تحصیل در دانشگاه های روسیه

تحصیل در دانشگاه های روسیه

کشور روسیه در چندین سال اخیر به علت بالا رفتن سطح علمی و آموزشی دانشگاهی اش بسیار مورد توجه قرار گرفته است و افراد بسیار زیادی متقاضی تحصیل در دانشگاه های روسیه می باشند. تحصیل در دانشگاه های روسیه مزایای زیادی دارد از جمله اینکه هزینه تحصیل در دانشگاه های روسیه وهمچنین هزینه تحصیل بسیار پایین تر از دانشگاه های اروپایی است این در حالی است که هزینه تحصیل در دانشگاه های کشور های اروپایی بسیار بالا است اما از لحاظ سطح علمی دانشگاه های روسیه با دانشگاه های اروپاییبرابری می کنند.

ما در این مقاله در خصوص تحصیل در دانشگاه های روسیه برای شما عزیزان توضیحاتی خواهیم داد ، همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پذیرش تحصیلی از کشورروسیه و یا سایر کشورهای اروپایی می توانید با کارشناسان ما در موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید .

تحصیل در دانشگاه های روسیه

اخذ ویزا و ادامه تحصیل در روسیه

روسیه از جمله کشورهایی است که این امکان را برای دانشجویان مهیا کرده است تا به زبان انگلیسی علاوه بر روسی تحصیل نمایند. و با توجه به این امر که در اتحادیه اروپا قرار ندارد و از قوانین مهاجرتی کاملا مستقلی پیروی می کند اگر تحصیل در دانشگاه های روسیه را انتخاب نمایید کشور مناسبی برای ادامه تحصیل و سپس زندگی می باشد.

 

تحصیل در مقطع لیسانس کشور روسیه

تحصیل در دانشگاه های روسیه در مقطع لیسانس حدودا 4 سال می باشد ، اشخاصی که تمایل به تحصیل در این مقطع در روسیه رادارند باید مدرک دیپلم داشته باشند تا امکان شرکت در این دوره را بیابند.

 

حق کار

افرادی که متقاضی تحصیل در دانشگاه های روسیه هستند این امتیاز را نیز دارند که هفتگی حدود 10 ساعت کار کنند و میانگین درآمد آنان بین 8 تا 10 دلار در هر ساعت می باشد که این حقوق تا حدود بسیار زیادی هزینه های فرد دانشجو را پوشش می دهد.

 

هزینه های زندگی

با توجه به اینکه دانشجویان در روسیه حدود 10 ساعت اجازه کار در هفته را دارند. می توانند ساعتی حدود 7 تا 10 دلار درآمد کسب کنند که با این وجود می توانند بخشی از مخارج زندگی خود را پرداخت کنند. هزینه زندگبی در کشور روسیه حد اقل ماهیانه 500 دلار است که باید گفت بیشترین هزینه صرف پرداخت اجاره مسکن می شود. این نکته بسیار مهم است که بدانید هر شخصی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های روسیه را دارد پیش از رفتن به کشور روسیه و مراجعه به سفارت باید نامه ای مبتنی بر تمکن مالی که برابر با خرج یک سال زندگی دانشجو است را داشته باشد.  افرادی که تمایل دارند پس از اتمام تحصیل خود در کشور روسیه مشغول به کار شوند باید به زبان روسی تسلط پیدا کنند و دوره تحصیل خود را با نمرات خوب به پایان برسانند تا این امکان برایشان مهیا شود که شغل مناسبی یافته و با یافتن کار ویزا تحصیلی خود را به ویزا کار تبدیل نمایند. این مسئله را بدانید که اخذ اقامت دائم کشور روسیه دشوار و طولانی است و افراد مدت زمان نسبتا طولانی را باید بگذرانند تا به پروسه اقدام و اخذ اقامت دائم و سپس پاسپورت دست یابند.

نکته مهم دیگر که حائز اهمیت است برای افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه های روسیه را دارند مورد تایید بودن دانشگاه های این کشور از جانب وزارت علوم ایران است که برای افرادی که قصد بازگشت به ایران را دارند نکته مهمی است.

ما در این مقاله در خصوص تحصیل در دانشگاه های روسیه برای شما عزیزان توضیحاتی دادیم همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان مادر موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس حاصل فرمایید و یا با تعیین وقت قبلی به صورت حضوری مراجعه فرمایید.

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد