راه‌های مهاجرت به کانادا

راه‌های مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا را به جرات می‌توان از جمله آروزها و اهداف عده کثیری در سراسر دنیا دانست. مزایا و خدماتی که این کشور به مردمان خود ارائه می‌دهد مطمئنا بر کسی پوشیده نیست و ساختار سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ایم کشور در سطح بین‌المللی زبان زده خاص و عام است. از آنجایی که هر ساله شاهد تقاضاهای بسیار زیادی از کشور ایران به جهت مهاجرت به کانادا هستیم، قصد داریم تا در مطلب پیش‌رو به صورت جامع و خلاصه به موضوع راه‌های مهاجرت به کانادا بپردازیم. در این مقاله خوانندگان با موضوعاتی چون:

  • مهاجرت به کانادا از طریق دعوت‌نامه توریستی- تجاری
  • مهاجرت تحصیلی به کانادا
  • اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری
  • دریافت اقامت از طریق نیروی متخصص فدرال

آشنا می‌شوند و می‌توانند با توجه به شرایط خود، بهترین گزینه را از میان راه‌های مهاجرت به کانادا برای خود برگزینند.

اقامت کانادا از طریق ویزای مولتی توریستی- تجاری

یکی از راه‌های مهاجرت به کانادا که اتفاقا بسیار مورد استقبال متقاضیان قرار می‌گیرد، مهاجرت از طریق ویزای مولتی توریستی می‌باشد. در این روش اشخاص واجد شرایط می‌توانند از طریق کسب دعوت‌نامه توریستی- تجاری و ارائه مستندات مورد نیاز به سفارت کانادا اقدام به اخذ ویزای مولتی توریستی کانادا نمایند. نکته بسیار حائز اهمیت در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق این روش آن است که مستندات شخص متقاضی دریافت ویزای مولتی کانادا، باید بسیار دقیق و طبق ضوابط خواسته شده از سوی سفارت این کشور تهیه شود و این امر لازمه استفاده از وکیل مجرب را افزایش می‌دهد.

پس از انجام فرآیند اخذ ویزای مولتی توریستی کانادا، شخص متقاضی به صورت قانونی می‌تواند وارد خاک این کشور شود. پس از ورود به کانادا ایشان می‌توانند از طریق مراجعه به یک مشاور مهاجرتی مجرب، درخواست اقامت خود را ارائه نمایند. مزیتی که استفاده از مشاور مهاجرتی برای متقاضی اخذ اقامت کانادا فراهم می‌نماید آن است که امکان اجازه کار و همچنین دریافت کمک هزینه زندگی و مسکن را برای ایشان امکان‌پذیر می‌نماید.

اقامت کانادا از طریق تحصیل

تحصیل در کانادا مزیت‌های بسیاری را دانشجویان فراهم می‌کند که از جمله آن‌ها می‌توان به مدارک معتبر دانشگاهی و یا فراهم شدن فرصت‌های شغلی بسیار ایده‌آل اشاره داشت. همچنین از جمله آسان‌ترین و موفق‌ترین راه‌های مهاجرت به کانادا به واسطه اخذ پذیرش از دانشگاه‌های این کشور و به دنبال آن دریافت ویزای تحصیلی این کشور می‌باشد. در راستای اخذ ویزای تحصیلی کانادا و به منظور هرچه موفقیت‌آمیز بودن این روش پیشنهاد می‌شود تا در ابتدا پذیرش دوره‌های زبان که زیر مجموعه دانشگاه‌های این کشور است، اخذ شود. شرایطی که از طریق پذیرش در دوره‌های زبان در کانادا برای شخص متقاضی به وجود می‌آید نه تنها امکان فراگیری زبان انگلیسی برای ایشان فراهم می‌شود، بلکه ورود به دانشگاه و در مقاطع کارشناسی و کارشناسی‌ارشد نیز به مراتب راحت‌تر صورت می‌‌پذیرد.

از آنجایی که کسب اطلاعات دقیق و به‌روز از دانشگاه‌ها، کالج‌ها و دوره‌های آموزشی در کانادا بسیار حائز اهمیت است، از این رو وجود شخصی مجرب و آگاه به کلیه این موضوعات نیز حیاتی می‌باشد. اشخاصی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارند می‌توانند با کمک از طرف یی مشاور مهاجرتی در امور کانادا مراحل اخذ ویزا و پذیرش تحصیلی خود را به راحت‌تر به نتیجه برسانند.

اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به کانادا به واسطه سرمایه‌گذاری در این کشور می‌باشد. سرمایه‌گذاری در کانادا عموما از طریق درگاه‌های خاصی که معمولا به استان کبک مربوط می‌شود امکان پذیر می‌شود. در روش مهاجرت به کانادا شخص متقاضی لاوه بر انتقال سرمایه‌ای قابل توجه به حساب بانکی در این کشور مستلزم ارائه بیزینس پلنی مشخص به منظور اجرای کسب و کار دلخواه خود می‌باشند. در صورتیکه بیزینس پلن مشخصی برای ارائه دادن به دولت کانادا از طرف متقاضی وجود نداشته باشد، سرمایه ایشان در کانادا حساب بانکی بلوکه می‌شود. توجه داشته باشید سرمایه‌گذاری در کانادا اقامت دائم این کشور را در همان ابتدای امر برای ایشان فراهم می‌نماید. همچنین متقاضی امکان دریافت اقامت کانادا برای سایر اعضای خانواده خویش را فراهم می‌نماید.

همانطور که اشاره شد مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه‌گذاری عموما مخصوص استان کبک می‌باشد و بازه زمانی به منظور ثبت درخواست در این راستا برای کلیه سرمایه‌گذاران خارجی، یک ماه می‌باشد.

دریافت اقامت کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال

یکی دیگر از راه‌های مهاجرت به کانادا از طریق نیروی متخصص فدرال می‌باشد. در این روش اشخاصی که دارای سابقه کار و رزومه قوی می‌باشند و دارای تحصیلات دانشگاهی و مرتبط با حرفه خود می‌باشند، از شرایط بسیار مناسبی جهت کار در کانادا برخوردار می‌باشند. توجه نمایید که ثبت درخواست و مهاجرت از طریق نیروی تخصص فدرال دارای یک سیستم ارزیابی می‌باشد که علاوه بر موارد قید شده، شرط سنی، وضعیت تاهل و سطح زبان انگلیسی نیز مورد سنج قرار می‌گیرد.

درصورتیکه شخص متقاضی مهاجرت به کانادا مورد تایید یستم ارزیابی سفارت این کشور قرار بگیرد می‌تواند به مانادا مهاجرت نموده و در این کشور مشغول به کار شود. توجه داشته باشید ویزای کار کانادا دارای اعتبار 1 ساله می‌باشد و ملزم به تمدید هر ساله توسط خود شخص متقاضی می‌باشد. همچنین امکان دریافت ویزای همراه برای سایر اعضای خانواده نیز در این روش وجود دارد. عموما پس از چند سال کار و زندگی در کانادا، اخذ اقامت دائم برای شخص متقاضی فراهم می‌شود.

رادیو وکالت

گروه حقوقی رادیو وکالت با چندین سال سابقه درخشان در کلیه امور مهاجرتی و اخذ اقامت کشورهای اروپایی، با همکاری تیم مجربی از وکلای کارآزموده، سعی نموده است تا راه‌های مهاجرت به کانادا را بیش از پیش برای هموطنان عزیز آسان‌تر نماید. جهت بهره‌مندی از مشاوره رایگان با کارشناسان مجموعه تماس حاصل فرمایید.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد