تحصیل در فنلاند

تحصیل در فنلاند

کشور فنلاند از جمله کشور‌های اروپایی است که تحصیل در آن برای دانشجویان به صورت رایگان امکان پذیر می‌یاشد. البته در برخی از رشته‌ها و دانشگاه‌های این کشور تحصیل مشروط به پرداخت شهریه می‌باشد اما به صورت کلی تحصیل در فنلاند در اکثر رشته‌ها و دانشگاه‌ها همچنان رایگان صورت می‌گیرد. با توجه به مختصر اطلاعاتی که پیرامون تحصیل در فنلاند گفته شد، دور از ذهن نیست تا انتظار تقاضای بالایی در خصوص مهاجرت به فنلاند از طریق تحصیل وجو داشته باشد. از این رو در مطلب پیش‌رو قصد داریم تا به هزینه زندگی دانشجویی در این کشور، زبان تدریس در مراکز آموزشی، تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی و غیره، به صورت کامل اشاره نماییم.

تحصیل در فنلاند

هزینه های زندگی دانشجویی در فنلاند

هزینه‌های زندگی در فنلاند برای دانشجویان به طور میانگین مبلغی د حدود ۶۰۰  تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد که این هزینه‌ها شامل مسکن، خورد و خوراک، رفت و آمد، بیمه و غیره می‌باشد. البته جهت کاهش هزینه‌های زندگی، امکان گرفتن خوابگاه برای دانشجویان با هزینه‌ایی در حدود ۲۵۰ یورو به بالا فراهم می‌باشد .

زبان تدریس در مراکز آموزش عالی فنلاند

زبان تدریس در مقطع کارشناسی کشور فنلاند، فنلاندی است. این کشور مدرک تسلط به زبان فنلاندی را در مرحله پذیرش شخصی که قصد تحصیل در فنلاند را دارد، دریافت نمی‌کند اما پس از ورود دانشجو به این کشور ارائه مدرک زبان فنلاندی الزامی می‌باشد.

شرایط اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

اشخاصی که قصد تحصیل در فنلاند را دارند باید توجه نمایند که در بدو امر به ایشان ویزای اقامت موقت فنلاند اعطا می‌شود. پس از آنکه فرایند پذیرش شما توسط دانشگاه به اتمام رسید، لازم است به اداره مهاجرت فنلاند رجوع کرده و درخواست تغییر اقامت موقت به اقامت تحصیلی بدهید که در این صورت اقامت یک ساله به شما اعطا می‌شود و در طول مدت تحصیل در فنلاند لازم است تا هر سال آن را تمدید نمایید.

تحصیل در مقطع کارشناسی کشور فنلاند

طول مدت تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی چهار سال و به صورت تمام وقت ارائه می‌شود و حداقل شامل ۱۲۰ واحد درسی می‌باشد. پس از گذراندن واحدهای درسی و در سال آخر دانشجو موظف به ارائه پژوهش علمی به همراه پایان نامه کارشناسی می‌باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی در اکثر رشته‌های ارائه شده دانشگاه‌های  فنلاند به زبان فنلاندی انجام می‌پذیرد. بر همین اساس دانشجوی متقاضی اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی نیازمند به مدرکی مبنی بر تسلط به زبان فنلاندی قبل از ورود به دانشگاه‌های این کشور، می‌باشد .

حق کار در مقطع کارشناسی

دانشجویان و متقاضیان تحصیل در فنلاند دارای حق کار 10 ساعت در هفته و میانگین حقوق این افراد مبلغی در حدود ۸ تا ۱۰ یورو به ازای هر ساعت کاری می‌باشد. دانشجویانی که مشغول به کار می‌شوند می‌توانند از این طریق هزینه و مخارج زندگی خود را پوشش دهد. لازم به ذکر است در کشوری مانند فنلاند اولویت کار با اشخاصی است که از تسلط بالایی به زبان فنلاندی برخوردار باشند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کشور فنلاند

جهت تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد در ابتدا نیاز به ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 هستید. قابل توجه است بسیاری از رشته‌های دانشگاهی فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی برگزار می‌شوند. از این رو متقاضیان تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به دانش و ارائه مدرک زبان فنلاندی نمی‌باشند و همچنین حداقل معدل جهت ادامه تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد، حداقل داشتن معدل ۱۳ الزامی می‌باشد.

تحصیل در فنلاند

تحصیل در مقطع دکترا کشور فنلاند

اشخاصی که قصد تحصیل در فنلاند خصوصا در مقطع دکترا را دارند لازم است بدانند هیچ‌گونه محدودیت زمانی جهت اخذ پذیرش دانشجو از طرف دانشگاه‌های این کشور وجود ندارد. جهت تحصیل در مقطع دکترا در فنلاند نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس آکادمیک با نمره ۷ می‌باشد.

همچنین در مقطع دکترا امکان دریافت حقوق از طریق کار بر روی پروژه‌های دریافتی وجود دارد. از طرف دیگر متقاضیان تحصیل در فنلاند در مقطع دکترا دارای حق اجازه کار به مدت ۳۰ ساعته در هفته را دارا می‌باشند و میانگین حقوق دریافتی از این راه مبلغی در حدود ۸ تا۱۰ یورو به ازای هر ساعت کاری است.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در فنلاند

  • ارائه نامه پذیرش از دانشگاه
  • ارائه مدرک زبان فنلاندی و یا انگلیسی با توجه به مقطع تحصیلی
  • گذرنامه و دو نسخه کپی از آن
  • اصل شناسنامه
  • دو قطعه عکس رنگی
  • نامه تمکن مالی از بانک به میزان ۱۰۰۰۰ یورو و دو نسخه کپی از آن .
  • مدارک فارغ التحصیلی از دبیرستان ببعد بهمراه ریز نمرات.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد