلیل دیگری است که می توان برای سرمایه گذاری در باکو به آن اشاره نمود.

قوانین سرمایه گذاری در کشور آذربایجان

برای سرمایه گذاری در باکو باید به قوانین سرمایه گذاری در آذبایجان اشراف داشت. به همین دلیل توضیح کوتاهی بر این موضوع خواهیم داد.

قانون سرمایه گذاری در کشور آذربایجان در سال 1992 به تصویب رسید که البته در سالهای اخیر اصلاحاتی نیز داشت. برخی از این اصلاحات به شرح زیر می باشد

  • سرمایه گذار خارجی توانایی خرید سهام در بورس بدون هیچ گونه نیاز به مجوزی را دارا می باشد.
  • سرمایه گذار خارجی توانایی دارد هر مقدار که بخواهد سهامدار شرکت های فعال گردد.
  • سرمایه گذار خارجی توانایی دارد در کشور آذربایجان سرمایه گذاری و صد در صد سهام هر شرکت را تصاحب نماید.
  • سرمایه گذار خارجی می تواند بدون داشتن هیچ گونه مجوزی شعبه شرکت خارجی را در کشور آذربایجان افتتاح نماید.
  • سرمایه گذار خارجی می تواند بدون داشتن مانع خاصی تمام سود و دارایی شرکت خود را به یک کشور خارجی منتقل نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر از قوانین و شرایط سرمایه گذاری در باکو با موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس بگیرید و از  وکیل مهاجرت متخصص در امر سرمایه گذاری در باکو بصورت رایگان مشاوره بگیرید.

 

کسب اقامت از طریق سرمایه گذاری در باکو

اقامت باکو از طریق سرمایه گذاری در باکو می تواند بصورت موقت و یا دائم صورت پذیرد. در ادامه توضیحاتی درباره این دو موضوع خواهیم داد

اقامت موقت از طریق سرمایه گذاری در باکو

شخصی که دارای گردش حساب معتبر با گردش مناسب مالی باشد می تواند از طریق سازمان مهاجرت در جمهوری آذربایجان درخواست دعوت نامه نماید. در صورتی که دعوت نامه مورد تایید سازمان مهاجرت آذربایجان قرار گرفت شخص سرمایه گذار خارجی باید به کنسولگری مراجعه نموده، دعوت نامه خود را دریافت نموده و برای باقی مراحل سرمایه گذاری در باکو اقدام نماید.

اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در باکو

در این روش سرمایه گذار خارجی می تواند با ارائه یک برنامه اقتصادی قوی و همچنین با داشتن مبلغ حداقل 50 هزار منات و یا 65 هزار دلار در حساب بانکی خود برای دریافت اقامت دائم جمهوری آذربایجان اقدام نماید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سرمایه گذاری در باکو و مطرح کردن سوالات خود با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس حاصل نموده و از خدمات رایگان حقوقی بهرمند گردید. موسسه حقوقی رادیو وکالت آماده ارائه انواع خدمات مشاوره و سرمایه گذاری در خارج از کشور می باشد.