تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه – هزینه تحصیل در روسیه

تحصیل در روسیه چگونه امکان پذیر است؟

هزینه تحصیل در روسیه چقدر است؟

شرایط تحصیل در روسیه به چه نحو است؟

در این مقاله به بررسی تحصیل در روسیه خواهیم پرداخت و در این مورد شرایط تحصیل در روسیه و هزینه تحصیل در روسیه را بررسی خواهیم نمود. در صورتی که می خواهید در رابطه با تحصیل در روسیه بیشتر بدانید تا پایان مقاله همراه ما باشید. همچنین می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با تلفن موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان حقوقی در زمینه مهاجرت بهرمند گردید.

تحصیل در روسیه

 

روسیه کشوری به پایتختی مسکو می باشد. این کشور پهناورترین کشور جان است. همچنین مسکو بزرگترین شهر اروپاست. این کشور وضعیت اقتصادی خوبی دارد و شرایط زندگی و سطح رفاه در این کشور بالاست به همین دلیل مهاجرت به روسیه محبوبیت بالایی دارد. یکی از راههای مهاجرت به روسیه، تحصیل در روسیه است.

روسیه یکی از قطبهای علمی جهان است. اکتشافات بزرگی در این کشور صورت گرفته است که در زمینه های پزشکی، هسته ای، ریاضی ، شیمی و سایر رشته هاست. وجود دانشگاههای با تراز بالای جهانی باعث شده تحصیل در روسیه محبوبیت دو چندان پیدا کند. شرایط تحصیل در روسیه برای ایرانیان نیز مساعد است. هزینه تحصیل در روسیه و بطور کلی هزینه زندگی در روسیه معقول و منطقی است و با توجه به امکانات موجود، هزینه ها مناسب می باشد. همچنین هزینه خوابگاه دانشجویی که باید جزو هزینه تحصیل در روسیه محسوب شود نیز قیمت بسیار مناسبی دارد. در ادامه به بررسی بیشتر این موضوعات خواهیم پرداخت.

با توجه به شرایط تحصیل در کشورهایی مانند تحصیل در استرالیا، تحصیل در کانادا و تحصیل در آمریکا که همگی به زبان انگلیسی می باشند و پذیرش در آنها دشوار است، اعزام دانشجو به روسیه این شرایط سخت را نداشته و کار به مراتب آسان تر است. علی رغم شرایط آسان تر تحصیل در روسیه، مدرک تحصیلی در این کشور دارای اعتبار بین المللی بوده و اهمیت بالایی دارد.

تحصیل مهندسی در روسیه

تحصیل مهندسی در روسیه نیز در سطح بالایی است و قابل مقایسه با کشورهای شهره در زمینه تحصیلات است. هزینه تحصیل مهندسی در روسیه سالیانه چیزی حدود 3000 دلار می شود در حالی که برای تحصیل در کشوری نظیر استرالیا بصورت میانگین 15000 دلار شهریه دانشگاه خواهید داشت. در کنار این شهریه ارزان، هزینه زندگی در روسیه نیز بسیار مناسب است و قابل قیاس با کشوری نظیر استرالیا نخواهد بود.

تحصیل در رشته های مهندسی به زبان روسی می باشد.

تحصیل پزشکی در روسیه

تحصیل در روسیه در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به دلیل وجود دانشگاههای معتبر در سطح جهانی، اعتباری بالا دارد. تحصیل پزشکی در روسیه به زبانهای روسی و همچنین انگلیسی ممکن است. همچنین در رشته دندانپزشکی نیز شرایط به همین نحو خواهد بود.

دوره تحصیل پزشکی در روسیه حدود 6 سال و تحصیل دندانپزشکی حدود 5 سال زمان خواهد برد. در مقالات دیگر می توانید در این رابطه اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

هزینه تحصیل در روسیه

با توجه به شرایط تحصیل در روسیه، می توان گفت تحصیل در تمام رشته ها در روسیه ممکن خواهد بود. امکان تحصیل به زبان انگلیسی در برخی دانشگاهها نیز وجود دارد که می توانید برای کسب اطلاعات در این باره با موسسه رادیو وکالت در تماس باشید و از مشاوره رایگان بهرمند شوید.

هزینه تحصیل در روسیه برای رشته های مهندسی سالیانه بین 2500 تا 6000 دلار و برای رشته های پزشکی بین 4500 تا 8000 دلار است. این موارد تنها شهریه دانشگاه می باشد.

هزینه زندگی در روسیه بصورت دانشجویی نیز به نحو زیر می باشد:

  • خوابگاه : بین 50 تا 250 دلار بصورت ماهیانه
  • رفت و آمد: حدود 10 دلار در ماه (با داشتن کارت دانشجویی)
  • هزینه خوراک : ماهیانه بین 100 الی 300 دلار

شرایط تحصیل در روسیه

  • شرایط سنی: شرایط سنی برای تحصیل در روسیه وجود ندارد و از 17 سال به بالا می توانید به تحصیل در روسیه بپردازید.
  • بهترین زمان برای پذیرش در روسیه فصل بهار تا تیر ماه می باشد.
  • تحصیل عمدتا به زبان روسی است اما در رشته های خاص انگلیسی نیز هست.(مانند پزشکی و دندانپزشکی)
  • در صورت موافقت دانشگاه مقصد؛ همسر و فرزند متقاضی نیز می توانند ویزا بگیرند.
  • کار کردن با ویزای دانشجویی ممنوع است و تنها در رشته مورد تحصیل با کسب مجوز دانشجویی ممکن خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر از شرایط و هزینه تحصیل در روسیه می توانید با شماره تلفن موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل نموده و  از مشاوره رایگان وکیل مهاجرت متخصص در امر تحصیل در روسیه بهرمند گردید.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد