سرمایه‌گذاری در عمان

سرمایه‌گذاری در عمان

کشور عمان از جمله کشورهای نزدیک به ایران می‌باشد که در جنوب دریای عمان قرار گرفته است. این کشور از دیرباز تاکنون روابط تجاری و سیاسی بسیار خوبی با ایران بر قرار نموده است و به موجب این موضوع امکان کار در عمان و ثبت شرکت در عمان خصوصا برای ایرانیان فراهم شده است. اما به واسطه شرایط مطلوب اقتصادی که این کشور دارد، تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی به راحتی می‌توانند با مراجعه به موسسات حقوقی که در زمینه سرمایه‌گذاری در عمان فعالیت می‌نمایند، اقدام به سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت عمان نمایند. در مقاله پیش‌رو قصد داریم تا نخست به چشم‌انداز سرمایه‌گذاری در عمان نگاهی داشته باشیم و پس از آن نیز شرایط سرمایه‌گذاری در عمان را مورد ارزیابی قرار دهیم.

عمان کشوری با چشم‌اندازی روشن برای سرمایه‌گذاران ایرانی

پیوستن به زنجیره ارزش جهانی و توسعه صادرات در کشورهای در حال توسعه، زمینه بهبود رقابت‌پذیری را در این کشورها فراهم می‌کند و افزایش ارزش‌افزوده محصولات، سرمایه‌گذاری در تحقیق و توسعه و ایجاد فرصت‌های شغلی را به همراه خواهد داشت. در ایران نیز اهمیت توسعه صادرات غیرنفتی، لزوم دسترسی به بازارهای خارجی را بیش از پیش آشکار می‌کند و کشور عمان به ‌دلیل موقعیت مناسب اقتصادی می‌تواند ایران را جهت رسیدن به این مهم یاری کند زیرا این کشور درآمد بسیار بالایی دارد و در طول چند سال گذشته نیز رشد قابل توجهی در تولید اقتصادی و صادرات خود تجربه کرده است و از این رو عمان می‌تواند بازده اقتصادی قابل ‌قبولی را برای اشخاصی که اقدام به سرمایه‌گذاری در عمان از ایران می‌نمایند، به ارمغان آورد.

سرمایه‌گذاری در عمان

در راستای سرمایه‌گذاری در عمان متقاضیان باید توجه نمایند این کشور بازار بسیار مناسبی به جهت ارائه محصولات ایرانی دارد از این رو می‌تواند بستر مناسبی را جهت دسترسی به بازار سایر کشورها، به ویژه کشورهای آفریقایی مهیا نماید. از جمله نکات مهم دیگر پیرامون موضوع سرمایه‌گذاری در عمان، مسئله تعرفه گمرکی صفر بین عمان و کشورهای آمریکا و سنگاپور است که به موجب آن صادرات مجدد کالاهای ایرانی از عمان به این کشورها شامل هزینه نسبتا پایینی می‌شود. بنابراین از کشور عمان، می‌توان به عنوان دروازه ورود به تجارت جهانی استفاده نمود.

چرا سرمایه‌گذاری در عمان

اشخاصی که قصد سرمایه‌گذاری در عمان را دارند در ابتدا از ارزش واحد پولی این کشور لازم است آگاه باشند. ریال عمان سومین واحد پولی با ارزش جهان است و این موضوع برای تجار و سرمایه‌گذاران ایرانی بسیار قابل توجه است. در حوزه سرمایه‌گذاری در عمان، کارفرمایان و سرمایه‌داران عمانی به مشارکت و فعالیت با ایرانیان بسیار علاقه‌مند می‌باشند. از طرف دیگر بانک‌های عمان نیز آماده ارائه تسهیلات بانکی با حداقل سود ممکن به ایرانیانی که قصد سرمایه‌گذاری در عمان را دارند، می‌باشند. همچنین اشخاصی که اقدام به سرمایه‌گذاری در عمان می‌نمایند، علاوه بر آن که از اقامت این کشور بهره‌مند می‌شوند، می‌توانند اقدام به اخذ اقامت برای خانواده خود نیز نمایند.

سرمایه‌گذاری در عمان به واسطه هلدینگ حقوقی رادیو وکالت

علاقه‌مندانی که قصد سرمایه‌گذاری در عمان را دارند می‌توانند با مراجعه به موسساتی که در راستای سرمایه‌گذاری در عمان فعالیت می‌نمایند، به این مهم دست یابند. هلدینگ حقوقی رادیو وکالت به عنوان کار‌گذار امور مهاجرتی به عمان در نظر دارد تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با توجه به بودجه متقاضیان ایرانی، سرمایه‌گذاری در عمان را امکان‌پذیر نماید. اما در ادامه موضوع به خدمات موسسه حقوقی رادیو در زمینه سرمایه‌گذاری در عمان اشاره می‌نماییم:

  • سرمایه‌گذاری در عمان به شکل قانونی در کمتر از 2 ماه
  • دریافت کارت شهروندی عمان برای اشخاصی که اقدام به سرمایه‌گذاری در عمان می‌نمایند.
  • اخذ اقامت 2 ساله عمان برای متقاضیان
  • اخذ اقامت برای خانواده اشخاصی که اقدام به سرمایه‌گذاری در عمان می‌نمایند.

سرمایه‌گذاری در عمان

مزایای سرمایه‌گذاری در عمان چیست؟

  • ﻣﺎﻟﻜﻴﺖ ﺻﺪدرﺻﺪ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﮔﺬاران ﺧﺎرﺟﻲ
  • این کشور اقدام به ارائه وام‌های مناسب با بهره نسبتا کم به اشخاصی که قصد سرمایه‌گذاری در عمان را دارند، می‌نمایند.
  • ﻣﻌﺎﻓﻴﺖ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪﮔﺬاران از ﭘﺮداﺧﺖ ﻣﺎﻟﻴﺎت ﺑﺮ درآﻣﺪ ﺷﺨﺼﻲ
  • ﺟﺒﺮان ﻛﺎﻣﻞ ﺧﺴﺎرت وارد ﺷﺪه ﺑﻪ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﻳﺎ ﺳﻮد ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ‌گذاران ﺧﺎرﺟﻲ و اشخاصی که اقدام به سرمایه‌گذاری در عمان می‌نمایند، در اﺛـﺮ ﺳﻴﺎﺳـﺖ ﮔـﺬاری‌ﻫـﺎی این کشور

موسسه حقوقی رادیو وکالت

گروه حقوقی رادیو وکالت با ارائه مشاوره تخصصی و صحیح می‌تواند شما را جهت ثبت شرکت و راه‌‌اندازی بیزینس در عمان و کسب درآمد ارزی چشمگیر، راهنمایی و هدایت کند.

  

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
مهدی
با سلام برای سرمایه گذاری چقدر لازم است ؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز در این زمینه با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید تا شما با بررسی شرایط شما ، راهنمایی نمایند.