تحصیل در باکو - هزینه تحصیل در باکو

 

بسیاری از دانشجویان ایرانی تمایل دارند برای ادامه تحصیل به باکو سفر کنند و در این تحصیل در باکو را تجربه کنند.از نظر سطح عملی دانشگاه های باکو متوسط است و از بسیاری از کشور های دنیا برای تحصیل به باکو می آیند.علاوه بر این هزینه های بسیار پایین زندگی و تحصیل در باکو باعث شده تا تمایل برای تحصیل در باکو بیشتر شود.برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید با مشاوران موسسه حقوقی رادیو وکالت تماس بگیرید تا از راهنمایی های ما به صورت رایگان بهره مند شوید.

تحصیل در باکو

هزینه تحصیل در باکو:

باکو یکی از شهر های ارزان قیمت برای ادامه تحصیل است و مخارج زندگی در این شهر بسیار پایین میباشد.به همین علت است که در بین کشور های آسیایی باکو دارای متقاضیان بیشتری نسبت به بقیه شهر ها برای جذب دانشجو است.کیفیت خوب در تحصیل و ارائه خدمات مناسب همه و همه باعث افزایش این اتفاق شده است.همچنین فرصت های شغلی مناسب پس از اتمام تحصیل در این شهر بسیار زیاد بوده و تحصیل در باکو میتواند نسبت به دیگر دانشگاه ها از نظر شرایط کاری امیدوار کننده تر باشد.

در بعضی دانشگاه های باکو ممکن است به زبان آذری یا روسی تدریس شود که البته انتخاب دانشگاه مورد نظر به عهده خود دانشجویان میباشد.در اکثر دانشگاه ها دوره آمادگی زبان برگزار میشود که با هزینه ای حدود 500 دلار انجام میشود.

دوره کارشناسی 4 سال خواهد بود و هزینه برای هر ترم تحصیل 400 دلار است.

برای دانشجویان باکو امکانات رفاهی زیادی از جمله خوابگاه در نظر گرفته اند و با هزینه هایی در حدود 150 در ماه در اختیار دانشجویان قرار میگیرد.

تحصیل در باکو در دانشگاه طب باکو:

بسیاری از دانشجویان رشته های پزشکی در ایران تمایل دارند در دانشگاه طب باکو ادامه تحصیل دهند.این دانشگاه به صورت مشروط مرود تایید وزارت علوم کشور است.

برای تحصیل در این دانشگاه میبایست به مدت یکسال در کالج حاضرلیق دوره بگذرانید و سپس وارد ترم اول پزشکی خواهید شد.در این دانشگاه به زبان انگلیسی نیز تدریس میشود.برای تحصیل در باکو و در طب باکو باید حتما مدرک زبان داشته باشید تا بتوانید پذیرش شوید.هزینه های تحصیل در این دانشگاه در هر ترم حدود 1100 دلار میباشد که با هزینه های خوابگاه به 1300 دلار خواهد رسید.

 

به صورت کلی تحصیل در آذربایجان و شهر باکو هم از نظر هزینه تحصیل و هم از نظر سطح علمی مناسب بوده و همین هم دلیل اصلی استقبال بسیار زیاد از ایران و سایر کشور های آسیایی شده است.اکثر دانشگاه های آذربایجان دولتی بوده و دولت حمایت ویژه ای از دانشجویان خارجی نیز دارد.شرایط تحصیل در باکو به نحوی میباشد که میتوانید در حین تحصیل به کار نیز بپردازید و بخش زیادی از هزینه های تحصیل خود را از این طریق تامین کنید.

اما باید این موضوع را در نظر بگیرید که آذربایجان جزو اتحادیه اروپا نمیباشد و نمیتوانید با تحصیل در باکو از مزایای تحصیل در کشور های عضو اتحادیه اروپا بهره مند شوید.اما از نظر هزینه و شرایط تحصیلی بسیار مناسب به نظر میرسد.

برای ادامه تحصیل در باکو و زندگی راحت در این شهر پیشنهاد میکنیم با مشاوران حقوقی رادیو وکالت تماس گرفته و شرایط تحصیلی فعلی خود را به صورت کامل توضیح دهید تا ما بتوانیم بهترین راه و بهترین کشور را برای ادامه تحصیل در رشته ی مورد نظرتان انتخاب کنیم.واضح است که کشور مقصد را باید با توجه به توان مالی شما انتخاب کنیم.به همین دلیل است که نیاز به مشاوره دارید و از تجربه وکلای مهاجرتی ما در این امور به صورت رایگان بهره مند شوید.