تحصیل پزشکی در اسپانیا

 

 

آیا قصد تحصیل پزشکی در اروپا را دارید؟آیا به دنبال دانشگاهی با سطح علمی بالا اما هزینه های کم میگردید؟قطعا دانشگاه های پزشکی اسپانیا میتواند بهترین گزینه برای شما باشد.تحصیل پزشکی در اسپانیا با هزینه های بسیار پایین تر نسبت به دیگر کشور های اروپایی و سطح علمی بسیار بالا همواره مورد توجه بسیاری از متقاضیانی بوده که به دنبال تحصیل پزشکی در اروپا هستند.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل پزشکی در اسپانیا میتوانید با موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

 تحصیل پزشکی در اسپانیا

 

تحصیل پزشکی در اسپانیا و شرایط آن:

دانشگاه های اسپانیا بخصوص دانشگاه های مادرید،بارسلون و والنسیا از لحاظ علمی در سطح بسیار مطلوبی قرار دارند و برخی از دانشگاه های این شهر ها جزو 550 دانشگاه برتر جهان هستند.

در دانشگاه های پزشکی اسپانیا فقط به زبان اسپانیایی تدریس میشود و این میتواند یکی از اصلی ترین مشکلات در مورد تحصیل پزشکی در اسپانیا باشد.اما با تسلط بر زبان اسپانیایی و بدون داشتن مدرک زبان اسپانیایی میتوانید در این دانشگاه ها پذیرش بگیرید.

در دانشگاه های دولتی اسپانیا هزینه های تحصیل بسیار پایین است.اما گرفتن پذیرش در این دانشگاه ها بسیار سخت است.اما در دانشگاه های خصوصی گرفتن پذیرش آسان است و هزینه های تحصیل زیاد است.

دانشگاه های اسپانیا از سطح علمی متفاوتی برخوردار هستند و برای انتخاب آن ها نیاز است با مشاوران با تجربه در این امور مشورت کنید.

 

هزینه های تحصیل پزشکی در اسپانیا:

شهریه دانشگاه های پزشکی در اسپانیا نسبت به سطح دانشگاه متفاوت است.اما به صورت میانگین میتوان گفت که شهریه در رشته پزشکی و دندانپزشکی سالیانه در حدود 20000 یورو میباشد.شهریه سالیانه در رشته داروسازی در حدود 13000 یورو و در رشته پرستاری در  حدود 9000 یورو میباشد.

بورسیه تحصیلی در اسپانیا فقط در مقطع دکترا ارائه میشود.بورسیه معمولا به دانشجویانی تعلق میگیرد که در دانشگاه های معتبر تحصیل کرده باشند و از سطح علمی بالایی برخوردار باشند.با بورسیه تحصیلی میتوان به صورت رایگان در اسپانیا تحصیل کرد.

یکی از مزیت هایی که برای دانشگاه های پزشکی اسپانیا وجود دارد این است که قبل از گرفتن امتحان ورودی به دانشگاه برای دانشجویان دوره های آمادگی امتحان ورودی برگزار میشود که این میتواند کمک بسیار زیادی برای ورود به دانشگاه های پزشکی اسپانیا بکند.همچنین به دلیل بالا بودن سطح علمی دانشگاه های اسپانیا میتوان ادامه تحصیل را در دیگر دانشگاه های اروپایی نیز انجام داد.

دوره پزشکی در اسپانیا به صورت 6 ساله و دندانپزشکی به صورت 5 ساله برگزار میشود.در این دوره ها آموزش ها به صورت عملی در کنار پزشکان حرفه ای برگزار میشود و هر فرد پس از اتمام دوره میتواند مستقیما به عنوان پزشک مشغول به کار شود.

 

موسسه حقوقی رادیو وکالت آماده است که در زمینه های مهاجرت به اسپانیا،مهاجرت تحصیلی و مهاجرت کاری به اسپانیا به متقاضیان عزیز مشاوره بدهد.همچنین تمامی امور مهاجرتی توسط گروه رادیو وکالت به صورت کاملا قانونی و با کمترین هزینه ممکن انجام خواهد شد.

 

برای مشاهده مهم ترین خدمات رادیو وکالت برای کشور اسپانیا ویدیو زیر را تماشا کنید