زندگی در اوکراین

زندگی در اوکراین

متقاضیانی که قصد مهاجرت به اوکراین رادارند باید شرایط و هزینه زندگی در اوکراین را بررسی نمایند و با برنامه قصد اقامت به این کشور را نمایند. شما عزیزان برای اگاهی از روش های مهاجرت به کشور اوکراین می توانید با موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید مشاوران ما آماده پاسخ گویی به شما عزیزان می باشند.

زندگی در اوکراین

شیوه زندگی در اوکراین

واحد پول کشور اوکراین گریونا است. اشخاص می توانند ارز خود را در صرافی و یا بانک ها عوض کنند.در داخل فرودگاه نرخ تبادل ارز با مکان های دیگر یکسان است. افراد می توانند از سیستم های پرداخت به صورت بین المللی استفاده نمایند. از کارت های اعتباری در هتل ها، شرکت های حمل و نقل فروشگاه هاف رستوران ها و..استفاده نمایند.دستگاه های خودپرداز بانک در تمام مناطق کشور وجود دارد که ای ن شرایط زندگی در اوکراین را بسیار راحت می کند.

سیستم حمل و نقل مسافرت

فرودگاه BORIDPOL فرودگاهی بین المللی است که در 36 کیلومتری شهر کی یف واقع شده است. به جز این فرودگاه ، فرودگاه های دیگری در اودسا و شهرهای دیگر برای حمل و نقل وجود دارد. راه آهن بین المللی اوکراین تا کشورهای بلغارستان، اسلواکی و آلمان ادامه دارد.همچنین مسیر اتوبوس های بین المللی اوکراین از طریق کشورهای بریتانیا، هلند، لهستان، فرانسه، آلمان و بلژیک است. و از راه دریایی با بلغارستان و ترکیه ارتباط ارتباط دارد. کشور اوکراین دارای سیستم حمل و نقل توسعه یافته ای می باشد. و از جمله مزایای زندگی در اوکراین می باشد که شهروندان این کشور هیچ مشکلی در هیچ قسمتی از کشور اوکراین برای رسیدن به مقصدشان نخواهند داشت. شهروند اوکراینی می تواند در تمام کشور با اتوبوس یا قطار سفر کند.

مبلغ کرایه برای مسافتی حدود 500 کیلومتر حدودا 12 تا 15 دلار می باشد. امکان تهیه بلیط قطار ازقبل در باجه های فروش بلیط در راه آهن ممکن می باشد و یا در نقاط مختلف شهر از طریق گیشه های معین شده. اما بلیط روز را فقط می توان از ایستگاه های راه آهن تهیه کرد.برای مسافرت های هوایی در کشور اوکراین می توان بلیط را از شرکت های داخلی تهیه نمود. هزینه بلیط برای مسافتی حدود 500 کیلومتر تقریبا 50 دلار  آمریکا می شود. همچنین قابل ذکراست که امکان مسافرت از طریق دریا از بنادر کشور اوکراین به کشورهایی مانند بلغارستان ، ترکیه میسر است.

خورد و خوراک

از جمله مزایای زندگی در اوکراین نرخ پایین خورد و خوراک و مواد غذایی است.اوکراین از جمله کشورهایی است که دارای کشاورزی بزرگ همراه با سنت هایی متنوع از پخت و پز می باشد، انواع غذاها را می توان در مغازه ها ، سوپرمارکت ها و یا دربازارهای کشاورزان خریداری نمود به علاوه در سالن های غذاخوری دانشکده ها و خوابگاه ها امکان بهره مندی از انواع ها با مناسب ترین قیمت ها وجود دارد. همچنین انواع غذاهای پخته شده و آماده را می توان از سوپرمارکتها و فروشگاه ها تهیه کرد.

خدمات پزشکی بیشتر دانشگاه های دولتی اوکراین، خدمات رایگان پزشکی برای دانشجویان در بیمارستان ها ارائه می دهند. البته دانشجویان می توانند به بیمارستان خصوصی مراجعه نمایند که در آن ها مراقبت های پزشکی به صورت پولی صورت می گیرد. یک دانشجو برای زندگی در اوکراین حدود 200 دلار به منظور مواد غذایی و هزینه های جانبی باید مد نظر داشته باشد، که البته این مبلغ تقریبی می باشد و به طرز زندگی دانشجو متفاوت است.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد