تحصیل در ایتالیا

تحصیل در ایتالیا

از جمله راه‌های بسیار مناسبی که متقاضیان مهاجرت به ایتالیا می‌توانند از طریق آن به اقامت ایتالیا دست یابند، مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل می‌باشد. ایتالیا از دوران گذشته تا کنون مهد تعلیم و تربیت اشخاص برجسته در عرصه‌های گوناگون علمی و هنری بوده است و اشخاص معروفی چون مایکل آنجلو، داوینچی و غیره حاصل تعلیم دانشگاه‌های این کشور هستند. از این رو دانشگاه‌های ایتالیا با داشتن کارنامه‌ای درخشان و سابقه‌ای طولانی در پرورش افراد متخصص در رشته‌های مهندسی، معماری و هنری به یک از کشورهای مهاجر پذیر برای دانشجویان تبدیل شده است. شایان ذکر است تحصیل در ایتالیا در مقایسه با مهاجرت از طریق روش‌های دیگر مانند سرمایه‌گذاری در این کشور، بسیار کم هزینه‌تر و عاقلانه‌تری می‌باشد وفرآیند مهاجرت در این زمینه با  سرعت بیشتری صورت می‌گیرد. در این مطلب بر آن شدیم تا تحصیل در ایتالیا، از مزیت‌های تحصیل در دانشگاه‌های این کشور تا زبان تحصیل در آنجا را به صورت کامل توضیح دهیم.

تحصیل برای تمامی سنین و تمامی سلایق

شرایطی که کشور ایتالیا برای متقاضیان تحصیل در این کشور فراهم نموده است به اینگونه می‌باشد که هر شخصی که دارای مدرک مقطع دیپلم به بالا می‌باشد، می‌تواند برای پذیرش در اکثر رشته‌های دانشگاهی این کشور در تمامی مقاطع دانشگاهی اقدام نماید. از جمله فاکتورهای بسیار مهم دیگر که سبب افزایش متقاضیان تحصیل در ایتالیا شده است، هزینه بسیار پایین شهریه تحصیل در ایتالیا در تمامی مقاطع می‌باشد. از طرفی دیگر دانشگاه‌های این کشور به دانشجویانی که شرایط خاصی دارند، کمک هزینه تحصیل اعطا می‌کند. این موضوع به تنهایی موجب شده تا در ایران نیز اکثر دانشجویان علاقه‌مند به تحصیل در ایتالیا با دانستن این موضوع که شهریه بالایی پرداخت نمی‌کنند، بلکه می‌توانند هزینه‌های زندگی خود را نیز از طریق همین کمک هزینه دانشگاهی پوشش دهند.

تحصیل در ایتالیا در تمامی رشته‌ها امکان پذیر می باشد بر همین اساس دست متقاضیان برای انتخاب رشته و در نهایت تحصیل در دانشگاه های این کشور کاملا باز است. همچنین امکان دریافت بورسیه تحصیلی از دانشگاه‌های این کشور وجود دارد و هزینه آن مبلغی بین 4000 تا 5000 دلار می باشد.

 

تحصیل در ایتالیا

زبان تدریس در دانشگاه‌های ایتالیا

یکی از موارد بسیار مهمی که دانستن آن برای متقاضیان تحصیل در ایتالیا و یا هر کشور دیگری حائز اهمیت است، زبان تحصیلی در دانشگاه های آن کشور می باشد. در همین راستا، تحصیل به زبان انگلیسی الویت اول انتخاب دانشجویان می باشد. خبر خوش برای اشخاصی که خواستار تحصیل در ایتالیا م‌ باشند آن است که امکان تحصیل چه به زبان ایتالیایی و چه زبان انگلیسی در این کشور مهیا است. در ادامه به بررسی تحصیل در ایتالیا به دو زبان ایتالیایی و انگلیسی می‌پردازیم.

تحصیل به زبان ایتالیایی

آن دسته از علاقه‌مندانی که مشتاق به تحصیل در ایتالیا به زبان ایتالیایی هستند باید به این نکته توجه نمایند که قبل از درخواست ویزای تحصیلی از ایتالیا ابتدا نیازمند گذراندن دوره زبان ایتالیایی و گرفتن نمره قبولی در آزمون آن می‌باشند، که این دوره توسط مدرسه ایتالیایی درتهران"پیترو دلا واله” برگزار شده و آزمون آن نیز در همین موسسه برگزار می‌شود. این امتحانات بهمن هر سال برگزار شده و دانشجو با کسب حداقل نمره 160 از 200 نمره می‌تواند برای اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا اقدام نماید. لازم به ذکر است که داشتن این مدرک تنها برای گرفتن ویزا می‌باشد و برای ورود به دانشگاه باید مدارک مورد نیاز هر دانشگاه را تهیه نمود.

تحصیل در دانشگاه‌های ایتالیا به زبان انگلیسی

در کشور ایتالیا بسیاری از دوره‌ها و برنامه‌ها به زبان ایتالیایی ارائه و آموزش داده می‌شوند، اما تعدادی از دانشگاه‌های این کشور از جمله دانشگاه میلان، آکادمی ایتالیا، دانشگاه پاویان و غیره که تعدادشان رو به رشد است، تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های این کشور را مهیا نموده است. این موضوع به ویژه برای مقاطع  کارشناسی ارشد و دکترا متداول تر است.

مهاجرت تحصیلی با رادیو وکالت

هلدینگ حقوقی رادیو وکالت با داشتن کادر مجرب و با تجربه، آماده ارائه انواع خدمات مهاجرتی و تحصیل در ایتالیا به شما هموطنان عزیز می‌باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

 

فرم ارسال نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد