تحصیل رایگان در روسیه

تحصیل رایگان در روسیه

شرایط تحصیل رایگان در روسیه چیست؟

تحصیل رایگان روسیه به چه کسانی تعلق می گیرد؟

در این مقاله به بررسی تحصیل رایگان در روسیه خواهیم پرداخت. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این موضوع علاوه بر مطالعه این مقاله می توانید با موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان توسط وکیل مهاجرت متخصص در امر مهاجرت به اوکراین و روسیه بهرمند شوید.

تحصیل رایگان در روسیه

 

روسیه به دلیل داشتن سطح علمی بالا یکی از مقاصد بسیاری از دانشجویان بین المللی می باشد. بسیاری از دانشجویان بویژه دانشجویان قاره آسیا که قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور خود را دارند ، تحصیل در روسیه را انتخاب می نمایند.

روسیه با داشتن حدود 160 دانشگاه مطرح و ممتاز، یکی از برترین قطب های علمی در جهان محسوب می شود. همچنین بسیاری دستاوردهای بزرگ دنیا در این کشور بدست آمده و می آیند که در رشته های گوناگون از جمله پزشکی، هسته ای، شیمی، ریاضی و سایر رشته ها می باشد.

تحصیل در روسیه تقریبا در هر رشته ای ممکن است. یکی از دلایلی که بسیاری افراد روسیه را انتخاب می کنند فرایند آسان اعزام دانشجو به روسیه است.  شما می توانید بدون داشتن مدرک زبان در این کشور به تحصیل بپردازید.

هزینه تحصیل در روسیه نیز نسبت به کشورهایی همچون استرالیا بسیار کمتر (حدود یک پنجم) است. در کنار شهریه ارزانتر، هزینه زندگی در روسیه نیز بسیار معقول و منطقی است و این درحالی است که سطح رفاهی و سطح تحصیل بسیار مناسب می باشند.

اما با وجود شرایط مناسب از لحاظ هزینه ای، افرادی نیز هستند که اط سطح علمی بالایی برخوردارند و رزومه علمی بالا در مقطع پیشین تحصیلی خود دارند اما تمکن مالی تحصیل در روسیه را ندارند. با توجه به اینکه شرایط تحصیل برای این افراد نیز مساعد گردد دولت روسیه شرایط تحصیل رایگان در روسیه را نیز در نظر گرفته است.

تحصیل رایگان در روسیه شامل هزینه تحصیل رایگان، هزینه خوابگاه و خورد و خوراک رایگان و همچنین کمک هزینه بهداشت شخصی بصورت ماهیانه 1500 روبل می باشد.

تحصیل رایگان در روسیه همانطور که اشاره کردیم به کسانی تعلق می گیرد که رزومه پر باری داشته باشند. این تحصیل رایگان بیشتر به دانشجویان متقاضی مقطع دکتری و همچنین کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و دانشجویان دوره کارشناسی کمتر از تحصیل رایگان در روسیه بهرمند می گردند.

انواع تحصیل رایگان در روسیه

تحصیل رایگان در روسیه به طرق گوناگونی رخ می دهند

برخی از این موارد بصورت دولتی و برخی دیگر نیز بصورت خصوصی هستند که به صورت اجمالی به آنها اشاره می نماییم

تحصیل رایگان در پلی تکنیک سن پترزبورگ: تحصیل رایگان می تواند شامل شهریه ترم، هزینه اقامت باشد که به دوره کارشناسی ارشد با زبان انگلیسی تعلق می گیرد.

دانشگاه ایالتی تومسک، دانشگاه اقتصادی ولادی وستک ، دانشگاه اورال فدرال، دانشگاه بین المللی المپیک روسیه و برخی دانشگاههای دیگر نیز کمک هزینه تحصیلی در نظر گرفته اند

با توجه به پیچیده بودن شرایط تحصیل رایگان در روسیه، برای کسب اطلاعات بیشتر از بورسیه ها و کمک هزینه هایی که ممکن است به شما تعلق بگیرند می توانید با موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل نموده وسوالات خود پیرامون این موضوع را مطرح نمایید. کارشناسان ما در رادیو وکالت آماده پاسخگویی و ارائه خدمات حقوقی به شما خواهند بود.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد

نظرات کاربران
لاوين
سلام ... تا سقف چه رتبه اي در کنکور تجربي امکان بورسيه شدن در رشته هاي پزشکي وجود دارد ؟
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز کشور روسیه از ابتدا پذیرش بورسیه نمیکند اما در حین تحصیل با ارائه مقاله و اخذ نمرات بالا میتوانید بورس شوید.
اسماعیل صابری
سلام . 26 ساله هستم از اصفهان دارای مدرک کارشناسی مهندسی مخازن نفت و گاز و آشنایی و سابقه ی کاری ن چندان زیاد در ایستگاه های تقلیل فشار TBS و CGS . خواستار ادامه تحصیل رایگان در کشور روسیه هستم لطفا راهنماییم کنید . سپاسگذارم
پاسخ توسط کارشناس (2)
با سلام دوست عزیز در کشور روسیه دانشگاه ها رایگان نمیباشد اما بعد از اخذ پذیرش با ارائه مقاله و ... امکان یورس شدن وجود دارد اما بسیار دشوار است.
سارا کولیوند
کارشناسی ارشد مهندسی شیلات از دانشگاه صنعتی اصفهان هستم میخواستم شرایط تحصیل رایگان در مقطع دکترا در روسیه را بدونم ممنون
پاسخ توسط کارشناسان
با سلام دوست عزیز کشور شهریه دانشگاه های روسیه رایگان نمیباشد و امکان بورسیه شدن بسیار دشوار است اما هزینه شهریه بسیار پایین است.