پل های ارتباطی شما با رادیو وکالت            شماره تلفن: 88705123-021          ایمیل: info@legalholding.ir

تحصیل در اوکراین


چرا تحصیل در اوکراینمزایای تحصیل در اوکراین

1. کیفیت بالای آموزش.
2. دروس به رسمیت شناخته جهانی (WHO، یونسکو، شورای اروپا).
3. مقرون به صرفه بودن.
4. استاندارد زندگی اروپایی.
5. پذیرش جهانی روش آموزش اوکراین.
6. محیط آموزش زبان انگلیسی.
7. چشم انداز بهتر شغلی.
8. تاکید بر جنبه های عملی در آموزش.
9. آب و هوای معتدل سراسر سال.
10. دانشكده برجسته بین المللی.
11. یکی از بهترین سیستم های حمل و نقل در اروپا.    12. تخفیف 50٪ در سفر های دانشجویان بین المللی
13. غنی سازی تجربه از طریق بازدید اساتید از ایالات متحده آمریکا، کانادا، انگلستان، و اروپا.
14. مشارکت دانش جویان در همایش ها و سمینارها / سمپوزیوم / پروژه کار در دیگر کشورهای اروپایی.
15.برنامه دوجانبه تبادل دانشجو با دانشگاه ها در: انگلستان، آلمان، سوئد، فنلاند، جمهوری چک ...
16. مشاغل سه ماهه تابستان در طول تعطیلات در کشورهایی مانند انگلستان، سوئد ...
17. شانس اقامت دائم و اسکان در اروپا پس از اتمام تحصیلات.
 18. ویزای 100 درصد برای نامزدهای شایسته.

تحصیل در اوکراین

مقرون به صرفه بودن

مشاغل تابستانی
 
مشاغل تابستانی در طول سه ماه تعطیلات تابستان در نقاط مختلف اروپا مانند سوئد و انگلستان برای دانش جویان مهیا است.


اعتباربخشی

بسیاری از دروس در سطح جهان به رسمیت شناخته شده است (WHO، یونسکو، شورای اروپا)

 

تاریخچه اوکراین

چکیده ای از تاریخچه

 

تحصیل در اوکراین


اولین جوامع شناخته شده که در کشور اوکراین ساکن شدند، به قرن سوم قبل از میلاد برمی گردد که کشاورزی را رشد دادند. اولین اتحادیه های دولتی در قرن 1 قبل از میلاد تاسیس شدند.  اتحادیه های قبیله ای بردگان منطقه جنگل، استپ به کشت اراضی در دنیپر بستر رودخانه، یکی از طولانی ترین رودخانه های شرق اروپا، در در قرن 1 بعد از میلاد مسیح مبادرت نمودند.
سه ماهه آخر قرن 9 دولت روس باستان با مرکز کیف و تحت رهبری سلسله روریکویچ تشکیل شده بود.
بین دو قرن 10-11 روس کیف توسعه بزرگ فرهنگ، هنر و زبان های نوشتاری را تجربه نمود.
در پایان قرن 12 روس کیف به بسیاری از مناطق سلطنت کوچک تقسیم شد. در نتیجه روند توسعه آموزش و پرورش و زبان نوشتاری متوقف شد.    توسعه بیشتر اراضی اوکراین با تاریخچه کشور های دیگر متصل شد و در فرهنگ و آموزش و پرورش آنها نفوذ نمود. از سوی دیگر، سنت های اروپایی در آموزش و پرورش بر روند تأسیس اولین مدرسه عالی در کیف در 1632 به نام دانشگاه کالج و Lvivتاسیس شده در 1661 تاثیر گذاشت. استادان کیف در میان محترم ترین دانشمندان بودند. بسیاری از آنها به مسکو و Zagorsk و دیگر مراکز علمی امپراتوری روسیه دعوت شدند.
قرن 19 شاهد ایجاد چندین دانشگاه بود، که آموزش و پرورش اوکراین به آنها افتخار می کرد. در سال 1805 این دانشگاه در خارکف تاسیس شد (شرق اوکراین) 1834 در کیف، 1865 در اودسا.
توسعه سریع صنعت، کشاورزی و تجارت در اوکراین منجر به ترویج نظام آموزش عالی شد. به نظر می رسید دانشگاه های فنی و کشاورزی کار خود را آغاز کرده بودند. تحقیقات علمی در اولویت بود. زبان تحصیلات روسی بود.
آموزش به زبان اوکراینی تنها در دهه بیست امکان پذیر شد. برنامه انحلال بی سوادی مردم که در دوره صورت گرفت آموزش را دموکراتیک تر و در دسترس تر نمود.
در دوران اتحاد جماهیر شوروی اوکراین یکی از کشورهای توسعه یافته بود. اقتصاد آن برای اجرای تحقیقات و نتایج علمی در صنعت خواستار تعداد زیادی از متخصصان مجرب بود . این خواسته با تعداد زیادی از دانشگاه ها و موسسات مواجه شد. دانشمندان اوکراینی نویسندگان دستاوردهای جدید در زمینه تکنولوژی هوا-فضا ، جوشکاری، فناوری اطلاعات، و غیره بودند    موفقیت در آموزش و پرورش اوکراین توجه دانش جویان خارجی  را به خود جلب کرده است، از سال 1940 آماده سازی دانشگاهها در اوکراین در جریان بود. امروزه، فارغ التحصیلان اوکراین مشاغل مهم در شرکت های خارجی آسیا، آفریقا و امریکای لاتین را در اختیار دارند. شما می توانید آنها را در میان کارکنان ، پزشکان، مهندسان برجسته و غیره ببینید
پایان رویارویی جهان و استقرار اوکراین به عنوان یک دولت مستقل دیدگاه های جدید برای آموزش و پرورش اوکراین و پیوستن آن به جهان دانشگاهی را باز کرد.
دهه نود با تغییرات عمیق در سیستم ملی آموزش و پرورش مواجه شد. تغییرات در ساختار و محتوای آموزش و پرورش در نتیجه توسعه روابط بازاریابی جدید آغاز شده است. بازار کار خواستار استانداردهای مهارت جدید است. مدیریت، بازاریابی، حقوق، تامین مالی و مهندسی کامپیوتر در اولویت بود بودند . در همان زمان  همراه با بخش دولتی ، فعالیت موسسات خصوصی آغاز شده بود. زبان های خارجی مانند انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، اسپانیایی، بخش اصلی برنامه درسی بودند، که شرایط مطلوب برای آماده سازی موفق برای امتحانات بین المللی زبان را مهیا نموده بود.
دانشگاه های اوکراین به فعالانه در کار نهادهای آموزشی اروپا و همچنین انجمن اروپایی آموزش بین المللی شرکت می کنند. اوکراین یکی از کشورهایی است که کنوانسیون تائید مدارک تحصیلی مربوط به آموزش عالی در اروپا (لیسبون، 1997) را امضا نمود. در سال 1999 پارلمان اوکراین این کنوانسیون را تصویب نمود. همکاری های دو جانبه بین دانشگاه های اوکراین و  دانشگاه های خارجی به شدت توسعه یافته است. دانشگاه های اوکراین شرکت کنندگان فعال در برنامه TEMPUS اتحادیه اروپا هستند.
امروزه، محبوبیت آموزش عالی اوکراین در حال افزایش است.


سیستم آموزش و پرورش اوکراین

تحصیل در اوکراین

دانشجویان بین المللی

دانشجویان بین المللی در اوکراین آموزش عالی خود را در دانشگاه ها، دانشکده ها و موسسات طی می کنند، که نه تنها معتبر بوده، بلکه از یک مجوز ویژه برای آموزش دانشجویان خارجی نیز برخوردار است. تمام دانشگاه ها ی مندرج در این راهنما دارای مجوز هستند.
وزارت آموزش عالی و علوم اوکراین کیفیت خدمات آموزشی ارائه شده به دانشجویان خارجی را کنترل می کند.    دانشجویان بین المللی تحصیل خود را با سال پایه (در صورت لزوم) شروع می کنند. این شامل یک دوره زبان اوکراینی (روسی) و با توجه به حرفه آینده برخی از رشته های جامع می باشد.
آموزش بیشتر دانشجویان اوکراینی ادامه دارد.
گزینه دوم تحصیل در زبان انگلیسی است، در این مورد، لازم نیست سال پایه را شروع نمود.  درعوض، دانشجویان کنفرانس مستقیم به زبان انگلیسی را انجام می دهند.

آموزش عالی اوکراین

تحصیل در اوکراین

با توجه به دعوت نامه تان شما تبدیل به یک دانش جوی دانشگاه می شوید.
آغاز سال تحصیلی از 1 سپتامبر تا فوریه بوده و متشکل از دو ترم است. همه دانش جویان بین این دو ترم به تعطیلات می روند: ترم اول (سپتامبر-ژانویه) ترم دوم (فوریه – ژوئن) تعطیلات تابستانی به مدت سه ماه به طول می انجامد.
در پایان هر ترم دانش جو 3 و یا 5 آزمون می دهد. عبور موفقیت آمیز از امتحانات و آزمون ها امکان رسیدن به ترم دوم را تضمین می کند.
به جز برای تعطیلات آخر هفته دانش جویان کلاس های روزمره دارند. آنها در سخنرانی ها، آموزش ها، کتابخانه ها و مراکز منابع شرکت می کنند.    آموزش عالی شامل دوره کار نیز می شود، که به دانش جویان امکان کسب تجربه را می دهد.
تشخیص صلاحیت به دست آمده اولویت دولت است. در صورت فارغ التحصیلی موفق یک دانشجوی دانشگاه دیپلم دریافت می کند. لیست رشته ها با نمرات به دیپلم ضمیمه شده است. اگر چه دولت انطباق با استانداردهای صلاحیت را تضمین می کند ، کارفرما چگونگی اعتبار دانشگاه را مدنظر قرار می دهد.
امروز، شما می توانید در 440 دانشگاه، دانشکده و موسسات اوکراین از سطح 3-4 مجوز رسمی دریافت کنید. در میان آنها 220 نهاد دولتی و 93 نهاد غیر دولتی وجود دارد .  54.9 % دانشجویان دانشگاه دولتی آموزش رایگان دریافت می کنند.   


روش ورود ...

 به منظور شروع ثبت نام خود و روند پذیرش در دانشگاه، شما باید موارد ذیل را دنبال کنید:
1. تکمیل فرم درخواست آنلاین.
2. کپی اسکن از دوره متوسطه خود تان (یا مدرک کارشناسی برای فوق لیسانس) گواهی با رتبه و نمرات.
3. تایید پرداخت هزینه درخواست.
4. جدیدترین گواهی پزشکی عمومی (در هنگام ورود)
5. گواهی تست ایدز (در هنگام ورود)
6. گواهی تولد (در هنگام ورود)
7.بیمه خاک اوکراین (در هنگام ورود)
8. بلیط برگشت هوایی با تاریخ بازگشت در طول یک سال (در هنگام ورود)    * اسناد و مدارک مشخص شده در 2، 3 و 4 باید با توجه به قوانین قانون کشور مبدا گواهی و تائید شود.
اگر مشکلی در اسناد وجود دارد، شما یک پیشنهاد رسمی و فاکتور برای دوره تحصیل و پرداختی های دیگر را دریافت می کنید.
پس از آن، شما باید یک نامه تاییدیه خود را برای ثبت نام، با یک کپی از حساب بانکی ارسال  کنید، که پرداخت اپلیکیشن / پذیرش شما را تایید می کند.

ویزای اوکراین


به محض این که دعوت می شوید، شما به سفارت اوکراین در کشور تان مراجعه می کنید. شما می توانید اطلاعات لیست اسناد مورد نیاز برای دریافت ویزای دانشجویی را دریافت کنید.
در درگاه کنترل پاسپورت شما باید گذرنامه را با ویزای درج شده در آن ، مبدا دعوت رسمی و بیمه نامه پزشکی را نشان دهید.    برای رسیدن به کشور محل تحصیل، دانشجویان بین المللی باید از سوی مقامات محلی ظرف سه روز کاری ثبت شده باشند. به عنوان یک قاعده، ما این روش را به عنوان یک سرویس رایگان به متقاضیان انجام می دهیم.

بیمه درمانی

تحصیل در اوکراین

رویه بیمه خدمات درمانی دانشجویان بین المللی یک رویه معمول در اوکراین است. بیمه درمانی می تواند همراه با پرداخت شهریه و یا در فرودگاه در اوکراین پرداخت شود.
راه های دیگر پرداخت نیز وجود دارد.

محل اقامت

پول اوکراین

  پول ملی hryvnia (UHR)  است. یک دلار برابر است با 5.2 هرونیا (2005/01/06).
شما می توانید ارز خارجی را در بانک ها، کیوسک ها ، در فرودگاه بین المللی تبدیل کنید. در فرودگاه نرخ ارز همانند جاهای دیگر است.
پرداخت برای خرید و خدمات به hryvnias انجام می شود. با این وجود، برخی از شرکت ها پرداخت را به دلار آمریکا انجام می دهند.    شما می توانید از کارت های اعتباری سیستم های پرداخت بین المللی استفاده کنید. آنها می توانند در بسیاری از مغازه ها، هتل ها، شرکت های حمل و نقل، باشگاه ها و رستوران ها استفاده شوند. در شهرستانها شبکه ای از سیستم های تبدیل ارز به خوبی توسعه یافته اند از جمله شناخته شده ترین بانک ها.
در اینجا شما می توانید پول را به ارز خارجی و Hryvnia در اوکراین سپرده گذاری کنید. این بانک ها در بسیاری از مناطق کشور وجود دارند. این باعث انتقال آسان تر پول از طریق شرکت هایی مانند اتحادیه های غربی و دیگران می شود.


حمل و نقل در اوکراین

تحصیل در اوکراین

فرودگاه بین المللی Borispol  به عنوان دروازه هوایی کشور 36 کیلومتر از کیف فاصله دارد. برای تردد از فرودگاه به کیف شما می توانید از تاکسی، شاتل اتوبوس، یا اتوبوس استفاده کنید. شما همچنین می توانید خدمات کرایه دربستی در دانشگاه را سفارش دهید.
علاوه بر فرودگاه Borispol  شما می توانید از پروازهای بین المللی از سیمفروپل، اودسا، Dnipropetrovsk، دونتسک را استفاده کنید. راه آهن بین المللی به سمت بلغارستان، چک، اسلواکی، آلمان و لهستان وجود دارد. مسیرهای اتوبوس بین المللی از لهستان، بریتانیا، هلند، بلژیک، فرانسه و آلمان نیز در خدمت شما می باشند. شما می توانید با کشتی از ترکیه به کیف عزیمت کنید.
بهتر است مسیر خود به دانشگاه  را از خود دانشگاه و یا عامل مربوطه جویا شوید.
اوکراین دارای سیستم حمل و نقل توسعه یافته.  بنابراین هیچ مشکلی برای رسیدن به هر بخشی از کشور وجود نخواهد داشت. شما می توانید در سراسر کشور با قطار یا اتوبوس سفر کنید. کرایه مسافت 500 کیلومتری حدود 12-15  دلار است.     شما می توانید بلیط قطار را از قبل هم در ایستگاه راه آهن و یا در شهرستان خرید کنید. در روز خروج یک بلیط را می توان تنها در ایستگاه خریداری نمود.
برای مسافرت هوایی در این کشور شما می توانید از شرکت های داخلی بلیط خریداری کنید. هزینه پرواز برای فاصله 500 کیلومتر یحدود 50  دلار می باشد.
حمل و نقل محلی شامل اتوبوس، trolleybuses، تراموا و تاکسی است. کرایه 0.15  میباشد. شما می توانید بلیط را از کنداکتور یا کیوسک زرد در توقف گاهها خریداری کنید.
کرایه تاکسی $ US1 + US $ 0.20 در هر 1 کیلومتر است.
در کیف، خارکف، Dnipropetrovsk شما می توانید با پرداخت بلیط در ورودی به مبلغ 0.12 $  آمریکا از مترو استفاده کنید (بدون زمان و محدودیت مقصد).
بر روی رودخانه دنیپر و یا کنار دریای سیاه  در دورههای گرم  سال حمل و نقل آبی کاملا راحت تر انجام می شود.

 

برق و مواد غذایی

 برق
ولتاژ الکتریکی استاندارد در سراسر اوکراین 220 ولت است.
برخی منابع با 127 ولت کار می کنند، اما این بسیار نادر است. شما ممکن است یک مبدل و یک پلاگین آداپتور اروپای شرقی نیاز داشته باشید ، درصورتیکه شما لوازم الکتریکی همراه خود داشته باشید. باید آگاه باشید که موج های قوی مکرر، و دیگر بی نظمی در خازن الکتریکی وجود دارد. ممکن است بخواهید محافظ نوسان (تثبیت کننده) همراه خود بیاورید.    غذا
اوکراین یک کشور بزرگ کشاورزی با سنت های مختلف پخت و پز است. مواد غذایی مختلف را می توان در مغازه ها، سوپر مارکت ها و بازارهای کشاورزی خریداری نمود. کافه ها، رستوران ها و رستوران فست فود غذاهای مختلف ارائه می کنند.

 

ارتباطات و خدمات پزشکی

ارتباطات

شرکت اوکرتلکام، اسپانسر این راهنما، شبکه تلفن فوق العاده در اوکراین و سراسر جهان ارائه می کند.
دانش جویان بسیاری از دانشگاه ها به اینترنت دسترسی دارند. همچنین کافی نت های بسیاری نیز وجود دارد.
شما می توانید از خدمات پست سریع، DHL، فدرال اکسپرس، UPS، TNT و شرکت های دیگر استفاده کنید.

تحصیل در اوکراین

خدمات درمانی

بسیاری از دانشگاه ها دولتی، خدمات رایگان پزشکی در بیمارستان به دانشجویان ارائه می کنند.  دانشجویان همچنین می توانند به بیمارستان های دولتی و خصوصی که در آنها خدمات پزشکی وجو د دارد مراجعه کنند.

 

تعطیلات و آب و هوا

 تعطیلات

سال جدید    اول ژانويه
کریسمس ارتدکس    هفتم ‍ژانويه
روز بین المللی زنان    هشتم مارس
عید پاک ارتدوکس    
روز کارگر    اول مي
روز پیروزی    نهم مي
يكشنبه تثليث    
روز قانون اساسی    بيست و هشتم ژوئن
روز استقلال    بيست و چهارم آگوست


اقلیم

آب و هوا عمدتا قاره  ای است. میانگین دما در ژانویه 1 درجه سانتی گراد، در نوامبر + 5 درجه سانتی گراد، در ماه جولای 22 + درجه سانتی گراد است.

تحصیل در اوکراین


اطلاعات اضافی

     •    دوره پذیرش دانشجویان خارجی در دوره کارشناسی، تقریبا همانند اروپا، در 1 سپتامبر شروع می شود و در 1 مارس به پایان می رسد (در موارد خاص زمان پذیرش تمدید شود) با این وجود، به شما توصیه می کنیم برای تحصیل آغاز ماه سپتامبر به اوکراین تشریف بیاورید.
به خاطر داشته باشید: اگر شما برخی از کلاس هایتان را از دست بدهید باید در کلاس های اضافی و جبرانی شرکت کنید.
سال تحصیلی در این دانشگاه شامل دو ترم است:
• ترم 1 از 1 سپتامبر تا 20ژانویه
• ترم 2 از 5فوریه  تا 1ژوئیه     تعطیلات زمستانی به مدت دو هفته (از 21 ژانویه تا 4فوریه)است.
تعطیلات تابستانی به مدت دو ماه (ژوئیه، اوت) به طول می انجامد.
اگر سطح زبان انگلیسی یا زبان فرانسه شما رضایت بخش نباشد، و یا دانش جویان بخواهند به تحصیل هر تخصص دیگر بپردازند روند آموزشی به زبان روسی یا اوکراینی انجام خواهد شد.


مدارک مورد نیاز برای تحصیل در اوکراین

چگونه اقدام کنم؟ به منظور دریافت دعوت نامه های دانشجویی بین المللی برای تحصیل در اوکراین، شما باید اطلاعات ذیل و اسناد شخصی را ارائه  نموده و یا از طریق پست الکترونیکی این اطلاعات را ارسال کنید:
• نام، نام خانوادگی،
• تابعیت،
• تاریخ و محل تولد،
• جنس،
• شماره پاسپورت،
• اعتبار گذرنامه (تاریخ صدور و انقضا)
• آدرس دائمی،
• شماره تلفن، آدرس ایمیل،
• یک کپی از گذرنامه (صفحات با عکس، تاریخ تولد و اعتبار گذرنامه (تاریخ صدور و انقضا)
• گواهی تکمیل آموزش متوسطه.
درخواست های دعوت حول همان سال پذیرفته می شوند. پردازش اسناد  از سوی وزارت آموزش عالی  و علوم اوکراین 2 تا 4 روز طول می کشد.
درخواست آنلاین

پس از دریافت دعوت نامه، دانش جو باید با سفارت اوکراین در کشور خود به منظور درخواست ویزای دانشجویی تماس بگیرید. مدارک زیر باید تهیه شوند:
• فرم درخواست

• 3 عکس (3*4)

• اصل دعوت نامه ارسالی به شما توسط پست پیشتاز

• گواهی سلامت پزشکی

• تست HIV / AIDS

• گواهی آموزش متوسطه

• اسناد بانک رسمی برای تایید پرداخت کامل شهریه (برای دانش جویان آتی که برای اولین بار به اوکراین سفر می کنند)


برای دانش جویان که به دنبال ورود به دانشكده مقدماتی و یا سال اول هستند:

• گواهی کامل دوره دبیرستان (از جمله کارنامه) و یا یک کپی محضری، یک نسخه کپی شده از گواهی دبیرستان به زبان روسی / اوکراینی، تایید شده توسط دفتر اسناد رسمی سفارت اوکراین
در کشور خودتان

• گواهی سلامت پزشکی به زبان انگلیسی، نسخه کپی شده از گواهی بهداشت و درمان پزشکی به زبان روسی / اوکراینی، توسط یک دفتر اسناد رسمی و یا توسط سفارت اوکراین در کشور شما

• گواهی رایگان HIV / AIDS - به زبان انگلیسی، یک نسخه کپی شده از گواهی رایگان HIV / AIDS به زبان روسی / اوکراینی، تایید شده توسط دفتر اسناد رسمی و یا توسط سفارت
اوکراین یا در کشور خودتان

• 15 عکس گذرنامه ای (3*4) با زمینه مت.

جهت ورود به خاک اوکراین و پذیرفته شدن در دانشگاه ، یک دانش جو باید مدارک زیر را داشته باشد:

• گذرنامه (اعتبار - کمتر از 2 سال نباشد)، ویزای ورود

• کارت مهاجرت (شما باید در فرودگاه به محض ورود به اوکراین آن را پر کنید)


اسناد اضافی برای دانش جویان جهت کسب ورودیه یا پذیرش در دوره دانش اموختگی ، کارشناسی ارشد و یا دکترا:

• گواهی دیپلم ، 2 نسخه محضری از گواهی دیپلم ، 2 نسخه ترجمه شده از دیپلم به زبان روسی / اوکراینی و تایید شده توسط دفتر اسناد رسمی سفارت اوکراین در کشور خودتان برای انجام رویه رویه معادل سازی.

• کارنامه تمام سال های تحصیلی (از جمله رشته مورد مطالعه، نمرات و ساعت آموزش هر رشته)، 2 نسخه محضری دیپلم، 2 نسخه ترجمه شده دیپلم به زبان روسی / اوکراینی و تائید شده توسط دفتر اسناد رسمی سفارت اوکراین در کشور تان برای انجام رویه معادل سازی.

نماینده StudyInUkraine.org  در فرودگاه با دانشجوی دارنده کارت StudyInUkraine.org دیدار خواهد کرد و او را به دانشگاه و خوابگاه دانش جویان هدایت می کند
. StudyInUkraine.org باید هفت روز قبل، از جزئیات پرواز (شماره پرواز، تاریخ و زمان ورود، شهر محل ورود و نام فرودگاه) اطلاع یابد.

در صورتی به دانش جو اجازه ورود به خاک اوکراین داده نخواهد شد که یک نماینده StudyInUkraine.org  در فرودگاه با وکالت نامه دانشگاه حاضر نباشد. که دلیل آنهم قوانین و مقررات اداره مهاجرت رسمی اوکراین است.

 

خدمات

برای والدین

تحصیل در اوکراین

     اوکراین یکی از زیبا ترین کشورهای اروپا است و  دارای بسیاری از شهرهای زیبا و صنعتی است. این کشور یک جای خوب برای سفر و گردشگری است. بسیاری از گردشگران در هر سال از اوکراین بازدید به عمل می آورند و از اقامت خود لذت می برند.  ما می توانیم به والدین دانش جویان و بازدید کنندگان دیگر کمک کنیم زیرا به کمک ما جهت دریافت خدمات مختلف نیاز دارند از جمله:    1. دریافت و ارسال دعوت نامه گردشگری.
2. رزرو هتل و مکان های دیگر برای مشتریان ما.
3. انتقال مشتریان ما از فرودگاه به هتل.
4. اعزام ماشین و راننده تورهای روزانه.
5. اعزام مترجم.
* توجه: مسافران می توانند از یک یا چند خدمت استفاده کنند.

برای دانشجویان

•    • نامه پذیرش رسمی از دانشگاه مورد نظر.
• سپرده شهریه هزینه در وزارت آموزش عالی در اوکراین برای دانشگاه مربوطه.
 •نامه پشتیبانی برای گرفتن ویزا از وزارت آموزش عالی در اوکراین.
• حمل و نقل فرودگاهی از فرودگاه مربوطه در کیف، Simferopol ، اودسا، و غیره
• کمک به ترخیص  از اداره مهاجرت در اوکراین.    •ترتیبات اسکان در خوابگاه دانشگاه.
• کارت شناسایی دانشجو ، کارت خوابگاه، کارت بین المللی دانشجویی.
• گشایش حساب بانکی در بانک بین المللی اوکراین.
• پشتیبانی برای گرفتن ویزا در طول تمام مدت تحصیل.
• آماده کردن اتاق های جداگانه برای دانش جویان دختر.
• برنامه جهت دار برای دانش جویان در محیط محلی (شهر گردی)    


تحصیل در اوکراین

پرسش و پاسخهای متداول

1. اوکراین کجا واقع شده است؟ اوکراین دومین کشور بزرگ اروپا است و در بخش جنوب شرقی اروپا واقع شده است.
 2.پایتخت اوکراین و جمعیت آن ؟ کیف پایتخت اوکراین است، که دارای جمعیت بالای 50 میلیون می باشد(داده های 2004سازمان ملل متحد،).
3. یکی از ادیان بزرگ مردم اوکراین چیست؟ مسیحیت.
4. دانشگاه شما در اوکراین کدام است؟ برای جزئیات بیشتر در مورد دانشگاه با ما تماس بگیرید.
5. آیا این دانشگاه ها توسط هیئت آموزش و یا هر شورای آموزشی دیگر به رسمیت شناخته شده یا وابسته به آن است ؟ بله، آنها توسط وزارت آموزش عالی اوکراین تائید شده اند.
6. مدت زمان این برنامه در اوکراین چیست؟ بسته به دروس مورد نظر- مدت زمان بین 6-2 سال متفاوت است.
7. ارز مورد استفاده در اوکراین چیست؟ ارز مورد استفاده در اوکراین hryvnia و سکه Kopiyka است. دلار آمریکا نیز قابل قبول است. 1 دلار ایالات متحده  = 5.2 Hryvnia است (لطفا نرخ حال حاضر فارکس را برای آخرین به روز رسانی بررسی کنید)
8. زبان مورد استفاده در اوکراین چیست؟ زبان اوکراینی . و زبانهایی که به طور گسترده ای استفاده می شوند: روسی، انگلیسی، فرانسوی و آلمانی.
9. زبان آموزش در اوکراین چیست؟ "انگلیسی".
10. آیا ما باید واجد شرایط آزمون انگلیسی آیلتس یا تافل برای اخذ پذیرش در دانشگاه اوکراین باشیم؟ نه، آن اجباری نیست، اما برنامه های پشتیبانی آموزشی در دسترس کسانی است که به کمک های اضافی در زمینه هایی از قبیل ESL نیاز دارند و یا که اختلالات یادگیری دارند.
11. آیا پس از اتمام تحصیل می توانیم درخواست کار نماییم؟ بله، شما می توانید درخواست کار نمایید. دانشگاه خود شرایط کار در اوکراین و دیگر کشورهای غربی را مهیا می کند.
12. آیا دانش جو  باید برای ارائه درخواست به  کشور بومی خود برگردد؟ نه، لازم نیست.
13. آیا می توانیم برای اقامت دائم و شهروندی اوکراین درخواست ارائه کنیم؟ بله، شما می توانید بعد از 2 سال اقامت منظم در اوکراین طبق قانون اوکراین درخواست کنید.
14. آیا مدارک اوکراین در سطح جهانی ارزش دارند ؟ بله، آنها ارزشمن بوده و در سطح جهان به رسمیت شناخته شده اند.
15. ترتیبات اقامت چگونه است و چه هزینه هایی دارد؟ خوابگاهها ی دانشگاه برای اقامت در دسترس هستند و آن در بسته هزینه گنجانده شده است.
16. آیا ما می توانیم شهریه را به اقساط پرداخت کنمی؟ بله، شما می توانید هزینه را به اقساط پرداخت کنید.
17. آیا ما نیاز به پرداخت جداگانه هزینه کتاب و آزمون و یا پرداخت کلی داریم؟ این مورد در شهریه گنجانده شده است.
18. هر نوع تسهیلات دیگر مانند تردد در فرودگاه ، افتتاح حساب بانکی ، و غیره ارائه شده است؟ بله، لطفا خدمات را تیک بزنید.
19. آیا ما می توانیم به هر کشور دیگر سفر کنیم در حالی که در اوکراین تحصیل  می کنیم؟ کدام کشورها، چه زمانی و برای چه مدت؟ بله، شما می توانید به کشورهای دیگر مانند انگلستان، آلمان، سوئد، ایتالیا، فرانسه، لهستان، و غیره در طول تعطیلات تابستان و زمستان سفر کنید.
20. اساتید به کدام زبان آموزش می دهند؟ دروس به زبان اوکراین، روسیه، و یا انگلیسی برای دانشجویان بین المللی ارائه شده اند.    21. StudyInUkraine.org چه خدماتی برای دانشجویان خارجی ارائه می کند ؟ StudyInUkraine.org به دانش جویان بین المللی تمام اطلاعات در مورد سیستم آموزش عالی اوکراین و پشتیبانی مشاوره ارائه می دهد، درست از زمان اولین تماس خود با آموزش عالی در اوکراین تا پایان دوره آموزشی 6-2 ساله. علاوه بر این، مطالب ذیل می تواند به عنوان برخی از خدماتی که از سوی StudyInUkraine.org به دانشجویان خارجی ا که مایل به تحصیل در موسسات آموزش عالی اوکراین رائه شده است تلقی می شود:
• اطلاعات در مورد موسسات مختلف آموزش عالی اوکراین.
• پردازش اسناد دانشجویان با دانشگاه انتخاب شده برای تخصص مورد نظر.
• پردازش نامه پذیرش و نامه پشتیبانی برای گرفتن ویزا از دانشگاه.
• کمک به صدور بیمه درمانی.
• ملاقات با دانش جویان در هنگام ورود خود به فرودگاه بین المللی و همراهی آنها تا دانشگاه و خوابگاه.
• کمک به ورود به محل اقامت خوابگاه.
• کمک به ثبت نام، و دریافت اسناد و مدارک دانشگاه.
• کمک به افتتاح حساب بانکی و ارسال پیام های فکس و الکترونیکی.
• مشاوره و کمک در تمام موارد در طول آموزش در خصوص دانشگاه، اساتید و هم کلاسی ها.
• انتقال دانش جویان از یک دانشگاه به دیگر دانشگاهها و صدور اسناد و مدارک مرتبط.
• ارتباط با پدر و مادر و ارائه اطلاعات دانشگاهی و رفتار همکلاسی ها در طول دوره های آموزشی.
• کمک و سرپرستی در طول دوره کامل آموزشی.
22. دعوت نامه ویزا برای آموزش چیست؟ دعوت نامه برای آموزش سند رسمی است که توسط بخش خدمات گذرنامه ویزا از وزارت امور داخلی اوکراین پردازش می شود. این سند تایید می کند که دانش جو  در یک دانشگاه خاص پذیرفته شده است. آن پاسپورت را با جزئیات و اطلاعات کامل دانشگاه مشخص می کند. این دعوت نامه توسط سفارت اوکراین برای دریافت ویزا در گذرنامه مورد نیاز است. به طور کلی، حدود 4-2 روز طول می کشد تا دعوت نامه ویزا در وزارت کشور پردازش شود. شما باید در طول اعتبار دعوت نامه از سفارت اوکراین درخواست صدور ویزا کنید.
23. کارت مهاجرت چیست؟ کارت مهاجرت سندی است که گواهی می دهد دانش جو  از مرز اوکراین عبور کرده است. این یک سند اجباری برای پردازش بیشتر ثبت نام دانش جویان است و از این رو یک سند مهم است. بدون کارت مهاجرت ثبت نام در خاک اوکراین نمی تواند انجام شود و دانش جو  مجبور به بازگشت به کشور خود می شود. کارت مهاجرت توسط خدمه پرواز در هواپیما ارائه می شود و یا در فرودگاه در بدو ورود به اداره مهاجرت در دسترس است. کارت شامل 2 بخش یکسان است ، که باید پر شود. در مهاجرت از فرودگاه بین المللی، افسر مهاجرت هر دو کارت را مهر می زند و یکی را نزد خود نگاه می دارد در حالی که کارت دیگر به دانش جوی تحویل داده می شود. قبل از ترک اداره مهاجرت، مهم این است که شما کارت مهر خورده افسر را دریافت کرده اید. شما تا خروج از اوکراین باید کارت مهاجرت را حفظ کنید.
24. چه مقدار بار برای ورود مجاز می باشد؟ در حالی که هیچ محدودیت کلی در وزن چمدان ورودی وجود ندارد، باید ذکر نمود که خطوط هوایی اجازه می دهد 20 الی25 کیلوگرم بار بدون هزینه وارد شود. همه هزینه های بار اضافی بر اساس کیلوگرم پرداخت می شود و دانشجو ممکن است هزینه بالایی را پرداخت کند . توصیه می شود تنها چیزهایی که لازم و مورد نیاز می باشد و شما احساس می کنید که ممکن است در اوکراین در دسترس نباشند با خود بیاورید. همه چیزهای دیگر را می توانید در اوکراین خریداری کنید. توصیه می شود با خود پارچه گرم مانند کت، چکمه، کلاه، دستکش و روسری، همه چیز های مورد نیاز بهداشت شخصی همراه داشته باشید. برای سفر خود در دوره سپتامبر - اکتبر، شما می توانید با خود ژاکت ، شلوار جین، جوراب، کفش ورزشی حمل کنید در حالی که در طول ماه های زمستان از نوامبر تا دسامبر شما نیاز به حمل یک کت گرم، ژاکت، شلوار گرم، چکمه، کلاه، دستکش  دارید.
25. آیا باید به محض ورود به اوکراین متحمل برخی هزینه های اضافی شوم ؟ به محض ورود، دانش جو  باید هزینه های ثبت نام را در حدود 10/30 $ به دانشگاه پرداخت کند. در برخی از موارد دانشگاه دانشجو را ملزم می کند برای اچ آی وی یا تناسب اندام پزشکی مجددا تست شود که می تواند هزینه اضافی $ 10 را در پی داشته باشد.  اعتبار گواهینامه تست HIV  سه  ماه  می باشد.
26. به طور متوسط هزینه های ماهیانه من چقدر خواهد بود ؟ معمولا هزینه های ماه اول اقامت در اوکراین بیش از هزینه های ماه های بعدی است. شما 400 دلار برای سه ماه اول اقامت در اوکراین نیاز دارید. به این خاطر که دانش جو  نیاز به پرداخت هزینه ثبت نام، خرید اقلام ضروری و غیره دارد . پس از آن، به طور متوسط هزینه های ماهانه برای مواد غذایی  100 الی 150 دلار است.    27. چگونه پدر و مادرم می توانند برای هزینه های من پول ارسال کنند؟ والدین می توانند پول را به حساب بانکی دانشجویان در اوکراین به صورت الکترونیکی ارسال کنند. به دانش جو  توصیه می شود به محض تکمیل روند ثبت نام به افتتاح یک حساب بانکی اقدام کند، که به طور معمول 8 الی14 روز طول می کشد. پس از ثبت نام دانش جو  باید به دفتر "تحصیل در اوکراین" ، مراجعه کند که در آن یکی از نمایندگان به او کمک نموده یک حساب بانکی که در آن پدر و مادر می توانند پول را انتقال دهن.  افتتاح کند. برای افتتاح حساب بانکی، دانش جو  باید سپرده اولیه 5 دلار واریز کند.
28. آیا یک بیمه درمانی لازم است؟ قبل از ورود دانش جو  به اوکراین، دفتر "تحصیل در اوکراین" بیمه درمانی را از طرف دانش جو پردازش می کند. در طی چند روز از ورود به اوکراین، گواهی بیمه به دانش جو  داده می شود. بیمه درمانی تضمین می کند که دانش جو  از کمک های پزشکی مورد نیاز در زمان بیماری (با توجه به برنامه پوشش بیمه ) برخوردار گردد . بیمه شامل نام و شماره تلفن پزشکان و بیمارستان ها می باشد. همچنین  شرکت بیمه StudyInUkraine.org  را در جریان بیماری دانش جو که درخواست کمک های پزشکی نموده قرار می دهد. بنابراین StudyInUkraine.org  نه تنها به نظارت و کنترل وضعیت سلامت دانش جو  می پردازد بلکه پدر و مادر دانش جو  را در جریان پیشرفت سلامت دانش جو  قرار می دهد. بدون بیمه درمانی ممکن نیست روند ثبت نام دانش جویان صورت گیرد. بنابراین، بیمه درمانی برای همه دانش جویان خارجی که مایل به تحصیل در اوکراین هستند اجباری است.
29. دانشكده مقدماتی چیست ؟ دانشكده مقدماتی یک برنامه آموزشی ویژه با مدت زمان 1 سال تحصیلی (7 الی10 ماه) است. در دانشكده مقدماتی دانشجویان به مطالعه زبان روسی و یا اوکراینی و رشته های خاص مورد نیاز بسته به تخصص آینده (زبان علم، ریاضیات، فیزیک، شیمی، زیست شناسی، علوم کامپیوتر، جغرافیا، تاریخ، و ادبیات) می پردازند.  پس از اتمام تحصیل در دانشكده هاي مقدماتی ، برای دانش جو  یک آزمون برگزار می شود. در صورت قبولی در امتحان، دانش جو  گواهینامه دانشكده مقدماتی را دریافت می کند. این گواهی تائید می کند که دانش جو  حق ورود به هر دانشگاه اوکراین بدون امتحانات ورودی  را دارد. اما اگر دانش جو  آموزش زبان انگلیسی و یا زبان فرانسه (تنها برای رشته های پزشکی) را انتخاب کند او نیازی به تحصیل در دانشكده مقدماتی ندارد، او مستقیما وارد سال اول دوره کارشناسی می شود. تحصیل در دانشكده مقدماتی بسته به شکل گروه در اول ماه سپتامبر هر سال شروع می شود (6 الی8 دانش جو در گروه).
30. آیا تحصیل در دانشكده مقدماتی مشکل  است؟ برنامه دانشكده مقدماتی از یک سطح معمولی پیچیدگی برخوردار است. دانش جویی  که در همه کلاس ها حضور دارد، وظایف عملی و تکلیف خود را  انجام می دهد، با هیچ مشکلی برای مطالعه در این دانشكده مواجه نمی شود. اگر دانش جو  با موفقیت دانشكده مقدماتی را به پایان نرساند، او فرصت تکرار آموزش در همان دانشکده مقدماتی یا دیگر دانشگاهها در سال تحصیلی بعدی را دارد. تکرار تحصیل در دانشكده مقدماتی بدان معنی است که دانش جو  ملزم به پرداخت شهریه است.
31. آیا پدر و مادر من از پیشرفت تحصیلی ام اطلاع دارند؟ StudyInUkraine.org  به طور مداوم بر روند مطالعه و کسب اطلاعات در پیشرفت تحصیلی دانش جو  به صورت منظم نظارت می کند. نمایندگان StudyInUkraine.org با استادان در مورد رفتار و پیشرفت دانش جویان صحبت می کنند. اطلاعات دریافت شده به نمایندگان " StudyInUkraine " در کشور شما ارسال می شود  که به نوبه خود به پدر و مادر دانش جویان نیز ارسال می شود.
32. چگونه می توانم به اطلاعات موجود در دانشگاه دست یابم که در آن پس از اتمام دانشكده مقدماتی ،آموزش  را ادامه دهم ؟ در ماه های آوریل - می هر سال، StudyInUkraine.org یک حوزه آموزشی برای دانش جویان دانشكده مقدماتی را سازماندهی می کند. دانش جویان می توانند به دفتر آمده و اطلاعات دانشگاه مربوطه (با توجه به تخصص) را دریافت کنند.  مدیران StudyInUkraine.org به اطلاعات مربوط به دانشگاه ها، هزینه و مدت زمان مطالعه نیاز دارند تا به دانش جویان برای یک انتخاب درست، تائید مدارک ضروری؛ نقل و انتقال و ورود به دیگر دانشگاه ها کمک کنند.  تجربه عملیاتی پانزده ساله و حرفه ای گری بالای StudyInUkraine.org  متضمن عملکرد تمام مراحل لازم متصل به پذیرش دانش جو  برای تحصیل در هر یک از دانشگاه های اوکراین (با توجه به تخصص انتخاب شده ) است. ارزیابی کیفیت کار اعتبار بالای StudyInUkraine.org در میان دانش جویان خارجی و دانشگاه های دولتی اوکراین است.
33. هنگام آغاز تعطیلات در دانشگاه اوکراین چه زمانی است؟ در دانشکده مقدماتی، برنامه مطالعه به ترم تقسیم نشده است. بنابراین تعطیلات زمستان تصریح نشده  است . در پایان ژانویه به دانش جویان که با موفقیت تمام آزمون را طی  کرده اند یک هفته استراحت داده می شود. دانش جویانی که موفق نمی شوند باید مجددا آزمون دهند. تعطیلات تابستانی 2 ماه، از 1 ژوئیه، تا 31 اوت  است. همانند دوره کارشناسی (5 سال) تعطیلات زمستانی 2 هفته از هفته قبل ماه ژانویه تا هفته اول فوریه هر سال است. تعطیلات تابستانی همانند تعطیلات دانشکده مقدماتی از 1 جولای، تا 31 اوت هر سال است.
* توجه: دانشجو حق کامل انتخاب زبان برای تحصیلات خود را دارد.

 

محتوای فوق در رابطه با تحصیل در اوکراین یک مطلب ترجمه شده از تیم حقوقی لگال هلدینگ بود. برای اعزام دانشجو به اوکراین در سریعترین زمان می توانید با شماره های لگال هلدینگ تماس بگیرید. ارائه مشاوره رایگان در رابطه با اعزام دانشجو به اوکراین و اعزام دانشجو به سایر کشورها را به بهترین شکل از لگال هلدینگ دریافت نمایید.

 

 

 

 

 

فرم ارسال سوال و نظر
اطلاعات تماس شما منتشر نخواهد شد و تنها برای پاسخگویی به شما دریافت میگردد