ثبت شرکت در عمان (اولین و قوی ترین گروه متخصص ثبت شرکت در عمان)

ثبت شرکت در عمان

کشور عمان از جمله کشورهای حوزه خلیج فارس و در جنوب ایران می‌باشد که این روزها بسیار مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است. کشور عمان از جمله ایمن‌ترین کشورهای خاورمیانه در طول 5 سال گذشته شناخته شده است و جمعیت این کشور بیش از 4.5 میلیون نفر می‌باشد که بیش از 2 میلیون نفر آن خارجی می‌باشند. از آنجایی که این کشور سومین واحد پولی با ارزش دنیا را در اختیار دارد، کار در عمان و حتی سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در عمان، مورد استقبال عده کثیری رار گرفته است. در مقاله ثبت شرکت در عمان قصد داریم تا علاوه بر بررسی وضعیت اقتصادی این کشور، شرایط ثبت شرکت در این کشور را نیز مورد ارزیابی قرار دهیم.

ثبت شرکت در عمان

عمان کشوری در مسیر پیشرفت و ترقی

پیش از آنکه به موضوع ثبت شرکت در عمان بپردازیم قصد داریم تا این کشور را نخست از منظر اقتصادی بررسی نماییم. کشور عمان دارای اقتصادی قوی بر پایه صادرات نفتی، محصولات کشاورزی، ماهیگیری، پارچه می‌باشد. در حال حاضر این کشور بیش از یک میلیون بشکه نفت در روز تولید می‌کند اما با توجه به برنامه‌ریزی‌های اتخاذ شده، عمان قصد دارد تا سال 2021 اقتصاد خود را در زمینه‌های دیگری پرورش دهد و از این رو شرایط بسیار مناسبی را برای سرمایه‌گذاران خارجی و اشخاصی که قصد ثبت شرکت در عمان را دارند در نظر گرفته است.

نکته قابل توجه دیگری که متقاضیان سرمایه گذاری و همچنین ثبت شرکت در عمان باید به آن توجه ویژه نمایند، سیستم بانکداری عمان و ارزش آن در میان سایر نظام‌های بانکداری جهانی می‌باشد. با توجه به گزارش اخیر بانک جهانی، عمان از جمله بهترین کشورهای بهبود یافته اقتصادی به منظور آغاز تجارت و سرمایه‌گذاری و همچنین سهولت نفوذ در بانک‌های جهانی در سال 2017 شناخته شده است و این کشور موفق به کسب رتبه نخست سهولت شروع کسب وکار در میان سایر کشورهای شورای همکاری خلیج فارس شده است. اگر بخواهیم نگاهی جامع به اقتصاد عمان در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۸ داشته باشیم، این کشور موفق به ثبت رشد 6.5 درصدی تنها به واسطه افزایش قیمت نفت شده است.

شرایط ثبت شرکت در عمان

همانطور که اشاره شد سرمایه‌گذاری‌های جدید و ثبت شرکت در عمان و از طرفی ایجاد طیف وسیعی از مشاغل در دستور کار این کشور قرار گرفته است و علیرغم رکود اقتصادی در سال‌های اخیر، صادرات عمان در حوزه نفت و محصولات کشاورزی با رشد چشم‌گیری روبرو بوده است. این موضوع حامل یک پیام بسیار قابل توجه، خصوصا برای آن دسته از اشخاصی که قصد سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در عمان را دارند می‌باشد و آن، حاکی از اعتماد سرمایه‌گذاران بین المللی و خارجی به اقتصاد عمان می‌باشد و این موضوع خوب سبب شده است تا ثبت شرکت در عمان با اهداف گوناگون، روز به روز افزایش یابد.

اما ثبت شرکت در عمان به چه شکلی می‌باشد؟ سرمایه‌گذاران و تجار ایرانی از چه طریقی می‌توانند اقدام به ثبت شرکت در عمان نمایند؟ این قبیل از سوالات و سوالاتی مشابه ممکن است در ذهن هر مخاطب و خواننده شکل بگیرد و از این رو بر آن شدیم تا به تشریح شرایط ثبت شرکت در عمان بپردازیم. سرمایه‌گذاران و تجار ایرانی که قصد ثبت شرکت در عمان را دارند می‌توانند از طریق مراجعه به موسسات حقوقی که اقدام به ثبت شرکت در عمان می‌نمایند، پروسه خود را به طور قانونی پیگیری نمایند.

ثبت شرکت در عمان

از جمله موسسات حقوقی شناخته شده در امور ثبت شرکت در عمان، هلدینگ حقوقی رادیو وکالت می‌باشد. موسسه حقوقی رادیو وکالت اقدام به ثبت شرکت در عمان با توجه به بزرگی پروژه متقاضیان می‌نماید چرا که در عمان 5 نوع ثبت شرکت وجود دارد که عبارتند از:

 • شرکت اولی
 • شرکت ممتاز
 • شرکت درجه یک
 • شرکت درجه دو
 • شرکت درجه سه

اشخاصی که قصد ثبت شرکت در عمان خصوصا جهت پروژه‌های بزرگی مانند پروژه‌های نفتی و یا غیره دارند، نیازمند ثبت شرکت اولی می‌باشند. نکته‌ای که در خصوص این نوع ثبت شرکت وجود دارد آن می‌باشد که پس از ثبت شرکت در عمان، سرمایه‌گذاران مستلزم افتتاح حساب بانکی به نام شرکت خود در عمان با حداقل مبلغ صد و پنجاه هزار ریال عمان می‌باشند.

اما به منظور ثبت شرکت ممتاز در عمان شرایط کمی متفاوت می‌باشد. در این روش سرمایه‌گذاران می‌توانند اقدام به ثبت شرکت در عمان نمایند اما بزرگی پروژه ایشان به اندازه پروژه‌هایی که در ثبت شرکت اولی انجام می‌پذیرد نخواهد بود و همچنین متقاضیان مستلزم افتتاح حساب بانکی در این کشور نمی‌باشند.

اما ثبت شرکت درجه یک تا درجه سه در عمان مختص اشخاصی می‌باشد که قصد راه‌اندازی کسب و کار نسبتا کوچکی مانند فروشگاه و یا غیره را دارند و شرایط ثبت شرکت در عمان با توجه به این نوع از شرکت‌ها بسیار آسان‌تر صورت می‌گیرد.

شایان ذکر است در زمینه سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در عمان، عمانی‌ها به مشارکت و فعالیت تجار و سرمایه‌گذاران و تجار ایرانی علاقه‌مند هستند و بانک‌های عمان هم آماده ارائه تسهیلات بانکی با نرخ سود اندک به پروژه‌های سرمایه‌گذاری ایران در عمان می‌باشند. با توجه به دانش فنی و تولیدات داخلی که در ایران وجود دارد، می‌توان با عمان مشارکت کرد که نتیجه آن، صادرات مواد اولیه ایران و همچنین صادرات خدمات فنی و مهندسی خواهد بود.

ثبت شرکت در عمان

مزایای سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در عمان چیست؟

 • ﻣﺎﻟﻜﻴﺖ ﺻﺪدرﺻﺪ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﮔﺬاران ﺧﺎرﺟﻲ
 • این کشور اقدام به ارائه وام‌های مناسب با بهره نسبتا کم به اشخاصی که قصد سرمایه‌گذاری و ثبت شرکت در عمان را دارند، می‌نمایند.
 • ﻣﻌﺎﻓﻴﺖ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪﮔﺬاران از ﭘﺮداﺧﺖ ﻣﺎﻟﻴﺎت ﺑﺮ درآﻣﺪ ﺷﺨﺼﻲ
 • ﻣﻌﺎﻓﻴﺖ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ‌ﮔﺬاران از ﭘﺮداﺧﺖ ﻣﺎﻟﻴﺎت ثبت کارخانه‌ها و ثبت شرکت در عمان توسط ایشان، در طول ده ﺳﺎل اول ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ
 • ﺟﺒﺮان ﻛﺎﻣﻞ ﺧﺴﺎرت وارد ﺷﺪه ﺑﻪ ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ ﻳﺎ ﺳﻮد ﺳﺮﻣﺎﻳﻪ‌گذاران ﺧﺎرﺟﻲ و اشخاصی که اقدام به ثبت شرکت در عمان می‌نمایند، در اﺛـﺮ ﺳﻴﺎﺳـﺖ ﮔـﺬاری‌ﻫـﺎی این کشور

مزایای ثبت شرکت در عمان توسط هلدینگ حقوقی رادیو وکالت

 • ثبت شرکت در عمان به شکل قانونی در کمتر از 2 ماه
 • دریافت کارت شهروندی عمان برای اشخاصی که اقدام به ثبت شرکت در عمان می‌نمایند.
 • اخذ اقامت 2 ساله عمان با توجه به نوع ثبت شرکت متقاضیان
 • اخذ اقامت خانواده متقاضیان ثبت شرکت در عمان پس از 3 ماه از شروع فعالیت شرکت
 • اخذ کارت مستثمری (کارت بازرگانی) برای اشخاصی که اقدام به ثبت شرکت نوع اولی می‌نمایند. کارت مستثمری امکان اخذ ویزای هر کشور را برای شخص متقاضی بسیار آسان می‌نماید.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
پدرام
سلامن دارای مدرک معرق حرفه ای هستم میخواستم بدونم میشه در عمان کسب و کار از این طریق راه اندازی کرد
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام بله با ثیت شرکت این انکان برای شما مهیا میباشد برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.