تحصیل مهندسی در روسیه

تحصیل مهندسی در روسیه

تحصیل مهندسی در روسیه چگونه است؟

در این مقاله به بررسی تحصیل مهندسی در روسیه خواهیم پرداخت. در صورتی که میخواهید در رابطه با موضوع تحصیل مهندسی در روسیه بیشتر بدانید علاوه بر توضیحات زیر می توانید با تلفن موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل نمایید.

تحصیل مهندسی در روسیه

 

روسیه کشوری است که از تعداد زیادی دانشگاه معتبر می باشد. دانش آموختگان دانشگاههای ممتاز روسیه به دلیل اعتبار بالای این کشور در سطوح علمی می توانند پس از تحصیل به راحتی وارد بازار کار شوند. سالیانه هزاران دانشجو از سراسر دنیا در روسیه به تحصیل می پردازند.

بصورت تخصصی تحصیل مهندسی در روسیه نیز از جایگاه ویژه ای برخوردار است. یکی از دلایلی که تحصیل مهندسی در روسیه محبوب می باشد ورود بدون آزمون به دانشگاههای سطح بالا می باشد.

هزینه تحصیل مهندسی در روسیه

هزینه تحصیل مهندسی در روسیه با توجه به رشته تحصیلی شما متفاوت است اما بصورت کلی در بیشترین حالت 3500 دلار بصورت سالیانه است.

این هزینه با توجه به تحصیل مهندسی در سایر کشورها نظیر کانادا که سطح علمی مشابهی دارند، بسیار کمتر می باشد و بسیار مقرون به صرفه می باشد. این هزینه حدود یک پنجم هزینه تحصیل در کشورهایی مثل کانادا و آمریکاست.

همچنین در کشورهایی مانند انگلستان باید شما هزینه های تحصیل و زندگی خود برای یکسال را چندین ماه قبل از وقت سفارت در حساب خود داشته باشید اما تحصیل مهندسی در روسیه نیازمند چنین چیزی نخواهد بود.

یکی دیگر از مزایای تحصیل مهندسی در روسیه و همچنین تحصیل در رشته های غیر مهندسی، نداشتن شرایط سنی جهت تحصیل در روسیه است. در واقع دولت روسیه تحصیل در هر سنی را حق هر فرد می داند و به همین دلیل محدودیت سنی برای تحصیل مهندسی در روسیه وجود ندارد.

یکی دیگر از ویژگی های تحصیل مهندسی در روسیه عدم نیاز به داشتن مدرک زبان است و شما می توانید پس از ورود به دانشگاه به کلاس زبان بروید. در برخی دانشگاههای روسیه نیز تحصیل به زبان انگلیسی صورت می پذیرد که دارای اعتبار بالایی نیز می باشد.

موضوع دیگری که در بحث تحصیل مهندسی در روسیه می توان به آن اشاره نمود، گرفتن پذیرش راحت کشورهای اروپایی و آمریکایی دیگر است که به آسانی به ایرانیان پذیرش نمی دهند. حتی می توانید از بورسیه تحصیل در این دانشگاهها نیز بهرمند شوید.

هزینه زندگی برای یک متقاضی تحصیل مهندسی در روسیه نیز ماهیانه 300 الی 500 دلار خواهد بود که در مقایسه با کشورهای هم سطح بسیار پایین می باشد.

در این مقاله سعی نمودیم توضیحاتی پیراموت مبحث تحصیل مهندسی در روسیه بدهیم. در صورتی که میخواهید اطلاعات بیشتری کسب نموده و از مشاوره رایگان وکیل مهاجرت به روسیه بهرمند شوید  مشاوران و متخصصان رادیو وکالت آماده راهنمایی و کمک به شما جهت انتخاب بهترین مقصد برای تحصیل در خارج از ایران هستند.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
مهدی آریایی
با سلام و خسته نباشید.من برای ادامه تحصیل در زمینه هوا فضا و خلبانی علاقه مندم درخارج از کشور شرکت کنم. شما کدوم کشور رو از نطرمقرون صرفه و در عین حال آموزش عالی معرفی میکنید.. در ضمن میانگین درآمد برای یک دانشجو در روسیه چقدر است؟!؟
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام کشور اوکراین گزینه مناسبی برای تحصیل رشته مورد نظر شما می باشد همچنین هزینه های زندگی حدود 400 یورو در ماه می باشد در کشور روسیه
علی
سلام میخواستم شرایط تحصیل در روسیه برای مقطع کارشناسی ارشد رشته مکاترونیکو بدونم ممنون
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز کشور روسیه شرایط سختس مثل گپ تحصیلی و مدرک زبان نداره میتوینم پذیرش بگیریم.