خرید ملک در باکو

 

در سال های گذشته بسیاری از سرمایه داران ایرانی تمایل به خرید ملک درخارج از ایران نشان داده اند و دلیل این موضوع هم قیمت پایین تر املاک در این کشور ها نسبت به ایران است.باکو یکی از شهر در حال پیشرفت جهان است و این روند پیشرفت در سال های اخیر بسیار شدت گرفته است.به همین دلیل خرید ملک نیز از طرف اتباع خارجی در باکو رونق پیدا کرده است.البته در باکو از قوانین خاص خود در مورد اجاره کردن خانه را دارد که میتواند باعث شود خرید و فروش ملک در باکو تا حدودی کم شود.نکته جالب در مورد اجاره ملک در باکو این است که نیازی به پول رهن نیست.در واقع در باکو چیزی به عنوان پول رهن تعریف نشده است و برای اجاره ملک فقط کافیت هزینه ماهیانه آن را پرداخت کنید.به طور میانگین هزینه اجاره خانه با 2 خواب در باکو در حدود 500 دلار است.اما این هزینه را میتوان کاهش داد.اگر از مرکز شهر دور شوید و یک آپارتمان یک خوابه اجاره کنید هزینه اجاره به حدود 300 دلار کاهش خواهد یافت.

خرید ملک در باکو

اما خرید ملک در باکو وضعیتی متفاوت دارد.در باکو چیزی به عنوان بالا شهر یا پایین شهر وجود ندارد و تنها در بخش های قدیمیتر شهر قیمت با تفاوت بسیار کمی بالاتر است.به صورت کلی قیمت هر متر خانه در باکو بین 600 تا 900 هزار تومان است که این قیمت ممکن است در شرایط خاصی بسیار متفاوت تر از این رنج باشد.مسائلی همچون نوساز بودن بودن خانه و واقع شدن در محله های قدیمی باکو میتواند در بالاتر بودن قیمت ملک تاثیر گذار باشد.

در باکو تسهیلات زیادی برای خریداران املاک در نظر گرفته اند.برای واحد های آماده تا 80 درصد وام بانکی داده میشود.همچنین میتوانید با 30 درصد از قیمت ملک از طریق تسهیلات بانکی آن را خریداری کنید.

به صورت کلی قیمت اجاره در شهر باکو نسبت تهران تفاوت زیادی ندارد.اما خرید ملک در باکو بسیار ارزان تر است و دلیل این ارزان بودن نیز قیمت پایین زمین در باکو است.

کیفیت ساخت املاک در باکو:

باکو شهری در حال پیشرفت است و به همین دلیل دولت آذربایجان سخت گیری زیادی در کیفیت ساخت املاک در این شهر دارد.تمام املاک موجود در باکو(به خصوص املاک تازه ساخت شده)از مصالح با کیفیت ساخته شده و تمام اصول مهندسی در ساخت این املاک رعایت شده است.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با مشاوران موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس گرفته و راهنمایی های آن ها به صورت رایگان بهره مند شوید