تحصیل در لهستان (رشته های پزشکی و دندانپزشکی)

تحصیل در لهستان 2019  (تحصیل در دانشگاه پزشکی  و دندانپزشکی Lodz)

تحصیل در کشورهای اروپایی بخصوص کشوری در حوزه شنگن را می‌توان به جرات آرزوی هر شخصی دانست. امروزه شاهد رشد قابل توجهی از رقابت میان دانشجویانی که قصد پذیرش از دانشگاه‌های اروپایی را دارند، می‌باشیم و این موضوع سبب شده است تا افراد بسیاری بدون تحقیق و بررسی، اقدام به مهاجرت تحصیلی به برخی از کشورهای اروپایی نموده اما در همان ابتدا از انتخاب خود پشیمان شوند. دپارتمان تحصیلی و اعزام دانشجوی گروه حقوقی رادیو وکالت با سابقه‌ای درخشان در امور حقوقی و مهاجرتی و بهره‌گیری از تیمی مجرب و کارآزموده در نظر دارد تا شرایط ایده‌آلی را به منظور ارائه اطلاعات به روز برای تحصیل در لهستان بخصوص برای متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان، یکی از برترین کشورهای اروپایی را برای هموطنان عزیز فراهم نماید تا علاقه‌مندان به تحصیل در لهستان با آگاهی کامل از شرایط تحصیل در دانشگاه‌های این کشور اروپایی، اقدام به مهاجرت تحصیلی نمایند.

تحصیل در لهستان

در ادامه مطلب خوانندگان با موضوعات متنوعی در خصوص تحصیل در لهستان آشنا می‌شوند که عبارتند از:

 • لهستان چگونه کشوری است؟
 • آیا کشور لهستان جزء اتحادیه اروپا می باشد؟
 • تحصیل در لهستان در مقاطع گوناگون به چه شکلی امکان‌پذیر است؟
 • آیا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لهستان و مدرک دانشگاهی این کشو از اعتبار و امتیاز بالایی برخوردار می‌باشد؟
 • آیا دانشگاه‌های لهستان انگلیسی زبان می‌باشند؟
 • سیستم دانشگاه‌های لهستان بر چه اساسی می‌باشد؟
 • هزینه زندگی و تحصیل در لهستان به چه صورت است؟
 • هزینه های تحصیل در رشته پزشکی در لهستان بصورت سالیانه چقدر می شود؟
 • هزینه های تحصیل در رشته دندانپزشکی در لهستان بصورت سالیانه چقدر می شود؟
 • مدارک مورد نیاز به منظور اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه‌های لهستان چیست؟
 • آیا دانشگاه های پزشکی لهستان مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشند؟
 • آیا می توان پس از گذراندن یک سال تحصیلی در رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور لهستان به ایران بازگشت و در دانشگاه های دولتی ایران ادامه تحصیل داد؟

 

 

لهستان، پایتخت تحصیلی اروپا

لهستان با جمعیتی بالغ بر 38 میلیون نفر، یکی از پر جمعیت‌ترین کشورهای اروپایی حوزه شنگن می‌باشد و از منظر وسعت نیز جایگاه هفتم در میان کشورهای اروپایی را به خود اختصاص داده است. لهستان با کشورهایی چون آلمان، چک، اسلواکی، اکراین، بلاروس، لیتوانی و روسیه دارای مرز مشترک می‌باشد و واحد پول این کشور زلوتی می‌باشد. هر 1 دلار آمریکا در حال حاضر معادل 3.825 زلوتی می‌باشد.

مردم لهستان مردمی خونگرم با فرهنگ اروپایی می باشند.

کشور لهستان را می‌توان یکی از قدیمی‌ترین و در عین حال غنی‌ترین نظام‌های آموزشی در اروپا دانست.

علت این موضوع را می‌توان در این امر دانست که در طول سالیان گذشته، آموزش و تحصیل همواره یکی از اهداف بزرگ حاکمان لهستان بوده است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید نخستین دانشگاه این کشور در ابتدای قرن 14‌ام میلادی در این کشور تاسیس شد و آغاز مسیری بود که نتیجه آن در حال حاضر وجود بیش از 50000 دانشجو از کشورهای بسیاری خصوصا کشورهای مانند نروژ، سوئد، فنلاند و همچنین قریب به اتفاق اکثر کشورهای آسیایی می‌باشد. در حال حاضر دوره‌های مختلفی در این کشور به زبان انگلیسی برگزار می‌شود و همچنین کالج‌ها و دانشگاه‌های معتبر بسیار زیادی در این کشور به زبان انگلیسی تدریس می‌نمایند.

دوره هایی که در اکثر کشورهای به روز دنیا مدارک فارغ التحصیلان این کشور را مورد قبول میدانند.

نظام آموزشی در لهستان

از سال ۲۰۰۷ سیستم آموزش و تحصیل در لهستان در حوزه‌های دانشگاهی به سه حوزه مجزا تقسیم بندی شد. دوره کارشناسی و کارشناسی‌ارشد و دکترا در حال حاضر در نظام آموزشی این کشور جای گرفته است و ارائه کیقیت بالای آموزش و فراهم نمودن امکاناتی در سطوح بین‌المللی سبب افزایش روز افزون تقاضا به منظور تحصیل در دانشگاه‌های این کشور شده است. اشخاصی که قصد تحصیل در لهستان را دارند در حال حاضر می‌توانند در دوره‌های زبان، دروره کارشناسی در کلیه رشته‌ها، دوره کارشناسی ارشد در کلیه رشته‌ها، دوه دکتری و دوره‌های پزشکی شرکت نمایند.

شایان ذکر است این کشور مطابق با دستورالعمل‌های فرآیند بولونیا که در اتحادیه اروپا اجرا می‌شود، همگام می‌باشد و همچنین از سیستم یکپارچه مبتنی بر ساختار سه دوره‌ای(کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا) به همراه سیستم انتقال اعتبار دانشجو در اروپاکه به اختصار ECTS نامیده می‌شود، پیروی می‌کند. وجود استانداردهای اروپایی در آموزش عالی این کشور و تبعیت از آن سبب شده است تا مدارک تحصیلی اشخاصی که به تحصیل در لهستان می‌پردازند، دارای اعتبار در میان سایر کشورهای اروپایی باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه Lodz لهستان

دانشگاه پزشکی LODZ UNIVERSITY لهستان بزرگترین دانشگاه پزشکی دولتی در لهستان می‌باشد که در حال حاضر بیش از 770 دانشجو خارجی از سایر کشورهای دنیا در رشته‌هایی چون پزشکی و دندان‌پزشکی در آن به تحصیل می‌پردازند و همچنین در سال تحصیلی جاری، بیش از 450 نفر از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند. تمرکز دانشگاه دولتی LODZ UNIVERSITY بر روی ارائه بهترین خدمات و امکانات ممکن برای دانشجویان مقطع پزشکی و دندانپزشکی است و همیشه سعی داشته از تا از دانشجویان خود پس از اتمام تحصیل نیز در حوزه‌های مهارتی و تخصصی در کشور لهستان حمایت کند. از جمله برتری‌ها و امکانات فوق‌العاده دانشگاه LODZ UNIVERSITY که در اختیار متقاضیان تحصیل در لهستان قرار داده می‌شود عبارتند از:

 • وجود 6 موسسه و انیستیتو تحقیقاتی
 • وجود 49 کرسی دانشجویی برای ورودیان در هر دوره
 • 7 بیمارستان آموزشی با آخرین تکنولوژی روز دنیا که مجموعا بیش از 2900 تخت را به منظور خدمات رسانی به بیماران را فراهم می‌نماید.
 • وجود و بهره‌گیری از بیش از 438 هزار متخصص مشاوره دهنده در تمام حوزه‌های پزشکی که در 22 دانشگاه بین‌المللی دیگر نیز فعالیت می‌نمایند.

دانشگاه LODZ UNIVERSITY در حال حاضر امکان تحصیل در رشته پزشکی به مدت زمان 6 سال و دندانپزشکی به مدت زمان 5 سال و همچنین دوره‌ قبل از پزشکی را به مدت یک سال، برای کلیه علاقه‌مندان به تحصیل در لهستان در گروه پزشکی را فراهم می‌کند.

نحوه اخذ پذیرش از دانشگاه ‌LODZ UNIVERSITY

علاقه‌مندان به تحصیل در لهستان در گروه پزشکی و دندانپزشکی، از دو روش می‌توانند از دانشگاه LODZ UNIVERSITY پذیرش کسب نمایند:

روش اول: در این روش متقاضیان در ابتدا نیازمند ارائه مدرک زبان آیلتس 5 الی 5.5 می‌باشند و پس از آن در آزمونی که از طریق اسکایپ برگزار می‌شود، به زبان انگلیسی به سوالات مطرح شده پاسخ دهند بدین معنی که دانشجو میتواند بدون صرف هزینه های گزاف و بدون حضور در کشور لهستان در این امتحان شرکت نماید و  پس از تایید توسط کارشناس رسمی دانشگاه ، متقاضی پذیرش دوره پیش از پزشکی یا به اصطلاح دوره پاتفک را که مدت زمان آن یک ساله می‌باشد را دریافت نموده و می‌تواند اقدام به درخواست ویزای تحصیلی از سفارت لهستان در تهران نماید.

 روش دوم: در این روش متقاضیان نیازمند ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره  6 الی 6.5 و یا نمره تافل 75 می‌باشند و پس از شرکت در آزمون سنجش مهارت انگلیسی توسط دانشگاه Lodz  لهستان مستقیما در رشته دلخواه خود (پزشکی و یا دندانپزشکی) در کشور لهستان مشغول به تحصیل شوند.

توجه: مدرک دانشگاه دولتی LODZ UNIVERSITY لهستان مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران می‌باشد و همچنین دانشجویان در صورت لزوم می‌توانند پس از یک سال تحصیل در این دانشگاه به کشور ایران بازگشته و پس از معادل سازی واحد‌های خود، رشته پزشکی و یا دندانپزشکی را در ایران ادامه دهند.

متقاضیان و دانشجویانی که علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در کشور لهستان هستند می توانند مدارک تحصیلی خود را برای دپارتمان تحصیلی و اعزام دانشجو گروه حقوقی رادیو وکالت ارسال نمایند

طبق توافقی که دانشگاه لودز لهستان با دپارتمان تحصیلی و اعزام دانشجو گروه حقوقی رادیو وکالت شده است کلیه مدارک متقاضیان تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه لودز لهستان بصورت رایگان و بدون دریافت هیچ هزینه ای ارزیابی می شود و دانشجویانی که از طرف دانشگاه لودز لهستان واجد شرایط شناخته بشوند برای امتحان اینترنتی از طریق اسکایپ آماده می شوند و پس از ده روز از تاریخ برگزاری امتحان اسکایپی، نتیجه به دانشجو اعلام می گردد.

در صورتی که دانشجو در امتحان اینترنتی از طرف دانشگاه لودز قبول شناخته بشود دانشجو می تواند برای ثبت نام در دوره پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه لودز لهستان اقدام نماید و دانشگاه ظرف دو هفته پذیرش را صادر کرده و از طریق دپارتمان تحصیلی و اعزام دانشجو گروه حقوقی رادیو وکالت در تهران به دانشجو تحویل می شود.

تاکید میکنیم که ارزیابی مدارک دانشجویان برای تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه لودز لهستان بصورت رایگان انجام می پذیرد

تاکید میکنیم که مدرک دانشگاه لودز لهستان مورد تایید وزارت بهداشت و وزارت علوم ایران می باشد و اسم دانشگاه  LODZ UNIVERSITY  در لیست اعلامی وزارت بهداشت در سال تحصیلی 2019 ذکر شده است

مدارک لازم به منظور اخذ ویزای تحصیلی لهستان

 • پاسپورت معتبر دانشجو با دو سال تاریخ اعتبار به همراه یک برگ کپی از آن (پاسپورت قبلی هم باید سفارت برده شود).
 • یک قطعه عکس جدید و به روز دانشجو در سایز 35×45 mm
 • اصل شناسنامه و کارت ملی به همراه ترجمه انگلیسی (تایید وزارت امور خارجه + دادگستری) و کپی تمام صفحات شناسنامه
 • بیمه مسافرت پزشکی که حداقل سی هزار یورو رو پوشش دهند. تمامی بیمه ها مورد قبول سفارت لهستان در تهران می‌باشد.
 • اصل دعوت نامه از دانشگاه مورد پذیرش در لهستان
 • اصل پرداخت شهریه دانشگاه
 • ترجمه مدارک تحصیلی مانند مدرک دیپلم، مدرک پیش‌دانشگاهی

شرط دانشگاه لودز لهستان برای صدور پذیرش تحصیلی در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در سال 2019

نمره دو درس از چهار درس فیزیک، ریاضی، شیمی، زیست در مقطع پیش دانشگاهی باید بالاتر از چهارده باشد

هزینه زندگی و تحصیل در لهستان برای تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه لودز

لهستان کشور امن و آرام بوده و از نظر امنیت اجتماعی وضعیت مناسبی حتی نسبت به کشورهایی حوزه اسکاندیناوی دارد. هزینه های زندگی در این کشور به نسبت سایر کشورهای اروپای غربی به طور متوسط پایین‌تر می‌باشد و از این رو برای مهاجران، خصوصا دانشجویان، فرصت اده‌آلی را پدید می‌آورد. هزینه‌های ماهیانه زندگی در لهستان مانند حمل و نقل، خورد و خوراک و هزینه‌های سکونت، ماهیانه مبلغی در حدود 300 تا 700 یورو بسته به سبک زندگی، متغییر می‌باشد. همچنین شهریه سالیانه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور با توجه به رتبه و رشته دانشگاهی سالیانه بین ۳۰۰۰ تا 5000 یورو خواهد بود اما برای رشته های پزشکی و دندانپزشکی بسته به شهر و دانشگاه این رقم بالاتر است

امکان کار در هنگام تحصیل در لهستان برای دانشجویان

دانشجویان در هنگام تحصیل در لهستان از اجازه کار برخوردار می‌شوند که عموما از طریق کارهایی که امکان انجام آن را پیدا می‌کنند، درآمدی در حدود ۱۰ تا ۱۵ زلوتی در ساعت کسب می‌نمایندکه معادل ۳ یورو در ساعت می‌شود. لاز به ذکر است تعداد ساعات مجاز کار در هفته برای هر مقطع متفاوت می‌باشد، به طور مثال برای مقطع کارشناسی حدود 15 ساعت در هفته و مقطع کارشناسی‌ارشد حدود 20 ساعت در هفته می‌باشد.

آدرس سفارت لهستان در تهران

دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی در لهستان در سال 2019 پس از دریافت نتیجه مثبت از امتحان اسکایپی و پس از اینکه پذیرش آنها از طرف دانشگاه لودز لهستان صادر گردید می بایست در روز و ساعت اعلامی توسط دپارتمان تحصیلی و اعزام دانشجو گروه حقوقی رادیو وکالت به سفارت لهستان در تهران مراجعه نمایند و مدارک مورد نیاز سفارت برای صدور ویزای دانشجویی لهستان را به افسر مربوطه تحویل دهند آدرس: تهران ، بلوار آفريقا (جردن)، کوچه پيروز، پلاک 2.

گروه حقوقی رادیو وکالت متشکل از وکلای پایه یک دادگستری ایران می باشد فعالیت این گروه طبق قوانین کشور ایران می باشد

گروه حقوقی رادیو وکالت به هیچ عنوان نتنها خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی کند بلکه همواره بر این موضوع تاکید داشته که پناهندگی راه صحیح و مناسبی برای مهاجرت نمی باشد

در صورت نیاز به دریافت مشاوره حضوری در دفتر رادیو وکالت می توانید با شماره تلفنهای درج شده در سایت رادیو وکالت در روزهای کاری هفته تماس بگیرید

ارائه مشاوره تحصیلی در دپارتمان تحصیلی و اعزام دانشجو گروه حقوقی رادیو وکالت رایگان می باشد.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد