تحصیل رایگان در اسپانیا

 

اسپانیا کشوری توریستی در اروپا است که همواره مقصد بسیاری از مهاجران از سراسر جهان بوده است.تحصیل رایگان در اسپانیا با شرایط خاص امکان پذیر است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تحصیل رایگان در اسپانیا میتوانید با موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس بگیرید.

 تحصیل رایگان در اسپانیا

 

تحصیل رایگان در اسپانیا از طریق بورسیه تحصیلی:

بورسیه تحصیلی در اسپانیا فقط در مقطع دکترا ارائه میشود. اگر قصد تحصیل رایگان در اسپانیا از طریق بورسیه تحصیلی را دارید لازم است که مدارک تحصیلی خود را به همراه ترجمه رسمی در اختیار وکلای مهاجرتی گروه رادیو وکالت قرار دهید تا پس از انجام بررسی های لازم از دانشگاه مد نظر شما پذیرش گرفته شود.قبل از ورود به دانشگاه های اسپانیا ابتدا باید مدرک زبان انگلیسی را دریافت کنید و یا به زبان اسپانیایی تسلط کامل داشته باشید.در اکثر دانشگاه های اسپانیا به زبان انگلیسی نیز تدریس میشود.

 

تحصیل رایگان در اسپانیا از طریق کار نیمه وقت:

برای اینکه بتوانید در مقاطعی به غیر از دکترا در اسپانیا تحصیل رایگان داشته باشید لازم است در کنار تحصیل به کار نیمه وقت نیز مشغول باشید.از آنجا که هزینه های زندگی در کشور اسپانیا نسبت به دیگر کشور های اروپایی بسیار پایین تر است،میتوان با کار نیمه وقت تقریبا تمامی هزینه های تحصیل را تامین کرد.اسپانیا کشوری توریستی است و پیدا کردن کار هایی مثل کار در رستوران،هتل و کافه ها بسیار آسان است.

خوابگاه های دانشجویی میتواند تا حدود زیادی هزینه های تحصیلی شما را کاهش دهد.اگر بخواهید برای تحصیل در اسپانیا خانه اجاره کنید هزینه ماهیانه آن در حدود 500 یورو خواهد بود.اما با گرفتن خوابگاه های دانشجویی این هزینه به 200 یورو کاهش پیدا خواهد کرد.همچنین در خوابگاه ها امکانات رفاهی و پزشکی به صورت کامل در اختیار دانشجویان قرار میگیرد تا صرفه جویی زیادی در هزینه های دانشجویان شود.

بجز هزینه مسکن،متوسط هزینه تحصیل در اسپانیا در حدود 200 یورو در ماه خواهد بود که با توجه به درآمدی که میتوانید از طریق کار نیمه وقت به دست آورید این هزینه ها به صورت کامل تامین خواهد شد.

نکته مثبت در مورد تحصیل در اسپانیا این است که معمولا پس از اتمام دوره تحصیلی در تمامی رشته ها برای دانشجویان کار وجود دارد و میتوانید در اسپانیا به زندگی خود ادامه دهید.اسپانیا از اعضای اتحادیه اروپا میباشد و گرفتن اقامت این کشور میتواند مزایای بسیار زیادی داشته باشد.

 

به صورت کلی تحصیل در اسپانیا با توجه به سطح بالای دانشگاه های این کشور و سطح رفاهی زندگی در اسپانیا مورد توجه دانشجویان بسیاری از کشور ها قرار دارد.هزینه های پایین زندگی و تحصیل نیز باعث شده این تمایل در سال های اخیر بسیار بیشتر شود.موسسه حقوقی رادیو وکالت با سال ها تجربه در زمینه امور مهاجرت و تحصیل در اسپانیا این آمادگی را دارد که به متقاضیان گرامی مشاوره رایگان تحصیلی و مهاجرتی بدهد.

 

برای مشاهده مهم ترین خدمات رادیو وکالت برای کشور اسپانیا ویدیو زیر را تماشا کنید