تحصیل دکترا در اتریش

تحصیل دکترا در اتریش

کشور اتریش از جمله کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شنگن می‌باشد که داشتن ۱۸ دانشگاه معتبر در سطح بین المللی، اتریش را به مرکزی قابل توجه برای دانشجویان و متقاضیان تحصیل در تمامی مقاطع بدل کرده است. از جمله بهترین دانشگاه‌های اتریش، دانشگاه وین است که دارای رتبه ۸۴ در جهان و رتبه ۱۵ در اروپا می‌باشد. در این مطلب قصد داریم تا به طور خاص به تحصیل دکترا در اتریش بپردازیم و علاقه‌مندان را با موضوعاتی از قبیل کلیت تحصیل دکترا در اتریش، زبان رسمی تدریش در مقاطع مختلف در این کشور، دلایل و مزیت تحصیل دکترا آشنا نماییم.

تحصیل رایگان در مقطع دکترا در اتریش

تحصیل در مقطع دکتری در اتریش کاملا رایگان می‌باشد و قابل ذکر است که تحصیل در این مقطع سابقه کاری برای دانشجو لحاظ خواهد شد. دانشجویان در این مقطع می‌توانند با توجه به پروژه‌هایی که دریافت می‌کند منبع درآمدی نیز برای خود به وجود آورد. به منظور تحصیل دکترا در اتریش و اخذ اقامت اتریش باید علاوه بر ارائه مدرک دیپلم ۱۲ ساله و مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود نیاز است تا یک مدرک عدم منع تحصیل و همچنین تأییدیه یک استاد راهنما دانشگاه اتریش را کسب کرده باشید. شایان ذکر است افرادی که در این دوره قصد تحصیل به زبان آلمانی را ندارند این امکان برایشان وجود دارد تا به تحصیل به زبان انگلیسی در این مقطع بپردازند.

زبان رسمی تدریس در مقاطع مختلف در دانشگاه‌های کشور اتریش

متقاضیان تحصیل دکترا در اتریش باید به این نکته واقف باشند که زبان رسمی تدریس در دانشگاههای اتریش تا مقطع کارشناسی ارشد آلمانی است. سطح زبان آلمانی متقاضیان و به خصوص دانشجویان خواهان تحصیل دکترا در اتریش به وسیله آزمونی به نام EPD ارزیابی می‌شود که این آزمون در ایران برگزار نمی‌شود. لازم به ذکر است با عدم ارائه نتیجه آزمون EPD پذیرش غیر رسمی به دانشجو داده می‌شود و این پذیرش به منزله پذیرش کامل است ولی مشروط به گذراندن این آزمون و مشخص شدن سطح زبان شخص متقاضی می‌باشد. به دانشجو دو سال فرصت داده می‌شود تا در کشور اتریش به تحصیل زبان و انجام آزمون بپردازد. پس از آن پذیرش جدیدی با عنوان دانشجوی رسمی دریافت می‌کند و مجاز به تحصیل در دانشگاه می‌شود. لازم به ذکر است در شرایطی که دانشجو در ایران دوره زبان آلمانی را گذرانده باشد پس از ورود به کشور فقط در آزمون شرکت می‌کند و مدرک را به دانشگاه ارائه می‌کند و ملزم به گذراندن دوره زبان نمی‌باشد.

 تحصیل دکترا در اتریش

 

تحصیل دکترا در اتریش به این دلیل از محبوبیت بالایی برخوردار است که:

  • در وحله اول زندگی در کشور اتریش از سطح کیفیت بسیار بالایی برخوردار است.
  • محدودیت سنی برای اخذ پذیرش و تحصیل دکترا در اتریش وجود ندارد.
  • اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها و تحصیل دکترا در اتریش نیاز به مدرک زمان آلمانی در همان ابتدا ندارد.
  • خدمات بیمه دانشجویی شامل حال دانشجویان تمامی مقاطع می‌شود.
  • امکان استفاده از خوابگاههای دانشجویی در اتریش
  • اجازه اقامت ۶ ماهه تا یکساله برای جستجوی کار در اتریش پس از پایان مقطع تحصیلی دکترا
  • این امکان برای دانشجویان متقاضی تحصیل دکترا در اتریش فراهم می‌شود تا بدون نیاز به خروج از کشور امکان تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کاری اتریش را داشته باشند.
  • اجازه سفر به سایر کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز داشتن به اخذ ویزا

نکته‌ای پیرامون تحصیل دکترا در اتریش

دانشجویان و متقاضیان تحصیل کترا در اتریش باید به این نکته توجه داشته باشند که به صورت کلی تحصیل در مقطع دکترا و پذیرش در این مقطع در دانشگاه‌های این کشور نسبت به سایر مقاطع نسبتا سخت‌ خواهد بود. چرا که در ابتدا لازم است تا یک استاد راهنما را به منظور تایید رشته تحصیلی و سطح دانش خود پیدا کنید که بعضا موفقیت در آن قطعی نخواهد بود. بر همین اساس پیشنهاد ما متقاضیان تحصیل دکترا در اتریش این است که از مقطع کارشناسی ارشد شروع به تحصیل در دانشگاه‌های اتریش نمایند و پس از اتمام این مقطع به دکترا ورود نمایند.

رادیو وکالت همراه شما در کلیه امور مهاجرتی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در امر مهاجرت به  اتریش چه از طریق تحصیل دکترا در اتریش و چه از طریق روش‌های دیگر، می‌توانید با کارشناسان رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید و از مشاوره رایگان ایشان بهره‌مند شوید.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد