روش های گرفتن اقامت آلمان

 

امروزه آمار ها حاکی از آن است که امر مهاجرت در بسیاری از کشور ها افزایش پیدا کرده و پیرو این موضوع متقاضیان به دنبال یافتن روش های مهاجرت و اقامت کشور های دیگر هستند.

لازم به ذکر است که همه کشورها مجموعه ای از روش ها را برای اخذ اقامت مهاجران در نظر گرفتند که هر کدام دارای قواعد و شرایطی است که از سوی دولت مهاجر پذیر تعیین می شود. کشور آلمان نیز از جمله کشورهایی است که برای پذیرش مهاجران روش ها و شرایطی را در نظر گرفته که اجرای آنها برای همه افراد ضروی است.

موسسه حقوقی رادیو وکالت با ارائه این روش ها به شما عزیزان در اخذ اقامت آلمان کمک می کند .شما می توانید برای اطلاع از روش های گرفتن اقامت آلمان با کارشناسان ما در این زمینه از طریق شماره 02188705123 در ارتباط باشید.

روش های گرفتن اقامت آلمان

روش های گرفتن اقامت آلمان :

 

اقامت از طریق کار

اقامت از طریق تحصیل

اقامت از طریق ازدواج

اقامت از طریق تخصص

 

اخذ اقامت از طریق کار:

 

از جمله روش های گرفتن اقامت آلمان ، کار در این کشور است.

اشتغال در آلمان برای مهاجرین مستلزم یک سری شرایط هست که از سوی دولت آلمان تعیین می شود و این شرایط رکن اصلی اقامت آلمان می باشد.

 

این شرایط عبارت اند از:

 

  • کارمند مهاجر همانند یک کارمند آلمانی بتواند کار کند.
  • مهاجر باید دارای مدرک تحصیلی مورد وثوق از سوی سازمان ارزیابی داشته باشد
  • سابقه کار 3 تا 5 سال مرتبط با مدرک تحصیلی
  • کسب مهارت زبان رسمی آلملنی حداقل سطح B1
  • فعالیت مهاجر در اقتصاد آلمان موثر باشد

افراد پس از حصول شرایط بالا می توانند ویزای جستجوی کار بگیرند و از دولت آلمان اجازه کار در این کشور را کسب کنند.اخذ اجازه کار این امتیاز را دارد که فرد می تواند با کارفرمایان فعال در زمینه کاری و تحصیلی خود آشنا شود.

پس از گذراندن دوره کاری 6 ماهه میتوانند نسبت به اخذ اقامت اقدام کنند.

 

اخذ اقامت از طریق تحصیل:

 

تحصیل در کشورهایی غیر از کشور دانشجو یکی از پر رونق ترین راه های اخذ اقامت است.تحصیل در کشور آلمان به دلیل هزینه بسیار کم امروزه مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته.

از جمله شرایط لازم برای اخذ اقامت از طریق تحصیل در آلمان فراگیری زبان آلمانی است.

دانشگاه های آلمان به زبان رسمی آلمانی تدریس می کنند لذا افرادی که قصد مهاجرت از طریق تحصیل دارند باید زبان آلمانی سطح B1,B2 (سطح متوسط) را در ایران کسب کنند.

دانشجویان پس از فارغ التحصیلی میتوانند در آلمان مشغول به کار شوند و از این طریق زمینه را برای اخذ اقامت فراهم کنند.

 

اخذ اقامت از طریق ازدواج:

 

یکی از روش های گرفتن اقامت آلمان ازدواج با یک تبعه آلمانی است.دسترسی به این روش مستلزم رعایت شرایط زیر است:

  • مهاجر باید به زبان آلمانی سطح A1 (مقدماتی) مسلط باشد
  • شخص تبعه آلمانی باید دارای تمکن مالی باشد.به این خاطر که به دولت آلمان ثابت کند که درآمد کافی برای امرار معاش خود و همسرش را دارد و نیاز به حمایت دولت ندارد.
  • مهاجر باید مدارک مبنی بر ازدواج و درخواست اخذ ویزای ازدواج را به کنسولگری آلمان در کشور متبوع خود ارائه دهد.در صورت تایید این مدارک ویزای ازدواج صادر خواهد شد.

پس از صدور ویزا شخص اجازه ورود به کشور آلمان و همچنین اجازه کار و تحصیل را دارد.این فرد پس از 3 سال اقامت می تواند نسبت به اخذ اقامت دائم اقدام نماید.

 

اخذ اقامت از طریق تخصص:

 

کشور آلمان از جمله کشور هایی است که راسا برای جبران کمبود نیروی متخصص نسبت به پذیرش متخصصین کشور های دیگر اقدام کرده و براین اساس ویزای کاری متخصصین یا بلو کارت را صادر می کند.

از جمله شرایط اخذ بلو کارت داشتن مدرک زبان رسمی آلمانی سطح C1(پیرفته و تخصصی) می باشد.از آن جا که این افراد براساس مهارت و سابقه کاری موفق به اخذ بلو کارت می شوند لذا از دیگر شرایط می توان به سابقه کار 8 سال مرتبط با رشته تحصیلی اشاره کرد.

اعتبار بلو کارت 4 ساله است و مهاجر می تواند پس از انقضای این مدت نسبت به اخذ اقامت دائم اقدام نماید.

بیشترین زمان لازم برای اخذ اقامت از طریق بلو کارت 33 ماه است اما در صورتی که فرد مسلط به زبان C1 آلمانی باشد میتواند ظرف 21 ماه موفق به اخذ اقامت دائم آلمان گردد.

 

موسسه حقوقی رادیو وکالت در زمینه روش های گرفتن اقامت آلمان کارشناسان خبره و مجربی دارد که شما عزیزان می توانید برای دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس 02188705123 با آنها در ارتباط باشید.